Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:24 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Theth - VII 2016
PostNapisane: Śr maja 25, 2016 10:39 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
Bardzo proszę o wskazówki, ciekawe trasy, miejsca, itp.

wyjazd z PL(Częstochowa) w poniedziałek, powrót w sobotę. 6 dni łącznie(+1 rez.). Początek sierpnia. Jak jechać?
Szybki dojazd, hoteliki/pensjonaty, szutry OK, omijam miasta i skupiska ludzi, 2-3 motocykle (GS), jeździć nie stać, na lekko (bez śpiworów, kuchenek, itp.)
Chciałbym zobaczyć słynne Theth, Durmitor, Kotor

sporo tu: http://www.advrider.pl/viewtopic.php?f=22&t=15740

dzień 1 - przelecimy PL-SK-H-HR
dzień 2 - HR-BiH
dzień 3 - BiH-MNE
dzień 4 - MNE-AL
dzień 5 - AL-H
dzień 6 - H-PL

Od razu: mam świadomość że mało czasu a dużo km. wiem że nie zobaczę wszystkiego. wiem że pogoda i góry.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Theth - VII 2016
PostNapisane: Śr maja 25, 2016 10:50 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn lip 20, 2009 9:17 pm
Posty: 292
Lokalizacja: Nowa Ruda - Kotlina Kłodzka
Dominik napisał(a):
Bardzo proszę o wskazówki, ciekawe trasy, miejsca, itp.

wyjazd z PL(Częstochowa) w poniedziałek, powrót w sobotę. 6 dni łącznie(+1 rez.). Początek sierpnia. Jak jechać?
Szybki dojazd, hoteliki/pensjonaty, szutry OK, omijam miasta i skupiska ludzi, 2-3 motocykle (GS), jeździć nie stać, na lekko (bez śpiworów, kuchenek, itp.)
Chciałbym zobaczyć słynne Theth, Durmitor, Kotor

sporo tu: http://www.advrider.pl/viewtopic.php?f=22&t=15740

dzień 1 - przelecimy PL-SK-H-HR
dzień 2 - HR-BiH
dzień 3 - BiH-MNE
dzień 4 - MNE-AL
dzień 5 - AL-H
dzień 6 - H-PL

Od razu: mam świadomość że mało czasu a dużo km. wiem że nie zobaczę wszystkiego. wiem że pogoda i góry.


Hej !
Do zrobienia ale będzie to gonitwa. Poza tym potrzebne jest wtedy samozaparcie w porannym wstawaniu i umiarkowanie w jedzeniu i piciu... :) , Kilometry inaczej uciekają w Bośni i MNE, już zupełnie inaczej w Albanii. Sam dojazd i wyjazd z Theth to sporo czasu - nie pogonisz. Upał ,koncentracja, klimat , widoki .... - super ale pośpiech w tych miejscach to ostatnia potrzebna rzecz...
Weź koniecznie więcej wolnego - chociaż 2,3 dni..Oczywiście jeśli chcesz coś zobaczyć a nie tylko zrobić pętlę :)

Pozdr.!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Theth - VII 2016
PostNapisane: Śr maja 25, 2016 11:31 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
dzięki. plan B zakłada tylko Durmitor i powrót.

szuler: Kotor - Cetinje - Podgorica
Proponowałbym przejazd w drugą stronę odcinka Cetinje - Kotor - ta traska robi duuuużo większe wrażenie w dół niż w górę
- ?

szuler: Park Durmitor - Zabljak - Kanion Tary
Też proponowałbym w drugą stronę - zjazd do Tary - argumenty jak przy Kotorze.
- to jak?

Arkan: Jeśli masz łącznie 6 dni na oba kraje, to zostaw Albanię na inny raz. Jedź Chorwacja, BiH i MNE. Jeśli chcesz zrobić Albanie i MNE w 6 dni, to dołączysz do grona osób, kóre "przeleciały" przez miejsca w celu ich zaliczenia i nic więcej. Nie zapamietasz nic z tych krajów, będziesz tylko zapier....ał żeby wyrobić się w czasie.
- wiem, dlatego jest plan B, ale zupełnie nie wiem kiedy będzie następna okazja... Może Rally Albania...

SH20 i SH21
- asfalt? w którą stronę lepiej? jaka pętla?

@recki - jak to wyszło? - dzien 2 - 736,3km https://www.dropbox.com/sc/r83ag7m0vptu ... o7vVwSDqja

Borowa: W październiku byłem w Theet, asfalt do przełęczy, później szuter plus kamole.
Boje się że po zimie, wiosna w górach w tym w maju będzie tam bardzo błotnista.
Ja miałem drogę suchą jak pieprz, a mimo wszystko aby zamknąć pętle Theet, z tej miejscowości do KIR, (ok połowa drogi do Shkodry) ponoć zajmuje to ok 3-4godzin.
Jeśli są tam przeprawy wodne, może się okazać że dość że wodą lodowata, to jeszcze głęboka i rwąca przez roztopy w górach.
Jeśli będą jakieś mostki bo na mosty nie ma co liczyć, mogą okazać się zerwane
- jak to teraz wygląda?

rajtek: Nie chciałbym sie wracać z Theth, a w związku z tym czy jest droga na skróty z Theth do Valbone?
- jest?

ArturS: Pętlę Theth warto byłoby zamknąć, bo bez tego będziecie sobie później pluć w brodę, że byli, a nie zrobili http://goo.gl/maps/WLC0T
- jaki czas przejazdu?

majki: Koniecznie droga Hum-Pluzine (zajefajna droga wykuta w skale ponad turkusową rzeką) i potem na górę przez Durmitor do Żabljaka.
Park narodowy Biogradska Gora też jest fajny i można tam wjechać motórem, strażnicy pokazują którą drogą najlepiej (offik), a przynajmniej w 2011 tak było.
Fajna jest droga po południowej stronie jez. Szkoderskiego (Virpazar - Vladimir), wąsko, widokowo, klimatycznie.
Polecam też wizytę na najdłuższej piaszczystej plaży w okolicy (Bojana, na południe od Ulcinj). Można się przekimać na plaży w wiacie u serferów (sprawdzona opcja). ;)
Jezioro Ohrydzkie jest też super, poleca kąpiel w krystalicznie czystej wodzie i przebicie sie serpentynami przez Park Galicica (Trpejca-Stenje), na górze jest widokowo. ;) Ale jez. Prespa jest syfiaste w porównaniu do Ohrydu. :?
Droga Szkoder-Tirana to masakra: tiry, skwar, dużo samochodów i ogólny syf i napinka.
- ?

ArturS: Łatwiej i szybciej (jeśli będzie napinka czasowa) byłoby zacząć od SH21, od Szkodra do Koplik jest tylko 17km asfaltem.
SH21 wjedziecie szybko i sprawnie do góry, a powrót przez Kir będzie już mniej męczący.

rajtek: Z HUM (BiH) do Pluzine, dalej w lewo asflatem przez Durmitor do Zabljak. Następnie do Vermosh i dalej SH20 w kierunku kampingu przy jeziorze Szkoder. Stamtąd pętla Theth (SH21) , później w kierunku Koman (SH25).
Trasa part 1: https://www.google.pl/maps/dir/43.16888 ... !3e0?hl=pl
- tak będzie dobrze? Za Szkodra na Kotor?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Theth - VII 2016
PostNapisane: Śr maja 25, 2016 9:46 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt sty 15, 2013 4:02 pm
Posty: 68
Lokalizacja: P-ń
1 Lipca ruszam w 3 motocykle do MNE AL. Mamy 16 dni, a boimy się napinki :D Powiem więcej jak wrócę, ale samo teth to 1dzień.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Theth - VII 2016
PostNapisane: Śr maja 25, 2016 10:17 pm 
Początkujący

Dołączył(a): So lis 09, 2013 9:22 pm
Posty: 29
Dominik napisał(a):
rajtek: Nie chciałbym sie wracać z Theth, a w związku z tym czy jest droga na skróty z Theth do Valbone?
- jest?



rajtek: Z HUM (BiH) do Pluzine, dalej w lewo asflatem przez Durmitor do Zabljak. Następnie do Vermosh i dalej SH20 w kierunku kampingu przy jeziorze Szkoder. Stamtąd pętla Theth (SH21) , później w kierunku Koman (SH25).
Trasa part 1: https://www.google.pl/maps/dir/43.16888 ... !3e0?hl=pl
- tak będzie dobrze? Za Szkodra na Kotor?


Z Theth do Valbone nie ma skrótu na motocykl

Dokładnie tak, choć polecam drogę P19 z Matesevo do Podgoricy. Tzw stara droga do Podgoricy - u miejscowych. Mega widoki, choć wąsko i ciasno. Świetny widok na Szkoderskie, zwłaszcza jak jest zachód słońca.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Theth - VII 2016
PostNapisane: Wt maja 31, 2016 8:20 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz maja 13, 2010 3:42 pm
Posty: 802
Lokalizacja: Wawa
http://www.advrider.pl/viewtopic.php?f= ... it=albania

tu nasze latanko

Valbona to ślepy i dość krótki kanion, na którego końcu jest hotelik - my tam nocowaliśmy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Theth - VII 2016
PostNapisane: Wt maja 31, 2016 1:03 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 2:04 pm
Posty: 217
Lokalizacja: Katowice
Zrobiłem parę lat temu trase PL - Albania w 7 dni.Jechaliśmy przez Węgry,Serbię i Czarnogórę (do Belgradu mniej więcej autostrady,dalej zwykłe drogi.Im bliżej Czarnogóry tym piękniejsze widoki) .
Pierwszy nocleg po około 1 tys km w okolicach Belgradu,drugi w Gusinje na granicy MNE-AL.
Dalej piękna SH 20 i dalej przez Boge do Theth.Tam nocleg i rano pętla do Shkoder i dalej nad morze gdzie mieliśmy jeden nocleg przy plaży:)
Stamtąd przez Burrel w okolice Kukes -piękne górskie drogi (szutrowe,czasem asfalt) i powrót do domu.
Generalnie była to gonitwa,zależało mi tylko tak naprawdę na Pętli przez Theth (rewelacja) i pólnocnej Albanii. Valbonne,Durmitor i wybrzeże MNE widziałem rok wcześniej podczas innego wyjazdu.Trudno byłoby to wszystko ogarnąć w tydzień.

Masz 6 dni - to dramatycznie mało...Albo tak jak ja sama północna Albania albo MNE/BiH...

Przez Chorwację bym nie jechał - już się robi gęsto na drogach w związku z wyjazdami wakacyjnymi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Theth - VII 2016
PostNapisane: Śr cze 01, 2016 11:33 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 27, 2010 5:26 pm
Posty: 637
Lokalizacja: Zabrze
Udy, ale parę lat tamu Theth było jakimś tam wyzwaniem, SH20 również i było się czym zachwycać, a teraz jest tyle wywalcowanego tłucznia i świeżego asfaltu, że to co się kilka lat temu objeżdżało na kilka dni, teraz przelatujesz jednym tchem, z pożałowaniem spoglądając na schodzące w oczach kostki :? W tej chwili większość "standardów" jest do zrobienia w szybkim tempie bez szczególnej napinki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Theth - VII 2016
PostNapisane: Śr cze 01, 2016 12:10 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 2:04 pm
Posty: 217
Lokalizacja: Katowice
ArturS napisał(a):
Udy, ale parę lat tamu Theth było jakimś tam wyzwaniem, SH20 również i było się czym zachwycać, a teraz jest tyle wywalcowanego tłucznia i świeżego asfaltu, że to co się kilka lat temu objeżdżało na kilka dni, teraz przelatujesz jednym tchem, z pożałowaniem spoglądając na schodzące w oczach kostki :? W tej chwili większość "standardów" jest do zrobienia w szybkim tempie bez szczególnej napinki.


No tak,zapomniałem że świat się zmienia... :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL