Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:47 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Transport motocykli na wschód Rosji.
PostNapisane: Pn mar 13, 2017 4:36 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
Poszukujemy firmy specjalizującej się w transporcie na wschód, a dokładnie chodzi o transport czterech motocykli wraz z bagażami z Polski do Czyty, lub Irkutska.

Termin na kiedy mają być motocykle na miejscu to połowa czerwca, a później po czterech tygodniach trzeba je z powrotem zabrać do Polski.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Transport motocykli na wschód Rosji.
PostNapisane: Pn mar 13, 2017 5:50 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz wrz 24, 2015 4:43 am
Posty: 297
Z Samborem pogadaj.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Transport motocykli na wschód Rosji.
PostNapisane: Śr mar 15, 2017 8:19 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
Sprawa nie jest taka prosta.
1. Plan był jechać z Moskwy koleją transsyberyjska z motocyklami, ale za długo to wychodzi,
bo około trzy tygodnie na trasie PL - Irkuck - PL
Motocykle jada innym pociągiem, wolniejszym bo towarowym , ten pociąg jest tylko 2 x w tygodniu itp.

2. Kowal i Sambor maja inny "rozkład jazdy"

3. Rozmawiałem z przewoźnikami z Transa (giełdy transportowej) sporo chętnych i chętnie pojada tzw. busiarze, ale problem jest z postojem miesięcznym w Irkucku. Natomiast powrót i jazda drugi nie ma dla nas finansowego sensu.
Szukałem tzw doładunku na duże auto ale jest podobno problematyczny z powodów celnych, (dwa CMR, dwóch miejsc załadunku i rozładunku itp. - nie wiem jak to tam wygląda )
4. Najprościej samemu wsadzić dupy w auto, podpiać lawetę i zasówać, ale brak nam przede wszystkim czasu.

Może ktoś ma inne pomysły ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Transport motocykli na wschód Rosji.
PostNapisane: Śr mar 15, 2017 8:26 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz maja 29, 2014 11:15 am
Posty: 449
Lokalizacja: Kraków
zanim wsiądziesz w własny samochód z kumplami sprawdż kwestie przejazdu pt " jedna maszyna jeden kierownik"
Czyli na samochód plus dwa motory potrzeba TRZECH kierowców
byłem na pokazie zdjęć z Pamiru i właśnie chłopaki w UA zrobili postój samochodu na miech


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Transport motocykli na wschód Rosji.
PostNapisane: Śr mar 15, 2017 11:14 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt maja 21, 2010 12:32 pm
Posty: 370
Lokalizacja: Warszawa
spróbuj zapytać tutaj: irkurck.pl

probówałem to zgłębić - generalnie, najrozsadniej wydaje się skorzystać ze spedycji z Białorusi/Rosji i samemu, już lokalnie śmignąć samolotem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Transport motocykli na wschód Rosji.
PostNapisane: Śr mar 15, 2017 3:50 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Śr wrz 30, 2015 2:37 pm
Posty: 16
Mam takie wrażenie, że nikt kto już to przeżył nie udzieli praktycznych rad potomnym. Spodziewaj się raczej odpowiedzi zniechęcających typu "nie da się". W ubiegłym roku chciałem przywieźć motocykle z Gruzji do Polski, dojechałem tam na kołach przez Rosję a wracałem samolotem. Sambor (nie wywoływany) odpowiedział, że "Jeśli będziesz miał więcej motocykli niż ludzi na pokładzie to raczej nie przejedziesz, niezależnie od dokumentów jakie przedstawisz. Na szczęście spotka Cię to już na pierwszej granicy więc będziesz mógł wybrać bez wielkich kosztów inną opcję."
Okazało, się, że było to problemowe tylko dlatego, że błądziłem. Nikt zorientowany nie chciał poradzić coś konstruktywnego. Przebrnąłem przez to i teraz mogę powiedzieć, że wymaga to przede wszystkim jednej rzeczy, rozgarniętego kierowcy samochodu ciężarowego, który będzie w stanie poradzić sobie na wschodnich granicach. Transport 12 motocykli na tej trasie kosztował mnie niecałe 3000 EURO wliczając w to wszystkie formalności.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL