Teraz jest Pt lis 24, 2017 4:06 pm

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 69 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Przygotowania do wyjazdu w Pamir - parę pytań.
PostNapisane: Śr mar 29, 2017 9:34 am 
Początkujący

NA 2018 r jest w planach Iran ,może wtedy do nich zawitam

PostNapisane: Śr mar 29, 2017 10:53 am 
poeta forumowy

Ja jadę w tym roku. Spróbuję rozpoznać temat jak wygląda ogarnięcie wjazdu do Turkmenistanu ze strony Irańskiej. Chętnie bym się kimnął pod kraterem w Derweze. Gdyby się udało załatwić nawet tranzyt w Iranie to byłoby fajnie bo KAZ w tym roku bez wiz i mógłbym wracać inną drogą. Może Hossein ma jakiś patent na to? Zapytam i jak będą jakieś wieści to dam znać.

Online Zobacz profil  

PostNapisane: Śr mar 29, 2017 11:17 am 
Początkujący

Jeżeli dobrze słyszałem to tranzyt jest tylko możliwy z Iranu do Uzbekistanu :(

PostNapisane: Śr mar 29, 2017 11:24 am 
prozaik forumowy

http://www.byledalej.com/ruskie-las-vegas/

PostNapisane: Wt kwi 04, 2017 8:37 pm 
Początkujący

Już wszystkie wizy mamy,za równo miesiąc start wyprawy :)

PostNapisane: Śr kwi 05, 2017 8:20 am 
Zadomowiony

Jargus napisał(a):
Już wszystkie wizy mamy,za równo miesiąc start wyprawy :)

Herj Jargus,
fajnie :-)
My zaczynamy wizy w przyszłym tygodniu. Pozwolisz, że zadzwonie do Ciebie w weekend?
pozdrawiam trolik

PostNapisane: Śr kwi 05, 2017 9:41 am 
Początkujący

Dzwoń,Panie :)

PostNapisane: Pn maja 08, 2017 11:03 am 
Początkujący

trolik napisał(a):
Ja myślę o trasie Kijów-Sumy-Woroneż i następnie na dół do Astrachania. Trochę duży objazd ale wydaje się bezpieczniejszy...
jakby ktoś mógl się podzielić doświadczeniem to byłbym wdzięczny
pozdrawiam trolik

Troliku, w zeszłym tygodniu tamtędy jechałem wracając z Kazachstanu. Od Astrachania do Woroneża co kilka/kilkanaście kilometrów roboty drogowe i ruch wahadłowy. Co ciekawe remontują dobrą drogę. Ta droga jest bez dziur, kolein z dobrą nawierzchnią, a oni kładą nowy asfalt. Mimo to jedzie się dobrze - robiłem przebiegi po 700-800km dziennie i w 5 dni przejechałem spod granicy KAZ/UZB do Wrocławia, z czego przez Rosję jechałem tylko 2 dni.
Jesli chodzi o odcinek Kijów Sumy to lepiej Kijów objechać obwodnicą i do Sum jechać drogą M03 aż do miejscowości Pyriatyn, tam skręcić na Łochowicz, Romny i finalnie Sumy. Droga czasami fatalna, ale i tak wychodzi szybciej niż H07. Polecana przez nawigację bezpośrednia droga H07 nie jest tak szybka i wcale nie jest w dobrym stanie technicznym. Jechałem oboma wiariantami (tam i z powrotem) więc mam porównianie.
Na przejściu bardzo niemiła obsługa, która utrudnia jak tylko może. My spędziliśmy tam 4 godziny. Sami. Nikogo innego na przejściu nie było.

PostNapisane: Pn maja 08, 2017 6:47 pm 
Zadomowiony

chemik napisał(a):
trolik napisał(a):
Ja myślę o trasie Kijów-Sumy-Woroneż i następnie na dół do Astrachania. Trochę duży objazd ale wydaje się bezpieczniejszy...
jakby ktoś mógl się podzielić doświadczeniem to byłbym wdzięczny
pozdrawiam trolik

Troliku, w zeszłym tygodniu tamtędy jechałem wracając z Kazachstanu. Od Astrachania do Woroneża co kilka/kilkanaście kilometrów roboty drogowe i ruch wahadłowy. Co ciekawe remontują dobrą drogę. Ta droga jest bez dziur, kolein z dobrą nawierzchnią, a oni kładą nowy asfalt. Mimo to jedzie się dobrze - robiłem przebiegi po 700-800km dziennie i w 5 dni przejechałem spod granicy KAZ/UZB do Wrocławia, z czego przez Rosję jechałem tylko 2 dni.
Jesli chodzi o odcinek Kijów Sumy to lepiej Kijów objechać obwodnicą i do Sum jechać drogą M03 aż do miejscowości Pyriatyn, tam skręcić na Łochowicz, Romny i finalnie Sumy. Droga czasami fatalna, ale i tak wychodzi szybciej niż H07. Polecana przez nawigację bezpośrednia droga H07 nie jest tak szybka i wcale nie jest w dobrym stanie technicznym. Jechałem oboma wiariantami (tam i z powrotem) więc mam porównianie.
Na przejściu bardzo niemiła obsługa, która utrudnia jak tylko może. My spędziliśmy tam 4 godziny. Sami. Nikogo innego na przejściu nie było.

Hej Chemik,
dzięki za wskazówki! Obserwowałem Twoje przygotowania na FAT i cieszę się, że wróciłeś bezpiecznie. Mam nadzieję, że będzie jakaś fajna relacja...??
Gdyby jeszcze coś przyszło Ci do głowy co mogłoby nam pomóc to będę wdzięczny.
Aha- może jedno pytanie: czy przejście UKR-RUS jest czynne całą dobę?
Jeszcze jedno pytanie :-) :chcemy wracać przez Szymkent-Aktobe-Saratów. Rozważałaś może ten wariant w swoim planowaniu?
pozdrawiam trolik

PostNapisane: Wt maja 09, 2017 6:45 am 
Początkujący

Trolik,

Przejście, które wskazałem chyba jest czynne całą dobę. Jechałem tamtędy dwukrotnie i zawsze trafiałem na nie póżnym popołudniem/wczesny wieczorem i nie było oznak jakby zamykali.

Wariant wskazany przez Ciebie wykorzystaliśmy, aby się dostać do Kazachstanu. Dokładniej było to (licząc od granicy UKR/RUS): Kursk, Woroneż, Saratow, Uralsk, Aktobe, Aralsk, Bajkonur.
Droga po stronie rosyjskiej bardzo dobra. Wszystkie duże miasta mają obwodnice, więc nie traci się czasu. Od granicy RUS/KAZ aż do Uralska droga fatalna - dziury takie, że mieści się cały TIR. Motocyklem łatwo przemknąć między nimi, ale powolnie jadące ciężarówki i tak blokują mocno płynność ruchu. Od Uralska droga bardzo dobra. Tempo podróży bardzo szybkie.
Ceny benzyny 95 w KAZ to obecnie 2,04 PLN za litr, więc prawie raj. Uwaga na odcinek Aktobe - Aralsk. Tam nie ma stacji benzynowej na przestrzeni 380km. Żadnej. Dla auta to nie problem, dla motocykla może być. Ja ostatnie 20km musiałem "chlupać" bakiem aby dojechać, a moto zgasło dokładnie pod dystrybutorem.
Na drodze osobówki spotkasz tylko w pobliżu dużych miast. W interiorze po drodze jeżdżą głównie ciężarówki, a osobówka to żadkość.
Tamtejsza policja mierzy prędkość jadąc radiowozem z przeciwka, a nie tak jak u nas zza krzaka (tam nie ma krzaków, więc widoczni byliby z daleka). Dlatego jak będziecie w interiorze i z przeciwka będzie jechać osobówka to lepiej zwolnić, gdyz jest duża szansa, ze to radiowóz właśnie. Jako radiowozy jeżdżą białe skody octavie.
Jak zatrzyma Was policja nie panikować. Nas kilka razy zatrzymali tylko dlatego, że chcieli sobie z nami pogadać.
Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to śmiało.
Powodzenia w wyprawie.

PostNapisane: Wt maja 09, 2017 7:38 am 
poeta forumowy

My jechaliśmy E38 i pomiędzy Aralskiem a Aktobe tankowaliśmy paliwo. Jedna stacja benzynowa nie działała z powodu braku prądu ale po drugiej stronie drogi gościu miał paliwo i jak tylko ktoś podjeżdżał na stację wskazywał drogę do jego dziupli. Mieliśmy zapasy w baniakach i nie tankowaliśmy ale było to możliwe. Warto pytać przy stajankach z żarciem jak daleko jest stacja i czy działa. Braki prądu nam 2 razy uniemożliwiały zatankowanie choć paliwo jako takie było.
Można też jadąc do Aktobe skierować się na A26 a tam już jest kilka miasteczek po drodze i z paliwem nie ma problemu. Z E38 można też odbić na północny wschód do Yrgyz (ok 20 km od skrzyżowania E38 z A26) i tam załatwić paliwo.
Na kazachską policję trzeba uważać. W ciągu 2 dni zatrzymali nas chyba 9 razy z tego 2 razy poszliśmy na całość i trzeba było płacić. Często jednak tylko spisywali i mieliśmy miłą pogawędkę. Jednak straty czasowe na spotkania z policją są trudne do odrobienia. W ciągu 2 dni straciliśmy kilka godzin jazdy. W KAZ polecam jechać przepisowo tym bardziej, że mandaty są wysokie.

Online Zobacz profil  

PostNapisane: Wt maja 09, 2017 6:56 pm 
Początkujący

Potwierdzam słowa emka .dziś dwa razy mieliśmy spotkanie z policją Kazachstan. Raz się upieklo A raz zapłaciliśmy 20000 tangi

PostNapisane: Wt maja 09, 2017 8:07 pm 
Zadomowiony

Jargus napisał(a):
Potwierdzam słowa emka .dziś dwa razy mieliśmy spotkanie z policją Kazachstan. Raz się upieklo A raz zapłaciliśmy 20000 tangi

hej Jargus!
zycze Wam super przygody i bezpiecznego powrotu!Daj znac jak wrocisz.
pozdrawiam trolik

PostNapisane: Pt maja 12, 2017 3:24 am 
Początkujący

Hej.jeżeli ktoś chce odwiedzić uzekistan .to niech bierze dodatkowe karnistry na benzynę .znalezienie jej graniczy z cudem.pozdrowienia z xiva

PostNapisane: Pt maja 19, 2017 5:26 pm 
Początkujący

Pamir na dzień 19.mają jest przejezdny.Bez śniegu na drodze .

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 69 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona