Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:04 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 65 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: "Rajd Katyński" ... w drugą stronę, na Berlin
PostNapisane: Pn kwi 27, 2015 2:28 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
Dziś jest mi wstyd za to co zrobiły nasze władze... :( Czuję się jak gówniarz, jak część narodu małych Kaziów w krótkich spodenkach...nie lubię takich dni.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Rajd Katyński" ... w drugą stronę, na Berlin
PostNapisane: Pn kwi 27, 2015 2:40 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt mar 10, 2015 2:44 pm
Posty: 36
media ? temat ... rzeka.

Trochę mnie drażni, że nie widzę prawie nigdzie obiektywnych oraz ateistycznych (czyli też obiektywnych jak dla mnie) - dziennikarzy. W większość widać forsowanie jakichś z góry określonych tez. A już w takich przypadkach jak przepychanie ustalonej teorii dotyczącej np. przejazdu ruskich motocyklistów... - zgroza, bo niezależnie od opinii zwykłych ludzi i większości społeczeństwa widać wyraźnie, że jest jakaś grupka która za wszelką cenę chce wszystkim wmówić coś odwrotnego. W tym wypadku - nie wolno ich wpuszczać! gang putina... prowokacja! itp itd.
Drażni mnie to, że ktoś uważa że jak dostarczą taką informację 150 tys razy, to nagle się okaże że wszyscy tak będą myśleć. W większości newsów wklejano nawet ten sam 'cytat' który nie mówił nic konkretnego ale miał brzmieć groźnie i w efekcie wszyscy powinniśmy mieć go na uwadze..
Takie coś kiedyś się nazywało propagandą.

Denerwujące byłoby jeśli mielibyśmy tego typu 'propagandę' - bo to by znaczyło, że jest ktoś kto tym po prostu steruje i pisze te treści, a nie że media są wolne i piszą co chcą.
Fajnie by było, gdyby nie było niezaprzeczalnej machiny propagandowej zarówno w korei płn jak i w rosji.... a na pewno dziś chciałbym być pewny, że nie mamy jej w Polsce. Kiepskie porównanie, co nie?

Dlatego jak widzę, że ktoś troluje w myśl takiej 'wyimaginowanej' być może akcji - to chcę wyrazić swoje zdanie i dołączyć się po prostu do głosów innych - żeby tacy ludzie nie mieli poparcia na forum WYPRAWOWYM.

Pomijając to, że jedyne kierunki wyprawowe jakie nam pozostały - to kierunki wschodnie przecież. Już nam pozamykali możliwości wyjazdów typu 4x4 przez ruskich ( muszę jechać w te wakacje do gruzji nie przez krym tylko przez przeraźliwie drogą turcję, co jest ok 4x droższe ).
Cały dostępny nam jeszcze z Polski świat adventure bardzo szybko się zamyka, betonuje, robi sobie parki narodowe i zakazy wjazdów. Za 10-20 lat będzie można sprzedać auta 4x4 i motocykle typu triumph explorer 1200 i trzeba będzie się przesiąść na wygodne turystyki a następnie zmienić kierunki tras na alpy. Też fajne - oczywiście, ale jednak to nie są wyprawy.
Dzięki takiemu podejściu do jakiego starał się nawoływać wodzu - kierunki wyprawowe zatrzasną się nam z dnia na dzień. Taki tragiczny efekt nagonki medialnej - gdyby ktoś przypadkiem spałował tych motocyklistów - niechybnie nastąpi.
To mnie drażni jak nie wiem co. Wyżyłem się na rzeczonym wodzu.

Przepraszam wszystkich jeśli przesadziłem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Rajd Katyński" ... w drugą stronę, na Berlin
PostNapisane: Pn kwi 27, 2015 2:54 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt kwi 10, 2009 10:48 am
Posty: 684
Lokalizacja: Deutschland-Coburg
wiesz, piszesz madre rzeczy...zostanmy przy nich... :lol: (joke)
tej jak, to piszesz propagandy nie zmienisz, lub jesli chcesz to zrobic, zmien zrodlo dostepu... w sensie inny portal, gazeta itp....nagle okaze sie, ze juz lepiej to wyglada...prawda???
to jak to nazwac?

temat kierunku wypraw....hmmmm. na wschodzie malo jest to kontrolowane, ale jesli cala europa, pojedzie na ukraine w tym roku(tak tylko teoretycznie), to co dla mnie zostanie za rok????
ja troche rozumiem te polityke zakazow.....starannie je omijam, lecz szanuje.... :lol:

wiec, jesli sie gdzies pchac, to raczej malo popularne tereny explorowac....i cieszyc sie, bo po relacji na forum bedzie najazd i mniej romantycznie....
...takie moje zdanie....
uffff :lol: :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Rajd Katyński" ... w drugą stronę, na Berlin
PostNapisane: Pn kwi 27, 2015 2:55 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Co ma ateizm do obiektywizmu :shock: Tyle co motor do motocykla ?

Argument 'bo ja chcę tam jechać' nie uważam za równoważny z 'bo interes kraju/Polski tego wymaga'.

Jak mówiłem - niech sobie jadą. Nie wjechali ? Szkoooda... Ani wtedy, ani teraz to dla mnie nie news warty zastanowienia dłużej niż 15 sekund.

Piwko ? na ochłodę ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Rajd Katyński" ... w drugą stronę, na Berlin
PostNapisane: Pn kwi 27, 2015 3:03 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt mar 10, 2015 2:44 pm
Posty: 36
piwko zawsze :P

niepotrzebnie poruszyłem temat religii... eh, no więc
nie chodzi mi o konkretną religię, po prostu każda z nich posiada twierdzenia niezgodne z nauką i rozmowa przestaje być obiektywna bo fakty naukowe nie mogą być obiektywnie przeciwstawiane z dogmatami..
ale jak pisałem to tylko moje zdanie, znam i szanuję ludzi religijnych - choć niektórych tematów z nimi po prostu nie poruszam, bo nawet jak miałbym rację - to nie ma powodu, żeby oni sobie czegoś nie tłumaczyli w inny - nawet nieprawidłowy - sposób - o ile tylko nie zamierzają indagować tych swoich dogmatycznych i niedyskutowalnych poglądów innym...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Rajd Katyński" ... w drugą stronę, na Berlin
PostNapisane: Pn kwi 27, 2015 6:23 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
Arkan napisał(a):
Dziś jest mi wstyd za to co zrobiły nasze władze... :( Czuję się jak gówniarz, jak część narodu małych Kaziów w krótkich spodenkach...nie lubię takich dni.

Mam podobne odczucia, wstyd i żenada
http://wyborcza.pl/1,75478,17820988,Noc ... NajCzytSST


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Rajd Katyński" ... w drugą stronę, na Berlin
PostNapisane: Pn kwi 27, 2015 6:37 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lut 27, 2015 5:41 pm
Posty: 520
Lokalizacja: Bydgoszcz
Arkan napisał(a):
Dziś jest mi wstyd za to co zrobiły nasze władze... :( Czuję się jak gówniarz, jak część narodu małych Kaziów w krótkich spodenkach...nie lubię takich dni.


Piątka Arkan!

Wstyd jak ch...j!
Niestety jak w.dalszym ciągu będziemy głosowali na partyjne ukladziki i ich zarzyganych przedstawicieli, to wstydzić będziemy się coraz częściej, a to i tak najmniejsza szkoda z tym związana.... Dzień w dzień.dostajemy.od nich.po piz...ie.
To, że 10 chłopaków nie.wypuścili to zwykła kompromitacja nas wszystkich.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Rajd Katyński" ... w drugą stronę, na Berlin
PostNapisane: Pn kwi 27, 2015 7:43 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 5:06 pm
Posty: 244
Lokalizacja: Radom
Oooo nie troskajcie się tak bardzo. Wrócą, wrócą ...
http://wyborcza.pl/1,75477,17813743,Sze ... l#TRrelSST
Będziecie ich mogli witać i gościć.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Rajd Katyński" ... w drugą stronę, na Berlin
PostNapisane: Pn kwi 27, 2015 8:24 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
!marysia! napisał(a):
Oooo nie troskajcie się tak bardzo. Wrócą, wrócą ...
http://wyborcza.pl/1,75477,17813743,Sze ... l#TRrelSST
Będziecie ich mogli witać i gościć.


A co ma takim kretynom jak my powiedzieć? Że jest super i nas kocha? Szturchasz bez sensu psisko patykiem i się dziwisz, że warczy i pokazuje zęby...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Rajd Katyński" ... w drugą stronę, na Berlin
PostNapisane: Pn kwi 27, 2015 8:36 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 5:06 pm
Posty: 244
Lokalizacja: Radom
Arkan napisał(a):
!marysia! napisał(a):
Oooo nie troskajcie się tak bardzo. Wrócą, wrócą ...
http://wyborcza.pl/1,75477,17813743,Sze ... l#TRrelSST
Będziecie ich mogli witać i gościć.


A co ma takim kretynom jak my powiedzieć? Że jest super i nas kocha? Szturchasz bez sensu psisko patykiem i się dziwisz, że warczy i pokazuje zęby...

Nie, uważam, że takie wypowiedzi i wiele innych przed nimi, w podobnym tonie, spowodowało ocęnę sytuacji taką a nie inną. Stąd, została podjęta decyzja, odwetowo, aby motocykliści rosyjscy nie mogli wjechać na teren RP.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Rajd Katyński" ... w drugą stronę, na Berlin
PostNapisane: Pn kwi 27, 2015 8:44 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
!marysia! napisał(a):
Arkan napisał(a):
!marysia! napisał(a):
Oooo nie troskajcie się tak bardzo. Wrócą, wrócą ...
http://wyborcza.pl/1,75477,17813743,Sze ... l#TRrelSST
Będziecie ich mogli witać i gościć.


A co ma takim kretynom jak my powiedzieć? Że jest super i nas kocha? Szturchasz bez sensu psisko patykiem i się dziwisz, że warczy i pokazuje zęby...

Nie, uważam, że takie wypowiedzi i wiele innych przed nimi, w podobnym tonie, spowodowało ocęnę sytuacji taką a nie inną. Stąd, została podjęta decyzja, odwetowo, aby motocykliści rosyjscy nie mogli wjechać na teren RP.


Odwetowo na kim? Na emerytach na goldwingach i hadekach? I co ten odwet dał? Zrobił z nas po raz kolejny medialno-politycznych kretynów? W imię czego? W imię ludzi, którzy uznali na forum parlamentu Bandere za bohatera narodowego? Ale rozumiem, że oni mogą wjechać....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Rajd Katyński" ... w drugą stronę, na Berlin
PostNapisane: Pn kwi 27, 2015 8:49 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
Niesamowita jest wyborcza.pl i cała ta polityka
Cytują słowa szefa rosyjskiego MON-u że "Rajd przez Polskę trzeba zrobić czołgami" i zamieszczają jego duże zdjęcie jak przemawia.
A na dole dopisują że wpis o takiej treści pojawił się na jego domniemanym profilu na Twitterze
Sorry marysia, ale to jakieś g...o, a nie media
:wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Rajd Katyński" ... w drugą stronę, na Berlin
PostNapisane: Pn kwi 27, 2015 9:14 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 5:06 pm
Posty: 244
Lokalizacja: Radom
Przemoc, rodzi przemoc. Nigdy żadna akcja, nie pozostaje bez reakcji. I możemy się z tym nie zgadzać ale będzie to trwało nadal. I nadal będzie się nasilać.
Bo teraz, to Rosja, weźmie odwet, taki czy inny. Ale weźmie.
I tak już nie łatwe stosunki między naszymi narodami, staną się jeszcze trudniejsze.

Moim zdaniem cała akcja z zakazem wjazdu jest akcją odwetową. Za co? Nie wiem dokładnie za co? I nie przeciw "dziadkom na goldwingach". Akcja jest zwykłą pokazówką. Niestety oni stali się tylko narzędziami, ofiarami?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Rajd Katyński" ... w drugą stronę, na Berlin
PostNapisane: Pn kwi 27, 2015 9:34 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pn lis 08, 2010 2:18 pm
Posty: 334
Ostatnio znalazłem taki ciekawy tekst napisany przez kogoś innego na temat mechanizmów wojennej propagandy - moim zdaniem bardzo celny. Nie chce mi się tego przekładać na swoje słowa więc zacytuję. ....od pewnego czasu mam wrażenie że mamy do czynienia właśnie z takim mechanizmem u nas. Nie dajmy się omamić macherom od propagandy, poszukiwaczom sensacji i codziennej szczujni msm...

„Taki przyczynek z psychologii. Aby zapewnić sobie przychylność „ludu” w razie przyszłego konfliktu należy temu „ludowi” przedstawić przeciwnika w odpowiednim świetle.
Najpierw się wybiera „twarz przeciwnika” – czyli reprezentanta, soczewkę, która będzie uosabiała wszystko to co jest z tym przeciwnikiem związane. W naszym przypadku jest to tzw. Putin. Wcześniej był zły Saddam, potem zły Kadaffi, zły Assad (już nie taki zły jak się okazuje) itd. Zależy z kim walczymy.
Potem należy tej twarzy „dorobić gębę”, zarzucić coś co jest uniwersalnie traktowane (w doktrynie humanistycznej) jako złe. Ot zabijanie albo (zjadanie noworodków, strzelanie do ludzi, gazowanie itd.) albo potencjalna chęć zabijania (posiadanie broni, która może temu służyć, dostarczanie broni itd.). Każdy pretekst jest dobry – i nie jest istotne czy jest coś prawdą czy nie. Prawdziwych powodów nie podajemy bo „ludu” to nie interesuje (np. chęć zarobienia na wojnie, zagarnięcia zasobów złota, uzależnienia jednego kraju od drugiego itd.). Twarz ma mieć gębę i tyle.
Potem się „dehumanizuje” przeciwnika – pozbawia cech ludzkich (bo jakoś tak jest, że ludzie generalnie nie przepadają za zabijaniem się wzajemnie np. większość kul na wojnach nie trafia), bo przecież do nie-ludzi łatwiej strzelać. „Oni przecież nie zasługują na to, żeby oddychać tym samym powietrzem.” – jak tylko „lud” uwierzy w ten przekaz to dalej mamy z górki. ...... generalnie ważne aby obudzić pewne instynkty i dokonać podziału – „my, ci dobrzy” i „oni, ci źli”
Wywołuje się jakąś prowokację albo zmusza przeciwnika do błędu – tak, żeby wywołać u „ludu” oburzenie. Ot. Lusitania, stacja Gliwicka, WTC, zatoka Świń, Pearl Harbour, MH17. Czasem prowokacje się udają…
Od „oburzenia” do „nienawiści” już jest łatwiej. Można organizować dalsze oburzenia jak jest zbyt małe. Aż do skutku. Potem tylko wykonujemy ruch jaki chcemy i „lud” nawet ochotniczo się zaciąga.
Mechanizm świetnie opisany u Orwella (1984). Od setek lat DOKŁADNIE TEN SAM. Dokładnie taki sam scenariusz, uniwersalny i sprawdzony. Tylko aktorzy się zmieniają.
Dzisiaj sytuację komplikuje dostęp do niezależnych źródeł informacji, kiedyś było trudniej, ale rządy już pracują i nad tym, żeby ograniczyć taką działalność (regulacje zakładające wyłączanie i zamykanie niepokornych).
Obawiam się, że jesteśmy w środku scenariusza, gdy większość rządzących z tzw. „zachodu” doszło do wniosku, że są już gotowi do wojny (albo już nie mają innego wyjścia jak przez wojnę skasować swoje narosłe przez lata długi) albo stwierdzili, że przeciwnik jest na tyle niegotowy, że to się opłaca. Póki co urządzane są prowokacje (Ukraina – MH17, ostrzał Doniecka, podrzucanie wojsk na pribaltikę) i patrzy jaka będzie reakcja drugiej strony.
Chyba pora rozglądać się za spokojniejszym rejonem świata do zamieszkania, zanim granice są teoretycznie otwarte…”


I tyle na tematy niemotocyklowe, choć kontekst był motocyklowy...nawet 'premier' i 'MSZ' się zaangażowały w 'zagrożenie' w postaci kilkunastu rosyjskich motocyklistów - kolejna granica bezczelnej żenady.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Rajd Katyński" ... w drugą stronę, na Berlin
PostNapisane: Pn kwi 27, 2015 10:23 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N mar 22, 2015 10:17 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Hard River
lukiies napisał(a):
Dołączam się do opinii normalnych ludzi.
Wodzu - nie znam Cię i w sumie to się cieszę. Nic nie łapiesz i mącisz na tym forum.
W Y P A D.


fajny koleś z ciebie jest , z@jebisty ! Zarzucasz mi trolowanie bo mam inne zdanie od twojego a sam się zachowujesz jak buc w dodatku sam się stawiasz po stronie tych "mądrych ". Szkoda słów , na taką gatkę nie mam argumentów .

Gdzie ja mącę ? I co ? Jesteś kolejnym po Situ , który zamiast argumentów wyżywa się na kimś kto ma inne zdanie .

Czego nie łapię ? Że kilka osób pozwala włazić na głowę całemu narodowi jakimś szemranym kolesiom , tylko dlatego żeby sami sobie mogli bujać po wschodnich ścieżkach ? Tak argumentujecie , a mnie to zwyczajnie dziwi bo to grubsza sprawa jest . Twierdzicie że trzeba im pozwalać robić co chcą , bo oni nam nie pozwolą zwiedzać góreczek na motorkach . No litości . A jeszcze ich powitać , ściskać , pomagać ...


Miałem się już nie odzywać , bo zamiast argumentów zaczęła się wyżywka na mającym inne zdanie . Ale się koleś trochę zagalopowałeś , bo takie teksty to możesz sobie posuwać w domu swojej Starej . Niby tak mądrze piszesz ale nie łapiesz podstawy rozmowy ( a od tego jest forum ) że każdy ma prawo do swojego zdania !

Na forum BMW też lejemy wodę o tym temacie ,ale tam rozmowa jest raczej na wesoło i na argumenty , pomimo że są tam bardziej wylewni ode mnie nawet . No ale widać tu nie ma miejsca na odmienne zdanie . Starym wolno więcej , i jazda po świeżych podbudowuje ego . Trudno , przeżyję .


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 65 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL