dzięki. plan B zakłada tylko Durmitor i powrót.
szuler: Kotor - Cetinje - Podgorica
Proponowałbym przejazd w drugą stronę odcinka Cetinje - Kotor - ta traska robi duuuużo większe wrażenie w dół niż w górę
- ?szuler: Park Durmitor - Zabljak - Kanion Tary
Też proponowałbym w drugą stronę - zjazd do Tary - argumenty jak przy Kotorze.
- to jak?Arkan: Jeśli masz łącznie 6 dni na oba kraje, to zostaw Albanię na inny raz. Jedź Chorwacja, BiH i MNE. Jeśli chcesz zrobić Albanie i MNE w 6 dni, to dołączysz do grona osób, kóre "przeleciały" przez miejsca w celu ich zaliczenia i nic więcej. Nie zapamietasz nic z tych krajów, będziesz tylko zapier....ał żeby wyrobić się w czasie.
- wiem, dlatego jest plan B, ale zupełnie nie wiem kiedy będzie następna okazja... Może Rally Albania...
SH20 i SH21
- asfalt? w którą stronę lepiej? jaka pętla?@recki -
jak to wyszło? - dzien 2 - 736,3km
https://www.dropbox.com/sc/r83ag7m0vptu ... o7vVwSDqjaBorowa: W październiku byłem w Theet, asfalt do przełęczy, później szuter plus kamole.
Boje się że po zimie, wiosna w górach w tym w maju będzie tam bardzo błotnista.
Ja miałem drogę suchą jak pieprz, a mimo wszystko aby zamknąć pętle Theet, z tej miejscowości do KIR, (ok połowa drogi do Shkodry) ponoć zajmuje to ok 3-4godzin.
Jeśli są tam przeprawy wodne, może się okazać że dość że wodą lodowata, to jeszcze głęboka i rwąca przez roztopy w górach.
Jeśli będą jakieś mostki bo na mosty nie ma co liczyć, mogą okazać się zerwane
-
jak to teraz wygląda?rajtek: Nie chciałbym sie wracać z Theth, a w związku z tym czy jest droga na skróty z Theth do Valbone?
-
jest?ArturS: Pętlę Theth warto byłoby zamknąć, bo bez tego będziecie sobie później pluć w brodę, że byli, a nie zrobili
http://goo.gl/maps/WLC0T -
jaki czas przejazdu?majki: Koniecznie droga Hum-Pluzine (zajefajna droga wykuta w skale ponad turkusową rzeką) i potem na górę przez Durmitor do Żabljaka.
Park narodowy Biogradska Gora też jest fajny i można tam wjechać motórem, strażnicy pokazują którą drogą najlepiej (offik), a przynajmniej w 2011 tak było.
Fajna jest droga po południowej stronie jez. Szkoderskiego (Virpazar - Vladimir), wąsko, widokowo, klimatycznie.
Polecam też wizytę na najdłuższej piaszczystej plaży w okolicy (Bojana, na południe od Ulcinj). Można się przekimać na plaży w wiacie u serferów (sprawdzona opcja). ;)
Jezioro Ohrydzkie jest też super, poleca kąpiel w krystalicznie czystej wodzie i przebicie sie serpentynami przez Park Galicica (Trpejca-Stenje), na górze jest widokowo. ;) Ale jez. Prespa jest syfiaste w porównaniu do Ohrydu. :?
Droga Szkoder-Tirana to masakra: tiry, skwar, dużo samochodów i ogólny syf i napinka.
- ?
ArturS: Łatwiej i szybciej (jeśli będzie napinka czasowa) byłoby zacząć od SH21, od Szkodra do Koplik jest tylko 17km asfaltem.
SH21 wjedziecie szybko i sprawnie do góry, a powrót przez Kir będzie już mniej męczący.
rajtek: Z HUM (BiH) do Pluzine, dalej w lewo asflatem przez Durmitor do Zabljak. Następnie do Vermosh i dalej SH20 w kierunku kampingu przy jeziorze Szkoder. Stamtąd pętla Theth (SH21) , później w kierunku Koman (SH25).
Trasa part 1:
https://www.google.pl/maps/dir/43.16888 ... !3e0?hl=pl- tak będzie dobrze? Za Szkodra na Kotor?