Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:50 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 22 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kupie
PostNapisane: Śr sty 27, 2016 10:23 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn wrz 10, 2012 11:47 am
Posty: 51
Lokalizacja: Dolnośląskie
Hej :D Zwracam się z prośbą o rade i kupno auta terenowego. Szukam Suzuki Jimmy, Grant Vitary ewentualnie Nissana Torano do kwoty 18tys. Jeśli ktoś z Was użytkuje wyżej wymienione autka z chęcią dowiem się waszych opinii. Jestem z okolic Wałbrzycha szukam w okolicach takiego autka lub kogoś kto pomoże w kupnie. Z góry wielkie dzięki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kupie
PostNapisane: Śr sty 27, 2016 10:55 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lut 08, 2015 2:08 pm
Posty: 430
Lokalizacja: Radom
Do czego chcesz wykorzystywać ten samochód ?

Do zabawy w błocie, dojazdów do pracy, ciągnięcia przyczepy... ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kupie
PostNapisane: Śr sty 27, 2016 11:29 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
Żona kupiła w salonie 10 lat temu Jimnego i jest nim zachwycona, ja bym wolał, żeby woziła dzieci czymś mniej spartańskim i ostatnio nad nią usilnie pracuję.

Jimny to dzielne autko terenowe, 4x4, reduktor, lekkie, korzystne kąty natarcia, zejścia i rampowy. Solidna konstrukcja, dwa mosty. Nie jest to auto komfortowe jak limuzyna, mały bagażnik ale kiedyś zimą pojechałem nim z żoną na narty do Włoch.

Dobry do miasta, zaparkuje w miejscach niedostępnych dla innych pokona każdy krawężnik.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kupie
PostNapisane: Śr sty 27, 2016 11:52 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 7:02 pm
Posty: 440
Lokalizacja: Karpacz/Gniezno
Z jimmy'm wszystko fajnie, tylko przed zakupem do tego auta trzeba wejść. Jak ojciec szukał auta do lasu to też poszukiwał jimmy'ego/samuraja i jak pierwszy raz wsiadł za kierownicę, to podziękował temu modelowi:) Dla kobiety, albo drobnego mężczyzny to może być auto marzeń, ale faceci słusznej postury mogą się czuć klaustrofobicznie.

Jeżeli chodzi o terrano to zwróć uwagę również na fordy maverick - to praktycznie to samo auto, a ze znaczkiem forda wyraźnie tańsze

Szukanie terenówki w tych pieniądzach to droga przez mękę, ojciec w końcu przestał szukać rasowej terenówki i postawił na subaru forestera, na razie zadowolony.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kupie
PostNapisane: Śr sty 27, 2016 12:53 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn wrz 10, 2012 11:47 am
Posty: 51
Lokalizacja: Dolnośląskie
Samochodem będę sama jeździć :) początki w terenie i na co dzień w koło domu. Subaru, Meverick to duże auta. Lepszy krótki. Subaru i Ford inne maja napędy na osie i drogie w utrzymaniu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kupie
PostNapisane: Śr sty 27, 2016 1:29 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lut 08, 2015 2:08 pm
Posty: 430
Lokalizacja: Radom
Bardzo dobrym wyborem jest Jimmy. Tak jak napisał Louis. Podstawa to reduktor. Samochód terenowy musi posiadać tę dodatkową skrzynię biegów. Inaczej to poprostu Suv.

Jeśli posiadasz większy budżet, to kup Suzuki Grand. Jest bardziej komfortowy. Ale to tak jak na wstępie, zależy do czego ma być wykorzystywany. :roll:

Ja osobiście miałem wiele terenowych samochodów. Zaczynałem od Gaz 69 czyli Gazika. Teraz od wielu lat jestem szczęśliwym posiadaczem Jeepa Grand Ch... :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kupie
PostNapisane: Śr sty 27, 2016 3:00 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz maja 29, 2014 11:15 am
Posty: 449
Lokalizacja: Kraków
W Boliwi ido pracy z grupami turystów aby wjechać w okolice Tupiza - wulkany - pustynie - Sand Pedro de Atacama- Uyuni na wysokościach pow 4000 mnpm używają głownie dwóch modeli
Nissan Patrol i Toyota Landcruser
Tylko starsze, bez elektroniki.
Sam byłem zakochany w Discovery 3, ale po tym co tamte auta pokazały, to na nie stawiałbym jako zabawki do orki.
Oczywiście nie ma w polsce 4ty n.pm ale mi chodziło o użyteczność i niezawodność tych modeli.

Jimny jeździłem w 4 os po rodyjskich plażach i mało co nie spaliliśmy sprzegła wygrzebując się z kamienistej plaży.
Zabawa fajna, ale to samochód typu Smart


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kupie
PostNapisane: Śr sty 27, 2016 6:17 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
Babencja napisał(a):
Samochodem będę sama jeździć :) początki w terenie i na co dzień w koło domu. Subaru, Meverick to duże auta. Lepszy krótki. Subaru i Ford inne maja napędy na osie i drogie w utrzymaniu.
Są stosunkowo tanie i zadbane rozważ jeszcze Gallopera


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kupie
PostNapisane: Pt sty 29, 2016 11:57 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn wrz 10, 2012 11:47 am
Posty: 51
Lokalizacja: Dolnośląskie
Sylwester też mi się podoba hiundai dobre nie doceniane autka, ale ciężko dostać dobry krótki egzemplarz na benzynie. Jestem ciekawa który byłby tańszy w utrzymaniu Jimmy, Vitara Hiundai, może inny.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kupie
PostNapisane: Pt sty 29, 2016 12:01 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 7:02 pm
Posty: 440
Lokalizacja: Karpacz/Gniezno
Babencja napisał(a):
Sylwester też mi się podoba hiundai dobre nie doceniane autka, ale ciężko dostać dobry krótki egzemplarz na benzynie. Jestem ciekawa który byłby tańszy w utrzymaniu Jimmy, Vitara Hiundai, może inny.

Najtańszy w utrzymaniu będzie ten w najlepszym stanie :lol: Więc jak wahasz się pomiędzy kilkoma modelami bierz tego w najlepszej kondycji, bo to już wiekowe autka. Widziałem kilka ładnych samurajów/jimmy, ale ani jednej godnej spojrzenia vitary(już na etapie oglądania ogłoszeń były odrzucane), ale to jeszcze o niczym nie świadczy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kupie
PostNapisane: Wt lut 09, 2016 10:35 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn wrz 10, 2012 11:47 am
Posty: 51
Lokalizacja: Dolnośląskie
Dziś byłam u znajomej leśniczki i przejechałam się dwoma autkami. Wiem już na pewno, że będę celować w dwa modele Jimmiego i Toranno w benzynie. Kupie tego który będzie w lepszym stanie ewentualnie Grant Vitare krótką. Nissana ciężko znaleźć krótkiego i w benzynie. Czy zna ktoś z was ten komis w Lublinie
http://auto-camp.gratka.pl/oferta/
warto będzie mi podjechać 600km po auto. Jeszcze jest jeden handlarz w Drezdenka czy ktoś z Was poleca tam podjechać. Z góry wielkie dzięki. Mile widziane podpowiedzi doświadczonych w tych modelach aut :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 10, 2016 12:22 am 
Aktywny

Dołączył(a): N lut 24, 2013 11:05 pm
Posty: 159
Lokalizacja: Złotoryja
Aga, Jagna ma chyba Jimmiego, możesz ją podpytać o wrażenia. Ja nim raz jechałam jako pasażer i fajnie :-D

wytapatalkowano


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kupie
PostNapisane: Śr lut 10, 2016 9:31 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn wrz 10, 2012 11:47 am
Posty: 51
Lokalizacja: Dolnośląskie
Dzięki Asiu, wczoraj byłam u kumpeli leśniczki i też pośmigałam Jimmim i Toranno. Pozytywne wrażenia :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kupie
PostNapisane: Śr lut 10, 2016 10:07 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 7:02 pm
Posty: 440
Lokalizacja: Karpacz/Gniezno
Babencja napisał(a):
Dzięki Asiu, wczoraj byłam u kumpeli leśniczki i też pośmigałam Jimmim i Toranno. Pozytywne wrażenia :)

Torrano czy terrano?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kupie
PostNapisane: Śr lut 10, 2016 11:18 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N paź 11, 2009 2:06 pm
Posty: 82
Lokalizacja: krakow
hej
JImny to nasączany jest chyba jakimś feromonem..... :lol:
Moja żona raz przejechała się Jimny w salonie i....musiał być kupiony.
Od tej pory przejechała nim 140 tys. i nadal jest nim oczarowana co więcej chyba z 5 kobiet (w rożnym wieku) po ogładaniu go na parkingu kupiło ten model serio......wiem bo je teraz widzę na parkingu.
Często ktoś pyta przypadkiem czy nie jest na sprzedaż . Jakiś obłęd... :lol:
Paradoksalnie wszystkie wady tego autka (że mały ,że prosty, że przeszklony jak papamobile)stają się ...zaletami :shock:
Wada bezwzględna to spalanie...1.3 benzyna w automacie 10l100km
Reszta jest....względna..... 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 22 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL