Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:58 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 52 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Pn gru 08, 2014 11:32 am 
Aktywny

Dołączył(a): N lis 16, 2014 9:51 pm
Posty: 134
szuler napisał(a):
CZARNOGORA:
Kotor - Cetinje - Podgorica
Proponowałbym przejazd w drugą stronę odcinka Cetinje - Kotor - ta traska robi duuuużo większe wrażenie w dół niż w górę :D

Tara - kanion Tary - OK

Bar i Budva ??? - klimatyczne ale typowe dla tamtego regionu

Park Durmitor - Zabljak - Kanion Tary
Też proponowałbym w drugą stronę - zjazd do Tary - argumenty jak przy Kotorze.
Durmitor - w 2009 przejechaliśmy 3 czerwca - 7 dni po udrożnieniu przejazdu. Wcześniej próbowaliśmy ok. 10 maja w 2008 bez powodzenia. Droga była nieprzejezdna zaraz za Żabljakiem.

Kotor i Boka Kotorska - na Kotor rzuciliśmy okiem - odpuściliśmy sobie wdrapywanie się do góry po x schodach

dzieki dzieki, uwzglednimy na pewno bo 2 z 3 z Nas to zapaleni amatorzy fotografii ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Pn gru 08, 2014 11:48 am 
Aktywny

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 9:04 pm
Posty: 112
Sama Cetinje to też nic ciekawego...trasa super do Kotoru, ale co kto lubi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Pn gru 08, 2014 12:01 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lis 16, 2014 9:51 pm
Posty: 134
motopyra napisał(a):
Sama Cetinje to też nic ciekawego...trasa super do Kotoru, ale co kto lubi.

czesc Luki,

trasa zostanie, dlatego jest osobno, Kotor z Boka Kotorska doszedl po czasie ale mamy netto 6 dni na Czarnogore i Albanie i sie zawezamy aby zlapac jakas logistyke, dzieki za glos / potwierdzenie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Pn gru 08, 2014 12:12 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 17, 2009 8:52 am
Posty: 127
Lokalizacja: Okolice Słupska
motopyra napisał(a):
Sama Cetinje to też nic ciekawego...trasa super do Kotoru, ale co kto lubi.


Cetinje - tylko przejechać - fakt. Natomiast zjazd do Kotoru - jak do tej pory najbardziej wyeksponowany zjazd jakim jechałem. Pokonałem go jadąc z plecaczkiem, mając na dużej Vara dopiero ok 4kkm po 15 latach przerwy na moto - emocje jakie temu towarzyszyły będę pamiętać dożywotnio.... :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Pn gru 08, 2014 12:28 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 9:04 pm
Posty: 112
Jak się nie będziesz wylegiwał na leżakach w Budvie to w 6 dni z palcem w.... opierniczysz Czarnogórę.
@recki napisał(a):
motopyra napisał(a):
Sama Cetinje to też nic ciekawego...trasa super do Kotoru, ale co kto lubi.

czesc Luki,

trasa zostanie, dlatego jest osobno, Kotor z Boka Kotorska doszedl po czasie ale mamy netto 6 dni na Czarnogore i Albanie i sie zawezamy aby zlapac jakas logistyke, dzieki za glos / potwierdzenie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Pn gru 08, 2014 1:24 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
@recki napisał(a):
.. mamy netto 6 dni na Czarnogore i Albanie ..


Jeśli masz łącznie 6 dni na oba kraje, to zostaw Albanię na inny raz. Jedź Chorwacja, BiH i MNE. Jeśli chcesz zrobić Albanie i MNE w 6 dni, to dołączysz do grona osób, kóre "przeleciały" przez miejsca w celu ich zaliczenia i nic więcej. Nie zapamietasz nic z tych krajów, będziesz tylko zapier....ał żeby wyrobić się w czasie. Ponadto, to są góry i Wasze kilometrowe przebiegi mogą być niższe niż zakładasz.

Dodatkowo, z sobie tylko znanych powodów odpusczasz piękny kraj jakim jest BiH (a jest po drodze i to tej szybszej z Polski), a uparcie pakujesz się do Serbii, gdzie na dojazdówkach nie ma nic i jest dużo dłużej :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Pn gru 08, 2014 1:38 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 9:04 pm
Posty: 112
I dlatego mój komentarz nie obejmował Albani tylko Czarnogórę, dojechać trzeba a BiH jest rewelacyjna. Ja przy planowaniu nie pomyslałem o tym i było za dużo jazdy a za mało odpoczynku. Arek zostaw Albanię na 2016, chętnie pogonię z Tobą i dołożymy Macedonię. Ale jak chcesz polatać i wrócić "fajnie" zmęczony to goń ile się da.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Pn gru 08, 2014 1:58 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So mar 14, 2009 8:04 am
Posty: 496
Lokalizacja: Słomianki k. Babilonu
Koledzy maja rację w 200%. Szkoda tak lecieć i lecieć jedynie. Zrób MNE dokładnie, zróbcie sobie spacer po Durmitorze i wracaj albo przez Bośnię, albo np. wschodem Serbii wzdłuż Dunaju. Oczywiście omijając z daleka wszelkie trasy szybszego ruchu. Odpuść A. na ten raz, bo naprawdę niczego nie poczujecie, w tak krótkim czasie. No i czasem jakiś poranny 'ból głowy' :-) sie może przydarzyć i trzeba bedzie całodzienny plan rewidować. A tak, to bez stresu, bo przecież o to poniekąd chodzi, czyż nie?
Pzdr
Jac


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Wt gru 09, 2014 12:55 am 
Aktywny

Dołączył(a): N lis 16, 2014 9:51 pm
Posty: 134
Arkan napisał(a):
@recki napisał(a):
.. mamy netto 6 dni na Czarnogore i Albanie ..


Jeśli masz łącznie 6 dni na oba kraje, to zostaw Albanię na inny raz. Jedź Chorwacja, BiH i MNE. Jeśli chcesz zrobić Albanie i MNE w 6 dni, to dołączysz do grona osób, kóre "przeleciały" przez miejsca w celu ich zaliczenia i nic więcej. Nie zapamietasz nic z tych krajów, będziesz tylko zapier....ał żeby wyrobić się w czasie. Ponadto, to są góry i Wasze kilometrowe przebiegi mogą być niższe niż zakładasz.

Dodatkowo, z sobie tylko znanych powodów odpusczasz piękny kraj jakim jest BiH (a jest po drodze i to tej szybszej z Polski), a uparcie pakujesz się do Serbii, gdzie na dojazdówkach nie ma nic i jest dużo dłużej :?:

Arkan, bez urazy ale
1. pytałem o co innego (wlasnie z tych samych powodów)
2. proponujesz mi zamiast 2 krajów 3 w 6 dni (?!)
3. szanuje Twoje doświadczenie ale opuściłem rownież inne ciekawe kraje jak Rumunia na przykład - o gustach sie nie dyskutuje przynajmniej nie w taki sposób.

Jesli masz ochotę mnie punktować prosze Cie bardzo ale nie licz na dialog. Zycie jest bezlitosne: brak urlopu, brak czasu, chęć przebywania z rodzina ... wymieniać mozna dłużej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Wt gru 09, 2014 1:19 am 
Aktywny

Dołączył(a): N lis 16, 2014 9:51 pm
Posty: 134
Jac napisał(a):
Koledzy maja rację w 200%. Szkoda tak lecieć i lecieć jedynie. Zrób MNE dokładnie, zróbcie sobie spacer po Durmitorze i wracaj albo przez Bośnię, albo np. wschodem Serbii wzdłuż Dunaju. Oczywiście omijając z daleka wszelkie trasy szybszego ruchu. Odpuść A. na ten raz, bo naprawdę niczego nie poczujecie, w tak krótkim czasie. No i czasem jakiś poranny 'ból głowy' :-) sie może przydarzyć i trzeba bedzie całodzienny plan rewidować. A tak, to bez stresu, bo przecież o to poniekąd chodzi, czyż nie?
Pzdr
Jac

Jac, moze i tak sie skończy ale jakiś plan musimy miec.
Zaczęliśmy z grubego C bo powrót był przez Rumunię ;-)
Zeszliśmy z planu. Pozniej wyjazd miał byc w kwietniu, jest w maju.
Kolega nakłada Nasze punkty na mapę i umiejscawia w czasie - pewnie tez zmieni to Nasz plan. :)

Nikt z Was Arkan, Motopyra, Jac nie zapytał dlaczego Albania a od razu zrób to tamto tak inaczej. Macie doświadczenie i praktykę ale wiecie tez, ze Albanie asfaltuja i to jeden z ostatnich momentów aby tam pojechać i zobaczyc to z szutru - Wy juz byliście stad przypuszczam Wasze porady. ;-) Dodatkowo nie jestem milionerem i nie mam wolnego czasu tyle co bym chciał (3 tygodnie na każdy kraj), a urlop trzeba szanować i współdzielić z rodzina, prawda?

Dzieki za głos w dyskusji. Wiem, ze jedna z następnych wypraw to CH i BiH.
Ale to dopiero w 2016 bo na 11.09.2015 juz planowana Rumunia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Wt gru 09, 2014 1:26 am 
Aktywny

Dołączył(a): N lis 16, 2014 9:51 pm
Posty: 134
motopyra napisał(a):
I dlatego mój komentarz nie obejmował Albani tylko Czarnogórę, dojechać trzeba a BiH jest rewelacyjna. Ja przy planowaniu nie pomyslałem o tym i było za dużo jazdy a za mało odpoczynku. Arek zostaw Albanię na 2016, chętnie pogonię z Tobą i dołożymy Macedonię. Ale jak chcesz polatać i wrócić "fajnie" zmęczony to goń ile się da.

Łukasz, z Toba zawsze :) Lecicie do Maroka (ja odpadłem przez ebole). Zazdroszczę Wam. Chce to sobie zrekompensować wlasnie Czarnogora i Albania. Zobaczymy czy sie uda ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Wt gru 09, 2014 9:01 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
@recki napisał(a):
Arkan napisał(a):
@recki napisał(a):
.. mamy netto 6 dni na Czarnogore i Albanie ..


Jeśli masz łącznie 6 dni na oba kraje, to zostaw Albanię na inny raz. Jedź Chorwacja, BiH i MNE. Jeśli chcesz zrobić Albanie i MNE w 6 dni, to dołączysz do grona osób, kóre "przeleciały" przez miejsca w celu ich zaliczenia i nic więcej. Nie zapamietasz nic z tych krajów, będziesz tylko zapier....ał żeby wyrobić się w czasie. Ponadto, to są góry i Wasze kilometrowe przebiegi mogą być niższe niż zakładasz.

Dodatkowo, z sobie tylko znanych powodów odpusczasz piękny kraj jakim jest BiH (a jest po drodze i to tej szybszej z Polski), a uparcie pakujesz się do Serbii, gdzie na dojazdówkach nie ma nic i jest dużo dłużej :?:

Arkan, bez urazy ale
1. pytałem o co innego (wlasnie z tych samych powodów)
2. proponujesz mi zamiast 2 krajów 3 w 6 dni (?!)
3. szanuje Twoje doświadczenie ale opuściłem rownież inne ciekawe kraje jak Rumunia na przykład - o gustach sie nie dyskutuje przynajmniej nie w taki sposób.

Jesli masz ochotę mnie punktować prosze Cie bardzo ale nie licz na dialog. Zycie jest bezlitosne: brak urlopu, brak czasu, chęć przebywania z rodzina ... wymieniać mozna dłużej.


Wiesz co Kolego, czytam Twoją odpowiedź i zastanawiam się o czym Ty piszesz. Jakie punktowanie? Jaka dyskusja o gustach i w jaki sposób? Nie za bardzo wiadomo co Ci odpowiedzieć, bo to trochę od czapy. Co ma Rumunia z tym wspónego? Chorwacja i BiH leżą na najszybszej drodze (a twierdzisz, że masz mało czasu) z Polski do Durmitoru (który chcesz zobaczyć) a Rumunia to inny zupełnie kierunek. Dodatkowo wjazd od strony Foce (pominąwszy najpiękniejszy wjazd jaki jest do MNE) daje Ci możliwość podjęcia decyzji w oparciu o realne warunki pogodowe panujące w Durmitorze (a te zminiają się wiosną bardzo dynamicznie), a nie prognozy pogody, które w górach nie działają tak dobrze jak nad morzem.

Rozumiem, że kupiłes GSa i jesteś podniecony milionem nowych możliwości, które się otwierają (to normalne), ale ochłoń trochę, usiądź nad mapą i oceń możliwości czasowe i siły. Bałkany (szczególnie w górskich partiach) jeśli chcesz zjechać z tras szybkiego ruchu są piękne ale wymagające. W złą pogodę są niebezpieczne, a po 100km masz dość wszystkiego. Jedziesz w grupie, a to powoduje, że ktoś nie będzie jechał swoim tempem. Na autostardzie bez znaczenia, ale na odcinku 100km składającym się z samych serpentyn bez pobocza to ma ogromne znaczenie. Itd, itd....

Chcesz usłyszeć, że Twój pomysł jest OK i jak go lekko zmodyfikować, żeby był jescze bardziej OK. Według mnie nie jest dobry i nie jest to kwestia gustu, tylko praktyki i bezpieczeństwa jazdy.
Życzę udanej wyprawy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Wt gru 09, 2014 10:56 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 2:04 pm
Posty: 217
Lokalizacja: Katowice
@recki napisał(a):
co myslicie pany, potrzebuje odskoczni od tych planow i jakiejs madrej porady, madrego slowa


czytam sobie ten wątek i myślę że przede wszystkim potrzebujesz luzu:)
Wyjazd motocyklowy (ja mam ich za sobą 7 na rózne kontynenty) to przede wszystkim przygoda,pokonywanie pojawiających się trudności i czerpanie z tego satysfakcji.
Robienie takiego planu gdzie wszystko jest ustalone przy biurku w Polsce co do godziny i kilometra jest bezsensu.
Zobaczysz że na Bałkanach Twój misterny plan polegający na zobaczeniu jak najwięcej w krótkim czasie rozsypie się już pierwszego lub drugiego dnia.
Pisali o tym koledzy - pogoda,warunki na drodze,zmęczenie górskimi winklami,różne tempo w grupie itd.
Byłem na Bałkanach kilka razy,na pewno Ci się tam spodoba ale pod warunkiem że podejdziesz do tematu na luzie i elastycznie a nie jak do realizacji kolejnego zadania w korporacji


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Wt gru 09, 2014 1:08 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 9:04 pm
Posty: 112
@recki, plan musi być ale porady też warto zabrać ze sobą, koledzy nie jeden wypad już zaliczyli a góry wiosną są jeszcze zdradzieckie. Pogoda też potrafi skrócić Wasz plan. 3 dni w deszczu i zaraz zaczną się fochy,odsypianie, kombinowanie na różne sposoby. Awarie też się trafiają. Jedź i staraj się realizować swój plan, jak wrócisz i Ci się uda to napisz relację.
A na zachętę nasz wypad na południe: viewtopic.php?f=77&t=3298


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Wt gru 09, 2014 3:21 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lis 16, 2014 9:51 pm
Posty: 134
... ale panowie, nie czujcie sie urazeni moimi wypowiedziami bardzo Was prosze, jestem szczery i nigdy nie owijam w bawelne - nie klamie, powiedzialem / napisalem na wprost a ze sie nie znamy to pewnie doszlo do nieporozumienia w komunikacji. :)

Spokojnie, moje wypowiedzi nie byly wynikiem braku luzu czy jakiegos spiecia. Wprost przeciwnie, bardzo sie tym ciesze a kazde z Waszych porad skrupulatnie rozwazam i czesto stosuje. Wiele z nich zostalo juz uwzglednionych wlasnie w tym wyjezdzie.

Arkan, nie zalezy mi na pochlebstwach - zmienilismy date wyjazdu pod wplywem Twoich sugestii. To, ze mam GSa nie powoduje, ze teraz wszystko bedzie planowane pod to. Raczej odwrotnie, ze wzgledu na to, ze mam GSa przeszkolilem sie w jezdzie w terenie w Hechlingen, przygotowuje sie do tego wyjazdu biegajac i jezdzac na rowerze (od czerwca prawie 1000 km) itepe itede...

Nie oceniajcie kogos po tym jak pisze posty w 1szej o nocy bo tylko wowczas ma czas. ;-)

Decyzja jest taka aby zrobic te dwa kraje z powodow o ktorych pisalem i teraz, zdajac sobie sprawe, ze za duzo bysmy chcieli zadalem to pytanie / prosbe o zniechecenie do ktoregos z punktow. Mamy ten czas, ktory mamy i nic tego nie zmieni, chcemy to zrobic w takim czasie i warunkach. Rozumiem, ze mozna inaczej i lepiej ale chyba tez mozna uszanowac Nasze postanowienia. Odwieczny problem wszystkich projektow -> budzet, w tym przypadku czasowy.

Usmieszki w wypowiedziach nie znalazly sie od parady.
... ale wszystkich urazonych zapraszam na piwo :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 52 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL