Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:59 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Korsyka-prom
PostNapisane: Śr sty 28, 2015 12:00 am 
Świeżak

Dołączył(a): Pt mar 30, 2012 9:54 pm
Posty: 9
może ktoś był i wie :?:
w czerwcu wybieramy się na Korsykę ,prom z Livorno i tu mam pytanie, jak najlepiej kupić bilety w porcie :?: (nie chodzi mi o kupno przez internet :!: )
prom wypływa o 8 rano, czy w porcie kupuje się je tylko w dzień rejsu przed wypłynięciem czy można to zrobić na przykład dzień wcześniej póznym popołudniem, żeby rano nie latać i szukać kasy na wariata tylko spokojnie załadować się na prom.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Korsyka-prom
PostNapisane: Śr sty 28, 2015 7:40 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So paź 06, 2007 7:53 pm
Posty: 443
Lokalizacja: Kraków
bilet Kupisz w dzień rejsu albo na dzień przed w kasie portowej.na motor (w zasadzie) zawsze jest miejsce choc czerwiec to juz okres "ciasny" na promie.w tym okresie plyna 4 dziennie,2 rano i 2 po pld.wiec z biletem nie powinno byc problemu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Korsyka-prom
PostNapisane: Śr sty 28, 2015 7:56 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So lut 16, 2013 7:26 pm
Posty: 408
oo, to ja przy okazji podpytam: orientujesz sie czy cena za auto rozni sie mocno od tej internetowej zamawianej (powiedzmy teraz) od tej w dniu przybycia na miejsce... (np. lipiec)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Korsyka-prom
PostNapisane: Śr sty 28, 2015 9:17 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 2:04 pm
Posty: 217
Lokalizacja: Katowice
redrobo napisał(a):
oo, to ja przy okazji podpytam: orientujesz sie czy cena za auto rozni sie mocno od tej internetowej zamawianej (powiedzmy teraz) od tej w dniu przybycia na miejsce... (np. lipiec)


To jest nieprzewidywalne.Z tym jest jak z tanimi liniami lotniczymi - teoretycznie lepiej kupić wcześniej przez internet ale bywają później różne promocje itp i czasem bywa tak, że w dniu wyjazdu jest taniej niż dwa miesiące wcześniej.Nie ma reguły...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Korsyka-prom
PostNapisane: Śr sty 28, 2015 10:05 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 8:36 pm
Posty: 434
Lokalizacja: Krosno odrzańskie
2 lata temu zamawialismy z exem przez internet... z tego co pamietam pod koniec czerwca bylo juz dużo drożej..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Korsyka-prom
PostNapisane: Śr sty 28, 2015 11:29 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So paź 06, 2007 7:53 pm
Posty: 443
Lokalizacja: Kraków
redrobo napisał(a):
oo, to ja przy okazji podpytam: orientujesz sie czy cena za auto rozni sie mocno od tej internetowej zamawianej (powiedzmy teraz) od tej w dniu przybycia na miejsce... (np. lipiec)


na auto zdecydowanie zamawiał bym bilet znacznie wcześniej tym bardziej że lipiec to b.mocny sezon.motor pakowałem na Sardynię i na Korsykę (zawsze z Livorno) i zawsze bilet kupowałem tuż przed rejsem....bez problemowo.no ale motor to nie auto a i ja pływałem tam w maju lub wrześniu...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Korsyka-prom
PostNapisane: Śr sty 28, 2015 7:39 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lut 27, 2011 6:33 pm
Posty: 135
Lokalizacja: WZ
Promem nie masz co się przejmować.
W sezonie kupowaliśmy na godzinę przed odpłynięciem dodatkowo dostaniesz rabat na bilet powrotny kupując w porcie. W innym miejscu tego rabatu nie dostaniesz.
O tej samej godzinie z Livorno wypływają dwa promy do Bastii - Mobby włoski i Feeries francuski.
My płynęliśmy Mobby.
Jakby co to wal śmiało.
Polecam Korse. Termin odpowiedni ja byłem w sezonie drogo i gorąco.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Korsyka-prom
PostNapisane: Śr sty 28, 2015 8:13 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So lut 16, 2013 7:26 pm
Posty: 408
Ok dzieki, zanotowalem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Korsyka-prom
PostNapisane: Cz sty 29, 2015 12:07 am 
Świeżak

Dołączył(a): Pt mar 30, 2012 9:54 pm
Posty: 9
Dzięki wszystkim za odpowiedzi i wskazówki .
Rezerwacja przez neta odpada, dokładnie nie jestem w stanie zaplanować którego dnia (wtorek czy np. środa)dojedziemy do Livorno chcemy po drodze zahaczyć jeszcze parę miejsc :D
(generalnie nigdy nie planuje wcześniej gdzie mam dojechać i nie rezerwuje noclegów danego dnia, tylko ogólny plan jazdy a co ma być to będzie :D )
Wiem ze w czerwcu są 2 promy o 8 rano i 2 ok. 14
Jedziemy w ostatni weekend maja i początek czerwca więc temperatura może będzie trochę łaskawsza niż w sezonie :D
to może jeszcze trochę pytań :
gdzie spaliście i jakie ceny :?:
mieliście jedno stałe miejsce na nocleg i z niego robiliście wypady czy codziennie nocleg w innym miejscu :?:
może macie jeszcze jakieś cenne wskazówki np.co warto zobaczyć wg.Was gdzie pojechać (jedziemy na F800gs ,ST 1200 i niestety :D -r1150r-więc teren odpada ewentualnie szutry):?:
z góry dzięki :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Korsyka-prom
PostNapisane: Śr wrz 09, 2015 8:17 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Odświeżę trochę informacje o promach.

Pod koniec sierpnia płynęłiśmy z Genui do Calvi. Prom wypływał ok. 23:00, 6 godzin na wodzie i akurat bladym świtem byliśmy na Korsyce. Do portu przyjechaliśmy 2 godziny przed wypłynięciem, w ciemno, bilety kupiliśmy na miejscu od ręki, bez najmniejszego problemu. Koszt dla 2 osób i 1 motocykla to 98€ :roll:

Z Korsyki na Sardynię prom pływa 3 razy dziennie, ok. 8 rano, o 12 i o 17. Odpływa z Bonifaccio i dopływa do Santa Teresa Gallura. Też przyjechaliśmy w ciemno, akurat tuż przed odpłynięciem, bilety kupione na miejscu. Koszt na 2 os. i moto - 70€, płynie się godzinę. Rozbój w biały dzień :!:

Prom powrotny z Sardynii do Włoch, czyli Olbia - Livorno to 115€ za 2 os. i moto. Rejs o 22:30 z Olbii i przed 7 rano byliśmy w Livorno. Tu akurat bilety kupione 2 dni przed wypłynięciem i całe szczęście, bo tuż przed rejsem młyn był w porcie straszny.

P.S.
Gdyby ktoś był zainteresowany, to zostały mi kupony zniżkowe na promy moby lines, po 18€ każdy. Ważne do końca roku, a ja w tym sezonie już raczej nie będę tam pływał ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL