Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:12 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 5   [ Posty: 63 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 10:18 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
"W banery reklamowe nie wchodziłbym" - ok

"Uważam, że określenie opłat na takim poziomie to stawki są zaporowe. Nie liczyłbym na wpływy od dużych firm (dealerzy motocyklowi, importerzy akcesoriów, części), zbyt mało odbiorców. Dodam odbiorców wyedukowanych, którzy z racji pasjii podróżowania muszą umieć zbierać informacje, więc wyszukają w innych miejscach takie oferty. Lepiej więcej za mniej. Podoba mi się pomysł u afrykanerów, 10zł wpłaty od każdego sprzedanego przedmiotu na rzecz tamtejszego forum. Dzięki temu aktywizujemy mniejsze podmioty, często osoby fizyczne z Naszego grona (była tu oferta płyt podsilnikowych do V-Stroma, ktoś robił bagażniki do LC8), Mamy tutaj np. małego prywatnego producenta alukufrów, reklamuje się u czarnuchów :-) jakoś do głowy nie przyszło mu skorzystać z tutejszej oferty. Drugie hasło Ramires- kupując opony u niego wolę powołać się na hasło ADV, jeśli dostanie porównywalną ofertę reklamy to skorzysta z niej tutaj, z korzyścią dla nas. To jeden kierunek zmian. Oczywiście ryczałtowa opłata w dotychczasowej formie powinna pozostać, trzeba jednak napisać precyzyjny regulamin, dostępny dla wszystkich, a nie opowiadać o indywidualnych negocjacjach. W końcu chyba łatwiej raz napisać precyzyjny regulamin niż wielokrotnie spisywać umowy z poszczególnymi reklamodawcami. Treści regulaminów- wystarczy popatrzeć w kilka miejsc w sieci, pod warunkiem że jest znana idea działania".

- czyli dopisanie do regulaminu dodatku dla mniejszych producentow czy sprzedajacych wywodzacych sie z forum?
- proponuje jeszcze dodanie bezplatnego dzialu w stylu Vendors, jezeli ktos wymysli jakies ciekawe rozwiazanie do motocykla, np. Max na podroz do Dakaru zrobil sobie zbiorniki pod kufry na wodę i paliwo
i uwazam ze warto sie czyms takim pochwalic...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 12:13 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 10:08 pm
Posty: 117
Lokalizacja: Warszawa
HP2 spójrz np. na forum budo.net.pl, na górze masz pasek boksów reklamowych, każda z firm płaci za wyświetlenie swojego banera xxx zł na miesiąc

Jest to wg. mnie najlepsza forma reklamy bo nie jest inwazyjna (wątpie aby jakikolwiek forumowicz na to narzekał).

Wejść na stronę trochę jest więc pewnie i chętni na takie banery by się znaleźli. Powiem tak. Prowadzę firmę i za baner byłbym skłonny zapłacić, za ogłoszenie w dziale "dział komercyjny" już nie - no bo kto by tam zaglądał.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 12:21 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
spytaj forumowiczow czy wola baner czy zdjecia z wlasnej galerii?
chyba zeby wstawic waski pionowy baner przy prawej krawedzi...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 12:22 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 30, 2008 5:31 pm
Posty: 612
Lokalizacja: Wro
chwila, rozgraniczmy dwie rzeczy - główny cel forum w tej kwestii:
a) zarabiac kase na reklamach
b) UMOŻLIWIĆ userom (nie przymus!) zapoznania sie z oferta reklam

ad b) banery tylko i wyłącznie służą do zarabiania kasy i są "przymusem"
ad a) ogłoszenia w odpowiednim dziale nie są przymusem a opłata nie jest celem tylko formalną konsekwencją


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 12:24 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 30, 2008 5:31 pm
Posty: 612
Lokalizacja: Wro
Tomek wstawisz baner a wszyscy Ci zarzucą że Holan zarabia kase na advrider.pl - potraktuj mnie jak wróżkę :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 1:08 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 10:08 pm
Posty: 117
Lokalizacja: Warszawa
MiKo napisał(a):
ad a) ogłoszenia w odpowiednim dziale nie są przymusem a opłata nie jest celem tylko formalną konsekwencją


Ale konsekwencją czego bo za bardzo nie rozumiem? Jeżeli ktoś chce się reklamować w dziale "komercyjne" to nie widzę problemu, przecież reklama na forum nic nie kosztuje administratora ani własciciela forum. Nie rozumiem więc zasadności wnoszenia takiej opłaty. Rozumiem, że wytłumaczeniem opłat za reklamę jest to, że hosting i utrzymanie forum kosztuje, jak ktoś chce się reklamować to niech wykupi "przestrzeń reklamową".

Mozna to zrobić w sposób sensowny oferując firmom coś atrakcyjnego (mały banerek na stronie głównej). Wystarczy obliczyć koszt tak, aby roczny abonament pokrył koszt hostingu i wg. mnie po problemie.

Dział ogłoszenia komercyjne powinien wtedy zniknąć i powinien powstać "oferty dla forumowiczów". I jak ktoś chce się reklamowąć to żnizka obowiązkowa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 1:24 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 30, 2008 5:31 pm
Posty: 612
Lokalizacja: Wro
jako userowi tomitolotto czy post z oferta bedzie platny czy nie - ważne żeby mnie nie atakował baner na pierwszej stronie - w dział z ogłoszeniami sobie wejde lub nie - a napisałem "konsekwencją" w kontekście tego co wielu, w postach wcześniej, przytaczało że za takie ogłoszenie należy pobrać opłate gdyż to to samo co np reklama na łamach gazetki moto etc etc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 1:45 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
2bikers napisał(a):
...Mozna to zrobić w sposób sensowny oferując firmom coś atrakcyjnego (mały banerek na stronie głównej). Wystarczy obliczyć koszt tak, aby roczny abonament pokrył koszt hostingu i wg. mnie po problemie...
Proste, skuteczne i dość powszechnie stosowane rozwiązanie. :D

W górnej części forum spokojnie zmieści się podwójna listwa z banerami (ok. 10 szt.). Taka listwa stanowi stały element szaty graficznej, więc trudno tu mówić o "atakujących banerach". Przykład


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 1:50 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
ja tam widze 5 linii banerow, dwie to max, ale co na to reszta forumowiczow


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 1:55 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz wrz 18, 2008 7:48 am
Posty: 1313
Lokalizacja: Gliwice/Szczyrk
Jeśli chodzi o mnie to zmieniające sie zdjęcia w nagłówku z advgalery są bezkonkurencyjnie lepsze.
Jeśli ktoś ma potrzebę zakupu części, ubrania itp. - znajdzie odpowiedzni dział.
Skłaniam się w stronę Miko - te banery atakują :!: :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 2:10 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
AdvHP2rider napisał(a):
ja tam widze 5 linii banerow, dwie to max, ale co na to reszta forumowiczow
Czas kupić nowy monitor. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 2:19 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 30, 2008 5:31 pm
Posty: 612
Lokalizacja: Wro
AdvHP2rider napisał(a):
ja tam widze 5 linii banerow, dwie to max, ale co na to reszta forumowiczow

są 4 linie , jedna duża i trzy po trzy razem 10 reklam, ale najgorsze że całość zajmuje 50% pierwszego wyświetlenia :shock: dla mnie fatalizm - wszystko co miga mnie atakuje - przytłoczy ta ruchliwość nawet zdjęcia naszej galerii
Tomek, jako twórca tego wątku, dodaj ankietę tak/nie z pytaniem czy w ogole jakis baner :?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 2:41 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
Ludzie, czyżby oglądanie TV wyprało mózgi do tego stopnia, że sami pragniecie reklam wyzierających z każdego kąta?. Reklama to zło konieczne, poprawię się- złem nie jest idealna reklama (taka której nie widać) czyli czytam sobie ciekawą relację z wypadu do Dakaru, a przy okazji forum zarabia kasę. O taką komfortową formę reklamy jest trudno, więc wybierajmy formy najmniejagresywne. Latające banery takimi nie są.
Przypomniało mi się zniszczenie krakowskich sukiennic, bo reklamodawca zachował sie jak "wieśniak" montując u góry gigantyczne konstrukcje, a dyrekcji tego obiektu zabrało wyobraźni. Ich zadaniem jest chronić ten zabytkowy obiekt. Celem tego forum nie jest zarabianie pieniędzy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 2:47 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt gru 12, 2008 4:57 pm
Posty: 627
Lokalizacja: Kraków
Wolę rzucić 50zł/rocznie niż być codziennie obrzucanym reklamami ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 2:51 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 10:08 pm
Posty: 117
Lokalizacja: Warszawa
Prosta metoda to zostawić tak jak jest, ale przewiduje, że w obecnej formie reklama całkowicie zniknie z forum. Jeżeli się mylę to będzie w sumie najlepiej bo reklamy nie będą przeszkadzać.

Czarno to widzę niestety w obecnej formie. Ja bym się na taką reklamę nie zdecydował. Oczywiście mogę się mylić - czas pokaże.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 5   [ Posty: 63 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL