Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:11 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 52 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Wt gru 02, 2014 11:37 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lis 16, 2014 9:51 pm
Posty: 134
2 slowa wstepu: przeczytalem wiekszosc z watkow dotyczacych wypadow na Balkany, dosc aktywnie i ze zrozumieniem przygotowuje sie do wyjazdu na wiosne gdzie celem ma byc Czarnogora i Albania.

i teraz, wyjazd jest na 10 dni piatek-niedziela, weryfikujac wszystkie ciakawe miejsca w tych dwoch krajach (pozostale kraje to jedynie transfer tam i z powrotem) okazalo sie, ze mniej wiecej mam plany na 8 - 10 dni netto nie liczac dojazdu. po dyskusjach z kompanami stwierdzilismy, ze jak-najszybciej i nawet kosztem czterech liter i kregoslupa lecimy tam i z powrotem tak aby jak najwiecej czasu netto zostalo na wlasnie Czarnogore i Albanie.

no to po-kolei, DOJAZD:
zakladajac, ze bedziemy systematycznie posuwac sie do przodu, nie czesto sikac i rzetelnie realizowac targety wyjezdzajac w Piatek okolo poludnia jestesmy w Sobote wieczorem w Czarnogorze i od Niedzieli rano zaczynamy. tam bedzie okolo 1500km i netto 19h jazdy ale wydaje mi sie, ze nie ma co narzekac i marudzic, lepiej miec czas na zgubienie sie i bladzenie / zwiedzanie w Czarnogorze i Albanii niz po Slowacji i Wegrzech.

DAY1 -> Piatek start 13:00: https://goo.gl/maps/hu3Nz
jesli nie damy rady dojechac do okolic Budapesztu to po drodze mozemy przenocowac w Trnavie
http://www.booking.com/searchresults.pl.html

DAY2 -> Sobota start 9:00: https://goo.gl/maps/VXB6X
po c.a. 379 km qiuck look at Belgrad Serbia - LUNCH i jedziemy dalej do Czarnogory

... tu jest brakujaca czesc, o ktorej pozniej ...

i POWROT:
mam nadzieje, ze koledzy zaakceptuje moja opcje z tzw bezpieczenstwem w drodze powrotnej i zakladajac, ze bedziemy zmeczeni po i bedzie Nam zalezalo na czasie w drodze powrotnej jest krocej niz do Czarnogory ale ... przez Bosnie/Hercegowine wlasnie i kawalek Chorwacji.

DAY9: https://goo.gl/maps/q14SB

DAY 10: https://goo.gl/maps/0BPsT

i teraz klu programy, wymyslilem, ze aby zobaczyc jak najwiecej a jak najmniej powtarzac trasy zrobimy objazd tych dwoch krajow nastepujaco: polecimy w Czarnogorze do dolu przez kolejke linowa nad wybrzeze i bedziemy przemieszczac sie czescia zachodnia kraju w dol do Albanii az do jeziora Ohrydzkiego Albansko-Macedonskiego, ktore objedziemy dookola i z powrotem polecimy strona wschodnia Albanii do gory do Czarnogory (zachaczajac o kawalek Macedonii) do przepieknych tras w gorach Czarnogory a konczac w Parku Krajobrazowym Durmitor Żabljak a z tamtad jako punktu startowego do domu DAY9 a na koniec DAY10.

co myslicie pany, potrzebuje odskoczni od tych planow i jakiejs madrej porady, madrego slowa w sprawie bo mam swiadomosc, ze za duzo chce a za malo czasu mam - juz nawet myslalem aby zrobic plebiscyt na najlepsze Waszym zdaniem miejsca w tych krajach ale o gustach sie nie dyskutuje a ja sam wolalbym ocenic czy warto czy nie. dodatkowo mam swiadomosc, ze moze cos stanac nam na drodze i bedziemy musieli zmienic plany na miejscu czesciowo lub calkowicie co do jednego czy dwoch dni... ot i w tym miejscu licze na Was :)

dla klarownosci, lecimy we trojke na duzych GSach i pieniadze nie sa priorytetem pierwszoplanowym a ilosc zwiedzonych i zobaczonych miejsc HELP


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Śr gru 03, 2014 9:35 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
Masz trochę bez sensu zrobione dojazdówki. Nic tam ciekawego nie ma, a stracisz tylko czas. Dodatkowo ładujesz się w kwietniu od strony gór, a tym dość często jest na wiosnę bardzo deszczowo. Jedziecie na szybkich motocyklach, więc zaplanujcie podróż autostradami do wysokości Trogiru (będziecie tam 2giego dnia podróży około południa). Tam na podstawie prognozy pogody zdecydujecie, czy wjeżdżacie do MNE dołem, czy odbijacie w stronę Mostaru i wjeżdżacie do MNE od strony Foce i Durmitoru. Jeśli dołem, to robicie Kotor, Lovcen i dalej w stonę Virapazaru i jeź Skadarkiego w stronę Albani. Z powrotem idziecie góra, Biogradska Gora i jeśli się da ( pewnie nie da) to przejedziecie przez Durmitor. Jeśli nie da rady Durmitor, to zjedziecie przez Niksic, Trebinje do Dubrovnika i do domu.

Generalnie - w wybranym przez Ciebie terminie w górach może być śnieg. Idealnie byłoby jechać na początku czerwca (choć nie ma reguły - ja w zeszłym roku nie dałem rady w czerwcu wjechać do Durmitoru., bo było oberwanie chmury i wicher)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Śr gru 03, 2014 10:39 am 
Aktywny

Dołączył(a): N lis 16, 2014 9:51 pm
Posty: 134
no fakt, troche zapomnialem w tym wszystkim o pogodzie
dojazd wybieralem raczej bezpieczniejszymi krajami ale rozumiem, ze testowales i nie ma zagrozenia

przemysle to raz jeszcze bo faktem jest, ze lepiej nie tracic sily i czasu na deszcz i snieg jeszcze przed "wyladowaniem" na miejscu

dzieki za rozsadny glos i sluszne propozycje


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Śr gru 03, 2014 11:13 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
@recki napisał(a):
...dojazd wybieralem raczej bezpieczniejszymi krajami ale rozumiem, ze testowales i nie ma zagrozenia...


Niezbyt wiem o jakim zagrożeniu mówisz? Polska-Czechy-Austria-Słowienia-Chorwacja-BiH-MNE-Albania-Macedonia. Który z tych krajów budzi Twoje obawy?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Śr gru 03, 2014 11:25 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So mar 14, 2009 8:04 am
Posty: 496
Lokalizacja: Słomianki k. Babilonu
Hej,
Może chodzi o niebezpieczeństwo nadmiernego spożycia rakiji? Ewentualne obżarstwa dobrych dań różnorodnych :lol: :lol:
A jeśli chodzi o Durmitor, to bywa, że na przełomie kwietnia i maja nie ma śniegu, ale zimno tak, że jajka marzną "na kamienie", ale za to nad morzem to już około 20 st.C.
J.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Śr gru 03, 2014 12:06 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
Jac napisał(a):
.. Ewentualne obżarstwa dobrych dań różnorodnych :lol: :lol:
...


Weź mi nic nie mów. To jedyny kierunek wyjazdów motcyklowych, z którygo przyjeżdżam cięższy niż wyjechałem...a ich burek i jagnięcina to mi się śnią po nocach :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Śr gru 03, 2014 3:53 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lis 16, 2014 9:51 pm
Posty: 134
Arkan napisał(a):
@recki napisał(a):
...dojazd wybieralem raczej bezpieczniejszymi krajami ale rozumiem, ze testowales i nie ma zagrozenia...


Niezbyt wiem o jakim zagrożeniu mówisz? Polska-Czechy-Austria-Słowienia-Chorwacja-BiH-MNE-Albania-Macedonia. Który z tych krajów budzi Twoje obawy?

Słowenia i BiH rozumiem, ze sie mylę?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Śr gru 03, 2014 4:15 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
Słowenia to UE, a BiH on-road zagrożenia, to nagminne ścinanie zakrętów przez pojazdy z przeciwka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Śr gru 03, 2014 6:58 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lis 16, 2014 9:51 pm
Posty: 134
Arkan napisał(a):
Słowenia to UE, a BiH on-road zagrożenia, to nagminne ścinanie zakrętów przez pojazdy z przeciwka.

Relaxed :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Śr gru 03, 2014 8:13 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N lis 18, 2012 1:04 pm
Posty: 68
Lokalizacja: Radom
@recki napisał(a):
Arkan napisał(a):
@recki napisał(a):
...dojazd wybieralem raczej bezpieczniejszymi krajami ale rozumiem, ze testowales i nie ma zagrozenia...


Niezbyt wiem o jakim zagrożeniu mówisz? Polska-Czechy-Austria-Słowienia-Chorwacja-BiH-MNE-Albania-Macedonia. Który z tych krajów budzi Twoje obawy?

Słowenia i BiH rozumiem, ze sie mylę?


Pojedź przez Kosowo :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Śr gru 03, 2014 8:52 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lut 27, 2011 6:33 pm
Posty: 135
Lokalizacja: WZ
Plan ciekawy ale termin :roll:
W niektórych rejonach będzie leżał śnieg.
W tym roku w na początku czerwca transalpina była zasypana i momęntami nieprzejezdna. Byłem i średnio wspominam alpinę.
Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcesz mieć z tego wypadu przyjemność czy pokonać za wszelką cenę trasę. Znam gościa co nordkapp w zimę zaliczył http://www.travelmoto.pl/podroze/podroz ... rdkap-zima
Powodzenia i zdaj relację.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Śr gru 03, 2014 9:19 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 7:31 pm
Posty: 108
Wszystkie przełęcze powyżej 1200-1500m będą jeszcze na bank w śniegu, znam to z autopsji :)
Durmitor w maju: https://picasaweb.google.com/1097660249 ... 7631665314
Teth w maju: https://picasaweb.google.com/1097660249 ... 1719362994
Wyjątkowo ambitny plan, a mało czasu na wszystko jak sam słusznie zauważyłeś; przy dobrych wiatrach 2 dni na dojazd i 2 dni na powrót reszta na miejscu, skupiłbym się bardziej na Chorwacji i Czarnogórze - jest co zobaczyć, Albanię bym odpuścił :)
Pora roku GIT, dzień wyjątkowo długi - to niewątpliwie DUŻY + :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Cz gru 04, 2014 1:52 am 
Aktywny

Dołączył(a): N lis 16, 2014 9:51 pm
Posty: 134
Horoś napisał(a):
Plan ciekawy ale termin :roll:
W niektórych rejonach będzie leżał śnieg.
W tym roku w na początku czerwca transalpina była zasypana i momęntami nieprzejezdna. Byłem i średnio wspominam alpinę.
Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcesz mieć z tego wypadu przyjemność czy pokonać za wszelką cenę trasę. Znam gościa co nordkapp w zimę zaliczył http://www.travelmoto.pl/podroze/podroz ... rdkap-zima
Powodzenia i zdaj relację.

spoko, po uwadze arkana przestudiowalem temperetury i ilosc godzin slonca w dzien i ... szybko zmienilismy termin na maj ;-)
relacje zdam na pewno, chyba nawet ksiazke napisze :lol:

ropuch1978 napisał(a):
Wszystkie przełęcze powyżej 1200-1500m będą jeszcze na bank w śniegu, znam to z autopsji :)
Durmitor w maju: https://picasaweb.google.com/1097660249 ... 7631665314
Teth w maju: https://picasaweb.google.com/1097660249 ... 1719362994
Wyjątkowo ambitny plan, a mało czasu na wszystko jak sam słusznie zauważyłeś; przy dobrych wiatrach 2 dni na dojazd i 2 dni na powrót reszta na miejscu, skupiłbym się bardziej na Chorwacji i Czarnogórze - jest co zobaczyć, Albanię bym odpuścił :)
Pora roku GIT, dzień wyjątkowo długi - to niewątpliwie DUŻY + :)

no stary, zdjecie mi sporo uzmyslowilo :|


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Pn gru 08, 2014 11:00 am 
Aktywny

Dołączył(a): N lis 16, 2014 9:51 pm
Posty: 134
panie / panowie:

mam nietypowa prosbe dzisiaj, czy moglibyscie mnie ZNIECHECIC do ktorego z punktow na Naszej majowej wycieczce do Czarnogory i Albanii?
wszystko bym chcial zobaczyc ale ... stad prosba jak wyzej, dajcie znac, ze nie warto bo .. i kilka slow dlaczego.

z moich dzisiejszych przemyslen wynika, ze miejscowosci Bar i Budva w Czarnogorze jak i Parki Narodowe Tomor i Lure w Albanii mozna odpuscic bo sa najmniej ciekawymi miejscami z tych na liscie - oznaczone ???

CZARNOGORA:
Kotor - Cetinje - Podgorica
Tara - kanion Tary
Bar i Budva ???
Bilejo Polje lub Plevlja jako punkt startowy do wylotu na Serbie
Park Durmitor - Zabljak - Kanion Tary
Kotor i Boka Kotorska

ALBANIA:
Gory Przeklete SH20 - Theth SH21
Jezioro Szkoderskie - Szkoder - Kukes
Szkoder - Mes -> Brige
Blue Eye - okreg Saranda
Jezioro Ochrydzkie
SH36 do Burrel / lub z J. Ochrydzkiego do Burrel przez SH36
Lengarica Canyon - Permet
Park Narodowy Tomor ???
Park Narodowy Lure ???

z gory dzieki za pomoc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: balkany'15 wiosna 17-26.04.2015
PostNapisane: Pn gru 08, 2014 11:19 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 17, 2009 8:52 am
Posty: 127
Lokalizacja: Okolice Słupska
CZARNOGORA:
Kotor - Cetinje - Podgorica
Proponowałbym przejazd w drugą stronę odcinka Cetinje - Kotor - ta traska robi duuuużo większe wrażenie w dół niż w górę :D

Tara - kanion Tary - OK

Bar i Budva ??? - klimatyczne ale typowe dla tamtego regionu

Park Durmitor - Zabljak - Kanion Tary
Też proponowałbym w drugą stronę - zjazd do Tary - argumenty jak przy Kotorze.
Durmitor - w 2009 przejechaliśmy 3 czerwca - 7 dni po udrożnieniu przejazdu. Wcześniej próbowaliśmy ok. 10 maja w 2008 bez powodzenia. Droga była nieprzejezdna zaraz za Żabljakiem.

Kotor i Boka Kotorska - na Kotor rzuciliśmy okiem - odpuściliśmy sobie wdrapywanie się do góry po x schodach


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 52 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL