Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:29 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 37   [ Posty: 541 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 37  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 31, 2009 2:47 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt cze 03, 2008 2:04 pm
Posty: 107
Lokalizacja: Kraków
Arek napisał(a):
co byście polecali - ma również czasami w aucie służyć a na moto i asfalt i teren.... może za dużo na raz ?

60csx czy colorado .... bo tak czytam porównuje i coraz mniej kumam :D
ma to być sprzęt maks 1500zl


Witam,
dołączam się do pytania j.w. i proszę jeszcze o info, jak na tle 60csx i colorado przedstawia się oregon, o ile ktoś miał do czynienia z tymi urządzeniami. W moim przypadku szukam w zasadzie gps do off-u.


Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 31, 2009 3:37 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt lis 09, 2007 2:31 pm
Posty: 131
Lokalizacja: Krasny Las
Jeśli do offu, to raczej Oregon odpada. Ma dotykowy ekran, najsłabszy z całej trójki CSX60, Colorado, Oregon.
Zresztą, poczytaj sobie Garniaka. Na przykład te tematy:
http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=2&t=3687
http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=2&t=3327

Ja mam 60 CSX i sprawdza się zarówno na Bandicie, jak i na DR 350.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Śr sie 26, 2009 1:40 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 12:07 pm
Posty: 12
Czemu dyskwalifikujecie Oregona do Offu to że ma dotykowy ekran chyba nie przeszkadza łatwiej w łapawicy musnąć ekran niż poruszać joystickiem ? Ma ktoś doświadczenia z Oregonem ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Pn paź 12, 2009 11:40 am 
Aktywny

Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 7:39 am
Posty: 105
Lokalizacja: Krk / Wwa / Popapracie
Hiszpan napisał(a):
Ma ktoś doświadczenia z Oregonem ?

Miałam okazję trochę przetestować w ciągu ostatnich paru dni.
Ekran nie jest na szczęście aż tak delikatny jak się spodziewałam i w ogóle ten odbiornik jest bardziej pancerny niż wskazywałby na to jego wygląd. Powiem tak... no niestety najwygodniej tego ekranu się nie obsługuje - w rękawicach, szczególnie ze zmarzniętymi rękoma. Musiałbyś chyba sprawdzić - pójść do sklepu i w rękawicach porównać obsługę kilku odbiorników. Osobiście wydaje mi się, że przyciski są lepszą opcją niż dotykowy ekran. Sama posiadam zwykłego ręczniaka z dość małymi przyciskami - jeszcze z tym joystickiem to spoko ale obsługa w rękawiczkach małych przycisków to faktycznie bywa męczarnia.

Wracając jeszcze do Oregona - jak niepodłączony do zasilania to szybko żre baterie, ma problemy z wyznaczaniem tras nawet na porządnych "kupnych" mapach - w wolnym tłumaczeniu "głupieje". Potrafi złapać zawieszkę i się wyłączyć w najbardziej nieodpowiednim momencie, tzn. wtedy kiedy najbardziej by się przydał, czyli np. jak jest nagła konieczność rekalkulacji trasy, to potrafi się obrazić i wyłączyć. Ogólnie ma przesadzony i nieintuicyjny soft. Poza tym potrafi się zachować w nieprzewidywalny sposób. Cieszę się, że miałam okazję go trochę sprawdzić - osobiście bym sobie takiego nie kupiła, ale to już zależy co komu pasuje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Wt paź 13, 2009 9:47 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn wrz 28, 2009 10:57 am
Posty: 94
Czytam juz o tych nawigacjach dobry miesiac i wychodzi mi ze na nasz wyjazd do Gambi wraz z przelotem po europie najlepsza bedzie Garmin 60 csx :) Jak sie myle, to poprawcie mnie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 7:03 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 8:49 pm
Posty: 106
Lokalizacja: Krakow
Jak

Dotad zauwazylem tendencje mocno Garminowe , czy nikt nic nie moze powiedziec o tom tomie ? Ja do tej pory uzywalem Garmina Streetpilot III w moto i Tom Tom GO 720 w samochodzie. Garmin w miare ok ale
1 Strasznie dlugo myslal nad trasom
2 czasami zwiecha systemu
3 straszne polaczenie z kompem , problemy z wgrywaniem map

Tom Tom w samochodzie radzi sobie dobrze wiec pomyslalem o wersji motocyklowej czy moze tez by dala rade ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Wt paź 20, 2009 12:48 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
es_kol_ta napisał(a):
czy nikt nic nie moze powiedziec o tom tomie ?
Tom Tom w samochodzie radzi sobie dobrze wiec pomyslalem o wersji motocyklowej czy moze tez by dala rade ?

Stosuję TT Rider I wraz ze słuchawką BT. Tam gdzie są mapy- rewelacja, asfalty i europa zachodnia/śrdokowa mają bardzo dobre pokrycie, w Dolomitach prowadził po zakrętach jak po sznurku. Nowe mapy szeroko dostępne, oczywiście poza europą wschodnią. Z wad wymieniłbym (podkreślam Rider I z navcore 7.54 oraz 7.9xx - nie znam Rider II) automatyczne przejście do pokazywania "zakrętów" gdy zmienimy skalę mapy, oczywiście w czasie jazdy!!.. Ma to swoje logiczne uzasadnienie, bezpieczeństwo jazdy, któremu podporządkowanych jest wiele cech oprogramowania. Nie wiem co to jest zawieszenie systemu (linux na pokładzie), odświeżanie i przeliczanie trasy szybkie, nie trzeba czekać. Sterowanie oprogramowaniem (wybór miejsc, trasy, zmiana ustawień) moim zdaniem przyjaźniejszy niż w garminie, mam porównie z samochodowymi garminami.
Mapy Polski zawierają sporo szutrowych dróg (przetestowałem bory dolnosląskie, kotlinę kłodzką, beskid niski)- wybranie opcji trasy "najkrótsza" oraz "nie omijaj dróg nieutwardzonych" pozwala ruszyć w nieznane :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Wt paź 20, 2009 9:38 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So sie 02, 2008 9:12 pm
Posty: 1572
Lokalizacja: Polska
Tom Tom i Garmin to chyba najpopularniejsze nawigacje dostępne na motocykl (jest jeszcze crokodile - czy jakos tak, ale po za atrakcyjna cena to mało przyjazny na moto).
Tom Tom i Garmin na naszym rynku (łącznie z AutoMapa, która sprzedaje jedynie mapy i soft) królują.
W przypadku motocykla zetknąłem się z obydwoma i obydwie są dobrze dopracowane do motocykli (mówię o modelach przeznaczonych na moto). Są różnice w sofcie i w dokładności map ale raczej zbyt nie odbiegające i możliwe do zaakceptowania.
Garmin ponadto ma tę przewagę nad Tom Tomem że są dodatkowo dostępne mapy rastrowe i różne inne często darmowe, także krajów gdzie o cywilizacje w naszym europejskim rozumowaniu - trudno. I w Garminie są duże możliwości zarządzania urządzeniem z poziomu PC (Trasy, ślady, Mapy, Wayponty)
Ponadto przy Garminie nigdy nie zdażyło (Zumo 550 - 1,5 roku użytkowania) mi się, by się zawiesił.

Czyli mój wniosek jest taki: w teren zdecydowanie i dla tych co lubią grzebać w navi z poziomu PC - Garmin, na trasę w krajach cywilizowanych do wyboru: Garmin, Tom Tom (jak kto woli - komu bardziej przypadnie do ręki/oka dany soft)- i brak na tą chwile innych alternatyw


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: N lis 01, 2009 8:23 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt paź 03, 2008 10:47 am
Posty: 98
Lokalizacja: D.C.
no to ja nieortodoksyjnie zapodam
uzywam takiej navi "biedronkowej" za 299 zyli do której wyklepałem sobie bryzgoszzelna obudowe -stestowane podczas jazdy w deszczu poniewaz jest tam winda CE
oprócz navi mam tam przerózne pierdy typu serwisówka, odtwarzacz mp3, itp
jedyna wada mało kontrastowy ekran
teraz co było testowane na tym Navi
Garmin mobilext
+dostepnosc map wektorowych darmowych dziwnych miejsc na swiecie
+wielkosc przycisków na ekranie umozliwiajaca obsługe w rekawicy
+rutowalna mapa bazowa swiata (the best v3 z iQue)
-nieintuicyjnosc
-utrudnione operacje mapami podczas przegladania (przesuwanie, itd)
- wielki minus sposób organizacji map przez mapsource (zeby nie było sporo sie bawiłem łacznei z kompliacja map w cgsmapperze,)
OZIexplorer
+mozliwosc navigacji na kazdej rastrówce w tym zdjeciach satelitarnych
-mało czytelny ekran (za droibne detale)
-interfejs np.orzypadkowo mozna sobie odbiornik GPS wyłączyc
Igo+nakładka
+sposób zarzadzania mapami
+mozliwosc operacji na mapach, przygotowywania wielu tras itp
+kokpit który zastpuje tripmastera
-klawisze na ekranie za małe zby wygodnie mozna bylo obsłuzc w łapawicy (da sie ale to cyrkowa sztuczka)
teraz myslac uniwersalnie a nie uzywajac argumentów ze na polske i rumunie jest topo na garmina i ze garmi jest och ach
moja prywatna opinia
off -ozi albo inny prostszy soft tego typu
asfalt - igo

ktos chce szczegóły niech pyta


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 12:21 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn wrz 28, 2009 10:57 am
Posty: 94
nie zadam pytania na priv, bo mi priv nie działa, a admini juz sie chyba poddali :twisted:

tez mam taka biedronkowa nawigacje, powiedz skad mozna sciagnac to oprogramowanie garminowskie, z checia bym potestowal, sprzet mam firmy Lark i do tego mapamap czy jakoś tak. Testowanie Garmina bylo by dla mnie dobrym wstepem do zakupu 60csx, bo jak sie okaze ze fajnie dziala i jest cos o afryce, a ponoc jest tego mnustwo w internecie, to bede happy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 12:30 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N mar 18, 2007 7:00 pm
Posty: 420
Lokalizacja: Gdańsk
Buba, interface jest free ze strony garmina.
Najpierw musisz miec oblokowaną winde w tej biedronce :D
Map afryki trochę mam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 12:34 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn wrz 28, 2009 10:57 am
Posty: 94
kompletnie nie wiem o czym Ty do mnie rozmawiasz :) Ale mam teraz tak na moim Larku, ze moge wgrac na karte jaka kolwiek nawigacje, w menu larka wybrac, ze nie ma ladowac tej swojej badziewnej tylko wlasnie ta i dziala, sprawdzone na igo i automapie. o to chodzilo ?!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: Pt lut 19, 2010 10:43 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N lis 29, 2009 5:54 pm
Posty: 211
Lokalizacja: Warszawa
Ja Wam powiem, że z wyborem gpsu bujam się od ponad roku. Stosowałem nokie e50 z aplikacjami pod symbian zarówno na drogę jak i pod mapy rastrowe, ale obsługa przez klawiature, maly ekran i niewodoszczelnosc sprawialy, ze system byl delikatnie mowiac kiepski (choc w zasadzie darmowy). Nawi typu Zumo sa potwornie drogie i nadal nie dają (wg mojej wiedzy) mozliwosci korzystania z topograficznych map rastrowych. No i doczekalem sie PDA, ktore mają duże ekrany dotykowe, masę aplikacji zarówno na trasę jak i off, służą również jako telefon i narzędzie do wysyłania mailem zdjęć z wyjazdu, rozmów przez skype z miejsc z wifi itd. Tyle, że trzeba podłączyć to pod zapalniczkę i wsadzić w pudło wodoszczelne (które nawiasem mówiąc robię właśnie z hermetycznego pojemnika na żywność). Tańsze, uniwersalne, a przede wszystkim działa równie dobrze, a topo mapy rastrowe można nawet wgrać stare radzieckie i gnać przez Syberie czy inne niepopularne garminowo rejony. Moze narażam się tym stwierdzeniem, ale jak dla mnie to duża przewaga DOBRYCH palmów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: So lut 20, 2010 6:10 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
buba6 napisał(a):
kompletnie nie wiem o czym Ty do mnie rozmawiasz :) Ale mam teraz tak na moim Larku, ze moge wgrac na karte jaka kolwiek nawigacje, w menu larka wybrac, ze nie ma ladowac tej swojej badziewnej tylko wlasnie ta i dziala, sprawdzone na igo i automapie. o to chodzilo ?!

To działa w przypadku wymienionych wersji navi oraz z TomTom. Garmin Mobile XT wymaga odblokowania Larka, czyli dostępu do jego WinCE by uruchamiać Garmina, w przeciwnym wypadku podczas uruchamiania występują komunikaty o braku pamięci. Możesz poduczyć się tutaj http://www.my-navia.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wybor GPS'a
PostNapisane: N maja 09, 2010 3:03 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 2:04 pm
Posty: 744
Lokalizacja: Tarnow
Czy ktoś miał styczność z nawigacją Navroad nr320bm ? podaje link do aukcji http://aukcja.onet.pl/item1029857670_gp ... a_6gb.html
oferta wygląda ciekawie, kosztuje połowe tego co zumo, tylko czy warto??
taka sama nawigacja jak z biedronki, tylko ładniejsze opakowanie i 4 krotnie wyższa cena.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 37   [ Posty: 541 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 37  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL