Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:56 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 29 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sycylia
PostNapisane: Śr maja 07, 2008 9:24 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
Witam

Czy ktoś z szacownych kolegów był motocyklem na Sycylii ? Wybieram się tam w pierwszej połowie czerwca. Może ktoś z Was ma jakieś uwagi, czy warto tam w ogóle jechać na co należy zwrócić uwagę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 07, 2008 10:09 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N kwi 06, 2008 9:00 am
Posty: 78
Lokalizacja: Gorlice
Cześć .W tamtym roku spędziłem dużo czasu na wyprawie moto po Sycylii i Wyspach Liparyjskich <Eolskich> . Służę pomocą , pytaj o co chcesz .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 07, 2008 10:24 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
Dzięki za chęć pomocy,

Jechałeś przez całe Włochy, czy płynąłeś promem ? Ja mam zamiar jechać do samej Messiny i tam dopiero załadować się na prom. Mam trzy tygodnie czasu - myslisz, że wystarczy ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 07, 2008 11:06 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N kwi 06, 2008 9:00 am
Posty: 78
Lokalizacja: Gorlice
Pawle, Sycylia jest przepiękna i gorąco ją polecam każdemu. Tam jest co oglądać i zwiedzać { nie wspomnę o wyjściu na Etnę , teatrze greckim w Taorminie , Noto, dolinie świątyń Agrigento ,czy unikatowych rzymskich mozaikach największych na świecie Villa Romana dell Casale, katedrze Monreale pod Palermo z 3,5 tonami złota na ścianach, górze Erice skąd widać Tunezję i Egady , kąpieli w błocie na Liparach ,czy katakumbach kapucynów w Palermo}. Moja trasa przebiegała przez Słowacje, Węgry,Bośnie doliną Neretwy do Dubrownika ,nocnym promem płynąłem do Bari . Obok Bari w okolicach Alberobello oglądałem Trulli ,potem zboczyłem do Matery-tam Gibson kręcił " Pasję".Potem przedostałem się przez Cieśninę Messyńską na Sycylię. Zacząłem od Taorminy i objechałem wyspę dookoła i z Milazzo plynąłem na Lipary.Z Liparów promem do Neapolu i przez Rzym , Wenecję , itd... Trzy tygodnie wystarczy Ci na przejechanie podobnej trasy.Zachęcam Cię bardzo.Ta wyprawa szczególnie utkwiła mi w głowie. Zrobiłem 7000 km, a koszty nie były tak tragiczne.Pytaj mnie o szczegóły, bo nie wiem jakie masz plany , w miarę możliwości coś Ci doradzę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 08, 2008 10:38 am 
Początkujący

Dołączył(a): So lut 16, 2008 3:51 pm
Posty: 46
Lokalizacja: Centrum
każda informacja na wagę złota:)
Na Sycylię wybieram się na początku sierpnia, więć z chęcią się dowiem wszystkiego:)

Pozdrawiam
Sławek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 08, 2008 8:47 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
ENDURO SAPIENS napisał(a):
Pawle, Sycylia jest przepiękna i gorąco ją polecam każdemu. Tam jest co oglądać i zwiedzać { nie wspomnę o wyjściu na Etnę , teatrze greckim w Taorminie , Noto, dolinie świątyń Agrigento ,czy unikatowych rzymskich mozaikach największych na świecie Villa Romana dell Casale, katedrze Monreale pod Palermo z 3,5 tonami złota na ścianach, górze Erice skąd widać Tunezję i Egady , kąpieli w błocie na Liparach ,czy katakumbach kapucynów w Palermo}. Moja trasa przebiegała przez Słowacje, Węgry,Bośnie doliną Neretwy do Dubrownika ,nocnym promem płynąłem do Bari . Obok Bari w okolicach Alberobello oglądałem Trulli ,potem zboczyłem do Matery-tam Gibson kręcił " Pasję".Potem przedostałem się przez Cieśninę Messyńską na Sycylię. Zacząłem od Taorminy i objechałem wyspę dookoła i z Milazzo plynąłem na Lipary.Z Liparów promem do Neapolu i przez Rzym , Wenecję , itd... Trzy tygodnie wystarczy Ci na przejechanie podobnej trasy.Zachęcam Cię bardzo.Ta wyprawa szczególnie utkwiła mi w głowie. Zrobiłem 7000 km, a koszty nie były tak tragiczne.Pytaj mnie o szczegóły, bo nie wiem jakie masz plany , w miarę możliwości coś Ci doradzę.


Super, decyzję podjąłem - jadę na Sycylję.
Bardzo mnie zainteresował przebieg Twojej trasy. Szczerze mówiąc nie myślałem wcześniej by dotrzeć do Włoch promem z Dubrownika.
Będę wdzięczny za informacje o cenach promów, ewentualnie jak możesz polecić jakąś stronę to bardzo proszę. Mam podbne zamiłowanie do zwiedzania więc przeglądam przewodnik Pascala, częśc miejsc już poleciłeś więc je odwiedzę włącznie z Wyspami Liparyjskimi. Zamierzam nocować na polach namiotowych i zastanawiam się czy trzeba rezerwować miejsca wcześniej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 09, 2008 6:26 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N kwi 06, 2008 9:00 am
Posty: 78
Lokalizacja: Gorlice
Cześć chłopy ! Ważnymi informacjami myślę będą adresy takie jak : www.jadrolinija.hr strona promów obsługująch połączenie Dubrownik-Bari. Gdyby to połączenie nie pasowało ,można też do Bari dostać się z Czarnogóry z miasta Bar www.montenegrolines.net . Na Sycylie z lądu płynąłem przez Cieśninę Messyńską z Villa San Giovanii .Promy odchodzą co pół godziny ,koszt od moto chyba 6 Euro. Można też płynąć z Regio di Calabria. Na stronie www.siremar.it są to promy obsługujące linje wokół Sycylii. Na Lipary najlepiej dostać się z Milazzo. Ja zakotwiczyłem na największej wyspie archipelagu Lipari ,z której też płynąłem w drodze powrotnej do Neapolu. Z niej też wodolotami można dostać się na pozostałe wyspy zostawiając moto w porcie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 09, 2008 6:27 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N kwi 06, 2008 9:00 am
Posty: 78
Lokalizacja: Gorlice
Cześć chłopy ! Ważnymi informacjami myślę będą adresy takie jak : www.jadrolinija.hr strona promów obsługująch połączenie Dubrownik-Bari. Gdyby to połączenie nie pasowało ,można też do Bari dostać się z Czarnogóry z miasta Bar www.montenegrolines.net . Na Sycylie z lądu płynąłem przez Cieśninę Messyńską z Villa San Giovanii .Promy odchodzą co pół godziny ,koszt od moto chyba 6 Euro. Można też płynąć z Regio di Calabria. Na stronie www.siremar.it są to promy obsługujące linje wokół Sycylii. Na Lipary najlepiej dostać się z Milazzo. Ja zakotwiczyłem na największej wyspie archipelagu Lipari ,z której też płynąłem w drodze powrotnej do Neapolu. Z niej też wodolotami można dostać się na pozostałe wyspy zostawiając moto w porcie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 09, 2008 7:09 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N kwi 06, 2008 9:00 am
Posty: 78
Lokalizacja: Gorlice
ooo coś 2razy nacisnąłem.Odnośnie campingów: na Węgrzech spałem w okolicach Balatonu i jest tam ich bardzo dużo. W Dubrowniku spałem na campie "Solitudo"jest drogi bo jedyny w tym mieście. Chociaż chwilę poświęć na zwiedzanie Dubrownika ,jest to niezapomniana przygoda ! We Włoszech jest dużo campingów i musisz dostosować je do swojej trasy www.camping.it .Na wyspie Lipari mieszkałem w miejscowości Canneto na campie "Baja Unci". Ceny we Włoszech kształtowały się od 12-20 Euro za moto+namiot+2 osoby. W wysokim sezonie ceny ulegają zmianie-oczywiście na wyższe. Aha WAŻNE !! Musicie mieć ze sobą pasy, albo jakąś linkę alpinistyczną do wiązania moto na promach.Są z tym kłopoty, a nikt z obsługi promowej się tym nie przejmuje. Miejsc na campingach nie trzeba rezerwować, bo zawsze się gdzieś wciśniesz z małym "domem".W Pascalu są dobre informacje , polecam jeszcze przewodnik National Geographic "Sycylia" ,jest tam też kupe wiadomości.Jak będziesz znał przebieg Twojej wyprawy to daj znać,będzie mi miło coś jeszcze doradzić. Pozdrawiam Witek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 11, 2008 7:39 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
ENDURO SAPIENS napisał(a):
ooo coś 2razy nacisnąłem.Odnośnie campingów: na Węgrzech spałem w okolicach Balatonu i jest tam ich bardzo dużo. W Dubrowniku spałem na campie "Solitudo"jest drogi bo jedyny w tym mieście. Chociaż chwilę poświęć na zwiedzanie Dubrownika ,jest to niezapomniana przygoda ! We Włoszech jest dużo campingów i musisz dostosować je do swojej trasy www.camping.it .Na wyspie Lipari mieszkałem w miejscowości Canneto na campie "Baja Unci". Ceny we Włoszech kształtowały się od 12-20 Euro za moto+namiot+2 osoby. W wysokim sezonie ceny ulegają zmianie-oczywiście na wyższe. Aha WAŻNE !! Musicie mieć ze sobą pasy, albo jakąś linkę alpinistyczną do wiązania moto na promach.Są z tym kłopoty, a nikt z obsługi promowej się tym nie przejmuje. Miejsc na campingach nie trzeba rezerwować, bo zawsze się gdzieś wciśniesz z małym "domem".W Pascalu są dobre informacje , polecam jeszcze przewodnik National Geographic "Sycylia" ,jest tam też kupe wiadomości.Jak będziesz znał przebieg Twojej wyprawy to daj znać,będzie mi miło coś jeszcze doradzić. Pozdrawiam Witek.



A jak należy zamocować motocykl na promie ??? Czy moto musi być podobnie ściągnięty jak na przyczepie samochodowej ???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 12, 2008 8:27 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
Paweł napisał(a):
A jak należy zamocować motocykl na promie ??? Czy moto musi być podobnie ściągnięty jak na przyczepie samochodowej ???


Na pewno zrób to samemu! Nie pozwól ształować motocykla "technicznym" z promu. Weź własną taśmę. Oni niech tylko sprawdzą i potwierdzą.
Ja kiedyś wchodzę, żeby wyjeżdżać, a moto postawiony, ale bez lusterka i z rozbitą osłoną - po prostu był źle zamocowany i podczas małego sztormu się przewrócił na inny samochód (jego właściciel dochodził się potem odszkodowania, mnie szkoda było czasu).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 15, 2008 8:49 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
Zainteresował mnie przebieg trasy ENDURO SAPIENS, przez Dubrownik promem do Bari i dalej na Sycylię.
Zastanawiam się jaką trasę wybrać do Dubrownika, jechać przez Serbię i Bośnię, czy może tradycynie przez Austrię i Słowenię - może coś podpowiecie ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 15, 2008 9:03 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lut 16, 2007 8:07 pm
Posty: 537
Lokalizacja: Trisiti
W 2006 byłem na Sycylii i w Tunezji.
kilka fotek

http://7greg.dyndns.org/2006South/index.html

Plynałem promem z Genui do Tunisu a potem z Tunisu do Palermo.

Potem do Messyny i 3000km do domu.

Generalnie bardzo fajnie, miły kraj i ludzie. Palermo miasto pełne ruchu i wariactwa na ulicach.

Koniecznie wjedź na górę na północy Palermo. Widać z niej wszystko albo jeszcze więcej :)


Ostatnio edytowano So sie 09, 2008 9:53 am przez Gregor, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 15, 2008 11:22 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 6:34 pm
Posty: 471
Gregor, super zdjęcia szczególnie te z Etny. Czy lawa płynie tam cały czas ???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 15, 2008 11:31 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N kwi 06, 2008 9:00 am
Posty: 78
Lokalizacja: Gorlice
Ta góra, o której Gregor wspomina to Monte Pellegrino , drugi fajny widok na Palermo roztacza się z Monreale ,niedaleko za katedrą (tą ze złotymi mozaikami). Droga do Dubrownika przez Bośnie i Hercegowinę wiedzie doliną Neretwy , po drodze mijasz interesujący Mostar .Jadąc przez Austrię,Słowenię i Chorwację masz szybszą podróż, ale ze względu na autostradę chyba mniej ciekawą.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 29 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL