Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:42 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Alkomat
PostNapisane: Wt lut 03, 2015 10:40 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 7:02 pm
Posty: 440
Lokalizacja: Karpacz/Gniezno
O przydatności tego urządzenia pisać chyba nie muszę. Widziałem, że ostatnio alkomaty stały się bardziej popularne i przez to tańsze, więc pomyślałem o zakupie. Kilka lat temu poniżej 300zł nie szło dostać niczego czemu możnaby zawierzyć, czy coś się od tego czasu zmieniło? Ma ktoś doświadczenia z konkretnymi produktami?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alkomat
PostNapisane: Wt lut 03, 2015 10:51 am 
Aktywny

Dołączył(a): Wt mar 18, 2014 6:41 pm
Posty: 100
Lokalizacja: Białystok
Ja ostatnio nabyłem AlcoFind AF-35.
Kosztował ciut poniżej 300zł ale ma naprawdę przyzwoite opinie i sprawdza się znakomicie.
Wykrywa nawet śladowe dawki a na tym najbardziej mi zależało. Oczywiście pod warunkiem użytkowania zgodnie z intrukcją. Kalibracja co 500 pomiarów lub raz do roku przy czym pierwsza gratis(a więc dwa lata użytkowania bez dodatkowych kosztów).
Co ważne ma dokładny sensor elektrochemiczny, który do niedawna był nieosiągalny w tym pułapie cenowym.

Ja się na tym nie znam ale przy wyborze sugerowałem się opinią kolegi, ktory o kilku lat handluje tego rodzaju sprzętem. Ma ofercie takie za kilkadziesiąt złotych i za przeszło półtora tysiąca. Twierdzi, że to optymalny wybór jesli chodzi o stosunek cena/jakość(w tym wypadku dokładność pomiarów).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alkomat
PostNapisane: Wt lut 03, 2015 10:16 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 9:34 pm
Posty: 46
Lokalizacja: Krakoff
W jednym z tygodników motoryzacyjnych nie dawno był test kilku urządzeń dostępnych na rynku w różnych cenach. Miernikiem był alkomat, ktorego używa Policja i jest dowodem w sądach. W testach był m.in. ten żółty podłużny tester, którego używa Policja do wstępnej weryfiacji oraz kilka tańszych i droższych. Wygrał oczywiście ten żółty, później jakiś za 350-400 zł. Ale - i tu niespodzianka - powyżej 0,2 promila (a to jest najważniejsza wartość) bardzo dobrze wrtość taka wskazywał balonik z Orlenu czy też FeuVerta za 6-9 zł. Ja osobiście takich używam bo wychodzi najtaniej. Co prawda pije co dziennie ale nie duże ilości, a jak się nawale (nie często) to wtedy dmucham w balonik - wychodzi najtaniej. Właśnie dzisiaj kupiłem 3 szt, po 6.99 za szt.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alkomat
PostNapisane: Śr lut 04, 2015 10:13 am 
Początkujący

Dołączył(a): Cz cze 06, 2013 1:23 pm
Posty: 29
luk2asz napisał(a):
Co prawda pije co dziennie ale nie duże ilości, a jak się nawale (nie często) to wtedy dmucham w balonik - wychodzi najtaniej. Właśnie dzisiaj kupiłem 3 szt, po 6.99 za szt.


:)
delegat: LUBI TO


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alkomat
PostNapisane: N kwi 10, 2016 11:39 am 
Aktywny

Dołączył(a): N lut 12, 2012 5:06 pm
Posty: 143
Lokalizacja: Jastrowie k. Piły
Odkopuję temat. Zbliża się majówka, zaczyna sezon, wyjazdy, podjazdy, ogniska, grille, przełęczówki, browary, samogon z Podlasia i inne ogłupiacze. W związku z tym, ktoś, coś w temacie dobrego, nie drogiego alkomatu jest w stanie polecić? Powiedzmy do 300 zł?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alkomat
PostNapisane: Pn kwi 11, 2016 7:18 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2007 12:22 pm
Posty: 683
Lokalizacja: Gniezno
również polecam balonik. W elektroniczne nie za bardzo wierzę.. próbowałem wielu i często jak się dmuchnie w odstępie powiedzmy kilku minut pokazują dużą różnicę.
Przykład z czwartku: kolega kupił niedawno nowy za > niż 500zł. Dmuchnąłem rano: 0,4promila. za 30 minut 0.0.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alkomat
PostNapisane: Pn kwi 11, 2016 8:10 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lut 12, 2012 5:06 pm
Posty: 143
Lokalizacja: Jastrowie k. Piły
W takim razie muszę na Orlen podjechać po ten balonik i wypróbować 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alkomat
PostNapisane: Cz lip 28, 2016 11:34 am 
Nie zawsze potrzebny...
http://auto.dziennik.pl/prawo-na-drodze ... wideo.html

Tyle jest wart cały nasz "wymiar sprawiedliwości", co ten artykuł. Bo to już nie tylko sprawa tych, którzy te prawo tworzą.
To jak z gwaranacją i gwarantowaniem. Dwie różne sprawy, choćby konstytucyjnie zagwarantowany dostęp wszystkim obywatelom RP do służby zdrowia. Tyle, że gwarancji na to nie ma.

Nic, tylko się najebać. Satysfakcja gwarantowana.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Alkomat
PostNapisane: Pt lip 29, 2016 4:35 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
polecam, jak do tej pory w ciągu 2lat użytkowania tylko jedna kalibracja.



Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL