Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:53 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 63 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Cz wrz 03, 2009 10:44 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Pomysł generalnie fajny, ale obawiam się, że bez dodatkowego pracownika na pełnym etacie będzie ciężko. :lol:

Z czasem przyda się też prawnik do rozstrzygania sporów. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Cz wrz 03, 2009 11:01 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
sporów nie powinno być bo jam forumowicz, dlatego też kremowo na grafitowym napisano wys. rabatu a jak fotorelacja bedzie dobra do wszyscy beda widzieli ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Cz wrz 03, 2009 11:03 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz wrz 18, 2008 7:48 am
Posty: 1313
Lokalizacja: Gliwice/Szczyrk
AdvHP2rider napisał(a):
sporów nie powinno być bo jam forumowicz


Chcesz powiedzieć, że też liczysz na rabaty w Holan`ie :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Cz wrz 03, 2009 11:30 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
Holan leje mi bezolowiowa do HPka
to mi wystarczy ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Cz wrz 03, 2009 11:37 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz wrz 18, 2008 7:48 am
Posty: 1313
Lokalizacja: Gliwice/Szczyrk
AdvHP2rider napisał(a):
Holan leje mi bezolowiowa do HPka
to mi wystarczy ;)


Bez ołowiu - rozumiem, że chodzi o max odchudzanie :idea: :D
Ten Holan to musi być spoko koleś, choć piszesz, że Ci leje. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Cz wrz 03, 2009 12:07 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
Ciebie slyszalem ze sponsoruje sam Orlen ale teraz piszemy off topic... gawedziarzu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Cz wrz 03, 2009 1:49 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
marekm napisał(a):
bez dodatkowego pracownika na pełnym etacie będzie ciężko. :lol:
Z czasem przyda się też prawnik do rozstrzygania sporów. :roll:

Życzę Holanowi wielu klientów, ale nie sądzę by te tysiące forumowiczów celowo nabijało posty dla poczynienia zakupów np. produktów marki BMW z kilkuprocentowym upustem. Inicjatywa ciekawa, traktuję ją w kategoriach rozkręcenia tego działu, a zarazem wskazania innym firmom, że mogą w formie bezgotówkowej promować się z korzyścią dla nas wszystkich. Tylko czy tak można?
AdvHP2rider napisał(a):
dzieki za cenna uwage, po to byly potrzebne te komentarze,

Jeśli już mam merytorycznie, to już wczęsniej wspominałem o konieczności precyzyjnego regulaminu, zobacz wątek w dziale GPS (komercyjne szkolenie). Coś musisz zrobić z tym
AdvHP2rider napisał(a):
Zasada jest prosta:
jeżeli reklamujesz się na forum w komercyjny sposób- dokładasz się na utrzymanie serwera,
koszt: reklama dwumiesięczna= 50zł / reklama półroczna = 100zl,

Wg. tej zasady Twoja oferta powinna być usunięta o czym sam piszesz
AdvHP2rider napisał(a):
wszystkie nieopłacone reklamy będą usuwane!

Może prawnik wspomniany w moim pierwszym cytacie nie jest potrzebny, ale jednak popracowanie nad treścią regulaminów, było nie było komercyjnych, jest niezbędne. Teraz to taka partyzantka, niestety


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Cz wrz 03, 2009 6:43 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
akcent napisał(a):
Wg. tej zasady Twoja oferta powinna być usunięta o czym sam piszesz
AdvHP2rider napisał(a):
wszystkie nieopłacone reklamy będą usuwane!

1. nie widze reklamy ze swojej strony tylko uklon w strone uzytkownikow (moze ciezko to zrozumiec osobie, ktora z gory nastawia sie ze nie skorzysta ale nie zamykajmy drzwi tym, ktorzy beda chcieli skorzystac z rabatow)
2. a gdyby nawet to dzisiaj HOLAN dostal fa za nowy wyglad forum, jutro, najpozniej w poniedzialek bedzie juz widoczne...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 12:39 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
AdvHP2rider napisał(a):
1. nie widze reklamy ze swojej strony tylko uklon w strone uzytkownikow (moze ciezko to zrozumiec osobie, ktora z gory nastawia sie ze nie skorzysta ale nie zamykajmy drzwi tym, ktorzy beda chcieli skorzystac z rabatow)

Chyba mnie nie rozumiesz, stąd ta napastliwa nutka (czy gdziekolwiek zasugerowałem że nie jestem zainteresowany Twoją ofertą?). Jeszcze raz napiszę, przygotowałeś regulamin, trzeba go przestrzegać, co do słowa, by nie zmieniać zasad podczas gry. Zacytuję jeszcze raz
jeżeli reklamujesz się na forum w komercyjny sposób ...to płacisz określone stawki
Jako administrator możesz wszystko, ale nie wprowadzaj wybiegów
AdvHP2rider napisał(a):
nie widze reklamy ze swojej strony tylko uklon w strone uzytkownikow

przerabialiśmy je już z motovayagerem, reklamami kursów gps, wątków do których Cię kierowałem. Padła tam m.in. taka żartobliwa uwaga (ktoś domagał się upustów), kurs wyceniony na 300zł zaoferujemy na forum za 400zł, dając upust w wysokości 100zł. Co zrobisz w takiej sytuacji?
AdvHP2rider napisał(a):
dzieki za cenna uwage, po to byly potrzebne te komentarze,

Ręce już opadają, raz dziękujesz za uwagi, by następnie stosować taktykę oblężonej twierdzy. I nadal partyzantka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 5:36 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
odpisuje krotko z chronicznego braku czasu, kazda reklama zanim pojawi sie na forum najpierw bedzie sprawdzona pozniej oplacona a dopiero powieszona, nie pozwole przeciez nabic forum i forumowiczow w butelke (wspomniany przyklad z podniesiem ceny aby pozniej opuscic dla forumowiczow)
i jak zaznaczylem watek ten jest dla komentarzy i jezeli masz pomysl jak doszlifowac regulamin dzialu komercyjnego to bedzie szybciej, napisz przykladowo jaki punkt powinien sie w nim znalezc lub jak zmienic istniejacy - bedzie ok
w sumie od Ciebie wyszla tak naprawde ta idea ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 8:11 am 
Aktywny

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 10:08 pm
Posty: 117
Lokalizacja: Warszawa
Nadal jestem zdania, że powinno się zezwalać na reklamy sklepów motocyklowych (internetowych) gdzie oferowana jest zniżka specjalnie dla ADV, nie widzę w tym możliwości ściemniania, przecież jak ktoś zostanie oszukany to na pewno na forum pojawi się natychmiast "antyreklama" - a nikomu na tym nie zależy.

Zastanówcie się nad tym bo wydaje mi się, że jednak mało firm zechce wykupić reklamę na forum, zwłaszcza, że konkurencyjne fora zezwalają na darmową reklamę w działach komercyjnych.

Jeżeli zależy Wam na zarobku, żeby forum się utrzymywało to proponuję jakiś rotacyjny nieinwazyjny baner w nagłówku strony i jego odsprzedawanie. Nie będzie przeszkadzał forumowiczom a dla właściciela portalu na pewno przyniesie więcej korzyści IMO.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 8:36 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
z tego co sie orientuje baner zarabia kilkanascie groszy dopiero gdy sie na niego kliknie
ja osobiscie nigdy nie klikalem a gdy wkleilem kiedys zdjecie na angielskim forum, to zaraz admin przyslal mi info ze jak sie chce reklamowac to powinienem zaplacic


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 8:54 am 
Aktywny

Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 7:39 am
Posty: 105
Lokalizacja: Krk / Wwa / Popapracie
AdvHP2rider napisał(a):
z tego co sie orientuje baner zarabia kilkanascie groszy dopiero gdy sie na niego kliknie

A to już zależy jaką formę sprzedaży powierzchni reklamowej się przyjmie. Może być w zależności od wyświetleń itp. Wszystko zależy od strategii :wink:

Pozdrawiam,
Gosia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 9:04 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
forumowicze przyzwyczili sie do wygladu forum, ktore moze juz dzisiaj wroci, tzn. na gorze zamiast banera beda pojawialy sie losowo nasze 3 zdjecia z galerii advrider.pl autorstwa ex1
- poczekajmy na reakcje
nie jestem dobry w te klocki ale zauwazylem ze sa tez fora designem przypominajace strony internetowe, tzn. na glownej stronie moze byc 2-3 zdjec w duzym formacie ostatnich relacji na tapecie, jakies bloki itp.
a z drugiej strony forum advrider.com na ktorym sie wzorowalismy jest najwieksze na swiecie, najbardziej poczytne i ma zblizona szate graficzna i też nie widziałem tam żadnych banerów :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Profity dla forumowiczów - komentarze
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 9:36 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
AdvHP2rider napisał(a):
jezeli masz pomysl jak doszlifowac regulamin dzialu komercyjnego to bedzie szybciej, napisz

OK, jeśli chcesz konkretów, zastrzegam się to są moje własne opinie. W banery reklamowe nie wchodziłbym, gdyż celem nie jest samo zarabianie, a przy okazji zbiórki funduszy na działanie pomoc dla użytkowników (informacje praktyczne, lepsze ceny).Uważam, że określenie opłat na takim poziomie to stawki są zaporowe. Nie liczyłbym na wpływy od dużych firm (dealerzy motocyklowi, importerzy akcesoriów, części), zbyt mało odbiorców. Dodam odbiorców wyedukowanych, którzy z racji pasjii podróżowania muszą umieć zbierać informacje, więc wyszukają w innych miejscach takie oferty. Lepiej więcej za mniej. Podoba mi się pomysł u afrykanerów, 10zł wpłaty od każdego sprzedanego przedmiotu na rzecz tamtejszego forum. Dzięki temu aktywizujemy mniejsze podmioty, często osoby fizyczne z Naszego grona (była tu oferta płyt podsilnikowych do V-Stroma, ktoś robił bagażniki do LC8), Mamy tutaj np. małego prywatnego producenta alukufrów, reklamuje się u czarnuchów :-) jakoś do głowy nie przyszło mu skorzystać z tutejszej oferty. Drugie hasło Ramires- kupując opony u niego wolę powołać się na hasło ADV, jeśli dostanie porównywalną ofertę reklamy to skorzysta z niej tutaj, z korzyścią dla nas. To jeden kierunek zmian. Oczywiście ryczałtowa opłata w dotychczasowej formie powinna pozostać, trzeba jednak napisać precyzyjny regulamin, dostępny dla wszystkich, a nie opowiadać o indywidualnych negocjacjach. W końcu chyba łatwiej raz napisać precyzyjny regulamin niż wielokrotnie spisywać umowy z poszczególnymi reklamodawcami. Treści regulaminów- wystarczy popatrzeć w kilka miejsc w sieci, pod warunkiem że jest znana idea działania.
AdvHP2rider napisał(a):
orumowicze przyzwyczili sie do wygladu forum,..

Zbierasz posty na upusty w Holanie?. Jak na osobę deklarującą bezwględne czyszczenie forum ze zbędnego śmiecia to miejsce na ten post jest conajmniej dyskusyjne :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 63 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL