Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:58 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 29 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 16, 2008 5:33 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lut 16, 2007 8:07 pm
Posty: 537
Lokalizacja: Trisiti
Lawa płynie tylko czasami. Ja mialem ogromne szczęście bo były "wybuchy" od 3 dni. A stanie metr od lawy robi ... wrażenie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 16, 2008 1:20 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
ENDURO SAPIENS napisał(a):
Ta góra, o której Gregor wspomina to Monte Pellegrino , drugi fajny widok na Palermo roztacza się z Monreale ,niedaleko za katedrą (tą ze złotymi mozaikami). Droga do Dubrownika przez Bośnie i Hercegowinę wiedzie doliną Neretwy , po drodze mijasz interesujący Mostar .Jadąc przez Austrię,Słowenię i Chorwację masz szybszą podróż, ale ze względu na autostradę chyba mniej ciekawą.

Witam,

Jechałeś też przez Serbię ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 16, 2008 9:38 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N kwi 06, 2008 9:00 am
Posty: 78
Lokalizacja: Gorlice
Serbia jest zupełnie nie po drodze z Polski do Dubrownika. Chyba chodzi Ci o Bośnie i Hercegowinę. Ja jechałem właśnie tędy. Zobacz dobrze na mapę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 16, 2008 10:31 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
ENDURO SAPIENS napisał(a):
Serbia jest zupełnie nie po drodze z Polski do Dubrownika. Chyba chodzi Ci o Bośnie i Hercegowinę. Ja jechałem właśnie tędy. Zobacz dobrze na mapę.


Witam
Jedna z tras prowadzi mnie przez Budapest następnie drogą E 75 w kierunku Szeged, po minięciu Szaged wjeżdża się do Serbii i później można odbić trochę na zachód i wiechać do Bośnii i dalej przez Sarajewo, Mostar do Chorwacji.
Inna mapa prowadzi mnie przez Budapest dalej przez Barces do Chorwacji a następnie do Bośnii i dalej w kierunku Banja Luka, Mostar i znowu do Chorwacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 17, 2008 6:18 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N kwi 06, 2008 9:00 am
Posty: 78
Lokalizacja: Gorlice
Paweł napisał(a):
ENDURO SAPIENS napisał(a):
Serbia jest zupełnie nie po drodze z Polski do Dubrownika. Chyba chodzi Ci o Bośnie i Hercegowinę. Ja jechałem właśnie tędy. Zobacz dobrze na mapę.


Witam
Jedna z tras prowadzi mnie przez Budapest następnie drogą E 75 w kierunku Szeged, po minięciu Szaged wjeżdża się do Serbii i później można odbić trochę na zachód i wiechać do Bośnii i dalej przez Sarajewo, Mostar do Chorwacji.
Inna mapa prowadzi mnie przez Budapest dalej przez Barces do Chorwacji a następnie do Bośnii i dalej w kierunku Banja Luka, Mostar i znowu do Chorwacji.[/quot Paweł ta druga trasa na Banja Luka i Mostar prowadzi doliną Neretwy i jest interesująca.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 17, 2008 12:33 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
ENDURO SAPIENS napisał(a):
Paweł napisał(a):
ENDURO SAPIENS napisał(a):
Serbia jest zupełnie nie po drodze z Polski do Dubrownika. Chyba chodzi Ci o Bośnie i Hercegowinę. Ja jechałem właśnie tędy. Zobacz dobrze na mapę.


Witam
Jedna z tras prowadzi mnie przez Budapest następnie drogą E 75 w kierunku Szeged, po minięciu Szaged wjeżdża się do Serbii i później można odbić trochę na zachód i wiechać do Bośnii i dalej przez Sarajewo, Mostar do Chorwacji.
Inna mapa prowadzi mnie przez Budapest dalej przez Barces do Chorwacji a następnie do Bośnii i dalej w kierunku Banja Luka, Mostar i znowu do Chorwacji.[/quot Paweł ta druga trasa na Banja Luka i Mostar prowadzi doliną Neretwy i jest interesująca.



Czyli wybiorę tą drugą trasę - dzięki za informacje. Pierwszy etap mam zaplanowany, jeszcze pozostają Włochy.
Jeszcze mam takie pytanie - jak z walutą w Bośnii ? Wystarczy Euro i karta kredytowa, czy trzeba zrobić wymianę ? Trzeba pałacić jakieś opłaty za przejazd i jak jest z bazą noclegową ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 17, 2008 4:43 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lut 16, 2007 8:07 pm
Posty: 537
Lokalizacja: Trisiti
Paweł. To nie wycieczka z biura Orbisu. Zostaw sobie odrobinę niepewności i możliwości przygody. Nie jedziesz w deltę Konga, że musisz się martwić czy walutą jest dolar, euro czy paciorki. To jest Europa. Cywilizacja. Nie planuj wszystkiego tak dokładnie, bo niedługo zaplanujesz menu na 7 dzień wyjazdu.

Przygoda, wiatr we włosach i niech droga Cię prowadzi :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 17, 2008 6:36 pm 
Początkujący

Dołączył(a): So lut 16, 2008 3:51 pm
Posty: 46
Lokalizacja: Centrum
....a rzeczy pozytywnie nieprzewidywalne najfajniej się wspomina .....i najlepiej opowiada...:)

Paweł na Sycylię pojedziemy pewnie różnymi drogami. My się wybieramy przez Dolomity, a powrót zostawiamy na cudowną improwizację, może Alpy...zobaczymy:)

Pozdrawiam
Sławek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 17, 2008 8:06 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
Macie absolutną rację :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 19, 2008 6:49 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N kwi 06, 2008 9:00 am
Posty: 78
Lokalizacja: Gorlice
Paweł napisał(a):
Macie absolutną rację :)


Paweł , nie ma problemu z płatnością w tym kraju. Można płacić Euro ,ale przeliczają nienajlepiej , z kartami płatniczymi na stacjach też no problem, też płaciłem chorwackimi Kunami , bo mi zostały. Wymień trochę waluty na granicy w kantorze w Bośniackich Gradiskach na benzyne. Jeszcze jedna rada - Zielona Karta ,musisz ją mieć w Bośni i Hercegowinie , no i paszport nie dowód.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 19, 2008 11:10 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
ENDURO SAPIENS napisał(a):
Paweł napisał(a):
Macie absolutną rację :)


Paweł , nie ma problemu z płatnością w tym kraju. Można płacić Euro ,ale przeliczają nienajlepiej , z kartami płatniczymi na stacjach też no problem, też płaciłem chorwackimi Kunami , bo mi zostały. Wymień trochę waluty na granicy w kantorze w Bośniackich Gradiskach na benzyne. Jeszcze jedna rada - Zielona Karta ,musisz ją mieć w Bośni i Hercegowinie , no i paszport nie dowód.


O zielonej karcie to właśnie już słyszałem, że druk zielonej karty musi być zielony bo innych nie akceptują.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 06, 2008 9:51 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
Nareszcie nadszedł czas urlopu. Jutro wyjeżdżam na Sycylję. Wybrałem trasę przez Słowację, Węgry, Bośnię, Chorwację i dalej z Dubrownika promem do Bari we Włoszech.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 06, 2008 10:14 am 
Świeżak

Dołączył(a): Pt maja 30, 2008 6:15 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Kraków
Pewnie pisze za późno. Dobrym rozwiązaniem jest prom z Civitavecci (okolice Rzymu) do Palermo. Odpada kawal trasy przez Italię, a cena jest polową tej, ktora zaplacisz np. z Genui. A z Palermo warto poleciec pionowo na południe, przez środek wyspy. Tam praktycznie nie ma turystów. Spedzilismy z żoną w 2006 r. dwa tygodnie, mieszkając w centrum Sycylii, wynajetym mieszkaniu, robiąc sobie calodzienne wycieczki. Turystow widzielismy tylko w okolicach Etny. No i warto pokrecic sie po Palermo oczywiscie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 06, 2008 2:02 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
Atomek napisał(a):
Pewnie pisze za późno. Dobrym rozwiązaniem jest prom z Civitavecci (okolice Rzymu) do Palermo. Odpada kawal trasy przez Italię, a cena jest polową tej, ktora zaplacisz np. z Genui. A z Palermo warto poleciec pionowo na południe, przez środek wyspy. Tam praktycznie nie ma turystów. Spedzilismy z żoną w 2006 r. dwa tygodnie, mieszkając w centrum Sycylii, wynajetym mieszkaniu, robiąc sobie calodzienne wycieczki. Turystow widzielismy tylko w okolicach Etny. No i warto pokrecic sie po Palermo oczywiscie.



Dzięki za informacje. Prom z Palermo do Civitavecci może być ciekawą alternatywą w drodze powrotnej.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 29 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL