Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:47 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 6   [ Posty: 79 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: XT700Z
PostNapisane: Cz lis 10, 2016 8:30 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 09, 2010 7:18 am
Posty: 917
Lokalizacja: Wawa- Dęblin
Vilkas napisał(a):
Jeździsz czołgiem czyli dużą Tenerą (261 kg), a zawsze masz coś do powiedzenia o KTM,ach? Dziwne...


już nie jeździ ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XT700Z
PostNapisane: Cz lis 10, 2016 9:21 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lut 27, 2015 5:41 pm
Posty: 520
Lokalizacja: Bydgoszcz
miotacztruskawek napisał(a):
Vilkas napisał(a):
Jeśli za jakiś czas wypuszczą, obojętnie która marka, moto z mocą koło120 KM i wagą zatankowany 180 kg, pozwalającym przejechać 450km, skokami 210mm, płytą pod silnik, grzanymi manetkami, szeroką kierownicą i kołami 21' i 18' plus oczywiste oczywistości... To go kupuje zaraz po jeździe próbnej. :-)

Jak ten jakiś czas minie, a taki motocykl się pojawi, to prawdopodobnie nie będziesz już tak wysoko nóg podnosić, żeby na niego wsiąść :P .


Eee tam... Pesymizmem powiało... :D

Ale swoją drogą to wielce prawdopodobne jest niestety patrząc na co stawiają producenci wypuszczając swoje nowe konstrukcje... :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XT700Z
PostNapisane: Cz lis 10, 2016 9:40 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
Vilkas goń się bucu z tymi osobistymi wycieczkami na drzewo. Tyle na twój temat


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XT700Z
PostNapisane: Cz lis 10, 2016 10:05 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
Sub napisał(a):
Miałem małą Tenerkę, więc czuję się upoważniony do dalszego pisania...;)

Arkan, zgoda: wszystko po wprowadzeniu modów nadaje się do tego, do czego nie przewidział konstruktor... tylko dlaczego musi robić to użytkownik za grubą kasę? Czy nikt nie robi badań konsumenckich badań rynkowych? Nie jest zainteresowany spostrzeżeniami użytkowników? Chciałbym móc znaleźć w ofercie coś, co spełni moje, niewygórowane jak sądzę, oczekiwania, bez konieczności wpompowania kolejnych 15K PLN w gotowy produkt... mam nadzieję, że T7 właśnie taka będzie...

A w kwestii (bez)awaryjności mam zgoła inną opinię... pamięta ktoś historię podróży "Trójki" dookoła świata na xt660z (Gorazdowski/Gąsiorowski)? Albo wyprawę Volta ao Mundo?

O moim wyjeździe do Maroka nie wspominając...;)


Sub, stary już jestem, ale mnie jeszcze Wujek Alzheimer nie dopadł :mrgreen: ...Na innym forum pisałeś, że z tego co pamiętam to trochę sam popsułeś Tenerke w Maroku - przebita chłodnica, łańcuch wymieniony na bez oringów, jakaś jazda po słonej wodzie itd.... :twisted:

Ale ad rem - ja trochę inaczej traktuję ofertę salonową. Nie wierzę, że będzie istniał motocykl gotowy do drogi prosto z salonu (w segmencie Adv). Najbliższe były LC4 adv, 990adv i r1200gs Adv (nie lc) - ale też dupy nie urywało...Dla mnie istotne jest czy i jak drogo będzie mnie kosztowało dostosowanie go do moich potrzeb. Obecnie nie ma takiego motocykla w sprzedaży (nowego)

Ludzie potrzebujący prawdziwych motocykli adv stanowią promil populacji klientów i dlatego producenci nas ignorują, albo co gorsza starają się zrobić z nas durni (wszystkie te filmy BMW, Hondy, KTMa w stylu że BMW X5 pokonuje lasy, błota i kaniony....), a problem dodatkowo polega na tym, że ludzie używający sprzętów adv zgodnie z ich przeznaczeniem to wyjątkowo świadoma i ogarnięta technicznie część populacji motocyklowej. Osobiście nie przykładam dużej wagi do relacji typu dookoła świata - za dużo tam sponsoringu i ograniczeń prasowych (gadałem z gośćmi, którzy pojechali z UK prawie dookoła świata - nie mogli napisać 90% rzeczy które się wydarzyły, a działo się ze sprzętami....). Dla mnie ważna jest opinia ludzi, których znam, a właściwie nie opinia tylko czyny. Jak np.Kowal i Sambor kupią sobie po nowym KTMie, Hondzie itd, i zaczną to katować po różnych dziurach, to pójdę do salonu i zobaczę co to za cudo się narodziło. A póki co to DR, DRZ i stara Yamaha rulez...


Ostatnio edytowano Cz lis 10, 2016 10:50 am przez Arkan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XT700Z
PostNapisane: Cz lis 10, 2016 10:34 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lut 27, 2015 5:41 pm
Posty: 520
Lokalizacja: Bydgoszcz
sylwester napisał(a):
Vilkas goń się bucu z tymi osobistymi wycieczkami na drzewo. Tyle na twój temat


No co Ty mogłeś innego napisać?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XT700Z
PostNapisane: Cz lis 10, 2016 4:44 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
już zdecydowałem i wiem co będzie inspiracją kolorystyczna dla mojej Teresy.
Jak na mój gust w tym malowaniu jest obłędna 8)
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: XT700Z
PostNapisane: Cz lis 10, 2016 4:47 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N kwi 24, 2016 12:02 pm
Posty: 91
sylwester napisał(a):
już zdecydowałem i wiem co będzie inspiracją kolorystyczna dla mojej Teresy.
Jak na mój gust w tym malowaniu jest obłędna 8)
[ img ]

Tylko jeszcze takie ciuchy trzeba mieć ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XT700Z
PostNapisane: Cz lis 10, 2016 5:14 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
no z tym może być problem bo pewnie jakieś na nowo zaprojektowane te ubrania..


z bliska jeszcze ładniejsza :)
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XT700Z
PostNapisane: Pt lis 11, 2016 12:08 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 8:40 pm
Posty: 581
@Arkan
jeśli coś piszę na forach, to biorę za to odpowiedzialność i nie zarzucam nikomu Alzheimera... :mrgreen: To, co było w Maroko, to tylko część moich doświadczeń z Tereską. Wcześniej, przy 23 tys. łańcuszek rozrządu się rozsypał w PL, pośrodku niczego... wrażenie, że ten sprzęt jest dość delikatny towarzyszyło mi od samego początku. Osobiście nie tego oczekuję od motocykla, który ma mnie zawieźć na koniec świata i da trochę frajdy w terenie :wink: Tak, czy inaczej: pokładam nadzieję, że nowy produkt, to nie tylko desingnerskie dziecko, ale też konstruktorskie, zbudowane na błędach przeszłości... Jeśli tak będzie - wróżę sukces 8) Ale jak pisałem wcześniej, spokojnie poczekajmy, aż opadnie medialny szum... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XT700Z
PostNapisane: Pt lis 11, 2016 10:31 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
urwany łańcuch rozrządu to poważna sprawa, jak z naprawą? była kosztowna?
Pierwszy raz słyszę o takim przypadku, w zasadzie serwis nie ma co przy tym motocyklu wymieniać poza eksploatacyjnymi i 100.000km nie jest dla osiołka jakimś super wynikiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XT700Z
PostNapisane: Wt lis 15, 2016 8:37 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 8:40 pm
Posty: 581
Poszło po całości: łańcuszek, zawory, głowica... :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XT700Z
PostNapisane: Wt lis 15, 2016 11:14 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So lut 23, 2013 11:41 pm
Posty: 494
Lokalizacja: Szczecin
Sub napisał(a):
Poszło po całości: łańcuszek, zawory, głowica... :(


O żesz....grubo. Troche mnie zmartwiłes bo planowałem zakup takiej tenerki właśnie pomimo, że zakończyli produkcje. A miałeś ten sprzęt od nowości czy po kimś ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XT700Z
PostNapisane: Wt lis 15, 2016 9:42 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
odradzam na łańcuch :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XT700Z
PostNapisane: Śr lis 16, 2016 8:06 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 8:40 pm
Posty: 581
Radzio napisał(a):
Sub napisał(a):
Poszło po całości: łańcuszek, zawory, głowica... :(


O żesz....grubo. Troche mnie zmartwiłes bo planowałem zakup takiej tenerki właśnie pomimo, że zakończyli produkcje. A miałeś ten sprzęt od nowości czy po kimś ?


Polski salon, byłem 3 właścicielem: pierwszy jeździł ostrożnie wokół komina, drugi nieco ostrzej (Maroko, teren).
Poza tym nicasil był nieco przytarty, z jednej strony, nie wiedzieć dlaczego?! Dziwna sprawa... Mimo tego, że napsuł mi sporo krwi, to jakoś dość dobrze wspominam ten motocykl do jazdy po czarnym i szuterkach. Podtrzymuję swoje zdanie, że do ostrzejszej jazdy w terenie prezentuje dość słabe możliwości...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XT700Z
PostNapisane: Śr lis 16, 2016 1:31 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So lut 23, 2013 11:41 pm
Posty: 494
Lokalizacja: Szczecin
Sub napisał(a):
Radzio napisał(a):
Sub napisał(a):
Poszło po całości: łańcuszek, zawory, głowica... :(


O żesz....grubo. Troche mnie zmartwiłes bo planowałem zakup takiej tenerki właśnie pomimo, że zakończyli produkcje. A miałeś ten sprzęt od nowości czy po kimś ?


Polski salon, byłem 3 właścicielem: pierwszy jeździł ostrożnie wokół komina, drugi nieco ostrzej (Maroko, teren).
Poza tym nicasil był nieco przytarty, z jednej strony, nie wiedzieć dlaczego?! Dziwna sprawa... Mimo tego, że napsuł mi sporo krwi, to jakoś dość dobrze wspominam ten motocykl do jazdy po czarnym i szuterkach. Podtrzymuję swoje zdanie, że do ostrzejszej jazdy w terenie prezentuje dość słabe możliwości...


W moim wieku już mi nie potrzebny motocykl do ostrej jazdy :) A chodzi mi po głowie jakiś spokojny i solidny jednocylindrowiec obok dużego GS'a którym jeżdżę jako maszyna na alternatywne wyprawy, takie bardziej po krzaczorach. Jednak nie będę jej przekreślał jeszcze. Tym bardziej, ze nie byłeś pierwszym właścicielem a to pierwszy przypadek kiedy słyszę o takich poważnych usterkach.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 6   [ Posty: 79 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL