Autor |
Wiadomość |
KubaMoto
|
Tytuł: garmin quest problem Napisane: Śr lut 25, 2015 8:55 am |
|
Dołączył(a): N lis 02, 2014 1:42 pm Posty: 302
|
Witam ,mam problem z navi ,wyglada to tak ,ze bo wbiciu trasy tzn.punktu docelowego zamiast prowadzic mnie po trasie i nawigowac pokazuje mi sie jedna prosta ciabła linia np.po skosie i to wszystko...jak porzestawic nawi by prowadziła po drodze? cz ew mam zła mape? Prosze o pomoc. Pozdrawiam
|
|
Góra |
|
|
Johnny
|
Tytuł: Re: garmin quest problem Napisane: Śr lut 25, 2015 10:11 am |
|
Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 6:15 pm Posty: 179
|
Pewnie masz włączony tryb przełajowy, zmień profil na drogowy.
|
|
Góra |
|
|
miotacztruskawek
|
Tytuł: Re: garmin quest problem Napisane: Śr lut 25, 2015 10:33 am |
|
honorowy bajkopisarz forumowy |
Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 9:01 pm Posty: 783 Lokalizacja: Choszczno, kiedyś Łobez, Szczecin
|
W 62s wchodzę w: ˪→menu ˪→konfiguracja ˪→wyznaczanie trasy ˪→wyznaczanie tras
Tam mam do wyboru opcje. :1. bezdroże, 2. Czas po drogach, 3. Dyst. po drogach Jak mam ustawione bezdroże, to wtedy właśnie prowadzi mnie na azymut jak u ciebie...
U ciebie pewnie będzie podobnie, choć niekoniecznie tak samo :wink:
|
|
Góra |
|
|
igrek
|
Tytuł: Re: garmin quest problem Napisane: Śr lut 25, 2015 10:39 am |
|
Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm Posty: 1364 Lokalizacja: Sulechów
|
Tak jak chłopaki piszą ale oczywiście może być też tak że masz mapę nie routowalną, pytanie jaką masz.
Druga sprawa to samo rysowanie fioletowej linni na queście jest delikatnie mówiąc zabawne. Często nie pokrywa sie ona z drogą mapy ale daje mniej więcej pojęcie w którą stronę się udać, gorzej z jakimiś ślimakami itd, wiem bo mam questa już od X czasu, ale teraz mam 78s i jestem mega zadowolony !
|
|
Góra |
|
|
KubaMoto
|
Tytuł: Re: garmin quest problem Napisane: Pt lut 27, 2015 6:28 pm |
|
Dołączył(a): N lis 02, 2014 1:42 pm Posty: 302
|
Dzieki za odp. pomogło ...wyznacza trase ale..no własnie ,przy wgrywaniu mapy i chyba na starcie widoczne były detale takie jak oczka wodne ,jeziora itp . ulice. Teraz tylko widac głowne ulice ,autostrady itp . brak szczegołow ,ponadto samo prowadzenie nawet na 20 m zoom wyglada słabo bo nie mam zadnego odniesienia....koles który wgrywał mapy ,twierdzi ze to kwestia ustawien ,tylko ,ze co ustawic ? ilosc szczegołow jet na maksa? czy powinienem miec na minimum? sam jz nie wiem ....ustawim i przestawiam juz trzeci dzien i z taka nawigacja podrózy nie wyobrazam sobie :(
|
|
Góra |
|
|
igrek
|
Tytuł: Re: garmin quest problem Napisane: Pt lut 27, 2015 10:39 pm |
|
Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm Posty: 1364 Lokalizacja: Sulechów
|
po pierwsza jakie masz mapy ? a po drugie ile map na raz masz włączonych ? najlepiej jak w danym momencie włączona jest tylko jedna mapa
|
|
Góra |
|
|
KubaMoto
|
Tytuł: Re: garmin quest problem Napisane: So lut 28, 2015 9:53 am |
|
Dołączył(a): N lis 02, 2014 1:42 pm Posty: 302
|
Mam...znalazłem ,sprawa banalna :oops: odznaczone było uzywanie mapy umc ,po zaznaczeniu wszystko działa tak jak powinno.Przynajmniej navi mam rozpracowana w kazdym detalu:) ta jedyna opcja była omijana bo skupiłem sie na ust.mapy i trasy. Serdecznedzieki za pomoc . pozdr.
|
|
Góra |
|
|
miotacztruskawek
|
Tytuł: Re: garmin quest problem Napisane: So lut 28, 2015 11:05 am |
|
honorowy bajkopisarz forumowy |
Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 9:01 pm Posty: 783 Lokalizacja: Choszczno, kiedyś Łobez, Szczecin
|
Pokombinuj jeszcze z OSM. Przynajmniej moja okolica jest lepiej zrobiona niż UMP :wink: .
|
|
Góra |
|
|
KubaMoto
|
Tytuł: Re: garmin quest problem Napisane: So lut 28, 2015 5:47 pm |
|
Dołączył(a): N lis 02, 2014 1:42 pm Posty: 302
|
Sprawdze za jakis czas ,teraz chce wyprubować tą konfiguracje co mam ,sam nie wiem jak bedzie .Oby działało :D
|
|
Góra |
|
|
igrek
|
Tytuł: Re: garmin quest problem Napisane: So lut 28, 2015 11:49 pm |
|
Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm Posty: 1364 Lokalizacja: Sulechów
|
u nas też osm lepsza jak ump
|
|
Góra |
|
|