Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:55 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 5   [ Posty: 64 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 24, 2009 7:37 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N sty 20, 2008 6:35 pm
Posty: 358
Lokalizacja: Warszawa
właśnie przejrzałem oferty na allegro,tak z ciekawości (bo przeca mam juz swojego muła :wink: ) i powiem ci że w twojej kasie jest parę sztuk wartych zainteresowania.Roczniki niezłe i co niektóre z dodatkowym wyposażeniem,można by się pochylić na poważnie,chyba że już wszystkie masz oblukane i coś im z bliska dolega.Czasami trzeba trochę popuścić z wymagań,i brać w danej chwili co najlepsze,bo sezon ucieka a takie pieczołowite rozpracowywanie rynku może cię tylko zmęczyć i odebrać przyjemność z wydawania kasy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 24, 2009 9:35 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 10:24 pm
Posty: 241
Lokalizacja: Warszawa
slajder napisał(a):
właśnie przejrzałem oferty na allegro,tak z ciekawości (bo przeca mam juz swojego muła :wink: ) i powiem ci że w twojej kasie jest parę sztuk wartych zainteresowania.


No niestety- te które tam sa, stoją od czasu kiedy zacząłem sie rozgladąc za moto czyli jakieś 2 m-ce; kilka z nich oglądalem jeżdżac po kilkaset km i TRAGEDIA; pozostałe wyeliminowałem po rozmowie z właścicielem lub już ze zdjęc, bo są "klepane" co widac na oko- o każdym mogę Ci Slajder powiedzieć co jest nie tak...
Nowy egzemplarz pojawia się mniej wiecej raz na 1-2 tyg. ale najcześciej w dużo wiekszej kasie;
Obecnie jedynie 2 sa blisko 18tys. i te mnie interesuja:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1307231
niestety nie zarejestrowany wiec jeszcze +500 dojdzie- miałem go jechac obejrzeć ale nie miał jeszcze wymeldowania z Włoch wiec bez sensu bo i tak bym go nie mógł kupić a wycieczka 2x300km nie ma sensu- jak bedzie miał komplet dokumentów pojade obejrzec;
Dzisiaj pojawiło się coś takiego:
http://allegro.pl/show_item.php?item=64 ... s%C5%82any.
też nie zarejestrowany+ mam b. daleko do niego ale wyglada rozsądnie :arrow:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 25, 2009 7:57 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N sty 20, 2008 6:35 pm
Posty: 358
Lokalizacja: Warszawa
arti napisał(a):

No niestety- te które tam sa, stoją od czasu kiedy zacząłem sie rozgladąc za moto czyli jakieś 2 m-ce; kilka z nich oglądalem jeżdżac po kilkaset km i TRAGEDIA; pozostałe wyeliminowałem po rozmowie z właścicielem lub już ze zdjęc,


tak myślałem.......
no właśnie te dwie sztuki wyglądają dobrze,ten drugi to anglik,a jesli nie to ma zegary po przekładce,choć nie wydaje mi się bo nawet błotnik przedni ma przedłużony co w anglikach się zdarza i ogólny wygląd "z nalotem " sugeruje angola,zwróc tylko uwagę na godzinę w zegarach :D :D ,ciekawe po co odłączano aku ,przy tym przebiegu nie ma absolutnie potrzeby.Możliwe że przy transporcie :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 25, 2009 8:02 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 10:24 pm
Posty: 241
Lokalizacja: Warszawa
Pazur napisał(a):
Z przywiezieniem i wymianą lampy wyszło około...


Pazur a mozesz powiedziec czy w Angielskich sprzetach trzeba wymieniac lampe :?: Napisałem maila do gościa od tego ostatniego czerwonego Dl-a i czlowiek twierdzi, ze lampy nie trzeba wymieniać bo świeci ona centralnie na wprost, mozliwe to jest aby tak było :?: wydaje mi się, ze oślepialby innych ale nie wiem na pewno...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 25, 2009 9:58 am 
Aktywny

Dołączył(a): Cz kwi 16, 2009 9:56 pm
Posty: 147
Lokalizacja: Lubuskie
arti napisał(a):
Pazur napisał(a):
Z przywiezieniem i wymianą lampy wyszło około...


Pazur a mozesz powiedziec czy w Angielskich sprzetach trzeba wymieniac lampe :?: Napisałem maila do gościa od tego ostatniego czerwonego Dl-a i czlowiek twierdzi, ze lampy nie trzeba wymieniać bo świeci ona centralnie na wprost, mozliwe to jest aby tak było :?: wydaje mi się, ze oślepialby innych ale nie wiem na pewno...


Ja u siebie tez nic nie wymienialem :) w nocy z bagazem i kobieta czasem mi migaja, wiec moze troche swiecic po oczach. Ale nie wiem czy to nie przez obciazenie czasem :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 25, 2009 9:59 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn sie 04, 2008 11:02 am
Posty: 109
Lokalizacja: Warszawa
Oczywiście że lampa świeci na wprost, ale dłuższa część strumienia światał zamiast padać i doświetlać pobocze, pada na użytkowników z przeciwnego pasa oślepiając ich.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 25, 2009 6:57 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N kwi 19, 2009 9:51 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
arti napisał(a):
Pazur a mozesz powiedziec czy w Angielskich sprzetach trzeba wymieniac lampe :?: Napisałem maila do gościa od tego ostatniego czerwonego Dl-a i czlowiek twierdzi, ze lampy nie trzeba wymieniać bo świeci ona centralnie na wprost, mozliwe to jest aby tak było :?: wydaje mi się, ze oślepialby innych ale nie wiem na pewno...


Lampa angielska jest asymetryczna w lewo (oswietla w góre i bardziej w lewo - oświetlenie pobocza i znaków). W UE (poza W. Brytania), jest obowiązek posiadania lampy asymetrycznej w prawo (wiązka prawa, bardziej w prawo i do góry do oświetlenia pobocza). Natomiast w stanach jest wiązka symetryczna w obie strony (czyli tak samo świeci po obu stronach nie swiecąc do góry). Wszystkie rozwiązania poza lampą asymetryczną w prawo są nielegealne w UE (poza WB) a tym samym w teorii taki pojazd nie powinien przejsc przegladu tech (w praktyce jest róznie kazdy wie). Nie zmienia to faktu ze jesli zatrzyma cię policja z taką lampa to kieruje pojazd na badania a tobie zabiera dow. rej. i pewnie jeszcze jakis mandat. Nie wspomne tu juz o oczywistych wzgledach bezpieczenstwa.

Acha uprzedze uwagi typu "jak mi policja udowodni ze mam zla lampe". Bardzo prosto można to rozróżnic bez zapalania nawet świateł. Jeśli spojrzy się w lustro reflektora widać wyraźnie inne ulożenie w lewej i prawej lampie luster.

Lampe kupiłem na Allegro po przyjezdzie z jakiegos wypadkowego, miala mimialna ryske ale koszowała mnie 600zl a nie 1200 (nowa). Niestety nie ma innego sposobu - LAMPE TRZEBA ZMIENIC!!! To już nie chodzi nawet o twoje bezpieczenstwo ale o bezpieczenstwo innych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 25, 2009 7:01 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N kwi 19, 2009 9:51 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
RaY napisał(a):
Ja u siebie tez nic nie wymienialem :) w nocy z bagazem i kobieta czasem mi migaja, wiec moze troche swiecic po oczach. Ale nie wiem czy to nie przez obciazenie czasem :wink:


obciążenie faktyczie może podnieść strumień lampy (ale regulacja w terenie zajmie ci 5 min - wystarczy dokrecic 2 srubki ktore sa latwo dostepne od strony kierownicy). Na dluzsze trasy gdzie wiesz ze zawsze z takim obciazeniem bedziesz jechal warto to zrobic. Sprawdz sonie czy ulożenie luster w lampie jest takie same w lewej i prawej lampie, a raczej w ktorej jest inne to bedziesz wiedzial czy masz angielska czy UEowska.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 25, 2009 7:03 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N kwi 19, 2009 9:51 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Kraków
arti napisał(a):
Pazur a mozesz powiedziec czy w Angielskich sprzetach trzeba wymieniac lampe :?: Napisałem maila do gościa od tego ostatniego czerwonego Dl-a i czlowiek twierdzi, ze lampy nie trzeba wymieniać bo świeci ona centralnie na wprost, mozliwe to jest aby tak było :?: wydaje mi się, ze oślepialby innych ale nie wiem na pewno...


aaa i jeszcze jedno jak chcesz miec pewnosc niech gosc zrobi zdjecie lampy (z wyłączonymi lampami). Przyslij je do mnie to ci powiem jaka to lampa.

pozdr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 12:09 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N sty 04, 2009 9:08 pm
Posty: 51
Lokalizacja: ZG
arti napisał(a):

Teraz chce DL-a i też bede szukał tyle ile trzeba bedzie aż znajdę....ale jestem cierpliwy :)


ja swojego szukalem 2 lata. przez ten czas tracilem czas na odwiedzanie sprzedajacych i kolejne rozczarowania. mojego DLa kupilem od sprzedawcy
z tego forum - tu jest link do jego oferty na Allegro: http://allegro.pl/show_user.php?uid=1571641
Polecam - gosc sprowadza (z Wloch) i sprzedaje tylko sprawdzone motocykle - sam zreszta jezdzi. Moze napisz do niego - jak sie z nim dogadasz to moze wyszuka dla Ciebie zdrowy egz. tylko teraz Euro poszlo w gore (w porownaniu do 2008).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 6:32 am 
Aktywny

Dołączył(a): Cz kwi 16, 2009 9:56 pm
Posty: 147
Lokalizacja: Lubuskie
w sumie jj tez sciagam sprzety z UK, jak sie nie spieszy to moge poszukac ladnego cacka :)

Mam 1 w UK na dzien dzisiejszy 0 2009 rok jak nowy. 110 km przebiegu.
Gmole, handguardy. 30 miesiecy gwarancji. itd.

za 22 tys.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 7:08 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N sty 20, 2008 6:35 pm
Posty: 358
Lokalizacja: Warszawa
słuchaj ray,kupiłbym quada suzuki ltz400,lub yamahę raptora 700,roczne lub dwuletnie,jak by ci się coś rzuciło w oczy
to ja na poważnie.Nie wiem czy byłoby to możliwe z racji tego że quada trzeba by na auto wrzucić,
ale byłaby okazja parę sprzętów sprowadzić jednym transportem,
oczywiście dorzucam się do kosztów łącznie z prowizją :wink: aby cena była dobra i kierownica po lewej :mrgreen: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 7:13 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
takie tematy proponuje ma priv'ach lub w dziale kupie/sprzedam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 31, 2009 4:56 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 10:24 pm
Posty: 241
Lokalizacja: Warszawa
http://www.advrider.pl/viewtopic.php?p=31853#31853


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 05, 2009 10:47 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 10:24 pm
Posty: 241
Lokalizacja: Warszawa
Cześć;

niniejszym chciałem się pochwalić, że moje 2 miesięczne poszukiwania DL-a zakończyły sie suksecem :D i jestem od wczoraj posiadaczem prawie nówki "Szerszenia" :wink:
Chciałbym w tym momencie podziekować wszystkim za okazana mi pomoc i cenne rady i wskazówki w poszukiwaniach :arrow: myslę, że zasłuzyliście na kratę browara albo i dwie :wink: i mam nadzieje, że niedługo bedzię okazja ją wspólnie wypić.
Cieszę się, że dzieki temu forum spotkalem tylu życzliwych bajkerów, którzy pomogli mi uniknąc wdepniecia w minę :evil:

Szczególnie zaś chciałbym podziękować Slajder-wowi, którego męczyłem tak długo, że sam sie dziwię jak to zniósł :wink: ale dzięki niemu zaoszczędziłem mnóstwo czasu i na pewno kasy na paliwo, zeby nie jeżdzic do wszystkich szrotów, bo był je w stanie wyeliminować "od reki" :arrow: Slajder jeszcze raz dzięki i pamietaj, że masz u mnie porządna flaszkę :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 5   [ Posty: 64 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL