Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:47 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 30 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZI Meeting 2015
PostNapisane: Pn mar 30, 2015 12:39 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lis 16, 2014 9:51 pm
Posty: 134
czesc #66
bardzo fajny pomysl, jeden z moich kolegow probowal ogarnac taki wypad dokola polski ale w minimalistycznej wersji (weekend)... skonczylo sie na pomysle ale wowczas strasznie mi sie ten pomysl spodobal

szkoda, ze omijasz kotline klodzko bo tam jest na czym oko zawiesic, pochodze z tamtad i od dawna mysle aby pojechac tam na motorze...
moznaby sporo opowiadac ale przeczytaj sobie sam:
http://www.turystyka.klodzko.pl/

z drugiej strony...
takich miejsc w polsce pewnie kazdy z Nas moglby Ci podrzucic wiele i zaczniesz miec problem ;-)

up to you
powodzenia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZI Meeting 2015
PostNapisane: Pn mar 30, 2015 2:47 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 11:20 pm
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa / Pleszew
Hej, mapka tylko poglądowa, nie mam wciąż ustalonej trasy.

Rejony Kłodzka odwiedzałem kilka razy w zeszłym roku jeszcze na SuperDuke ale i dzikiem jeszcze się udało zajechać w okolice pod koniec "sezonu", nie ma mowy o omijaniu tych terenów ! ;) :D

Jeśli chodzi o ustalanie trasy nie bez znaczenia będzie ta mapka;
[ img ]

Widzimy tutaj "najciemniejsze" miejsca w Polsce :) Podczas podróży planuje zrealizować serie "timelapse'ów" między innymi nocnego nieba ( jak pogoda pozwoli ), im mniej szumu świetlnego w okolicy tym lepsza widoczność gwiazd. Jak ktoś tutaj się kiedyś bawił w astrofotografię to pewnie wie o czym mówię. Jeśli materiał będzie wystarczająco dobry, posłuży mi za pracę dyplomową :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZI Meeting 2015
PostNapisane: Pn mar 30, 2015 5:37 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lis 16, 2014 9:51 pm
Posty: 134
śmiem przypuszczać, ze jestes jednym z lepiej przygotowanych cyklistow na tym forum do tej wyprawy i nie potrzebujesz żadnych rad :)

ciesz sie przygotowaniami bo to miłe tak czekać z niecierpliwoscią ...
good luck


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZI Meeting 2015
PostNapisane: Pn mar 30, 2015 7:26 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 6:15 pm
Posty: 179
Możesz podać źródło tej mapki?
Niesamowite jak rozświetlone są Czechy w porównaniu do Polski.
I jak ciemno jest wokół Warszawy :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZI Meeting 2015
PostNapisane: Wt mar 31, 2015 12:16 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 11:20 pm
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa / Pleszew
Jasne, mapkę z której był zrzut znajdziesz tutaj http://darksitefinder.com/maps/europe.html


Tuta jednak znajduje się bardziej aktualna ( dane z 2014 ) i dokładna wersja: http://www.lightpollutionmap.info/#zoom=6&lat=6778536.27581&lon=2290596.37529&layers=0BTFFFTT

@recki -> dzięki !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZI Meeting 2015
PostNapisane: Cz kwi 16, 2015 10:18 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 11:20 pm
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa / Pleszew
Zaszły pewne zmiany; z 14 dni zrobiło się 10 ( łącznie z IZI Meeting 8-10 ). A więc na trase z Pleszewa ( lub Poznania ) dookoła Polski prosto do zamku Grodziec mamy 8 dni, wyruszamy 1 maja.

Piszę "mamy" bo znalazł się kompan podróży, daleko nie musiałem szukać bo na wyprawę skusił się tata na NC700X :) Biorąc pod uwagę NC'eka i czas podróży będzie zdecydowanie mniej off'u.

Trasa na tą chwilę wygląda tak:
[ img ]

Na razie zakładam, że "wielkim finałem" tej podróży będzie meeting, powrót z zamku już formalność, głównymi drogami, prosto do domu. Ale rozważam też dojazd do Zielonej Góry, żeby zatoczyć "pełne" kółko.

[ img ]

KTM żyje i ma się dobrze, prawdopodobnie w pośpiechu nie dokręciłem wtedy dobrze przewodu do hondowskiej baterii, dlatego były problemy z rozruchem. Po naładowaniu i wpięciu oryginalnej baterii, motocykl nawet się nie zająknął, odpalił i na kołach trafił do serwisu. Przed nim kontrola płynów, napędu, wymianę klocków, generalnie gruntowny przegląd przed wylotem.

W przyszłym tygodniu postaram się podrzucić coś o przygotowaniach foto/video.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZI Meeting 2015
PostNapisane: Cz kwi 16, 2015 10:48 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn cze 16, 2008 11:07 am
Posty: 1430
#66 napisał(a):
Hej, mapka tylko poglądowa, nie mam wciąż ustalonej trasy.

Rejony Kłodzka odwiedzałem kilka razy w zeszłym roku jeszcze na SuperDuke ale i dzikiem jeszcze się udało zajechać w okolice pod koniec "sezonu", nie ma mowy o omijaniu tych terenów ! ;) :D

Jeśli chodzi o ustalanie trasy nie bez znaczenia będzie ta mapka;


Widzimy tutaj "najciemniejsze" miejsca w Polsce :) Podczas podróży planuje zrealizować serie "timelapse'ów" między innymi nocnego nieba ( jak pogoda pozwoli ), im mniej szumu świetlnego w okolicy tym lepsza widoczność gwiazd. Jak ktoś tutaj się kiedyś bawił w astrofotografię to pewnie wie o czym mówię. Jeśli materiał będzie wystarczająco dobry, posłuży mi za pracę dyplomową :)


łaaaaa... skąd taka mapka?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZI Meeting 2015
PostNapisane: Cz kwi 16, 2015 11:23 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 11:20 pm
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa / Pleszew
->motoartur

#66 napisał(a):
Jasne, mapkę z której był zrzut znajdziesz tutaj http://darksitefinder.com/maps/europe.html


Tuta jednak znajduje się bardziej aktualna ( dane z 2014 ) i dokładna wersja: http://www.lightpollutionmap.info/#zoom=6&lat=6778536.27581&lon=2290596.37529&layers=0BTFFFTT



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZI Meeting 2015
PostNapisane: Pt kwi 17, 2015 6:21 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 9:01 pm
Posty: 783
Lokalizacja: Choszczno, kiedyś Łobez, Szczecin
Daj znać jak będziesz w okolicy Złocieniec-Drawsko-Węgorzyno (zdaje się się, że będziesz tamtędy jechał). Wpadnę chociaż na honorowy przejazd z wami :wink: ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZI Meeting 2015
PostNapisane: Pt kwi 17, 2015 5:14 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 11:20 pm
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa / Pleszew
miotacztruskawek napisał(a):
Daj znać jak będziesz w okolicy Złocieniec-Drawsko-Węgorzyno (zdaje się się, że będziesz tamtędy jechał). Wpadnę chociaż na honorowy przejazd z wami :wink: ...


Obowiązkowo! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZI Meeting 2015
PostNapisane: Śr kwi 29, 2015 12:38 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 11:20 pm
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa / Pleszew
Już tylko dwa dni pozostały do wyjazdu! :)

Motocykl ma być gotowy na jutro a więc na ostatnią chwilę.

Liczę, że obejdzie się bez niespodzianek.

Ostatnio obiecałem, że podrzucę kilka słów o sprzęcie który ze sobą zabieram;

O to mój mały ( jeszcze niekompletny ) traveller kit:
[ img ]

Zacznę może od rzeczy najważniejszej - Lustrzanka.
[ img ]

W 2008 roku w lustrzankach Nikona chwilę póżniej Canona pojawiła się opcja nagrywania video w wysokich rozdzielczościach co zapoczątkowało swojego rodzaju rewolucję w tej branży. Otrzymaliśmy plastykę obrazu, zmienną optykę wcześniej zarezerwowaną dla kamer cyfrowych za dziesiątki tysięcy. Aparaty które zostały zaprojektowane z myślą o robieniu zdjęć zaczęły pojawiać się na planach w roli kamer cyfrowych. I chociaż to Nikon jako pierwszy umożliwił nagrywanie video HD w modelu D90, to Canon jest marką bardziej kojarzoną z tym trendem. Swojego czasu było głośno o tym, jak jeden z odcinków słynnego Dr House został nakręcony za pomocą 5d mkII. Nie trzeba było długo czekać a powstał film (wojenny) Act of Valor prawie całkowicie nakręcony aparatami Canona ( oczywiście z optyką Zeissa i Panavision za kosmiczne $$$ ) - film nie jest jakimś dziełem kinematografii, ale warto go obejrzeć bo zdjęcia w tym filmie zwracają uwagę. Branża kwitnie, kamery są coraz lepsze, wybór coraz większy, na rynku pojawili się nowi gracze tacy jak Panasonic, Sony czy Blackmagic, pojawia się nie zliczona ilość gadżetów w postaci gimballi, dronów itp. Sami być może zauważyliście, że na weselach co raz rzadziej gości Andrzej z wąsem i wielką kamerą na ramieniu kręcące swoje 5 godzinne dzieło bo w jego miejscu pojawiło się 2 kolesi z lustrzanką w ręku kręcących 5 minutowy teledysk. Od jakiegoś więc czasu mamy do czynienia z nowym rozdziałem w branży video.

To tyle tytułem wstępu, dla wielu z was to pewnie oczywista oczywistość ale może dla kogoś będzie to jakaś ciekawostka :) Zabieram Canona 6D. Dla mnie jak łatwo się domyślić po wstępie jest to kamera z funkcją robienia zdjęć ;). Wcześniej pracowałem z 7D - sprzęt który naprawdę świetnie sprawdzał się trudniejszych warunkach, nie ruszała go wilgoć i kurz :) Na 6D przesiadłem się ze względu na "pełną klatkę" i cenę! Stosunek ceny do jakości jest naprawdę mocno stroną tej kamery. Aktualnie na rynku pojawiły się już ciekawsze rozwiązania dla filmujących lustrzankami w postaci Panasonic'a GH4 czy Sony a7S na którego planuje w najbliższym czasie przesiadkę. Jednak Canona z czystym sumieniem mogę polecić każdemu chcącemu pobawić się w filmowanie, sprzęt z drugiej ręki możemy dostać za naprawdę fajną kasę.

Obiektywy:
[ img ]
Zabieram ze sobą "standardową" 35mm oraz szeroki obiektyw 14mm

Jest to seria "cinema", szkła są zaprojektowane do filmowania, całkowicie manualne.
Produkt koreański, ale znowu - stosunek cena/jakość. Są to bardzo dobre, jasne szkła i przy tym co oferują kosztują "frytki".

Do aparatu dodatkowa bateria i ładowarka pod gniazdo 12V.
[ img ]

Statyw:
[ img ]

To tego typu akcji, zależało mi na tym, żeby był on jak najbardziej kompaktowy i lekki ale jednocześnie spełniał swoją funkcję i nie rozsypał się przy pierwszej lepszej okazji :)
Wpadłem w końcu na chińskie Benro it25.
[ img ]
Statyw wykonany jest naprawdę solidnie, posiada wiele genialnych rozwiązań jak wykręcany monopod czy haczyk umożliwiający dodatkowe obciążenie statywu a co za tym idzie jego stabilizację.
[ img ]
[ img ]
Generalnie sprzęt w tym przedziale cenowym jest praktycznie bezkonkurencyjny ( spróbujcie poszukać sami, ciekawszego podróżnego statywu ;) ) Czy się sprawdzi... zobaczymy ;)

Oczywiście jest to statyw foto nie video, co wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Mimo to myślę, że wiele będzie można z nim zdziałać.

Centrum dowodzenia światem.
[ img ]

Taa to zdecydowanie nie będzie jedna z tych podróży kiedy odcinam się od świata, wyrzucam telefon i jadę przed siebie :). "Smartfon" w tych czasach zrobi stosunkowo ładne zdjęcie, nagra film w "4K" i nawet jakieś "slowmotion". Grzechem było by z tego wszystkiego nie skorzystać. Warto zaopatrzyć się w mały statyw jak na zdjęciu, kosztuje grosze a sprawdza się świetnie.

Dodatkowo telefon za sprawą aplikacji łączy się z Canonem ( 6'stka ma wbudowane wi-fi) co stwarza naprawdę wiele dodatkowych możliwości.

Ostatecznie tel jako narzędzie komunikacji pozwoli mi na bieżąco wrzucać jakieś krótkie wpisy i zdjęcia które pojawią się
TUTAJ i TUTAJ. Jakiś czas temu próbowałem stworzyć coś w rodzaju moto-bloga i powstały takie dziwne stronki. Do tej pory nic ciekawego tam się nie pojawiło ale kto wie, może coś z tego blogowego eksperymentu w końcu wyjdzie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZI Meeting 2015
PostNapisane: Pt maja 01, 2015 9:47 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 9:01 pm
Posty: 783
Lokalizacja: Choszczno, kiedyś Łobez, Szczecin
Dzięki panowie za spotkanie i mam nadzieję, że nocleg będzie ok :) . No i trzymam kciuki za Honde :wink:
Ziemia Łobeska i Pojezierze Drawskie pozdrawiają :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZI Meeting 2015
PostNapisane: Śr maja 13, 2015 8:33 am 
Początkujący

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 11:20 pm
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa / Pleszew
miotacztruskawek napisał(a):
Dzięki panowie za spotkanie i mam nadzieję, że nocleg będzie ok :) . No i trzymam kciuki za Honde :wink:
Ziemia Łobeska i Pojezierze Drawskie pozdrawiają :D



To my dziękujemy z pomoc przy łańcuchu i eskortę do noclegu! Dawaj zać gdybyś był w naszych stronach!

Nocleg był bardzo ok :) A Honda jeszcze trochę przejechała ale w Siedlcach już musiała odwiedzić serwis, gdzie wymieniono łańcuch bo już nie było co naciągać ;)


Generalnie wypad zakończony zgodnie z planem 10-tego, wrażenia niezapomniane. Jak się pozbieram to wrzucę relację w innym dziale :)

Już teraz można zajrzeć tutaj;
https://www.facebook.com/hashtagridecom?ref=aymt_homepage_panel


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZI Meeting 2015
PostNapisane: Śr maja 13, 2015 5:56 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt paź 22, 2010 7:54 pm
Posty: 136
Lokalizacja: Warszawa - Ursus
Pisz Pisz o stronie Video, podrozowania :) Jestem tymi informacjami bardzo zainteesowany.
Technika plus jak sobie poradzic z konfliktem pomiedzy jazda, a kreceniem kadrow :)

A Jak wyglada sprawa audio? Bedziesz cos nagrywal czy jedynie postprodukcja ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dookoła Polski / IZI Meeting 2015
PostNapisane: N cze 28, 2015 8:32 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 11:20 pm
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa / Pleszew
MADRAFi napisał(a):
Pisz Pisz o stronie Video, podrozowania :) Jestem tymi informacjami bardzo zainteesowany.
Technika plus jak sobie poradzic z konfliktem pomiedzy jazda, a kreceniem kadrow :)

A Jak wyglada sprawa audio? Bedziesz cos nagrywal czy jedynie postprodukcja ?



Sorry za zapłon, ale po powrocie dzieje się tyle, że ciągle brak czasu ( a na moto tez trzeba jeździć ;) )

Dopiero nie dawno zacząłem zrzucać materiały, pierwszy dzień jest "już" zmontowany.

Generalnie to była bardzo dobra nauka, konflikt między jazda a kadrami to szeroki temat :D

Nie jestem do końca zadowolony z surówek, wielu rzeczy mi brakuje zbyt często przejęty jazdą / dojazdem / szukaniem noclegu czy zbieraniem wywróconego motocykla taty zapominałem o kamerze, gopro chociażby :) Ale cóż... coś tam jest, jak na "pierwszy raz" może katastrofy nie ma, ale to już sami ocenicie ;)

Dużym bólem jest brak materiałów z IZi'iego ( skradziony aparat ), sporo fajnych kadrów poszło się ***, a kręciłem tam praktycznie wyłącznie lustrzanką więc nie mam absolutnie nic. Widziałem, że ktoś nagrywał tam sporo na GoPro, więc, żeby to wszystko dało się logicznie zmontować, będę musiał zwrócić się do tego kogoś po materiał :)

Jeśli chodzi o audio, tylko dźwięk z aparatu. Myślałem o dodatkowym rekorderze audio ale ostatecznie go nie spakowałem.

Ale o tym wszystkim napiszę już wkrótce, w "Relacjach z podróży" ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 30 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL