Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:28 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 45 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Krzakami nad morze
PostNapisane: Wt paź 12, 2010 7:16 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn mar 15, 2010 8:51 pm
Posty: 129
Normalna sprawa zawsze tak robimy, popieram ideee kolegow i zachecam innych by zmienili sposob podrozowania, tam gdzie sie konczy asfalt tam zaczyna sie prawdziwa przygoda, to tu mozna poznac ciekawych ludzi znalezc miejsca w ktore nigdy sie nie trafi jadac asfaltem

dodatkowo polecam nawigacje na mech pod pachami :)

Dla przykladu nam zeszloweekendowy wypad nad morze zajął 6h w jedna strone a mamy jedynie lekko ponad 100 km.

Tak jak ustalilismy przy ognisku w Morsku asfalt jest dla pedalow


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzakami nad morze
PostNapisane: Wt paź 12, 2010 8:14 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

W RP turystyka enduro prawie nie występuje.
Albo się łoi po znanych miejscówkach wokół komina.
Albo się wiezie zabawki do atrakcyjnego miejsca X i tam łoi po znanych i jeszcze nie znanych miejscówkach.
Pomiędzy jednym a drugim jest masa terenu który nie bryluje jak "zaj..ste miejscówki" i zwykle jest nie zauważany. To dobrze,. Tłoku jeszcze nie ma i w związku z niską "lansowością" chyba nie będzie.

Z ciekawości pytanko do sprawców: Jak nawigujecie? Routing z wytyczonym punktami, po wyklikanej trasie, kompasem na waypointy czy najogólniej na azymut?
Może mix, może jeszcze inaczej.

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzakami nad morze
PostNapisane: Wt paź 12, 2010 8:25 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 10:13 pm
Posty: 455
Lokalizacja: Warszawa
rrolek napisał(a):
Z ciekawości pytanko do sprawców: Jak nawigujecie? Routing z wytyczonym punktami, po wyklikanej trasie, kompasem na waypointy czy najogólniej na azymut?Może mix, może jeszcze inaczej.


Co do nawigacji to najczesciej na slonce ktore ma byc po ktorejs stronie (tak lubie najbardziej) albo kilka punktow znalezionych wczesniej i na azymut miedzy nimi. W ten sposob najczesciej trafia sie w piekne i malo znane miejsca - np mlyn w Bartkowizinie o ktorym wczesniej nie wiedzielismy, jakies rozlewiska narwii kolo nowogrodu, pagorki pokryte niekoszonymi lakami za Biskupcem, wawozy w okolicach wysoczyzny elblaskiej itp.

Jak sie robi pozno a jest umowiony nocleg to nadganianie trasa wytyczona przez elektronike z zaznaczonym unikaniem drog glownych.

Louis napisał(a):
Dawać filmy, teksty, zdjęcia. To nieludzkie tak podjarać kolegów, a potem odpuścić. Tak robią tylko złe kobiety. Nie bądźcie ciotami, do tego złymi.

Spoko loko - jestemy tak wyrachowanymi pannami ze teraz poczekamy do wiosny az sniegi zejda i Ci ktorzy na zime odstawiaja moto znow zaczna jezdzic 8)

Senor Pingwin w wolnych chwilach rzezbi, tnie, gnie, modeluje i przetwarza... materialu zrodlowego jest rzeklbym az nadto


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzakami nad morze
PostNapisane: Wt paź 12, 2010 8:49 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz sty 21, 2010 9:24 pm
Posty: 50
Lokalizacja: Chełm
Witam. ja mam pytanie z innej paki, na niektórych zdjęciach widać kolego MTBiker78 jakiś telefonik, ja domyślam się służył on za nawigację ? jeśli tak to jaki to telefonik i jaką nawigacje masz na niej zainstalowaną? pozdrawiam i lewa w górę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzakami nad morze
PostNapisane: Wt paź 12, 2010 10:16 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N gru 06, 2009 6:28 pm
Posty: 356
Lokalizacja: Zachodniopomorskie Pniewo
magda_z_tanowa napisał(a):
Normalna sprawa zawsze tak robimy, popieram ideee kolegow i zachecam innych by zmienili sposob podrozowania, tam gdzie sie konczy asfalt tam zaczyna sie prawdziwa przygoda, to tu mozna poznac ciekawych ludzi znalezc miejsca w ktore nigdy sie nie trafi jadac asfaltem

dodatkowo polecam nawigacje na mech pod pachami :)

Dla przykladu nam zeszloweekendowy wypad nad morze zajął 6h w jedna strone a mamy jedynie lekko ponad 100 km.

Tak jak ustalilismy przy ognisku w Morsku asfalt jest dla pedalow



Kolego Magda , czegoś żeś się najarał czy coś :?: :lol: zaraz orgazmu dostaniesz :lol: nie rozumiem dlaczego nazywasz "pedały" motocyklistów jeżdżących po asfalcie (nie pierwszy raz), Ciekaw jestem kto jeszcze na tym forum tak myśli po ustaleniach przy ognisku w Morsku :?: może ktoś lubi latać po asfalcie i błocie , tak jak ja ... może jestem "Bi" co ?

P.S. myślałem że tylko w gronie czoperzystów takie osoby się trafiają , jak widać myliłem się ... możesz sobie podać z nimi rękę :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzakami nad morze
PostNapisane: Wt paź 12, 2010 10:39 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm
Posty: 1998
Lokalizacja: Plymouth/Opole
Off-road jest dla prawdziwych meżczyzn, a asfalt dla...;)
Kolego arecki37 nie bierz za wiele do siebie. Życie jest za krótkie by się przejmować opinią innych. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzakami nad morze
PostNapisane: Śr paź 13, 2010 6:07 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 10:13 pm
Posty: 455
Lokalizacja: Warszawa
I po co te wasnie ? Przygoda nie jedna ma postac 8)

Nie wazne czy po czarnym, czy terenem - grunt zeby miec frajde podrozowania, odkrywania noweych miejsc i spotykania ciekawych ludzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzakami nad morze
PostNapisane: Śr paź 13, 2010 6:10 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
MTBiker78 napisał(a):
I po co te wasnie ? Przygoda nie jedna ma postac 8)

Nie wazne czy po czarnym, czy terenem - grunt zeby miec frajde podrozowania, odkrywania noweych miejsc i spotykania ciekawych ludzi.


Właśnie. Wszyscy jesteśmy pedałami. Hej! :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzakami nad morze
PostNapisane: Śr paź 13, 2010 8:46 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn mar 15, 2010 8:51 pm
Posty: 129
arecki37 napisał(a):
magda_z_tanowa napisał(a):
Normalna sprawa zawsze tak robimy, popieram ideee kolegow i zachecam innych by zmienili sposob podrozowania, tam gdzie sie konczy asfalt tam zaczyna sie prawdziwa przygoda, to tu mozna poznac ciekawych ludzi znalezc miejsca w ktore nigdy sie nie trafi jadac asfaltem

dodatkowo polecam nawigacje na mech pod pachami :)

Dla przykladu nam zeszloweekendowy wypad nad morze zajął 6h w jedna strone a mamy jedynie lekko ponad 100 km.

Tak jak ustalilismy przy ognisku w Morsku asfalt jest dla pedalow



Kolego Magda , czegoś żeś się najarał czy coś :?: :lol: zaraz orgazmu dostaniesz :lol: nie rozumiem dlaczego nazywasz "pedały" motocyklistów jeżdżących po asfalcie (nie pierwszy raz), Ciekaw jestem kto jeszcze na tym forum tak myśli po ustaleniach przy ognisku w Morsku :?: może ktoś lubi latać po asfalcie i błocie , tak jak ja ... może jestem "Bi" co ?

P.S. myślałem że tylko w gronie czoperzystów takie osoby się trafiają , jak widać myliłem się ... możesz sobie podać z nimi rękę :!:



Mysle ze biezesz wszystko za bardzo do siebie trzeba umiec sie zdystansowac i lapac zycie za morde

Co do nawigowania robie tak samo jak MTBiker78 lecimy na slonce/ksiezyc/mech na drzewach nie spinamy sie czasowo a jak trzeba nadgonic do noclegu to po bialych drogach na mape zazwyczaj ruszamy wczesnie rano a konczymy poznym wieczorem w ciagu dnia pokonujemy dystans ok 300km w linii prostej za to znajdujemy mnostwo ciekawych miejsc i poznajemy ciekawych ludzi + mega przygody


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzakami nad morze
PostNapisane: Śr paź 13, 2010 11:26 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 10:13 pm
Posty: 455
Lokalizacja: Warszawa
Na razie wersja lajt - dla podtrzymania rozgawora - nad full-profi wydaniem pracuje Pingwin 8-)



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzakami nad morze
PostNapisane: Śr paź 13, 2010 11:51 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
Nooooo, niezła gra wstępna. Jeśli chodzi o mnie to jestem już rozgrzany i gotowy na więcej :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzakami nad morze
PostNapisane: Śr paź 13, 2010 12:07 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:42 pm
Posty: 2075
Lokalizacja: Gryfino (Zachodniopomorskie)
rewelacja - czekam na kino :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzakami nad morze
PostNapisane: Śr paź 13, 2010 12:31 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt kwi 02, 2010 1:08 pm
Posty: 1177
Lokalizacja: Okolice Białowieży
Mam nadzieję, że w przyszłym roku mój Dakar zawita pierwszy raz nad morzem. Pewnie bosko jeździ się po plaży. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzakami nad morze
PostNapisane: Śr paź 13, 2010 2:06 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
Bosko to się jeździ po poligonie, nad morzem. Jest fajnie :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Krzakami nad morze
PostNapisane: Śr paź 13, 2010 2:57 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt sty 05, 2007 2:26 pm
Posty: 124
Lokalizacja: Sulejówek
ex1 napisał(a):
Bosko to się jeździ po poligonie, nad morzem. Jest fajnie :D


To zależy, ja poligon mam za płotem, więc bosko mi się jeździ po plaży. Stopień "boskości" zależy chyba w dużej mierze od dostępności.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 45 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL