Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:18 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 25 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Poligon Drawski więcej historycznie
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 6:04 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn sie 16, 2010 7:51 pm
Posty: 235
Lokalizacja: ZDR
Widziałem Cie jak wskakiwałeś na rampę kolejową. Piękny widok GS nisko lecącego w powietrzu. Ale mała uwaga, czasami przejezdni lubia stawać tam na siusiu, więc bądz przygotowany na lekką korektę w prawo, tylko nie mocno bo dalej są tory. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poligon Drawski więcej historycznie
PostNapisane: N cze 19, 2016 9:10 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 9:01 pm
Posty: 783
Lokalizacja: Choszczno, kiedyś Łobez, Szczecin
Dziś ruszyłem w poszukiwaniu 3 osad położonych w promieniu może 1 kilometra. Włókna niem. Flackensee, Mirocin niem. Hedmigshof i Inica niem. Ihnathal, czyli źródło Iny. Nie rozrosły się one nigdy do miary wiosek, choć Mirocin był do 1950r. siedzibą kołchozu.

Najpierw Włókna, które było właściwie bardziej majątkiem ziemskim. Malowniczo położone nad brzegiem niewielkiego Bagna Karasiego, które niestety dziś już mocno zarosło 53°24'51.1"N 15°38'46.0"E

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Dalej szukałem położonego trochę wcześniej w kierunku Ińska Mirocina. Mirocin również znajdował się nad tym samym bagniskiem. Znalazłem tam właściwie trzy skupiska zabudowań.
Pierwsze 53°24'57.9"N 15°38'08.3"E

[ img ]

[ img ]

Drugie 53°25'06.3"N 15°37'51.3"E

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Trzecie zaś znajduje się dokładnie przy skrzyżowaniu drogi z Ińska i dojazdu przeciwpożarowego. Są tam też ładne nowe altanki :) . 53°25'12.2"N 15°37'38.0"E

[ img ]

Które jak widać żyje :D

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Do obu osad prowadziła wyłożona kamieniami droga z Ińska. Do dziś bruk zachował się na ok 40% drogi :)

[ img ]

Żeby było ciekawiej droga pożarowa którą się poruszałem jest otwarta :D .

[ img ]

[ img ]

I Inica. 53°24'41.0"N 15°37'13.6"E

[ img ]

[ img ]

Musiał być jakiś ważniejszy budynek, bo prowadzi do niego alejka z drzewami 53°24'34.7"N 15°37'14.9"E

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

I wyjazd w drugim kierunku

[ img ]

Oczywiście musiałem też znaleźć źródło Iny. Jednak okazało się że to źródło bardziej przypomina bagno

[ img ]

No i na dziś powrót. Pod Ińskiem trafiłem na pszczoły :) . Zapytałem się czy mogę, zabudowałem się i za aparat :) .

[ img ]

[ img ]

CDN...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poligon Drawski więcej historycznie
PostNapisane: Pn cze 20, 2016 10:50 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
Widzę miotacz... coraz ostrzejsza kostka na twych kołach.. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poligon Drawski więcej historycznie
PostNapisane: Pn cze 20, 2016 12:00 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 9:01 pm
Posty: 783
Lokalizacja: Choszczno, kiedyś Łobez, Szczecin
Tu się inaczej nie da... I nie mam na myśli samego poligonu, wszędzie dookoła Łobza warto mieć dobry "ciąg" :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poligon Drawski więcej historycznie
PostNapisane: Pt cze 15, 2018 4:51 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 9:01 pm
Posty: 783
Lokalizacja: Choszczno, kiedyś Łobez, Szczecin
Temat umarł na skutek wielorakich zmian, ale udało się ostatnio z jednym kompanem wrócić na poligonowe tereny. Odwiedziliśmy Inicę oraz Włókna. Miałem wrażenie, że od tych 2 lat nic się tam nie zmieniło :) .

[ img ]

[ img ]

Co by nie mówić, poligonowi mają swoiste poczucie humoru :lol:

[ img ]

Od pewnego czasu co wyjazd trenuję rozbieranie tylnego koła. Zazwyczaj w celu łatania dętki. Tym jednak razem skończyło się łożysko temu GieeSu

[ img ]

Jednak wisienką na torcie okazało się stado dziko żyjących żubrów na które udało się nam wpaść. Wystraszyły się Huśki, ale daleko nie uciekły :D .

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poligon Drawski więcej historycznie
PostNapisane: Śr lut 20, 2019 9:03 am 
Świeżak

Dołączył(a): Śr sie 02, 2017 9:34 am
Posty: 3
Odnośnie poligonu w Drawsku - to prawda, że dalej jest tam spora liczba niewybuchów i trzeba naprawdę uważać, by się na nic nieprzyjemnego nie nadziać?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poligon Drawski więcej historycznie
PostNapisane: Śr lut 20, 2019 12:32 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 9:01 pm
Posty: 783
Lokalizacja: Choszczno, kiedyś Łobez, Szczecin
Po to ostatecznie jest poligon, żeby chłopaki sobie i z ostrej amunicji postrzelać mogli. Część pewnie i jako niewybuchy zalega. Ale ponieważ korzysta się z tego na bieżąco, to i jest to odpowiednio zadbane... Tzn wszystkie strzelnice są skierowane w sam środek poligonu i on jest najniebezpieczniejszy... 53°23'35.8"N 15°43'52.4"E
W dodatku ponieważ i saperów mamy a i oni szkolić się muszą, to poligon jest sukcesywnie rozminowywany. Na drogach jest bezpiecznie, poza drogami trochę gorzej. Zdrowy rozsądek zachować trzeba...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poligon Drawski więcej historycznie
PostNapisane: Cz cze 30, 2022 11:19 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 9:01 pm
Posty: 783
Lokalizacja: Choszczno, kiedyś Łobez, Szczecin
Cztery lata minęły od ostatniego wpisu, a ja się dziś na dziko przedostałem w poligon. Jest właśnie rajd Breslau Rally, a że wyglądami jak dziwak, to przemknąłem, że niby uczestnik... Trafiłem do Mielna Stargardzkiego, czyli niegdyś Gross Melln. Tuż przed wojną jak również niewiele po wojnie mieszkało tam ok 350 osób. Czyli wioska nie byle jaka. Do dziś ostało się tyle co nic... Kościół i cmentarz. Resztę wchłonęły poligonowe ścieżki dla czołgów...

Kościół 53°21'05.2"N 15°37'43.2"E.
Ostatnio tam byłem ok 2014-2016r...
[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Byłem wtedy jeszcze BeeMką. Całość spowijała mgła/mżawka a na kościele był prowizoryczny dach...
Dziś już go brakowało...

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Udało mi się też zakraść pod cmentarz. Jest to generalnie cmentarz niemiecki, choć zaraz po wojnie, gdy jeszcze mieszkali tu Polacy pochowano tu przynajmniej dwie osoby...
53°20'56.4"N 15°37'55.3"E

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Jako, że ostatecznie był rajd pojechałem też na CAMP... Spotkałem tam ziomka na T7...

[ img ]

Musi być pepik :wink: :lol:

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poligon Drawski więcej historycznie
PostNapisane: So lip 02, 2022 9:20 am 
Aktywny

Dołączył(a): Wt wrz 30, 2014 6:44 pm
Posty: 168
Lokalizacja: Warszawa
Byłem ostatnio na tym poligonie podczas Enduro Rally 24.
Ależ to jest mega teren, teraz rozumiem zachwyt Miotaczatruskawek :D
Teraz z większym zaciekawieniem podchodzę do tego wątku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poligon Drawski więcej historycznie
PostNapisane: So sie 26, 2023 9:28 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 9:01 pm
Posty: 783
Lokalizacja: Choszczno, kiedyś Łobez, Szczecin
Kolejne jakie zawody stały się okazją do zwiedzenia zapomnianego.

Bucierz, a właściwie dziś Pas Ćwiczeń Taktycznych Bucierz (PĆT Bucierz) to jeden z największych tego typu obiektów. Dziś jest niemal ikoną poligonu. W zabawę w natarcie mogą się bawić nawet 2 bataliony czołgów, lub zmechanizowane. Jednym słowem jest to wielka polana o długości ok 8km i szerokości 4-7km. Miejsce raczej trudno zapomnieć, bo jest ono usłane szeregiem wraków czołgów i pojazdów bojowych ostrzelanych w ciągu niejednych ćwiczeń...

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

No ale skąd Bucierz?
Ano stąd, że na północy owego PĆT była wioska o tejże nazwie, która to w pierwszej połowie XXw liczyła niemal 200 mieszkańców. Dziś z niej niewiele zostało...

Gdzieś w tej okolicy miał być kościół, choć fundamenty jakby liche...
[ img ]

Po wiosce ostały się tylko fundamenty i piwniczki.
[ img ]

No trafiła się też jakaś "emalia"
[ img ]

[ img ]

Wioska była położona przy jeziorze Bucierz, tuż przy wpływającej do niej rzece Brzeźnicka Węgorza. Mam wielką słabość do tej rzeki :D
[ img ]

Kolejnym miejscem na które polowałem już od sylwestra to mogiła oficerów niemieckich z I Wojny Światowej. Znajduje się przy samej strzelnicy Jaworze pas "C". Urządzenia na strzelnicy akurat przechodziły serwis, więc mi udało się jakoś przemknąć. Mimo, iż mowa jest o Jaworzu, to w zasadzie groby powstały przy majątku Kleszczynek (niem. Blockhaus). Próżno szukać pozostałości majątku, został jedynie grobowiec dwóch oficerów, właściciela majątku majora Louisa von Heine i jego brata kapitana Adalberta.
[ img ]

Herb z motywem łowczym
[ img ]

Kamień poświęcony Louisowi
[ img ]

i kamień poświęcony Adalbertowi
[ img ]

Miejsce nie jest tak do końca zapomniane :wink:
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 25 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL