Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:15 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 20 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Film z VIII rajdu 2008
PostNapisane: Śr wrz 30, 2009 4:22 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 10:24 pm
Posty: 241
Lokalizacja: Warszawa
jendrekGS napisał(a):
też byłbym dumny i zadowolony gdyby polska telewizja publiczna zrobiła film o rajdzie i wyemitowała go tak aby 70% Polaków zwłaszcza młodych dowiedziało się np.tego że w Katyniu to nie mordowali Niemcy. Ale problem w tym że z nieznanych powodów jej to nie interesuje.

Jędrek, nie wiem czy TVP ten temat nie interesuje- byc może nie było na tyle determinacji ze strony organizatorów Rajdu aby dotrzeć do osob decyzyjnych w TVP i zapewnić jej obecność, ponieważ jakoby z góry przyjęto "kościelna" formułę Rajdu wiec Trwam z automatu wpisuje sie w jego formułe...
Niestety ubolewam nad tym ponieważ wolałbym aby tak szlachetna idea znalazła szerszy odbior niż w niszowej telewizji jak ktoś napisał dla "mocherów". Ja np. nie mam tego kanału i mimo, że byłem uczestnikiem VIII RK to nie miałem mozliwości obejrzenia odcinków w chwili emisji, bo nawet jak był komunikat od Viktora, że bedzie to dopiero w dniu emisji- a czesto mimo komunikatu filmu nie było...dopiero w necie po prawie roku obejrzałem część odcinków i musze przyznać, że jestem lekko zniesmaczony, bo był to przekaz typowy dla tej telewizji i jej odbiorców- zbyt duża część czasu poświecona na msze i podniosły ton ksieży a zbyt mała jak dla mnie "ateisty" na historie i spotkania ze zwyklymi ludźmi...
Na pewno moze to zrazić do uczestnictwa wiele osób takich jak ja- patriotów ale niekoniecznie co krok "klepiacych pacierze"...a takich na VIII RK było wiecej niż się niektórym wydaje...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Film z VIII rajdu 2008
PostNapisane: Cz paź 01, 2009 8:04 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Cytuj:
Jędrek, nie wiem czy TVP ten temat nie interesuje- byc może nie było na tyle determinacji ze strony organizatorów Rajdu aby dotrzeć do osob decyzyjnych w TVP i zapewnić jej obecność, ponieważ jakoby z góry przyjęto "kościelna" formułę Rajdu wiec Trwam z automatu wpisuje sie w jego formułe...

Możliwe że jest jak piszesz.
Wiesz kiedyś (jakieś dwa mies.temu) widziałem w TVP w dzienniku temat o tym jak to sąsiad sąsiadowi kury truł. Potem wypowiadał się ten drugi że tak naprawdę to on nie truł tylko udawał że truje..... Boże pomyślałem i to jest temat na dziennik telewizyjny i to w porze największej oglądalnośći?
Nie wiem jak było w tym roku, ponoć w teleexpresie była 10sek. wstawka ale rajd jeździ od 9 lat a nigdy jeszcze w publicznej telewizji nic o nim nie słyszałem a przecież rajdy te nie wyjeżdżają po kryjomu. W tym roku zostało 9 wolnych miejsc i napewno byliby na nie chętni gdyby niektórzy o takim rajdzie poprostu wiedzieli. Osobiście myśle że problem tkwi gdzie indziej.
Cytuj:
obejrzałem część odcinków i musze przyznać, że jestem lekko zniesmaczony, bo był to przekaz typowy dla tej telewizji i jej odbiorców- zbyt duża część czasu poświecona na msze i podniosły ton ksieży a zbyt mała jak dla mnie "ateisty" na historie i spotkania ze zwyklymi ludźmi...

Zgadzam się w 100%. Nie było tak jak na tym filmie przedstawiła TV Trwam. Film z VII zrobiony przez Tv.Łomża o wiele lepiej to oddaje.
Nie było aż tak "mocherowo". Było bardzo dużo tego co lubimy, czyli jazdy. Jazda, tankowanie, jazda, tankowanie........ Po drodze wspaniałe widoki, przygody, również z milicją:), zwiedzania naprawdę fantastycznych miejsc, poznawania ludzi, kultury, historii. Zresztą Sam wiesz. Były też msze w niedziele i na głównych uroczystościach ale nie było ich aż tak dużo jak można odnieźć wrażenie oglądając film z Trwam gdzie skupiono się tylko na tym. Przy 17 dniach ciągłej jazdy kilka mszy nawet ateista boleśnie nie odczuje
Cytuj:
Na pewno moze to zrazić do uczestnictwa wiele osób takich jak ja- patriotów ale niekoniecznie co krok "klepiacych pacierze"

To akurat dobrze, bo ktoś kto nastawia się na fan, wygody, imprezy powinien zostać w domu. Nie można nikogo namawiać bo potem są rozczarowania i zgrzyty. Powinno się mówić o trudnych stronach rajdu i wszelkich niewygodach. A wtedy jak się Ktoś zdecyduje i to zaakceptuje to nie będzie narzekał a czasem nawet będzi mógł być mile zaskoczony.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Film z VIII rajdu 2008
PostNapisane: Cz paź 01, 2009 9:58 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 10:24 pm
Posty: 241
Lokalizacja: Warszawa
arti napisał(a):
Na pewno moze to zrazić do uczestnictwa wiele osób takich jak ja- patriotów ale niekoniecznie co krok "klepiacych pacierze"
JedrekGS napisał(a):
To akurat dobrze, bo ktoś kto nastawia się na fan, wygody, imprezy powinien zostać w domu. Nie można nikogo namawiać bo potem są rozczarowania i zgrzyty. Powinno się mówić o trudnych stronach rajdu i wszelkich niewygodach.

Jedrku- nie mylmy pojęć- to, że ktoś jest niewierzący nie oznacza, że jest wygodnicki i mysli o Rajdzie jako wycieczce z wygodami+nastawia sie na imprezowanie. Chyba, że pisząc o trudach i niewygodach masz na myśli delikatną presję na uczestnictwo w mszach, modlitwach i stawianie Kościelnego światopoglądu jako jedynego słusznego, to OK.
Myślę, że stopień trudności Rajdu jest zaznaczony wyraźnie przez organizatora- zwłaszcza po rozczarowaniach niektórych na VIII RK- pewnie wiesz o czym piszę, bo odbijał się on czkawką niektorym przez dośc długi czas...
Ja w tym roku nie mogłem jechac ale za rok się znowu wybieram, mimo że mam nieco inny światopoglad i nie podoba mi się styl w jaki Trwam RK pokazała, bo było to wg. mnie głęboko nieobiektywne.

P.S. avatarek z tego roku czy z ubiegłych?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Film z VIII rajdu 2008
PostNapisane: Pt paź 02, 2009 8:07 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
Zazdroszcze, ja nie dam rady a dziesiąty napewno będzie wyjątkowy.
Avat z tego roku, nigdy wcześniej w Moskwie nie byłem.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Film z VIII rajdu 2008
PostNapisane: So paź 03, 2009 12:29 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 1:19 pm
Posty: 302
Lokalizacja: Opolskie
Ludzie czytam, czytam i już nie wiem, o co tu naprawdę chodzi. :shock: O Rajd Katyński, który powstał przy pomocy podkreślam to KOŚCIOŁA. Bo żadna instytucja, PAŃSTWOWA nie była zainteresowana tak jak TVP, komitet Honorowy tak do wglądu:<http://rajdkatynski.net/index.php?option=com_content&task=view&id=5&Itemid=9> nie widzę tam TVP. Kochani z kierunku dyskusji wynika iż ateiści ,agnostycy są dyskryminowani ,na rajdzie Katyńskim dobrze że nie padły słowa o sekowaniu bo już tylko krok do spotkania w Sądzie. Wiem, że to nie ten wątek, ale ja, jako KATOL też czuję się zniesmaczony zachowaniem wielu kolegów o w/w poglądach na Rozpoczęciu sezonu w Częstochowie w trakcie Mszy św. palą papierosy, gadają, są tacy, co robią przegazówki jednym słowem zachowują się nie odpowiednio, a nie ma obowiązku bycia tam. I co będziemy z tego powodu BIĆ PIANĘ. Nie oceniajmy i komentujmy postaw religijnych, a nie będziemy oceniani to prywatna sprawa każdego z NAS. WAŻNE BYŚMY WSPÓLNIE ODDALI HOŁD POLEGŁYM TAM POLAKOM.
I to by było na tyle. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 20 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL