Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:53 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 18   [ Posty: 267 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Gruzja
PostNapisane: Cz sty 27, 2011 9:54 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz maja 13, 2010 3:42 pm
Posty: 802
Lokalizacja: Wawa
w tym wątku proszę o opinie tych którzy tam byli

szczególnie interesują mnie krajobrazy
wycieczka na kołach czy korzystać z promu?
plan na 3 tygodnie
koła szosowe

czy ta się z plecakiem zrobić pętlę przez Uszguli z zachodu na wschód fo Kutaisi?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Cz sty 27, 2011 10:29 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2007 12:22 pm
Posty: 683
Lokalizacja: Gniezno
ja byłem z plecaczkiem....muszę sobie przypomnieć jaką trasę zrobiliśmy, ale w Kutaisi byliśmy..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Pt sty 28, 2011 8:08 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 10:40 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Wroclaw
Irokez z tym tematem widze ze na dwa fronty :) , pewnie informacji nigdy za malo

pewnie juz klikales na temat Gruzji w necie. Mnie zaciekawiły takie relacje :

http://radiator-mototurystyka.pl/wypraw ... zakaukazie

oraz ze wzgledu na zdjecia
http://www.transalpclub.pl/index.php?op ... 2&Itemid=4

A tu strona do promu:
http://ukrferry.com/rus/shipping/tariffs-pass-varna.php


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Pt sty 28, 2011 12:06 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 11:48 am
Posty: 108
mozesz tam poplynac promem, wrocic ladem przez turcje ;)
o ile bys chcial zrobic cala traske przez mestie, to na szosowych oponach moze byc troche lipa..
nie mam swojej relacji na necie, natomiast na promie wlasnie spotkalem dwoch niemcow, razem troszke pojezdzilismy po gruzji, potem kazdy w swoja strone, tu sa ich fotki:
http://kavkaz.piranho.de/index2.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Pt sty 28, 2011 1:53 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 10:40 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Wroclaw
tak mnie cos zastanawia :
Dlaczego wszyscy planuja (wiekszosc) najpierw promem do Gruzji a pozniej na kolach przez Turcje ???
Ja wymyslilem ze pojade przez Turcje do Gruzji, Armeni i nazad promem (Warna / Odessa). Wydalo mi sie to takie naturalne, poniewaz:
1. Szczescie nalezy sobie dawkować - kaukaz na smaczek ;)
Bardziej lapie sie ten krajobraz i obraz swiata jak sie wyjezdza a nie w drodze powrotnej (moje odczucie)
2. Myslalem ze po tylu tygodniach jazdy nawet byle jaka łajba bedzie lepsza niz Queen Merry 2
3. Wjezdzajac do Gruzji , mozna jako pierwszy cel obrac Batumi i kase promu, kupic bilety na dwa tyg w przod i jechac w głąb Gruzji na spokojnie
4. Powroty sa bardzie stresujace bo zazwyczaj ... konczy sie wolne lub kasa dlatego niech inny nas niosa (prom)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Pt sty 28, 2011 6:29 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2007 12:22 pm
Posty: 683
Lokalizacja: Gniezno
powtórzę się....na moim przykładzie....kupno biletu z Batumi do Odessy było w naszym przypadku niemożliwe....mimo, że bardzo nam zależało z powodu padniętego Ktma,

albo nie było biletów, jak na następny dzień czekaliśmy od 5 rano to kazali przyjść po południu, wtedy okazało się,że też nie ma biletów....nie i c.h.u.j..dodam, że proponowaliśmy sporą kasę jako łapówke.......pewnie za małą....to był Cargo prom wydaje mi się, że ukraiński....

w drugą stronę ponoć łatwiej, ale jest też opis wyprawy na stronie AFRICA TWIN w drugą stronę, i panowie odradzają szczerze....



pewnie jak u rusków...jednego policja puszcza, bo ma dobrą gadane a inny płaci duże $


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Pt sty 28, 2011 6:34 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
Dodawajcie info...dodawajcie, bom zainteresowany :)
Planujemy w 4ery moto okolo wrzesnia...i juz z tego posta troche wynioslem!!!
POzdro Orzep


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: So sty 29, 2011 7:36 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 8:53 pm
Posty: 468
Lokalizacja: wwa
Drogi Irokezu :D
Osobiscie poleciłbym podróż na kołach. Prom z Ukrainy to moim zdaniem zawsze niepewność jeżeli chodzi o czas. W 3 tygodnie spokojnie oblecisz trasę.
Z Vardzi do Zamościa jechaliśmy 4,5 dnia. (gdyby nie ulewy w Rumunii dałoby radę w 4 doby).
Jeżeli chodzi o pętlę Kutaisi-Uszguli to powiem tak..
To zależy w ile motocykli i w jakim miesiącu chcesz jechać.
Z zachodu na wschód i w dół do Kutaisi to jedyny słuszny wybór. W razie gdyby odcinek od przesmyku Zagar do Lentekhi był nie przejezdny z powodu lawin i śniegu to zawsze można wrócić obejrzawszy Uszguli.
Ja byłem tam ok 15 lipca i dosłownie dzień wcześniej przejechał tamtędy buldożer i udrożnił ten odcinek.
Taką informację dostaliśmy od policjantów w Mestii. Moim zdaniem ciężkimi sprzetami najlepiej pojechać tam w minimum 3 motocykle (na ciężkich odcinkach 2 wypycha jeden kieruje ). W takim układzie nawet ciężki GS dał radę.
Ale opony to radziłbym minimum mitas 7, metzeler sahara, tkc.
parę zdjęć poglądowych:
trasa:
[ img ]

droga Mestia -Uszguli

takich strumieni może być co najmniej kilkanaście
[ img ]

[ img ]

[ img ]

Uszguli w tle
[ img ]

przełęcz
[ img ]

o widoki nie pytaj :D
[ img ]

no i droga przełęcz -Kutaisi
[ img ]

[ img ]

Cała pętla zajeła nam 3 dni ale być może dlatego że ostro dawaliśmy w palnik z Góralami u których nocowaliśmy :D
Po więcej informacji przybądź do returna to poopowiadam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: So sty 29, 2011 7:40 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 8:53 pm
Posty: 468
Lokalizacja: wwa
Cytuj:
Dodawajcie info...dodawajcie, bom zainteresowany
Planujemy w 4ery moto okolo wrzesnia...i juz z tego posta troche wynioslem!!!
POzdro Orzep


Kurna Orzep tak zajrzałem do twojej galerii .
Patrzę ,patrzę a tam na pierwszym zdjąciu trampek którego kupiłem a póżniej pojechałem do Gruzjii.
Świat jest mały :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: So sty 29, 2011 9:16 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz sty 06, 2011 12:14 pm
Posty: 66
Jeśli mogę dodać swoje 3gr na temat trasy przez Turcję i Ukrainę...

W 2009 roku planowałem wyjazd do Gruzji i Turcji, ostatczenie z braku czasu zostaliśmy jedynie w Turcji...

Trasa do Turcji, autostradami to 2 dni jazdy, myślę, że w 3 max 4 dni spokojnie dojedziesz do Gruzji przez Turcję. Droga nudna, bo autostradowa, ale za to kilometry idą dość szybko.
Minus to koszt paliwa (Turcja 6,5pln) ii winetek, choć na Turcję wystary karta prepaid za 60pln na autostrady (myślę, że w obie strony).

Przez Ukrainę (promem z Gruzji) również trochę pojedziesz. 2-3 dni trzeba liczyć + 1 dzień promem, wychodzi prawie na to samo, za to masz sporo gotówki w kieszeni (koszt promu jest absurdalnie wysoki na tej lini, no i legendarne problemy z biletami).

Z Soci do Poti/Batumi kursuje jedynie prom pasażerski, nie zabierają jednośladów (mailowałem z kapitanatem portu - nie da rady, łajba to coś a la wodolot).

Proponowałbym jazdę w obie strony przez Turcję - paliwo drogie, ale kraj piękny i przyjazny. Nocować możesz przy trasie, na stacjach benzynowych - rano szybkie pakowanko i w drogę :) Oczywiście za friko.

Zawsze możesz odbić w drodze powrotnej w Turcji w kierunku Araratu, pochwalić się zdjęciami z Irakiem na znakach w tle, Batman'em i wskoczyć na Nemrut Dagi (góra z posągami na szczycie, a w tle Eufrat), a od Silvereka jest ponownie autostrada i stąd 3 dni i jesteś w domu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: So sty 29, 2011 9:49 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt gru 26, 2008 10:30 pm
Posty: 272
Lokalizacja: w-wa
Tylko ciągle jedno pytanie. Po co tam jechać? (to tak grzecznie pytając) Syf, kiła i mogiła. Co więcej? Czacza? Debilni lokalni prymitywni mafiozi z kałaszami (permanentnie nawaleni wspomnianą czaczą)? po prostu poezja.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: So sty 29, 2011 10:07 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2007 12:22 pm
Posty: 683
Lokalizacja: Gniezno
a ja ostrzegam.........


po widokach w Gruzji...nigdzie gdzie później bylem nie podobało mi się ani trochę....


jadąc do Gruzji zahaczyliśmy w Turcji o Kapadocję...polecam....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: So sty 29, 2011 11:08 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 10:40 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Wroclaw
milo , ze tema sie rozkrecila

V-STROM napisał(a):
Tylko ciągle jedno pytanie. Po co tam jechać? (to tak grzecznie pytając) Syf, kiła i mogiła. Co więcej? Czacza? Debilni lokalni prymitywni mafiozi z kałaszami (permanentnie nawaleni wspomnianą czaczą)? po prostu poezja.

nie kazdy lubi gownowarte hotele, i pajacow pijacych darmowego drinka

@marcnie az chce sie jutro jechac

informacji w necie naprawde jest duzo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: N sty 30, 2011 12:04 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 8:53 pm
Posty: 468
Lokalizacja: wwa
Cytuj:
Tylko ciągle jedno pytanie. Po co tam jechać? (to tak grzecznie pytając) Syf, kiła i mogiła. Co więcej? Czacza? Debilni lokalni prymitywni mafiozi z kałaszami (permanentnie nawaleni wspomnianą czaczą)? po prostu poezja.


O ile twoje pytanie nie jest prowokacją, to chyba nie potrafię Ci wyjaśnić, ale skoro zapytałeś grzecznie więc ja mam takie zdanie.
Jedni jeżdżą w ubraniach i czapeczkach od sponsorów a za nimi podąża serwis na samochodzie, inni wolą sami na kołach pchać się w syf, kiłę i mogiłę..
Każdy podróżuje jak potrafi , gdzie chce i jak chce i przeżywa to na swój sposób.
Dlatego dziwi mnie Twoje pytanie jako osoby udzielającej się na forum dla podróżników motocyklowych.
Ciśnie mi się stare porzekadło odnoszące się do motocykli i motocyklizmu jako pasji i sposobu na życie:

"If I have to explain, you wouldn't understand"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: N sty 30, 2011 12:00 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2007 12:22 pm
Posty: 683
Lokalizacja: Gniezno
dodam jeszcze, ze żadnych "mafiozów" nie spotkałem..a najbardziej pijącymi ludźmi w Gruzji byliśmy my:):):)poważnie...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 18   [ Posty: 267 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL