Autor |
Wiadomość |
beemer
|
Tytuł: Zumo 550 i trasy Napisane: Pn maja 25, 2009 8:35 pm |
|
Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm Posty: 2916 Lokalizacja: eh Canada
|
Panowie pisalem juz na Advrider.com i na zumo.com
Jak dotad nikt mi nie dal odpowiedzi
No wiec jaki mam problem
kolega przeslal mi plik gpx z naniesionymi trasami i punktami
Wszystko dziala perfekt w Gramin Road Trip (to to samo co MapSource )
tyle tylko ze jest to program do Apple .
Chcialbym odrazu wspomniec ze inni koledzy tez mieli ten sam problem
Mimo tego ze uzywali MapSource i PC
Trasy pieknie widac .wszystko podswietlone trzema kolorami ...
Z chwila kiedy chce to wszytko przeslac do Zumo
zaczyna mi to dzielic na pojedyncze trasy..wicej w ogolnej mapie w ogole nie widac podswietlonych tras..
Mam tylko mozliwosc nawigacji pojedynczych odcinkow drogi..
GUYS PLEAS HELP ME !!!!..
Wyglada to dokladnie tak na Road Trip
[ img ]
Z gory dziekuje ..pozdrawiam
Beemer
|
|
Góra |
|
|
beemer
|
Tytuł: Napisane: Pn maja 25, 2009 9:50 pm |
|
Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm Posty: 2916 Lokalizacja: eh Canada
|
Co jest panowie ...
Nikt nie ma zumo .????
Niemozliwe.:-))))..
Nikt nie laduje tras w GPX .????
|
|
Góra |
|
|
Gregor
|
Tytuł: Napisane: Wt maja 26, 2009 8:02 am |
|
honorowy bajkopisarz forumowy |
Dołączył(a): Pt lut 16, 2007 8:07 pm Posty: 537 Lokalizacja: Trisiti
|
Niestety nie używam zumo, ale w mapsource w zakładce trasy powinieneś je widzieć. Jak klikniesz na jedną to na mapie powinna się podświetlać. Jeżeli masz je trzy to pod prawym klawiszem jest możliwość połączenia ich w jedną.
|
|
Góra |
|
|
Dominik
|
Tytuł: Napisane: Wt maja 26, 2009 9:16 am |
|
Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am Posty: 1611 Lokalizacja: Częstochowa
|
A jakie trasy zapisane obsługuje ZUMO550? Ile mają punktów? Może dlatego dzieli. n.p. Turystyczne odbiorniki nie mogą obsługiwać tras routowalnych powyżej 50 punktów i wyświetlają błąd lub skracają trasę.
Plik gpx czy gsm nie ma znaczenia, bo trasa to zbiór punktów - kalkulacji i obliczeń dokonuje potem odbiornik.
|
|
Góra |
|
|
piotreg
|
Tytuł: Napisane: Pt maja 29, 2009 11:37 am |
|
Dołączył(a): Śr lut 18, 2009 9:26 am Posty: 53 Lokalizacja: Radom
|
beemer napisał(a): Gregor napisał(a): Życie jest przerażające... A zyc trzeba. :lol: :lol: :lol:
chetnie bym pomogl ale sam sie ucze od bardziej doswiadczonych :oops:
|
|
Góra |
|
|
beemer
|
Tytuł: Napisane: Pt maja 29, 2009 3:00 pm |
|
Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm Posty: 2916 Lokalizacja: eh Canada
|
Dominik napisał(a): A jakie trasy zapisane obsługuje ZUMO550? Ile mają punktów? Może dlatego dzieli. n.p. Turystyczne odbiorniki nie mogą obsługiwać tras routowalnych powyżej 50 punktów i wyświetlają błąd lub skracają trasę. Plik gpx czy gsm nie ma znaczenia, bo trasa to zbiór punktów - kalkulacji i obliczeń dokonuje potem odbiornik.
Dominik
Dzieki
Juz sobie poradzilem ..
Koles poprostu wyslal mi plik GPX ..w ktorym byly tylko track
Z chwila kiedy zladowalem to do Zumo to poprostu podzielil to na kazdy osbny track..
Znalazlem program na Maca ktry umozliwia polaczenie wszystkich truck w jedna trase i juz jest ok ..
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano Pt maja 29, 2009 3:02 pm przez beemer, łącznie edytowano 1 raz
|
|
Góra |
|
|
beemer
|
Tytuł: Napisane: Pt maja 29, 2009 3:01 pm |
|
Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm Posty: 2916 Lokalizacja: eh Canada
|
piotreg napisał(a): beemer napisał(a): Gregor napisał(a): Życie jest przerażające... A zyc trzeba. :lol: :lol: :lol: chetnie bym pomogl ale sam sie ucze od bardziej doswiadczonych :oops:
piotreg
To Ci sie udalo
Lubie ludzi z poczuciem humoru . :D :D :D
Pozdrawiam
|
|
Góra |
|
|
beemer
|
Tytuł: Napisane: Pt maja 29, 2009 3:03 pm |
|
Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm Posty: 2916 Lokalizacja: eh Canada
|
Gregor napisał(a): Niestety nie używam zumo, ale w mapsource w zakładce trasy powinieneś je widzieć. Jak klikniesz na jedną to na mapie powinna się podświetlać. Jeżeli masz je trzy to pod prawym klawiszem jest możliwość połączenia ich w jedną.
Gregor sek w tym ze na Maca nie ma MapSource..
Ale fakt wszystkie slady w RoadTrip na glownej mapie sa widzialne
Problem w tym ze jak dotad RoadTrip nie laczy sladow w trase ...
Dziekuje
Pozdrawiam
|
|
Góra |
|
|
Gregor
|
Tytuł: Napisane: Pt maja 29, 2009 7:17 pm |
|
honorowy bajkopisarz forumowy |
Dołączył(a): Pt lut 16, 2007 8:07 pm Posty: 537 Lokalizacja: Trisiti
|
|
Góra |
|
|
beemer
|
Tytuł: Napisane: Pt maja 29, 2009 8:19 pm |
|
Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm Posty: 2916 Lokalizacja: eh Canada
|
Gregor napisał(a): beemer napisał(a): Gregor sek w tym ze na Maca nie ma MapSource.. a to? http://www.gpscity.com/cp?&s=00001&cr=0 ... =cnusa8ntm
This product is for Garmin NT compatible units only, and not for updating pre-loaded units.
You can only transfer the mapping data to a Garmin NT compatible unit,
You will require the MapInstall program for the Mac to transfer the mapping data to your GPS,
You can create waypoints, routes and tracks on the Mac with the Garmin City Navigator but you will require the Garmin Bobcat program to transfer them to or from your Garmin GPS.
Czyli bez zmian
Program na Maca od Garmina to RoadTrip ..
Wszytko dziala ja kw Mapsorurce- jedynie nie mozna drukowac map .
Pozostaje mi tylko robic Shoot Screen
Dziekuje Gregor
Cale NT mam przekonwertowane do systemu Mac..
Wiec ta obcja tutaj nie pracuje dla mnie ..
Nowy NT na 2008 to tylko daje to ze nie trzeba przekonwertowac map w PC aby widzial je Roadtrip..
Pozdrawiam
Ps:
Bobcat to byla Beta wersja Roadtrip ..
|
|
Góra |
|
|
beemer
|
Tytuł: Napisane: Pt maja 29, 2009 10:09 pm |
|
Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm Posty: 2916 Lokalizacja: eh Canada
|
Wiem jak polaczyc track w trasy
Ale dalej nie wiem jak zrobic aby track wszystkie byly wyswietlane
na mapie glownej Zumo ..Tak ja kto wyglada na zalaczonym obrazku ponizej
np 60CSx po wprowadzeniu truck nie ma zadnego problemu aby wszystkie
slady byly wyswietlane na mapie glownej i to kazdy slad w innym kolorze tak jak zostal zrobiony na RoadTrip
[ img ]
|
|
Góra |
|
|
Gregor
|
Tytuł: Napisane: Pt maja 29, 2009 11:16 pm |
|
honorowy bajkopisarz forumowy |
Dołączył(a): Pt lut 16, 2007 8:07 pm Posty: 537 Lokalizacja: Trisiti
|
A spróbuj taką koncepcję. Wgraj tracki do GoogleEarth, i potem przekonwertuj je z kml do gpx w OzziExplorerze.
Generalnie myślę, że wszystko można tylko nie potrafimy tego odszukać w sieci ;)
|
|
Góra |
|
|
beemer
|
Tytuł: Napisane: Pt maja 29, 2009 11:25 pm |
|
Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm Posty: 2916 Lokalizacja: eh Canada
|
Gregor napisał(a): A spróbuj taką koncepcję. Wgraj tracki do GoogleEarth, i potem przekonwertuj je z kml do gpx w OzziExplorerze.
Generalnie myślę, że wszystko można tylko nie potrafimy tego odszukać w sieci ;)
Generalnie to nie powinno byc
takich kombonacji
Starsze modele radza sobie z tym
Bez zadnych problemow
W poniedzialek zadzwonie do Garmina
Teraz jetem podcza jazdy na impreze
I nie mam do tego glowy :-)))
Przyjemnego weekendu Grzes
|
|
Góra |
|
|
beemer
|
Tytuł: Napisane: Pn cze 15, 2009 9:35 pm |
|
Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm Posty: 2916 Lokalizacja: eh Canada
|
MJ napisał(a): W programie Fugawi Global Navigator wystarczy przeciągnąć zapisany ślad z okienka ze śladami do okienka z trasami. Na stronach GPS Maniaka w poradniku gpsmaniak.com :arrow: Porady :arrow: MemoryMap Navigator :arrow: Konwersja trasa <--> ślad.
Nie o to mi chodzilo ...
Garmin juz mi wyjasnil ..
Zumo 550 nie suportuje wyswietlania sladow ...
Nalezy je przekonwertowac w trasy i dopiero wtedy sa wyswietlane ..
Poza tym Fugawi nie jest kompatybilny z systemem Mac-OSX..
Ale dziekuje za porade
pozdrawiam
Beemer
|
|
Góra |
|
|
koziarz
|
Tytuł: Re: Zumo 550 i trasy Napisane: Śr sty 20, 2010 10:03 pm |
|
Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 4:16 pm Posty: 1237 Lokalizacja: Małopolska
|
beemer mam pytanko skoro zumo nie wyświetla śladów to jak przejedziesz założmy jakis kawałek gdzie nie masz drogi na mapie i chesz wrocić to jestes w stanie przekonwertować ten ślad na droge żęby ponim wrócic czy nie ma takiej możliwosci bez użycia komputera ?
|
|
Góra |
|
|