Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:32 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Road to Hel
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 11:48 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz paź 02, 2008 1:50 am
Posty: 776
Lokalizacja: z Lasu
Dłuuugo, bo chyba od ubiegłego sezonu chodziło za mną latanie po półwyspie helskim.
Piątek lałooooo. Sobota rano lejee. Odraczam wyjazd od wczesnych godzin porannych. Może później. Może później.
W sumie nie pada. Ale... Może coś jeszcze skapnie. I będzie po sprawie.
No, to jeszcze obskoczę z żoną bazarek. Szybkie zakupy. Worek ziemniaków na plecy.
Zadzieram wzrok do góry - :twisted: . No to jeszcze skoczę do sklepu. Telefon do ekipy. Nie jadą - będzie lało.
Trudno. Ciskam słuchawką. Wzrok do góry - :lol: Nie będzie mi pogoda psuła planów.
Drzwi garażowe w górę. Sprzęt odpalony. Słyszę jeszcze zagłuszony głos córki "papa tato" i dzida.

Trasa zleciała szybko. Umilona krótką rozmową z motocyklistą na głównym tczewskim skrzyżowaniu oraz
kawalkadą motocykli przemierzających trójmiejską obwodnicą. Tak na marginesie jechali jak po sznurku.

Reda, Puck, Władysławowo. Przelotowo. Pogoda nadal nie rozpieszcza. Na trasie nie widać motocyklistów.
Ciśnienie rośnie. Czas na przerwę. Od Prabut wypada po raz pierwszy postawić dwie nogi u podnóża półwyspu.
Postój rekompensuje widok na zatokę pucką pełną żagli i niemrawo wychodzące z za chmur słońce.

[ img ]
[ img ]
[ img ]

Gdy człowiek jeździ motocyklem ważna jest chwila obecna i optymistyczne podejście do sprawy. Ku mojej radości
robi się coraz ciekawiej i pogoda sprawia mi miłą niespodziankę. Prędkość przelotową zmniejszyłem do 60 km
czerpiąc 100% przyjemności ze słonecznych promieni i wiatru na twarzy.
Jastarnia. Nie. Zatrzymam się w drodze powrotnej.... Ale... Może.. Nie... Lepiej teraz.
[ img ]
Kompleks Bunkrów robi wrażenie.

[ img ]
[ img ]
Wewnątrz można poczuć klimat.
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]

W Jastarni zeszło mi ponad godzinę. Cisnę dalej. Po drodze mijając rezydencję kancelarii prezydenta nie można przeoczyć
mnóstwa kwiatów złożonych przy bramie. Droga do Helu staje się powoli nudna. Praktycznie zerowy ruch. Droga średniej jakości.
Jeessst. Welcome to Heel. No to rundka honorowa. Hmmm... Szybko poszło. Może coś przeoczyłem. To jeszcze raz.
No jest ok. Hel jest małą miejscowością, więc nie ma co się dużo spodziewać.
Wypatruję parking. Krótka rozmowa z sympatycznym tubylcem i już wiem co, gdzie, jak i za ile tu można.
Idąc za ciosem wybieram kompleks fortyfikacji militarnych z Baterią Laskowskiego na czele? Niech wycieczka ma
wątek historyczno-militarny.
[ img ]
mapka lokacyjna umocnień
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
akcent motocyklowy - a jak nie jak tak
[ img ]

Będąc w Helu warto udać się na cypel. Najbardziej wysunięty punkt półwyspu.
[ img ]
[ img ]
miejsce styku morza i zatoki gdańskiej

Kolejnym miejscem nagminnie odwiedzanym przez turystów jest oczywiście latarnia. Niestety nie miałem ochoty
na takie szaleństwa więc tylko fota z dala.
[ img ]
[ img ]
ogólny plan miasta
no i oczywiście mapa
[ img ]
W drodze powrotnej na wysokości Jastarni spotkałem pozostałą ekipę lecącą z Prabut.
Całość trasy liczyła ponad 400 km. Nie zmoczyła mnie ani jedna kropelka deszczu choć czasem jak bym uciekł spod rynny
[ img ]
Czy było warto? BYŁO. Jeżeli ktoś ma chęci i czas polecam właśnie teraz. Gdy nie ma tłumów i jazda
po półwyspie niekoniecznie przypomina godziny szczytu.
Wszystkie fotki tu -->> http://picasaweb.google.pl/advradekr/JastarniaHel8052010#


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Road to Hel
PostNapisane: Śr maja 26, 2010 3:00 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
W zeszły weekend byłem w Juracie. 900 km w obie strony.

Opuściłeś parę fajnych miejscówek na Półwyspie ;) Z braku czasu jak rozumiem...

Jak będziesz nastepnym razem to polecam odwiedzenie m.in.:
- działobitni niemieckiej baterii morskiej 460 mm wraz wieżą dalmierza (5 km przed miastem Hel);
- fokarium w mieście Hel plus ew. wycieczka pieszona molo morskie (w sezonie dostępna wycieczka łodzią motorowa 120 km/h ;) );
- wyremontowanego portu w Jastarni (wraz z dźwigiem samobieżnym do podnoszenia kutrów z wody);
- miejsca próby wysadzenia półwyspu w 1939 roku w celu uczynienia z niego wyspy;
- surrealistycznego hotelu chińskiego we Władysławowie.

Świeże rybki polecam w 'Rebok'u w Jastarnii albo w knajpce w porcie w Chałupach (jedyna otwarta cały rok !). W samym sezonie jeszcze w budce przy molo portowym w Helu i w barze 'Kacper' w Juracie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Road to Hel
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 1:21 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr sty 21, 2009 2:22 pm
Posty: 698
Lokalizacja: Warszawa
mario33 napisał(a):
:
- działobitni niemieckiej baterii morskiej 460 mm....


406mm :wink: – zobaczyć trzeba koniecznie, robi wrażenie. Ciekawe kiedy zamontują jakąś atrapę działa…


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Road to Hel
PostNapisane: N maja 30, 2010 8:36 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz paź 02, 2008 1:50 am
Posty: 776
Lokalizacja: z Lasu
mario33 napisał(a):
W zeszły weekend byłem w Juracie. 900 km w obie strony.

Opuściłeś parę fajnych miejscówek na Półwyspie ;) Z braku czasu jak rozumiem...

Jak będziesz nastepnym razem to polecam odwiedzenie m.in.:
- działobitni niemieckiej baterii morskiej 460 mm wraz wieżą dalmierza (5 km przed miastem Hel);
- fokarium w mieście Hel plus ew. wycieczka pieszona molo morskie (w sezonie dostępna wycieczka łodzią motorowa 120 km/h ;) );
- wyremontowanego portu w Jastarni (wraz z dźwigiem samobieżnym do podnoszenia kutrów z wody);
- miejsca próby wysadzenia półwyspu w 1939 roku w celu uczynienia z niego wyspy;
- surrealistycznego hotelu chińskiego we Władysławowie.

Świeże rybki polecam w 'Rebok'u w Jastarnii albo w knajpce w porcie w Chałupach (jedyna otwarta cały rok !). W samym sezonie jeszcze w budce przy molo portowym w Helu i w barze 'Kacper' w Juracie.


poniekąd brak czasu. a wiesz jak sie cisnie na dzika :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL