Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:33 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 24 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Edycja filmów i zdjęć do plików video
PostNapisane: Śr cze 27, 2012 2:17 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz lut 04, 2010 8:35 pm
Posty: 256
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
You Tube - normalnie wrzucam film w jakości HD np.720 - po zakończeniu procesu ładowania przez kilka minut/ godzin materiał jest dostępny w ograniczonej rozdzielczości. Czas przetwarzania zależy od długości filmu i jakości. Następnie film jest dostępny domyślnie w niskiej rozdzielczości aby obejrzeć materiał w wyższej rozdzielczości należy kliknąć na ikonę przypominającą śrubkę i z rozwijanego menu wybrać interesujący nas format 240/360/480/720/....
Że się da można spr na przykładowym linku
http://www.youtube.com/watch?v=ajT36vaNyrI&feature=player_embedded

Do obróbki na początek polecam Movie Maker najlepiej instalować program z wersji dla WIN 7 łyka więcej formatów. Milej zabawy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Edycja filmów i zdjęć do plików video
PostNapisane: Wt lip 17, 2012 10:18 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz cze 07, 2012 9:24 pm
Posty: 200
Lokalizacja: Wrocław
Witam, poszukuję programu do ompresji filmów.
Po zgraniu z kamery (nagrywa w HD 720 coś tam :P ) film 20 minut zajmuje 1,3 GB - ciężko to załadować na vimeo lub na youtube :/ wyczytalem o sony vegas ale nie bardzo ogarniam w nim to renderowanie - film strasznie traci wówczas na jokości... Jakaś podpowieź? Chciałbym HD (lub coś zbliżonego) ale nie w takim wielkim rozmiarze :) czy to jest realne ? Wcześniej montowałem filmy w windows movie maker (windows 7 64b).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Edycja filmów i zdjęć do plików video
PostNapisane: Śr lip 18, 2012 8:26 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz sty 06, 2011 12:14 pm
Posty: 66
1. Google -> "movie mp4 converter" i masz do wyboru do koloru, jak jeszcze dopiszesz swój system operacyjny (Win7, MacOSX, GNU/Linux, BSD) to będziesz miał ograniczone wyniki to twojej opcji. Dodając freeware albo open source, wyskoczą wersje za darmo.

2. W kamerze ustaw zapis na WVGA, albo coś podobnego (mniej niż 720p), wtedy nie będziesz musiał konwertować filmów, a i edycja będzie nieco sprawniejsza jeżeli będziesz pracował na "lżejszych" plikach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Edycja filmów i zdjęć do plików video
PostNapisane: Śr lip 18, 2012 10:16 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
"surówka" z kamery zawsze sporo zajmuję, ja wypuszczam w MP4 i 10-12 minutowy film w full HD też ma około 1 GB, a w 1280x720 ma około 500MB. pokombinuj z tym Vegas ponoć to bardzo dobry program. Zrób se 30 sekundowe ujęcie i wyeksportuj w różnych rozdzielczościach zobaczysz jaki efekt a nie stracisz czasu na renderowanie. Sam nie mam Vegas więc nie podpowiem jakie tam ustawienia - używam Pinacle Studio 14 - radzi sobie z full HD.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Edycja filmów i zdjęć do plików video
PostNapisane: Pt mar 27, 2015 5:08 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So sie 28, 2010 6:24 pm
Posty: 243
Lokalizacja: Bieszczady / Norwegia
Mam takie pytanko, bo obrabiam filmy w Movie Studio Platinum 12.0 i nawet bardzo dobrze mi sie z nim pracuje jedynie nie moge znalezc funkcji przyspieszenia filmu, ewentualnie zwolnienia, czyli jakiegos slow motion.

Win Movie Maker to ma, a Movie Studio by nie mialo ??

Moglby mnie ktos oswiecic?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Edycja filmów i zdjęć do plików video
PostNapisane: Pt mar 27, 2015 10:40 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn wrz 07, 2009 6:37 pm
Posty: 256
Floydoo, musisz umieścić film na osi czasu ,na końcu filmu jednocześnie nacisnąć Ctrl oraz lewy klawisz myszy i przeciągnąć całość w prawo, wtedy zwolnisz film, natomiast przeciągając w lewo przyspieszysz!
możesz również kliknąć prawym guzikiem na film,wyskoczy zakładka Properties, następnie w zależności od ilości klatek możesz procentowo zwolnić film w opcji Playback rate, dodatkowo warto kliknąć disable resample,zazwyczaj renderuje się film w 25klatkach na sekundę a nagrania z kamery mogą mieć różną wartość fps, jeżeli masz na przykład nagrany film w 60 klatkach to po renderowaniu nie będzie smug!
disamble resample zaznaczasz w każdym filmie który ma inną ilość klatek niż ta którą chcesz osiągnąć przy renderowaniu!
mam nadzieję że w miarę logicznie to przedstawiłem :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Edycja filmów i zdjęć do plików video
PostNapisane: Pt mar 27, 2015 10:52 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N mar 22, 2015 10:17 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Hard River
dudopl napisał(a):
A to koledzy z piecami się muszą wypowiedzieć ja to nadgryzione jabłko :wink:


iMovie RZĄDZI ![ img ]

https://www.youtube.com/watch?v=bmLuHaR1qw0


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Edycja filmów i zdjęć do plików video
PostNapisane: So mar 28, 2015 4:13 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So sie 28, 2010 6:24 pm
Posty: 243
Lokalizacja: Bieszczady / Norwegia
kawa32 napisał(a):
Floydoo, musisz umieścić film na osi czasu ,na końcu filmu jednocześnie nacisnąć Ctrl oraz lewy klawisz myszy i przeciągnąć całość w prawo, wtedy zwolnisz film, natomiast przeciągając w lewo przyspieszysz!
możesz również kliknąć prawym guzikiem na film,wyskoczy zakładka Properties, następnie w zależności od ilości klatek możesz procentowo zwolnić film w opcji Playback rate, dodatkowo warto kliknąć disable resample,zazwyczaj renderuje się film w 25klatkach na sekundę a nagrania z kamery mogą mieć różną wartość fps, jeżeli masz na przykład nagrany film w 60 klatkach to po renderowaniu nie będzie smug!
disamble resample zaznaczasz w każdym filmie który ma inną ilość klatek niż ta którą chcesz osiągnąć przy renderowaniu!
mam nadzieję że w miarę logicznie to przedstawiłem :wink:


Oki, dzieki wielkie, sproboje pobawic sie wieczorkiem, zobaczymy co z tego wyjdzie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Edycja filmów i zdjęć do plików video
PostNapisane: So mar 28, 2015 10:12 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So sie 28, 2010 6:24 pm
Posty: 243
Lokalizacja: Bieszczady / Norwegia
dziala, wielkie dzieki :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 24 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL