Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:43 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 22 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kupie
PostNapisane: Śr lut 10, 2016 12:21 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2008 8:40 pm
Posty: 477
Lokalizacja: dolnyśląsk
Nie do końca jestem przekonany o dzielności Jimiego w terenie.
Jeździłem benzynowym Jimnym przy budowie drogi, przez 2 lata.
Do "przemieszczania" się w lekkim terenie, w tempie piechura może i się nadaje, ale w większym błocie (tak powyżej 5 cm mazi), to porażka. Albo koła (pomimo włączenia blokady mostu) nie miały siły się kręcić w gęstym błocie, albo wieszał się na podwoziu....
Może typowo terenowe opony polepszą jego dzielność w terenie, ale silnik (w benzynie) trzeba wysoko kręcić, żeby auto chciało jechać.
Napędy są, ale ich przełączanie za pomocą przycisków :), zdarzyło mi się podczas "walki" w błocie, że jakaś wtyczka się rozpięła i zostałem z napędem tylko na tył.
Moc stosunkowo duża (coś 75 Km), ale przyspieszenia na drodze prawie zerowe (coś na poziomie auta z sinikiem 50 Km) i spalanie około 9-10 L / 100 (przy prędkości przelotowej 110 km/h). Może diesel lepiej przyspiesza i jest bardziej ekonomiczny.
Dodatkowo, auto BARDZO wrażliwe na zakrętach i śliskiej nawierzchni (2 razy miałem kolizję z barierą stalową, bo auto wpadło w poślizg, pomimo ostrożnej jazdy).
Auto miałem od nowości, przejechałem nim około 90 tkm, nie pałowałem (musiałem codziennie wrócić 100km do domu, więc nie szalałem).

Do miasta, dla kobiety auto ok, krótkie, łatwo się parkuje, wjedzie na krawężnik, mały promień zawracania.
Zanim załatwiłem sobie w firmie do pracy to auto, chciałem kupić sobie (prywatnie) podobne.
Teraz już tak nie myślę - drogie, paliwożerne w stosunku do osiągów, awaryjne (średnio co 2 miesiące byłem z nim w serwisie), odpowiednie tylko na 2 osoby (jak w maluchu).

Teraz mam L200 z w miarę konkretnymi oponami i całkiem inna jazda w błocie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kupie
PostNapisane: Śr lut 10, 2016 9:07 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt maja 26, 2009 7:50 am
Posty: 468
Lokalizacja: nadarzyn
ja mam na sprzedaz Kia Sportage 99 rok ,2.0 benz.automat ,klima ,abs.itp.itd,i co ciekawe jestem drugim wlascicielem w polsce ,auto od nowosci u nas i ma 100 tys km,I TO JEST PRAWDA
napisalem duzymi literami zeby nie bylo pytan
auto 4 drzwi,cos pomiedzy jimmy a terrano,naped z Mazdy wykorzystany przez koreanczykow
bylem w bieszczadach i bardzo dobrze daje w terenie,naped tyl lub tyl i przod i reduktor i ma jeszcze cos w rodzaju szpery na tylnym moscie
spalanie dosc wysokie 9-10 trasa,ok 12 miasto
ale dla mnie za maly ,musze poszukac wieksze auto typu van
jakby co zapraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kupie
PostNapisane: Cz lut 11, 2016 1:17 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Śr lut 04, 2015 8:28 am
Posty: 21
Lokalizacja: Białystok
Jimny ma za mały silnik. Non stop trzeba go trzymać na obrotach. Następuje efekt jak w seicento, gdzie 1100 palił mniej niż 900. Dla porównania mój brat ma jeep-a, który latem bierze 12-14L ropy. Czyli kosztowo w granicach jimny benzyny. Tylko tam masa pojazdu to chyba ponad 2 tony i reduktor przenosi ponad 1000Nm momentu. A jimny pali jak czołg ale jedzie jak maluch. Dodatkowo części chyba są słabo dostępne do Jimny. Jak do samego terenu jako leśniczy albo myśliwy to jest fajny. Podobno była nawet japońska wersja z silnikiem 650 od DL-a. Fajnym autkiem ogólnym jest vitara albo grand vitara ale stara - z wajchą od napędów a nie pokrętłem. Do tego 1.6 silnik i w gaz go i całkiem ekonomicznie to wychodzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kupie
PostNapisane: Cz lut 11, 2016 9:36 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn wrz 10, 2012 11:47 am
Posty: 51
Lokalizacja: Dolnośląskie
Dzięki :) coraz mniej jestem przekonana za Jimmim, a więcej z Grand Vitarka i Torano krótkie auta. Najgorsze to, że nic nie mam w moim województwie, a a jechać dalej to nie będzie miał mi kto sprawdzić auta :(mam die fajnie w Mszanie Górnej i na Śląsku. Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kupie
PostNapisane: So lut 13, 2016 7:44 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn wrz 10, 2012 11:47 am
Posty: 51
Lokalizacja: Dolnośląskie
Dzięki za pomoc w poniedziałek jadę oglądnąć cztery Jamniki w mojej okolicy, czym więcej zobaczę to lepiej będzie lepsze porównanie :)muszę jechać z nastawieniem nienapalania się to będzie dobre podejście :) Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kupie
PostNapisane: So lut 13, 2016 10:03 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 5:14 pm
Posty: 1016
Lokalizacja: strzelin/okolica
Babencja napisał(a):
Dzięki za pomoc w poniedziałek jadę oglądnąć cztery Jamniki w mojej okolicy, czym więcej zobaczę to lepiej będzie lepsze porównanie :)muszę jechać z nastawieniem nienapalania się to będzie dobre podejście :) Pozdrawiam.


rozwaz rav 4 :wink: mam wersje 1 z 97 r. dwudrzwiowa , kobielka nim pomyka i zadowolona , silnik 2.0 prosty trwaly i niezawodny :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kupie
PostNapisane: Pn lut 15, 2016 9:17 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn wrz 10, 2012 11:47 am
Posty: 51
Lokalizacja: Dolnośląskie
Autko zostało zakupione :)model jamnik, teranko cieżko było upolować. Welkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam:)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 22 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL