Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:17 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 21 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rajd Enduro
PostNapisane: Cz wrz 29, 2016 6:32 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
W każdym razie życzę jak najlepiej, ale u nas największym problemem jest brak zrozumienia dla tego typu imprez przez zarządzających terenami i ogromna niechęć do jeżdżących w terenie czy wydanie pozwoleń lub dofinansowanie takich akcji. U moich sąsiadów za górka w miejscowości Bardejov jest kilka torów enduro i cross w pełni zrobionych z funduszy gminnych, żeby młodzież mogła się rozwijać w tym sporcie i mieć gdzie legalnie trenować. Kiedyś nawet dofinansowywali zakup nowego motocykla w 50 % . U nas wkłada się kija w szprychy i rozwiesza linki w lesie. Walczyłem kiedyś o to żeby wyznaczyli nam trasy po których leganie jeździć, zderzyłem się z murem i od dawna mam na to wyje...ne jak jadę do lasu to zakładam kominiarkę a tablica wisi na gwoździu w garażu, takie mamy niestety czasy.
Zdrowia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rajd Enduro
PostNapisane: Cz wrz 29, 2016 7:18 am 
Aktywny

Dołączył(a): Cz paź 09, 2008 10:42 am
Posty: 100
Lokalizacja: Wrocław
[quote="Adagiio"] Impreza na której nie ma mediów, choć by była ilekroć bardziej zaje..ista jest skazana na porażkę.
Zdrowia.
o mediach na amatorskiej imprezie o czapkę gruszek to chyba można pomarzyć ? :)
startuję w rajdowych mistrzostwach polski samochodów terenowych i na poszczególnych rundach ( pomijając Baja Poland ) przyjeżdża praktycznie tylko Dagmara z TVN-Turbo , prawda jest smutna ale nikogo to nie interesuje :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rajd Enduro
PostNapisane: Cz wrz 29, 2016 10:50 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt lut 08, 2008 1:43 pm
Posty: 138
Lokalizacja: Poznań/Złotów
Dominik napisał(a):
Zróbcie imprezę na wzór finałów GS TROPHY ale na własnych motocyklach.
3 dni
150km dziennie
4 noclegi, każdy gdzie indziej, ostatni w hotelu***
zespoły 3-osobowe
przejazdy grupami z przewodnikami pomiędzy sekcjami
grupowe konkurencje sprawnościowe bez motocykla (typu przeciąganie wielkiej opony)
sekcje typu uphill, trial, cross, enduro - na punkty
bez roadbook'a (zupełnie niepotrzebne ograniczenie)
bez GPS-ów
limity czasowe

Wasz pomysł próbowałem kiedyś sam robić z mizernym skutkiem - brak chętnych
http://www.advrider.pl/viewtopic.php?f= ... id#p194579
http://www.advrider.pl/viewtopic.php?f= ... lit=juraid


pomysł jest super tylko bez wsparcia sponsorskiego typu BMW nikt nie przyjedzie na impreze ze względu na koszty:) przy rajdzie jednodniowym jestesmy to wstanie spiąć w jakiś normalnych kosztach

dodatkow mam andzieje że chetni sie znajdą, kiedy rozpoczynaliśmy przygode z organizacja "rajd w ciemno" na poczatku przyjechalo bodajże 6 czy 8 osób, pomimo tego nie odwołalismy imprezy co więcej co roku staramy sie ją zorganizowac lepiej niz poprzednią edycję i dzieki zaangażowaniu wychodzi w tym roku już drugi raz z rzedu musielismy ograniczyc ilośc motocykli do 150.


Ostatnio edytowano Cz wrz 29, 2016 11:14 am przez Bartasso, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rajd Enduro
PostNapisane: Cz wrz 29, 2016 10:53 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt lut 08, 2008 1:43 pm
Posty: 138
Lokalizacja: Poznań/Złotów
PiotrAs napisał(a):
Moim zdaniem recepta jest prosta:

1. Rajd tylko na raodbook-u (ew itiner), żadnych śladów itp-jest to zbyt prosta sprawa.
2. długość trasy 140-200km tylko teren-najlepiej mało znany :mrgreen:
3. możliwość rozbicia namiotów, noclegu pod dachem (dla wygodnych) bezwzględna możliwość wspólnej integracji.
4. zadania sprawnościowe na trasie - odpowiednio przemyślanie i punktowane.
5. Konieczne ogłoszenie wyników i rozdanie nagród po rajdzie (żaden internet i przesyłki DHL-em)
6. Rajd 2-3 dniowy
7. Jeżeli nie będzie OS-ów to podział na klasy jest zbędny.

Bartasso życzę powodzenia i wytrwałości

Pozdro
PiotrAs


taka wizja jest najbliższa naszej wizji:) nie wiem czy odrazy przy okazji pierwszej edycjiz robimy impreze kilkudniową, raczej będzie to jeden a obfity dzień:) chociaż kto wie.

dzięki Piotr raz jeszcze


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rajd Enduro
PostNapisane: Cz wrz 29, 2016 11:02 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt lut 08, 2008 1:43 pm
Posty: 138
Lokalizacja: Poznań/Złotów
Adagiio napisał(a):
W każdym razie życzę jak najlepiej, ale u nas największym problemem jest brak zrozumienia dla tego typu imprez przez zarządzających terenami i ogromna niechęć do jeżdżących w terenie czy wydanie pozwoleń lub dofinansowanie takich akcji. U moich sąsiadów za górka w miejscowości Bardejov jest kilka torów enduro i cross w pełni zrobionych z funduszy gminnych, żeby młodzież mogła się rozwijać w tym sporcie i mieć gdzie legalnie trenować. Kiedyś nawet dofinansowywali zakup nowego motocykla w 50 % . U nas wkłada się kija w szprychy i rozwiesza linki w lesie. Walczyłem kiedyś o to żeby wyznaczyli nam trasy po których leganie jeździć, zderzyłem się z murem i od dawna mam na to wyje...ne jak jadę do lasu to zakładam kominiarkę a tablica wisi na gwoździu w garażu, takie mamy niestety czasy.
Zdrowia.


mam nadzieje, a jestesmy tego bliscy że Lasy Panstwowe i włodarze okolicznych łak i zwirowni bedą dla nas przychylni:) staramy sie raczej wychodzic z propozycja na któręj obydwie strony skorzystają, oni wyznacza nam drogi do poruszania się my zimą pomożemy w dożywaniu zwierzyny.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rajd Enduro
PostNapisane: Cz wrz 29, 2016 6:55 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
w piątek przyjazd, sobota od rana organizacja - pakiety startowe- 10.00 strat- 16.00 meta- 18.00 ognisko-biesiada..-niedziela-śniadanko-ogłoszenie wyników-nagrody i powrót do domciu.
Razem 3 dni :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 21 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL