Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:59 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 51 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: USA - transport motocykla
PostNapisane: Pn lis 02, 2015 1:44 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
Beemer foty miazga... :)

Ps. Tyle co wróciłem z Krakowa, moja gęba najwyraźniej została zaakceptowana i Panu Konsulowi spodobał się pomysł na Route66 więc usłyszałem zbawienne dosztanie pan wize, szczeszliwej podhróży.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: USA - transport motocykla
PostNapisane: Pn lis 02, 2015 2:08 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Młody napisał(a):
Beemer foty miazga... :)

Ps. Tyle co wróciłem z Krakowa, moja gęba najwyraźniej została zaakceptowana i Panu Konsulowi spodobał się pomysł na Route66 więc usłyszałem zbawienne dosztanie pan wize, szczeszliwej podhróży.

..

Gratuluje..I zycze powodzenia w przygotowaniach do wyprawy ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: USA - transport motocykla
PostNapisane: Śr lis 18, 2015 5:19 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
Panowie dziś rozmawiałem z organizatorem tych wypraw http://www.centrum.motocyklowe.pl/usa/wycieczki.html

Podobnie jak Wy odradza przejazd całej trasy R66.

Chyba faktycznie trzeba będzie coś pomyśleć o urozmaiceniu trasy.

Jak narazie czekam głównie na Samborowe info dot. transportu bo nie powiem ta opcja byłaby dla mnie najlepsza.

W przeciwnym razie pomyślimy o James Cargo.

Z tego co się ostatnio dowiedziałem podobno w Bielsku Białej jest ktoś kto zajmuje się transportem moto do USA, wiecie coś na ten temat ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: USA - transport motocykla
PostNapisane: Śr lis 18, 2015 5:51 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 17, 2009 8:52 am
Posty: 127
Lokalizacja: Okolice Słupska
Kiedyś było stałe połączenie lotnicze cargo z Katowic do Toronto i za motek chcieli 1.200 USD.
Teraz tego połączenia nie ma - podobno jest przeniesione do W-wy na Okęcie. Popytaj w którejś z tamtejszych agencji celnych o stałe połączenia do USA/ Kanady - jakby było to prawdopodobnie wyjdzie najprościej i być może niezbyt drogo.
Jakby było do Toronto to w sumie jest się blisko Chicago - a z NY do Chicago tak naprawdę nic ciekawego nie ma - chyba :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: USA - transport motocykla
PostNapisane: Śr lis 18, 2015 6:16 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
Rozmawiałem z Wyszomim i mówił że transport z Warszawy - chore sumy.... Sporo powyżej niż podałeś :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: USA - transport motocykla
PostNapisane: Śr lis 18, 2015 11:04 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 17, 2009 8:52 am
Posty: 127
Lokalizacja: Okolice Słupska
Ja się pytałem w 2009 - od tego czasu dużo się zmieniło :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: USA - transport motocykla
PostNapisane: Pt paź 21, 2016 2:39 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
No więc rozjaśnił się nieco temat transportu.

Jest konkretny termin oraz cena.

Sambor organizuje, jest nawet info na stronie Touratecha cena 1700 euro

Termin 02.05 przyjazd do USA, przyjazd do PL 05.07

Bilety lotnicze do San Fransisco obecnie od 1 maja do 1 czerwca kosztują ok 2600zł ew. do 21 maja podobnie.

Opcja 20 dniowa ewentualnie miesięczna...

Zaczynam poważnie rozważać temat i być może w końcu się uda spełnić marzenie, powoli zaczynam układać trasę.

Rezygnuję z pomysłu z zachodu na wschód - skupię się na zachodniej stronie, głównie Kalifornia i okolice.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: USA - transport motocykla
PostNapisane: Pt paź 28, 2016 9:38 am 
Powiedziano już prawie wszystko ale mimo wszystko rozważyłbym opcję raz jeszcze nabycia/wypożyczenia motocykla na miejscu. Podważę w sposób prosty Twój koronny argument.
Jeżeli nabędziesz tam motocykl (trochę to upierdliwe ale da się), to on będzie Twój. Kiedyś zapewne sprzedasz swój obecny motocykl i nie będzie on już Twój. Jedyne, co może usprawiedliwić takie podejście, to kolejne idee fix, że robisz tę drogę na polskich blachach.
Jedyny argument "za", to fakt, że nie jest to w ogóle dla Ciebie problem finansowy.

Pragmatycznie rozumując, to za cenę transportu motocykla sfinansujesz kolejny wyjazd, który da się bez przeszkód zrobić na kolach od A do Z.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: USA - transport motocykla
PostNapisane: Pn paź 31, 2016 9:30 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
Przeliczyłem sprawę wynajmu motocykla i wychodzi praktycznie to samo a nawet więcej. Koszt np. GSa 1200 to 130-150 baksów na jeden dzień.

Planuję podróż i chcę na dniach kupić bilet 1-22 maj do San Francisco.

Przeliczając koszt wynajmu x20 dni wychodzi więcej...

Jak to niektórzy mawiają są plusy dodatnie i "ujemne" jazdy swoim moto.

Fakt że trzeba go dobrze przygotować, to też są koszty i w razie odpukać awarii trzeba się martwić jednak jak dla mnie podróż ze swoim moto ma największy sens. Jako spełnienie marzenia tym bardziej na swoim motocyklu to będzie coś - z tablicją rejestracyjną z Krosna...

Kiedyś obiecałem sobie że Krówki nigdy nie sprzedam i zostanie u mnie ale wiem że fajnie się gada i zobaczymy jak to będzie - bardzo chciałbym tak zrobić.

Tak więc ahoj przygodo !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: USA - transport motocykla
PostNapisane: Pn paź 31, 2016 10:43 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
właśnie kupiłem bilet... :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: USA - transport motocykla
PostNapisane: Pn paź 31, 2016 3:20 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
może późno, ale jest jeszcze AFL:
http://www.shipafl.com/en/shipping.php
organizują właśnie "Daytona Special", za 1100 EUR (total) transport motocykla tam i z powrotem (Bremerhaven (D) --> Fort Lauderdale (Florida, USA)
tkoenig@shipafl.com
akcja na Bike week Daytona Beach dla niemczuchów...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: USA - transport motocykla
PostNapisane: So sty 14, 2017 9:25 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
Panowie powiedzcie proszę, jak wygląda sprawa ubezpieczenia komunikacyjnego w USA, takie nasze OC.
Rozumiem że trzeba wykupić jakąś polisę w Stanach ? Jakie to są mniej więcej koszty, i na jaki okres można zanabyć ? - czy trzeba na cały rok ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: USA - transport motocykla
PostNapisane: So sty 14, 2017 9:57 am 
Początkujący

Dołączył(a): Cz wrz 12, 2013 9:14 am
Posty: 28
Kolega zwyszomi w ubiegłym roku jeździł po Stanach własnym moto.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: USA - transport motocykla
PostNapisane: So sty 14, 2017 1:44 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
Wiem wiem, już do niego dzwoniłem. Dzięki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: USA - transport motocykla
PostNapisane: So sty 14, 2017 4:02 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N lip 07, 2013 9:41 pm
Posty: 267
Witam
Generalnie problemy z transportem motocykla, na jakikolwiek inny kontynent z Polski związane są jedynie z brakiem szczęścia. Chodzi o to, że nie wielu Polaków podróżuje po świecie z własnym pojazdem, co powoduje że nie ma firm które mają w tym procederze spore doświadczenie. Jak trafisz, a raczej znajdziesz firmę, która będzie chciała się podjąć wyzwania żeby poszerzyć własne kompetencje to sprawa jest banalna.
Jak wysyłałem statkiem motor do RPA miałem szczęście i trafiłem do firmy Hartwig z Gdyni, sprawa okazała się banalna.
Co do USA to elementarne poczytanie informacji na rządowych stronach USA poświęconym tymczasowemu importowi pojazdów z Europy pozwala stwierdzić, że niestety większość tego co wygadują tzw. polskie firmy logistyczne to totalne bzdury i brednie. Zamiast powiedzieć sorry nie robiliśmy tego nigdy to wymyślają jakieś niestworzone historie.
Rozwiązanie jest proste, albo dalej tracisz czas w PL, albo wykładasz 100 GBP i wieziesz moto do UK (w tamtą stronę jest full okazji do przewozu) np: do firmy James Cargo obok Heathrow. Jak jesteś totalnym leniem (jak ja byłem) to lejesz na wszystko za 950 GBP wysyłają Ci moto samolotem do USA, wcześniej go profesjonalnie pakując i Ciebie nic nie interesuje. Jak chcesz zaoszczędzić kilka setek GBP to sam pakujesz i odstawiasz do UK moto na palecie.
I to cała filozofia, prawie.
a) załatwiasz jeszcze przez net pozwolenie na import tymczasowy do USA (12 miesięcy)
b) kupujesz sobie wcześniej ubezpieczenie
i wsiadasz w samolot . I tyle
Sorry ale opowieści o jakimś zakupie moto na miejscu i potem jego sprzedaży i to w dodatku na kogoś "znajomego" to czyste bajki. Akurat trochę w USA bywałem i co nie co wiem o tym kraju. Poza tym nawet jak ktoś sobie kupi takie obce moto i postanowi pojechać np: na Alaskę to gratuluję braku rozwagi. Ciekawe czy taki doradca kiedykolwiek miał kontakt z cenami usług za naprawę motocykla.
W żaden sposób zabranie własnego moto nie wychodzi drożej, jeżeli ktoś potrafi rzetelnie zsumować wszelkie koszty.
Pomysłów na wypożyczanie motocykla na miejscu ze względów kosztowych chyba nawet nie warto komentować.

Generalnie zasada jest taka, na początku transport morski wydaje się tańszy, ale ostateczne koszty zawsze są na korzyść samolotu.
Jest trochę więcej "kłopotów" jak chcesz wysłać moto do Australii bo dodatkowo musisz zadbać żeby było umyte, bo jak inspektor stwierdzi że ma zabrudzenia organiczne to czeka go kwarantanna i dodatkowe koszty.

I jeszcze jedno, motor sobie może kupić, wypożyczyć czy co tam jeszcze, ale możliwość jazdy na co dzień na sprzęcie, który przewiózł Cię przez jakiś odległy zakątek świata BEZCENNE !!!!.
Ten zrozumie kto doświadczył :)

Pamiętajmy, życie mamy jedno więc warto czasami zrobić w nim rzeczy szalone i niestandardowe :)
Powodzenia wszystkim na bezdrożach !!!
zbyszek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 51 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL