Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:56 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 19 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Niefilozoficznie - wypady samemu
PostNapisane: Pt maja 27, 2016 10:32 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 2:15 pm
Posty: 388
Lokalizacja: Gdańsk... chwilowo Norwegia
No wreszcie mi się przydała apteczka :D
Uderzyłem palcem w wystającą złamaną gałąź, która była skierowana prosto we mnie. Tak sprytnie uderzyłem że rozerwało mi skórę od czubka palca jakieś 3-4cm, krew sobie wesoło psikała, mięsko wystawało i jeszcze jakaś mała żyłka. Generalnie prawie nic nie bolało a jak podniosłem rękę wysoko do góry to krwawienie też było niewielkie, pewnie bym mógł owinąć czymś ten palec, choć pojęcia nie mam czym, w sumie nic nie miałem. A apteczka to jakieś takie miłe uczucie dała, plasterki, opatrunek jałowy, sama radość. Skończyło się na wycieczce do szpitala i 7 szwach. Zaczęło boleć jak wróciłem ze szpitala i znieczulenie po zszywaniu przestało działać. Rany, to była piękna nieprzespana noc......


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Niefilozoficznie - wypady samemu
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 2:39 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn wrz 02, 2013 3:08 pm
Posty: 237
ja tam nie wiem, jak to działa, ale odkąd wożę ze sobą dętki to zawsze łapię gumę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Niefilozoficznie - wypady samemu
PostNapisane: Cz cze 02, 2016 10:56 am 
Początkujący

Dołączył(a): N lip 15, 2012 10:21 am
Posty: 22
Jeżdżę sam, jeżdżę w grupie. Pół świata zjeżdżone na koncie. Z praktyki wiem, że apteczka musi być.....na wierzchu. A nie w kufrze, tankbagu, czy na dnie rogala. Oczywiście też tak woziłem. Do czasu aż była potrzebna, ja leżałem a kufer nie chciał się otworzyć. Od tej pory korzystam z poznanego na festiwalu filmów motocyklowych w Rudzie Śl. polskiego patentu pt. Apteczka motocyklowa Motorat-Clasic. Jak dotąd nic lepszego i wygodniejszego nie znalazłem. Do kieszeni apteczki można dodatkowo wrzucić np. dokumenty i dodatkowe środki do apteczki. Dodatkowym wyposażeniem jest (oby nigdy nie potrzebny) pokrowiec na kask z trójkątem ostrzegawczym.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypady samemu
PostNapisane: Pt cze 03, 2016 1:26 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N lis 29, 2009 5:54 pm
Posty: 211
Lokalizacja: Warszawa
Fajnie, że zarzuciliście temat i dzięki za info o apkach. Zakładałem, że ktoś kiedyś stworzy takowe, ale nie sądziłem, że już są dostępne.
Sytuacje bywają i błahe i poważne. Warto się przygotować w szczególności na te, które mogą uratować życie informując o tym gdzie leżysz, żeby ktoś mógł Cię odnaleźć. Połamałem się rok temu w lesie i gdyby nie koledzy na miejscu byłoby niewesoło.

Przede wszystkim nie wychodźcie z założenia, że Was to nie spotka!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 19 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL