Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:44 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 3   [ Posty: 37 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Transeuropejski Szlak ADV
PostNapisane: Cz mar 09, 2017 9:00 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt maja 28, 2013 11:56 am
Posty: 21
No to mamy dwie pierwsze, poważnie brzmiące deklaracje :)
Wszystkie te odcinki, o których mówicie są interesujące. Jak zdobędzie konkretne ślady to wrzucajcie tutaj.
A nawiązując do tych Bałkanów przypomnę, że dostępność tras TET może być w tym roku ograniczona do kontrybutorów, którzy wniosą realny wkład w tworzenie odcinków czy to udostępniając ślady czy sprawdzając w terenie zgodność tras z wymaganiami warunkami.
Tak więc warto się udzielać :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Transeuropejski Szlak ADV
PostNapisane: Cz mar 09, 2017 10:59 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 9:01 pm
Posty: 783
Lokalizacja: Choszczno, kiedyś Łobez, Szczecin
Trasa z Czaplinak do Ińska. Nie wiem, na ile to jest po trasie, w razie czego mogę trochę pozmieniać. Mogę też w kilku miejscach dać trochę dłuższą, ale ciekawszą trasę, np brody.
Z legalnością jest tak, że jest to trochę przez LP, aczkolwiek niektóre drogi są udostępnione do ruchu kołowego... Niektóre jednak niekoniecznie, ale nigdy mnie tam nikt nie łapał. 100% legal to chyba jednak średnio. Jako smaczek, to trasa ociera się o dwa poligony, Budowski i Drawski, ale na nie nie wchodzi, tak, że problemów też być nie powinno.

http://www.gpsies.com/map.do?fileId=vttqijgkyrwuwekd


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Transeuropejski Szlak ADV
PostNapisane: Pt mar 10, 2017 8:38 am 
Początkujący

Dołączył(a): Wt maja 28, 2013 11:56 am
Posty: 21
Odcinek pasuje jak najbardziej po trasie z Kociewia na Meklemburgię.
Jeśli potrafisz go wydłużyć dodając ciekawe miejsca to jeszcze lepiej. Brody są mile widziane jednak muszą być albo możliwe do bezpiecznego pokonania przy każdym stanie wody albo mieć alternatywę przekroczenia rzeki czy innej wody.
No i problem legalności. To trzeba będzie sprawdzić w nadleśnictwach lub gminach. Dla odcinków dzikowych trzeba będzie znaleźć legalne alternatywy.Będę na zlocie w Drawsku więc mogę potem przejechać tę trasę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Transeuropejski Szlak ADV
PostNapisane: Pt mar 10, 2017 9:23 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 9:01 pm
Posty: 783
Lokalizacja: Choszczno, kiedyś Łobez, Szczecin
No właśnie legalność... Część trasy jest 100% legalna, ale gdzieniegdzie już niekoniecznie. I na ile znam ten teren ciężko to będzie zrobić na całkowitym legalu, bo jednak w LP oficjalnie zakaz jest... No chyba, że asfaltem.

Bród jak najbardziej do zrobienia, powinien być na trasie zlotu, ale czy legalny, to nie wiem...
https://youtu.be/LC7c1zAJFWc?t=33s


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Transeuropejski Szlak ADV
PostNapisane: Pt mar 10, 2017 11:35 am 
Początkujący

Dołączył(a): Wt maja 28, 2013 11:56 am
Posty: 21
miotacztruskawek napisał(a):
No właśnie legalność... Część trasy jest 100% legalna, ale gdzieniegdzie już niekoniecznie. I na ile znam ten teren ciężko to będzie zrobić na całkowitym legalu, bo jednak w LP oficjalnie zakaz jest... No chyba, że asfaltem.
(...)

Zakaz jazdy w LP jest. To fakt. Ale są drogi leśne udostępnione dla ruchu kołowego. U mnie na Kociewiu takich dróg jest dużo ALE... zdecydowana większość z nich albo nie jest oznakowana jako dopuszczone albo tylko z jednej strony, a i wtedy najczęściej odpowiedni znak stoi ze 150m od asfaltu troskliwie schowany za trzecim zakrętem :evil: Rozmawiałem o tym z leśnikami, ale po bezczelnych minach łatwo było się zorientować, że to zabawa w ciuciubabkę. Zamierzone działania, a raczej zaniechania co by pozamiejecowi nie wjeżdżali, a i kasy nie ubyło...Podejrzewam, że tak może być w całym kraju.
Szukając legalnych leśnych dróg patrzę, które są mocniej wyjeżdżone niż inne. Pytam lokalesów, później w leśnictwie. I jest ich w Borach Tucholskich całkiem sporo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Transeuropejski Szlak ADV
PostNapisane: Pt mar 10, 2017 12:09 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N kwi 24, 2016 12:02 pm
Posty: 91
Często oficjalne trasy rowerowe pokrywają się z drogami legalnymi, ale nie zawsze


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Transeuropejski Szlak ADV
PostNapisane: So mar 11, 2017 11:16 am 
Początkujący

Dołączył(a): Wt maja 28, 2013 11:56 am
Posty: 21
Na stronie TET, http://www.transeurotrail.org każde państwo będzie miało swój dział z opisem trasy, infiomacjami kontaktowymi, itp. Można już obejrzeć dział angielski.
Będą też zdjęcia pokazujące charakter tras i otaczającego terenu aby chętni do skorzystania mogli wyrobić sobie pogląd o tym co ich w danym kraju czeka.
I tutaj kolejna prośba do Was wszystkich. Wasze zdjęcia mogą trafić na stronę TET i reprezentować nasz kraj.
Warunek, musicie mieć do nich pełne prawa autorskie i przesłać je na maila: jax140@gmail.com z adnotacją, że zgadzacie się na ich umieszczenie na stronie TET i z jakiego rejonu pochodzi dane zdjęcie.
Muszą to być zdjęcia z widocznym fragmentem legalnej trasy nieasfaltowej gdziekolwiek w Polsce z motocyklem, w dużej rozdzielczości. Tak więc żadnych żwirowni, bagien czy krzaków.
Możecie stać się sławni :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 3   [ Posty: 37 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL