Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:29 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 12 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Terenowe oponki, co tu kupić :/
PostNapisane: Cz kwi 23, 2009 6:01 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N kwi 19, 2009 9:51 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
Myślę że temat frapujący część braci V-Stromów. Otóż od pewnego czasu szukam i szukam co by tu zrobić żeby bardziej terenowe kapcie założyć i nic nie mogę sensownego znaleźć. Problem oczywiście największy jest z przednią oponą bo to 19-tka a takowych jak na lekarstwo. Z moich poszukiwań wynika że najlepszym rozwiązaniem jest Continental seria TKC80 TwinDuro, tyle że one drogie przeraźliwie. No ale na przód nie widzę innego wyjścia :( Na tył znalazłem Sinko tańsze z serii 704 i to by mogło być. Generalnie nie biorę pod uwagę zmiany obręczy na szprychowe bo to już koszty przerażające, tak więc muszę coś dobrać do tego co mam. No i tera pytanie do braci Sztormowców, macie jakieś sensowne opony które można by włożyć na oryginalne felgi? Bo ja już się poddaję :cry:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 24, 2009 9:33 am 
Aktywny

Dołączył(a): Cz kwi 16, 2009 9:56 pm
Posty: 147
Lokalizacja: Lubuskie
Tez nad tym myslalem, znalazlem takie cos :

Continental TKC 80
ContiEscape
Metzeler MCE Karoo

wszystkie maja 19, jest jeszcze kilka, ale teraz nie kojarze te mi sie wydawaly najciekawsze. Niestety nic wiecej nie powiem bo jeszcze nie mialem z nimi do czynienia.

Pozdrawiamj :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 24, 2009 11:15 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N kwi 19, 2009 9:51 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
Ok po długich poszukiwaniach w sieci zakupiłem Metzeler Karoo T, cena przystępna za komplet tył/przód (~650zł) a jakościowo (podobno) są takie jak Continental TKC80 (tu komplet wychodzi ok 1,4k zł). W środę powinienem mieć je już na kołach więc na pewno podzielę się wrażeniami ;].
Tak jak RaY zauważył nie ma większego wyboru ze względu głównie na 2 rzeczy: 1. opony muszą być TL (no chyba że ktoś ma dużo kasy to może zmienić obręcze na szprychowe - jedna w granicach 1,5k zl) 2. niestety nie wiele producentów robi 19tki które są niezbędne na przód.

To tyle będę dawał znaki jak już je rozjeżdżę :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 25, 2009 8:22 am 
Aktywny

Dołączył(a): Cz kwi 16, 2009 9:56 pm
Posty: 147
Lokalizacja: Lubuskie
Ok daj znac jak troche polatasz, jak sie spisuja na piasku bo te co ja mam to tragedia :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 26, 2009 7:11 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N kwi 19, 2009 9:51 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
MJ napisał(a):

Możesz zdradzić gdzie kupiłeś w takiej cenie??


http://ogumienie.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 29, 2009 3:04 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N kwi 19, 2009 9:51 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
Dzisiaj dokonałem zmiany oponek, pierwsze wrażenia już za mną, pośmigałem trochę na asfalcie, żwirze i piachu, póki co na suchej nawierzchni.
Jako że na terenowych oponach jeszcze nie jeździłem wrażenia będą pewnie mało miarodajne ale przynajmniej podzielę się odczuciami:

1. Asfalt (suchy): generalnie prowadzi się dobrze, dobra manewrowość i przyczepność, bardzo dziwne uczucie kiedy wchodzi się w winkle (coś jakby skokowe kładzenie się motocykla zamiast płynnego). Mimo to oponka trzyma dobrze i trzeba się po prostu przełamać i zaufać motocyklowi.

2. Żwir/szuter/kamulce - niebo a ziemia w porównaniu do oryginalnych. Moto prowadzi się bardzo pewnie i spokojnie można ciągnąć z dużą prędkością, manewruje się bardzo płynnie a motor trzyma się wyznaczonej trasy bez problemu.

3. Piach. Jak wyżej, znowu bez porównania z oryginalnymi, można śmiało skręcać i manewrować (oczywiście z zachowaniem odpowiedniej prędkości), bardzo rzadko muszę wstawać bo motor idzie jak po torze.

Następne testy przeprowadzę na trawie i jak pogoda dopomoże w warunkach mokrych, poza tym postaram się jeszcze sprawdzić na asfalcie przy większych prędkościach i ostrzejszych winklach, póki co nie przekroczyłem 120km/h.

CDN


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Terenowe oponki, co tu kupić :/
PostNapisane: Wt wrz 01, 2009 4:48 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn sie 31, 2009 3:19 am
Posty: 135
Lokalizacja: Long Island, New York / TBG
Ja od dwoch miesiecy latam na TKC80. Pierwsze klikaset na asfalcie to byla katorga, ale teraz jest juz super. Musialy sie dotrzec ;) Smiem twierdzic, ze trzymaja lepiej niz Trail Wings. W terenie sa super, probowalem piachu, blota, brodow po piaszczystym i kamienistm dnie i wszedzie sa 1000% lepsze niz standardowe opony. Minusem jest to, ze po 2 tys mil zostalo mi 50% tylnej opony. Nie zmieniam opon na szose i stad szybkie zuzywanie.

Czytalem, ze w Polsce zakup kompletu to 1500 PLN. Ja zaplacilem niecale $300 USD, ale zmiana kosztowala mnie nastepne $80 wiec przekladka opon nie dosc, ze klopotliwa to nie tania. Sam sie za to nie zabiore :oops:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: Wt wrz 01, 2009 6:25 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
Pazur napisał(a):
Metzeler Karoo T, cena przystępna za komplet tył/przód (~650zł) a jakościowo (podobno) są takie jak Continental TKC80 (tu komplet wychodzi ok 1,4k zł).

1. jakościowo Karoo T nie mają nic wspólnego z TKC80, jeżdziłem na obu i:
- na mokrym Karoo T - porażka, na TKC80 bezpiecznie czułem się nawet przy 150
- Karoo T tylna przy moim stylu jazdy tylna zniknęła mi po 2 tysiącach a przednia zząbkowała przy 1tys.
- nawet w lekkim terenie na podłożu mokrym czy błocie na Karoo T - walka z trakcją

2. generalnie opona warta swojej ceny, ale nawet tyle bym nie dał bo po co sie pozniej meczyc, mogles spytac wczesniej na forum to moze ktos by Ci odradził
a jezeli chodzi o cene kompletu do V-Stroma to do malego kpl. TKC80 wychodzi ok. 1.000 a do duzego 1.100zl

3. na opony.com linku, ktory podales nie moglem znalezc opony motocyklowej

ale żeby nie zdołować to na suchym asfalcie i w suchym lekkim terenia Karoo T dadzą radę ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Terenowe oponki, co tu kupić :/
PostNapisane: Wt wrz 01, 2009 8:25 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
jak już pisałem w wątku o oponach dla KTM-a LC8 Adv. Metzeler Karoo T są do niczego. Nie wolno ich porównywać do TKC80. Tomek ma rację.

Faktycznie nie ma wyboru na przód. 19 calowa felga odlewana, bezdętkowa. Ale jeśli założyć dętkę (najlepiej Michelin Ultra Heavy Duty) to godna rozważenia jest Metzeler Karoo 2.
Na tył wybór jest duży (o ile także myśleć o dętce). Dobrze spisze się np. Metzeler Unicross.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: Wt gru 29, 2009 11:11 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N gru 13, 2009 8:25 pm
Posty: 111
Lokalizacja: Małopolska
Pazur napisał(a):

CDN



Pazur i jak te Karoo T, czy mógłbyś coś więcej skrobnąć o tych oponach już po przejeżdzonym sezonie, na pewno je dobrze wytestowałeś?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re:
PostNapisane: Wt gru 29, 2009 11:22 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 9:50 pm
Posty: 1854
Wilk stepowy napisał(a):
Pazur napisał(a):

CDN



Pazur i jak te Karoo T, czy mógłbyś coś więcej skrobnąć o tych oponach już po przejeżdzonym sezonie, na pewno je dobrze wytestowałeś?


Wilku ja w GS 1150 MCE karoo t zajechałem po 4000 km na zero. Opon tych nie polecam, w terenie sprawują się gorzej niż mt-90 a zjadają się same 10x szybciej. Przód pokiereszował się przy v-max 120km/h po 2000km. tył pozostało 1mm bieżnika po 4000km. A jeżdziłem na GSie jak dupa....

Niedługo przetestuję Pirelli mt-21 w lc8 i dam znać co i jak ale jestem dobrej myśli.............

Kuba


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Terenowe oponki, co tu kupić :/
PostNapisane: Wt gru 29, 2009 11:50 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N gru 13, 2009 8:25 pm
Posty: 111
Lokalizacja: Małopolska
Rzecz w tym, że ja mam je już na kołach, kupiłem niedawno razem z moto. Opony prawie nówki jeszcze cycki mają. Mam mieszane myśli, zastanawiam się czy zjeździć czy sprzedać...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 12 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL