Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:51 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 35 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dlaczego Garmin ZUMO 660 nie nadają się w teren?
PostNapisane: Pt paź 01, 2010 3:49 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
Należało Ci się :-). A teraz na poważnie. Skoro już wiadomo jaki masz motocykl, jaki będzie prawdopodobny sposób jazdy w terenie, znasz odbiorniki outdoorowe, to sądzę, że Zumo w tej podstawce Touratecha sprawdzi się. Na asfaltach będzie o niebo wygodniejszy, w terenie przy spokojnej jeździe podstawa Touratecha wytrzyma a navi sprawdzi się jako inteligentnie przesuwająca się mapa, co jak powinno Ci wystarczyć.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dlaczego Garmin ZUMO 660 nie nadają się w teren?
PostNapisane: N paź 03, 2010 5:40 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Wt maja 26, 2009 7:34 pm
Posty: 201
Moje nowe opinie o zumo:
- w terenie typu dziury, rozpadajacy sie asfalt nawet na std uchwycie zumo jeszcze nie opadlo
- wlasnie wrocilem z Bieszczadzkiej fajna trasa omijajaca miasta - nie moge jej zapisac :(
- nawigacja przy mocowaniu na plask - zarowno w r1 i 690tce nie ma jak inaczej jej zamocowac w ciagu dnia jest bezuteczna - nic widac - musi byc zestaw sluchawkowy
- od brudu i piachu zaczal zacinac sie bolec do wyjmowania
Zgadzam sie z opinia ze to nawigacja onroad :x


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dlaczego Garmin ZUMO 660 nie nadają się w teren?
PostNapisane: Pn paź 04, 2010 10:57 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 9:06 pm
Posty: 346
Lokalizacja: Włocławek
MG75 napisał(a):
Moje nowe opinie o zumo:
- wlasnie wrocilem z Bieszczadzkiej fajna trasa omijajaca miasta - nie moge jej zapisac :(
- nawigacja przy mocowaniu na plask - zarowno w r1 i 690tce nie ma jak inaczej jej zamocowac w ciagu dnia jest bezuteczna - nic widac - musi byc zestaw sluchawkowy
- od brudu i piachu zaczal zacinac sie bolec do wyjmowania

ja uważam, że jest to nawigacja do offu ale takiego na jakie stworzone są ciężkie enduro - na crossa i ciężki teren to jednak coś turystycznego lepsze
ja jeżdżę w lesie z 660 i tez nie mam problemu z uchwytem
ekran działa ok - czasami tylko go myję bo mało widzę od kurzu

porównanie 660 i 60 csx w słońcu - w 660 jeszcze coś widać [odpowiedni kąt montażu na kierownicy] a w 60 to trzeba się przyglądać bo mały ekran - najlepiej to 60 trzymać w ręku wtedy wszystko widać tylko nie o to chodzi w motorach aby GPSa w ręku wozić ;)

nie pisząc już o wybieraniu czegokolwiek [szukanie itd] na 60 w trakcie jazdy - to jest męczarnia a 660 wygoda


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dlaczego Garmin ZUMO 660 nie nadają się w teren?
PostNapisane: Pn paź 04, 2010 12:13 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:42 pm
Posty: 2075
Lokalizacja: Gryfino (Zachodniopomorskie)
dlatego ja wybrałem używane 276 i jestem M E G A zadowolony i nie szukam nic innego bo maszynki tego typu są rewelacją do nawigowania po trudnym terenie :-) a i po mieście spisują się równie dobrze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dlaczego Garmin ZUMO 660 nie nadają się w teren?
PostNapisane: Pn paź 04, 2010 12:47 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
sum napisał(a):
60 to trzeba się przyglądać bo mały ekran - najlepiej to 60 trzymać w ręku wtedy wszystko widać tylko nie o to chodzi w motorach aby GPSa w ręku wozić ;)

nie pisząc już o wybieraniu czegokolwiek [szukanie itd] na 60 w trakcie jazdy - to jest męczarnia a 660 wygoda


No juz o tym pisalem ..
60 nie zostala wyprodukowana do nawigowania podczas jazdy i do tego jeszcze na motocyklu .. :D :D ..
A ze dla niektorych jest jakas tam alternatywa..No coz..Firma za to nie ponosi odpowiedzialnosci . :D :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dlaczego Garmin ZUMO 660 nie nadają się w teren?
PostNapisane: Pn paź 04, 2010 12:50 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Tarna napisał(a):
dlatego ja wybrałem używane 276 i jestem M E G A zadowolony i nie szukam nic innego bo maszynki tego typu są rewelacją do nawigowania po trudnym terenie :-) a i po mieście spisują się równie dobrze.

Nie wiem jak 276 ale 478 przelicza trasy z taka sama predkoscia co moje byle 550 . :D :D
Moim zdaniem seria GPSMap XXX byla najbardziej udana seria Garmina


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dlaczego Garmin ZUMO 660 nie nadają się w teren?
PostNapisane: Pn paź 04, 2010 12:55 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:42 pm
Posty: 2075
Lokalizacja: Gryfino (Zachodniopomorskie)
je się nie znam i nie mam porównania za bardzo ale nie narzekam, nie nastręcza mi to żadnych problemów a EX mówi że jest szybko :-)
wszystko i tak zależy od ilości i jakości wgranych map :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dlaczego Garmin ZUMO 660 nie nadają się w teren?
PostNapisane: Wt lis 23, 2010 6:23 am 
Początkujący

Dołączył(a): Wt lut 13, 2007 10:21 pm
Posty: 49
Lokalizacja: Wrocław
Ja używam ZUMO 660 na uchwycie z TOURATECHA. Przejechałem z nim ok 10000 km, z tego 30 % poza asfaltem, m.in. Rumunię w tym roku. Nawiguje jak trzeba, Jeśli wpiszesz mu waypointy to w opcji bezdroża po nich cię poprowadzi.. Jeśli chodzi o zasilanie , to rzeczywiście wykorzystuje się oryginalne element zasilający na kablu, ale jest on sztywno zamocowany i nie wyobrażam sobie , że tak się poluzuje, ze przestanie stykać. Oczywiście trzeba go co jakiś czas odkurzyć.
Mapy z cyklu topo obsługuje, ale nie rodzaju Ozi - explorer.
Jeśli chodzi o wyświetlacz, to na moto mam zawsze ustawioną największą jasność i tylko w ostrym słońcu bywa problem. Z tym że mam go prawie pionowo nad zegarami.
Jak już zostało to nadmienione - na tzw ciężkie enduro nie ma obecnie opcji poza starszym i trudno juz dostępnym 276 i klonami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dlaczego Garmin ZUMO 660 nie nadają się w teren?
PostNapisane: Cz mar 24, 2011 1:10 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 8:49 pm
Posty: 106
Lokalizacja: Krakow
Tarna napisał(a):
Mapy z cyklu topo obsługuje, ale nie rodzaju Ozi - explorer.


Hej
napisz cos wiecej o tych mapach topo w Zumo 660

Thx


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dlaczego Garmin ZUMO 660 nie nadają się w teren?
PostNapisane: Pn kwi 25, 2011 10:17 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N mar 07, 2010 11:45 am
Posty: 70
Lokalizacja: Marki
Ja też od ponad roku latam z 660, zrobiłem z nim 25000km. W Rumunii miałem wgraną mape topo, wszystko działa bez problemów. Ostatnia traska ma mazury była po "obcym śladzie", wgrałem dwa ślady i obydwa widziałem na mapie mając alternatywne traski :-), więc z tym również nie ma problemu. Jeśli chodzi o jazdę po waypoint, to ściągam punkty do mapSource w kompie, tworzę z nich automatycznie trasę i gotową ładuje do zumo... proste? :-)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dlaczego Garmin ZUMO 660 nie nadają się w teren?
PostNapisane: Pn kwi 25, 2011 10:56 am 
Aktywny

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 7:31 pm
Posty: 108
Tak sobie to czytam i myślę, że niedługo do kibla bez nawigacji nie traficie - oczywiście bez obrazy :)
Gdzie w Was duch przygody....ADV ??? jakie ADV jak boicie się zgubić lub tubylca o drogę zapytać ?? Co to za przyjemność zaplanować wszystko w domu przed kompem, a na miejscu stresować się bo drogi nie ma Ech !!!
Stary poczciwy analog nie zastąpi niczego...GPS owszem mam posiadam (60Csx) ale traktuje jako wspomagacza.....po co mi DVD 660 na drodze, no chyba, że wzrok już nie ten ??
Uśmiecham się jak widzę zamotanych kolesi nie potrafiących już czytać map....nie wiedzą nawet gdzie wschód bez cyfrowego kompasu...część tak ślepo wierzy nawigacjom, że do jeziora wjedzie, bo tam właśnie prowadzi.....
Żeby nie bić piany: uważam, że to przydatne urządzenie ale jak ktoś nie potrafi z niego korzystać jest prawie bezużyteczne (bez względu na model) i głupie - mapy natomiast dają fajny obraz miejsca do którego podążamy i przede wszystkim mamy wyobrażenie o miejscach do których jedziemy :)
Z wielkanocnym pozdrowieniem :)

Ps Oczywiście podpinam ten temat do większości postów dotyczących GPS


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dlaczego Garmin ZUMO 660 nie nadają się w teren?
PostNapisane: Pn kwi 25, 2011 2:10 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
Tak sobie kukam po cenach tego GPS i mało co jest poniżej 1000pln, a i modele po 3000pln się zdarzają!!
I tu mam pytanko, co w tym GPS jest takiego cudownego, że trzy zera trzeba dać?? Mógłby mi ktoś tu streścić lub podsunąć jakiś link do opisu tego magicznego urządzenia, zastanawiałem się nad zakupem takiej zabawki ale za 1000pln mogę zdobyć wojskowe mapy całej Syberii, o Bieszczadach już nie wspomnę :mrgreen:
Kiedyś w aucie miałem TomTom'a, po 3 trasach zakopałem to w piwnicy... gada, gubi się, opóźniony na rondach i tak w zasadzie człowiek nie wie gdzie jedzie tylko na zieloną strzałkę się gapi :shock:

Przed trasa off na moto wolę posiedzieć chwilę przed kompem i opracować sobie trasę, rozrysować roadbook'a i wtedy wiem gdzie jestem, zamiast gapić się na strzałkę to oglądam widoki i omijam dziury w ziemi :wink:
A trasy On... gdzie dzisiaj w jewropie trafisz na nieoznakowane drogi lub totalne bezludzia??

Przepraszam za Off-topic ale ciekawa rozmowa się tu rozkręciła i aż mnie na pytania wzięło :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dlaczego Garmin ZUMO 660 nie nadają się w teren?
PostNapisane: Pn kwi 25, 2011 2:10 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
ropuch ktos chce to moze sobie 5 zamontowac bo lubi, chce ma kaprys - skoro poprawi mu to humor,
Ty nie potrzebujesz i ok, nie zmieniaj swiat pod swoj ;) lepszy a moze nie
ze swiatecznymi zyczeniami polskiej tolerancji

Ryteu: cena = popyt, sa tacy co placa wiec producent nie musi obnizac ceny, sprzedaz spadnie, bo np. wejdzie nowe lepsze


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dlaczego Garmin ZUMO 660 nie nadają się w teren?
PostNapisane: Pn kwi 25, 2011 3:03 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
AdvHP2rider napisał(a):
Ryteu: cena = popyt, sa tacy co placa wiec producent nie musi obnizac ceny, sprzedaz spadnie, bo np. wejdzie nowe lepsze

No to to jest jasne, rynek swoje robi. Ja tylko pytam tak skromnie dlaczego to ja chciałbym wydać tyle kasiory na taką zabawkę... coraz więcej ludzi to kupuje, coraz więcej ludzi to zachwala, a ja kurna nadal nie wiem... kupić, nie kupić?? Jakby ktoś mógł coś napisać, ale takie coś z życia, z trasy, a nie slogan reklamowy bo takie już czytałem o tym cudownym GPS co by pomogło mi podjąć decyzje to byłbym bardzo wdzięczny ;)

Do tej pory używam map lub przygotowanych wcześniej roadbook'ów i jak na razie trafiam do domu :mrgreen: Nie wiem jak GPS w cenie motocykla mógłby mi to ułatwić??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dlaczego Garmin ZUMO 660 nie nadają się w teren?
PostNapisane: Pn kwi 25, 2011 3:48 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
bo na te chwile do turystki motocyklowej on-road nie ma lepszego odbiornika (poza BMW Navigator 4)
i do niedawna mozna bylo kupic najtaniej nowa 660-ke w pelnym pakiecie w sieci sklepow EURO RTV AGD (na zamowienie internetowe) za 1.800PLN brutto


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 35 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL