Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:26 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 25 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ukraina przejście graniczne
PostNapisane: So lut 20, 2016 2:32 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
Wybieram sie na Zakarpacie i potrzebne sa namiary na "luźne" przejście graniczne gdzie spokojnie przejadę motocyklem.
Chciałbym swobodnie biwakować w górach (na łonie natury), macie jakieś doświadczenia?
Chodzi mi o nastawienie lokalesów, milicji i straży leśnej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina przejście graniczne
PostNapisane: So lut 20, 2016 2:58 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So maja 01, 2010 10:50 am
Posty: 1501
Lokalizacja: Garwolin
Przejezdzałem w Kroscienku, długo nie czekałem.

Smigałem sobie potem od Uzgorodu na wschód, zadna policja mnie nie zatrzymała, nikt sie nie rzucał, lokalesi zagadywali i częstowali swojskimi wyrobami. Ogólnie spoko :)
Mam nadzieje ze obecnie banderowskie zapędy tam sie nie odzywają, jedź, bedziesz świnką doświadczalna :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina przejście graniczne
PostNapisane: So lut 20, 2016 3:21 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 8:40 pm
Posty: 581
Jaką świnką doświadczalną? W zeszłym roku byłem z czarnuchami na UA i było bardzo spokojnie (nie licząc integracji wieczornej rzecz jasna :mrgreen: ). Przejście w Krościenku, tak jak Situ pisze, przyjazne, brak tirów, nie tłoczno - w 30 minut będziesz już po drugiej stronie. Tereny do jazdy piękne: pasmo Borżawy konieczne do zaliczenia. Na FAT (http://africatwin.com.pl) masz sporo wątków włącznie z trackami poprzednich edycji. Jeśli będziesz poza asfaltem, to milicja ci nie grozi, straży leśnej nigdy nie widziałem, jazda po połoninach nie jest zabroniona, tak że czego chcieć tu więcej... Dobrej zabawy!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina przejście graniczne
PostNapisane: So lut 20, 2016 3:41 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 7:02 pm
Posty: 440
Lokalizacja: Karpacz/Gniezno
Potwierdzam, Krościenko chyba najmniej problematyczne ze strony naszych pograniczników, chociaż raz pluli się o wymijanie samochodów w korku. Kiedyś przekraczałem w słowackiej miejscowości Ubl'a - zero kolejki i zero problemów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina przejście graniczne
PostNapisane: So lut 20, 2016 3:44 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz wrz 24, 2015 4:43 am
Posty: 297
Dwa razy jechałem na Ukrainę przez Słowację. Przejście jest w okolicach miejscowości Ubla. Pusto, w zasadzie sami lokalesi, zero tirów i czekania. Z Kwidzyna masz prawie cały czas dwupasmówkę do Ostravy a potem przelatujesz na Słowację i jedziesz bardzo fajną traską wzdłuż Tatr kierując się na Preszów. Następnie masz do wyboru 2 przejścia - Ubla lub Vysne Nemecke do wyboru. Co prawda nadrabiasz trasy ale droga fajna, spokojna i ładne widoczki i pusto.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina przejście graniczne
PostNapisane: So lut 20, 2016 4:41 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So mar 14, 2009 8:04 am
Posty: 496
Lokalizacja: Słomianki k. Babilonu
A ja bym polecał pojechać bocznymi drogami, również przez PL. Śmignąć wschodnią stroną, potem przez Bieszczady. Do Słowacji przejechać tędy (https://goo.gl/maps/B5RtwnGUQ4w), to zaraz za Lipowcem, a potem bocznymi asfaltami do Ubli/Wielkich Biereznych.
Przejście w Krościenku jest OK. ale to nie Zakarpacie, a Lwowskie województwo. Lepiej zatem atakować od strony słowackiej. Faktycznie kolejek prawie nie ma, ale i obsługa mocno niespieszna w swoim działaniu.
pzdr
Jac


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina przejście graniczne
PostNapisane: So lut 20, 2016 5:14 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 7:02 pm
Posty: 440
Lokalizacja: Karpacz/Gniezno
Jac napisał(a):
A ja bym polecał pojechać bocznymi drogami, również przez PL. Śmignąć wschodnią stroną, potem przez Bieszczady. Do Słowacji przejechać tędy (https://goo.gl/maps/B5RtwnGUQ4w), to zaraz za Lipowcem, a potem bocznymi asfaltami do Ubli/Wielkich Biereznych.

Jac

A tam przypadkiem nie ma jakiegoś słowackiego parku narodowego? Bo ja kiedyś się wbiłem kawałek dalej w stronę Cisnej i dotarłem szutrami do jakiegoś szlabanu i strażnik trochę nerwowo próbował mi wytłumaczyć, że powinien mnie zatrzymać po drugiej stronie i nie puścić dalej, a teraz to sam nie wie co ma zrobić :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina przejście graniczne
PostNapisane: So lut 20, 2016 5:27 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So mar 14, 2009 8:04 am
Posty: 496
Lokalizacja: Słomianki k. Babilonu
Nie ma szlabanu, nie widziałem zakazów, nie widziałem i nie spotkałem żadnych strażników. Jest za to ładna szutrówka, która po kilku km przechodzi w asfalt słowacki.
J.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina przejście graniczne
PostNapisane: So lut 20, 2016 5:37 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
Dzięki :!:
Sprawdzają wymaganą kwotę na granicy? i czym lepiej płacić na tych wioskach USD/Euro czy ichnich walutą?
warto wziąć ze sobą jakieś fanty za gościnę? Mamy tam spędzić około 12dni.


Ostatnio edytowano So lut 20, 2016 6:02 pm przez sylwester, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina przejście graniczne
PostNapisane: So lut 20, 2016 5:56 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz wrz 24, 2015 4:43 am
Posty: 297
Fanty zawsze mile widziane. Kasy nigdy mi nie sprawdzali.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina przejście graniczne
PostNapisane: So lut 20, 2016 6:13 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 8:40 pm
Posty: 581
Zaraz po przekroczeniu granicy w Krościenku, po prawej stronie, stoi babka i wymieni Ci każdą ilość. Na powrocie, jak nie wydasz na tani koniak zakarpacki, to odkupi to, co ci zostało. Pogranicznicy nigdy nie sprawdzali mi żadnej kwoty: jedynie standardowe pytania: dokąd jadę, czy mam narkotyki, broń, zieloną kartę... Jedź stary nie stresuj się, tam przyjaźni ludzie są... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina przejście graniczne
PostNapisane: So lut 20, 2016 7:17 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
jedziemy pod koniec czerwca (we dwoje) może są chętni na wspólną podróż w nieznane!
Podkreślam namiot, łono natury i lokale atrakcje :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina przejście graniczne
PostNapisane: So lut 20, 2016 9:21 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Wieczór

Nie ma sensu taszczyć biwaku ze sobą. Z noclegami zero problemów (jak nie znajdziesz motelu/hotelu/zajazdu/schroniska to pytaj w sklepie kto nocuje turystów). Ceny śmiesznie niskie, standard i warunki sanitarne zawsze lepsze ja na tzw łonie.
No chyba, że sypiacie w pałtce dla romantyki...

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina przejście graniczne
PostNapisane: So lut 20, 2016 9:47 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Wt lut 02, 2010 11:29 pm
Posty: 211
Lokalizacja: Wrocław
Tu masz sprawdzone spanie koło połoniny z bazą radarową, dojazd od Lipowca.
Spanie trochę lepszej klasy, z basenem, nowe, byłem we wrześniu, polecam:
https://www.google.pl/maps/dir/48.775631,22.6895855/48.7763522,22.6900897/@48.7771373,22.6841925,2733m/am=t/data=!3m1!1e3?hl=pl

W tej miejscowości (Turystyczka czy jakoś tak) jest więcej spań ..
Drogi straszne na Zakarpaciu mają....

Policaje biorą wciąż, uważać i iść w zaparte...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukraina przejście graniczne
PostNapisane: So lut 20, 2016 10:31 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N paź 09, 2011 10:31 am
Posty: 337
żółf napisał(a):
Jac napisał(a):
A ja bym polecał pojechać bocznymi drogami, również przez PL. Śmignąć wschodnią stroną, potem przez Bieszczady. Do Słowacji przejechać tędy (https://goo.gl/maps/B5RtwnGUQ4w), to zaraz za Lipowcem, a potem bocznymi asfaltami do Ubli/Wielkich Biereznych.

Jac

A tam przypadkiem nie ma jakiegoś słowackiego parku narodowego? Bo ja kiedyś się wbiłem kawałek dalej w stronę Cisnej i dotarłem szutrami do jakiegoś szlabanu i strażnik trochę nerwowo próbował mi wytłumaczyć, że powinien mnie zatrzymać po drugiej stronie i nie puścić dalej, a teraz to sam nie wie co ma zrobić :lol:

żółf, pomyliłeś chyba miejsca. To co piszesz, to przejście piesze przez Przełęcz nad Roztokami. Od Polskiej strony asfalt do samej granicy, na Słowackiej, Park Narodowy. kilkanaście lat temu dało się podobno tamtędy przejechać. Droga podana przez Jac to legalne szutry z Jaślisk. Zaraz za granicą Ukraińską w Małe Berezne można wymienić euro na hrywny ( wychodzi nawet lepiej jak w Krościenku). Przejście ogólnie spoko, ale od czasu zadymy na Majdanie Słowacy stali się bardziej służbowi (już nie wołają motocykli bez kolejki :( ), a Ukraińcy lubią wyłudzić parę hrywien.
Sylwester, jedziesz tenerą czy liściem?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 25 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL