Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:32 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 12 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ciuchy na wyprawe do Afryki
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 2:14 am 
Świeżak

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 4:10 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Londyn
Czesc wszystkim.Mala prosba o rade.Jak juz wiecie w przyszlym roku wybieram sie do Afryki.Po tonach przekopanych stron internetowych i przebrnieciu przez biblie Chrisa Scotta.Mam juz wybor moto.Africa twin(a jakze by inaczej :wink: ) Problem ktory ciagle mnie nurtuje to... w co sie ubrac??? Zaznaczam, ze nie bedzie to typowa wyprawa enduro(obladowana Africa plus pasazer plus zoltodziobizm totalnie to wykluczaja)
Cenna jest kazda informacja,producent, kolor, rodzaj materialu.Najbardziej mi zalezy na waszych doswiadzczeniach z konkretnymi wyrobami(jak sprawdzaly sie w palacym sloncu,ulewnym deszczu ile lat i km maja za soba itp.Interesuja mnie opinie na temat calej garderoby od gaci, skarpetek,poprzez kaski kurtki itd.Z gory dzieki.Pozdrawiam!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 8:54 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
polecam kask ARAI TOUR X - obojętnie w której specyfikacji - na wszystkie kontynenty i wyprawy (takie mieli McGregor i Boorman w Long Way Round)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 5:37 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Dominik napisał(a):
polecam kask ARAI TOUR X - obojętnie w której specyfikacji - na wszystkie kontynenty i wyprawy (takie mieli McGregor i Boorman w Long Way Round)

Tak sie sklada ze w Long Way Round chlopaki mieli Arai XD..:-))))


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 5:40 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So lut 03, 2007 6:36 pm
Posty: 142
Lokalizacja: Cardiff (Walia), UK
I widać Dominiku, że ciuszki spod znaku BMdablju chyba też się w tej ich wyprawie sprawdziły, więc mlodyzf1 zamieniaj Africę na jakaś BMkę, choćby skromną GS1200 8) 8) 8) :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ciuchy na wyprawe do Afryki
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 5:50 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
mlodyzf1 napisał(a):
Czesc wszystkim.Mala prosba o rade.Jak juz wiecie w przyszlym roku wybieram sie do Afryki.Po tonach przekopanych stron internetowych i przebrnieciu przez biblie Chrisa Scotta.Mam juz wybor moto.Africa twin(a jakze by inaczej :wink: ) Problem ktory ciagle mnie nurtuje to... w co sie ubrac??? Zaznaczam, ze nie bedzie to typowa wyprawa enduro(obladowana Africa plus pasazer plus zoltodziobizm totalnie to wykluczaja)
Cenna jest kazda informacja,producent, kolor, rodzaj materialu.Najbardziej mi zalezy na waszych doswiadzczeniach z konkretnymi wyrobami(jak sprawdzaly sie w palacym sloncu,ulewnym deszczu ile lat i km maja za soba itp.Interesuja mnie opinie na temat calej garderoby od gaci, skarpetek,poprzez kaski kurtki itd.Z gory dzieki.Pozdrawiam!!!

Co do wypraw Enduro ..nigdy nie spotkalem na takich wyprawach motocyklisty z pasazerem .:-))) no ale byc moze w Europie wyglada to inaczej ..Co do stroju ..zdecydowanie Relly 2 pro ..w warunkach Afrykanskich bedzie sie spisywal doskonale..swietnie odprowadza cieplo z ciala..plus liner Gorte-tex..bedzie cie idealnie chronil przed duzym spadkiem temperatury w nocy no i przed deszczem ..pisze z wlasnego doswiadczenia ..uzywam tego stroju w Hameryce..gdzie lato ni dosc ze jest gorace to i cholernie wilgotne(czego nie bedziesz mial w Afryce)..i jestem z niego zadowolony ..nie jest tani ..ale ile sie placi ..tyle siee ma .
Co do butow..polecam SIDI- Crossfire TA --doskonale trzymaja cala stope i pozostala czesc nogi ..lub SIDI Discovery Tepor

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 5:54 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
beemer napisał(a):
Dominik napisał(a):
polecam kask ARAI TOUR X - obojętnie w której specyfikacji - na wszystkie kontynenty i wyprawy (takie mieli McGregor i Boorman w Long Way Round)

Tak sie sklada ze w Long Way Round chlopaki mieli Arai XD..:-))))


A Arai Tour X ..to tylko Boorman w "Race to Dakar '


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Dzieki chlopaki!!
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 8:43 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 4:10 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Londyn
Tak sie sklada, ze mi tez wyszlo na te ciuchy bmw.Ale troche przerasta mnie ta cena...Dzieki za wskazowki dotyczace butow.Ktore z nich sa najwygodniejsze jesli chodzi o chodzenie? A apropos zmiany na bmke, to nie wchodzi w gre.Jak dla mnie za drogo, za elektronicznie, za ciezko itd.Co sie tyczy wypraw tego typu we dwojke to ja tez nie widzialem ale ktos musi byc pierwszy no nie? :D Jak udowodnie, ze mozna to przynajmniej przestane byc tu pasozytem i sam sie bede mogl jakas wiedza podzielic :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 9:26 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 4:17 pm
Posty: 792
Piter B. napisał(a):
I widać Dominiku, że ciuszki spod znaku BMdablju chyba też się w tej ich wyprawie sprawdziły, więc mlodyzf1 zamieniaj Africę na jakaś BMkę, choćby skromną GS1200 8) 8) 8) :lol: :lol: :lol:




Piter B Ty to masz poczucie humoru :lol: :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dzieki chlopaki!!
PostNapisane: Wt cze 19, 2007 10:39 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
mlodyzf1 napisał(a):
Tak sie sklada, ze mi tez wyszlo na te ciuchy bmw.Ale troche przerasta mnie ta cena...Dzieki za wskazowki dotyczace butow.Ktore z nich sa najwygodniejsze jesli chodzi o chodzenie? A apropos zmiany na bmke, to nie wchodzi w gre.Jak dla mnie za drogo, za elektronicznie, za ciezko itd.Co sie tyczy wypraw tego typu we dwojke to ja tez nie widzialem ale ktos musi byc pierwszy no nie? :D Jak udowodnie, ze mozna to przynajmniej przestane byc tu pasozytem i sam sie bede mogl jakas wiedza podzielic :wink:

obydwa modele ktore ci podalem sa ok do chodzenia..ale tak naprawde nie wiem co masz na mysli z tym chodzeniem ...bo jesli myslisz np o Hikng no to nie ..sorry . :D :D ..do tego trzeba wziasc cos extra..salomona lub north face..Wiec tak jak pisalem obydwa modele pod wzgledem komfortu sa podobne..Crossfire roznia sie tym ze sa bardziej na extreme warunki w ciezkim terenie ..piasek..bloto..deszcze ..cholera na wszystie mozliwe anomali . :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 21, 2007 12:33 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
beemer - mnie chodziło ogólnie o Arai z szybką. Modele różnią się nazwami (Tour, Cross, X) w zależności rynku (na USA zawsze jest inaczej :wink: ), a i tak skorupa jest z tej samej formy i materiału (chyba...). Na twoim awatarze to chyba ty w takim kasku?
Buty na Afrykę? - ja bym popatrzył w czym jeżdżą zawodnicy na Dakar. A wiadomo, buty rzecz gustu i upodobań.
Kurtka? BMW jest godna polecenia, ale droga jak jasny pieron. I jak się popatrzy na zawodników, to ich kurtki mają mało kieszeni - wiadomo to sport a nie wycieczka - dlatego lepsza będzie bardziej uniwersalna (odpinana membrana + wywietrzniki + skórzane wzmocnienia + miejsce na CamelBack + kieszenie + wygląd...). Bardziej turystyczna będzie z wbudowanymi ochraniaczmi, bardziej "sportowa" w połączeniu ze zbroją.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ciuchy na wyprawe do Afryki
PostNapisane: Cz cze 21, 2007 1:10 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
mlodyzf1 napisał(a):
Najbardziej mi zalezy na waszych doswiadzczeniach z konkretnymi wyrobami(jak sprawdzaly sie w palacym sloncu,ulewnym deszczu ile lat i km maja za soba itp.Interesuja mnie opinie na temat calej garderoby od gaci, skarpetek,poprzez kaski kurtki itd.Z gory dzieki.Pozdrawiam!!!


Z moich doświadczeń:
Na gorące kraje i extreme (w gorącej i wilgotnej Brazylii miałem taki zestaw): zbroja, ochraniacze, kask crossowy (bo lekki i z dobrą wentylacją) + gogle, bluza (PE - codziennie pierzesz - szybko schnie), zapasowa kurtka p/deszczowa (nylon), spodnie i rękawice crossowe. Dobre są ThorMX, Alpinestars, Acerbis
Na lato w Europie i Pn.Afryce (wyprawy kilkudniowe): kask z dobrą wentylacją + gogle, Kurtka i spodnie z wentylacją i wbudowanymi ochraniaczami (Cordura, Nylon), zapasowa kurtka p/deszczowa(nylon), buty i rękawice enduro. Osobiście używam komplet KTM Rally + kask Arai Cross X + buty Acerbis X-tight
Na bardziej "asfaltowe" wyprawy (Skandynawia, Alpy) mam średniej klasy nieprzemakalną kurtkę Vanucci (Cordura6000) z ciepłą podpinką (nie sprawdza się w gorące dni) + spodnie do kompletu z wbudowanymi ochraniaczami, buty turystyczne Gore-tex, rękawice enduro (na deszcz i chłód dodatkowe z neoprenu), pas nerkowy. Ciągle pamiętam Szwecję i 4 dni jazdy w deszczu przy 6st.C. :| . Jeśli taki zestaw to duży wybór mają Louis, HeinGericke, Polo(FLM)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 21, 2007 1:26 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Dominik napisał(a):
beemer - mnie chodziło ogólnie o Arai z szybką. Modele różnią się nazwami (Tour, Cross, X) w zależności rynku (na USA zawsze jest inaczej :wink: ), a i tak skorupa jest z tej samej formy i materiału (chyba...). Na twoim awatarze to chyba ty w takim kasku?
Buty na Afrykę? - ja bym popatrzył w czym jeżdżą zawodnicy na Dakar. A wiadomo, buty rzecz gustu i upodobań.
Kurtka? BMW jest godna polecenia, ale droga jak jasny pieron. I jak się popatrzy na zawodników, to ich kurtki mają mało kieszeni - wiadomo to sport a nie wycieczka - dlatego lepsza będzie bardziej uniwersalna (odpinana membrana + wywietrzniki + skórzane wzmocnienia + miejsce na CamelBack + kieszenie + wygląd...). Bardziej turystyczna będzie z wbudowanymi ochraniaczmi, bardziej "sportowa" w połączeniu ze zbroją.

Tak Dominik..Zgadzam sie ..na Hameryke maja inne nazyw.:-))))
zwracam honor..
Prawda moj to Arai XD motard
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 12 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL