Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:45 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 8   [ Posty: 114 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Czy przyłączyłbyś się do tworzenia off-road'owego szlaku przez Polskę?
tak 94%  94%  [ 163 ]
nie 6%  6%  [ 10 ]
Liczba głosów : 173
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 01, 2008 4:23 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
K.p. mógłby ograniczyć jeżdźenie w okresie lęgowym. Raptem dwa-trzy miesiące na wiosnę. Na pewno taki argument padł ze strony organizatora tego projektu.
Mam wrażenie że ludzie kórzy o tym decydują nie wydadzą zgody jeśli nie mają w tym konkretnego interesu. Tak jak to jest z kopalniami czy budową dróg.
Ale nie ma co załamywać rąk , trzeba się organizować i próbować.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 02, 2008 9:19 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
można oczywiście pójść też w drugą stronę i zakazać (prawie) wszystkiego. Tak jest w Niemczech i co najgorsze, prawo jest tam egzekwowane. Ale tam wyznacza się specjalne trasy dla motocykli, oznakowuje i stawia wzdłuż nich hotele i kafejki, i tak naprawdę jest dobrze i bezpiecznie. Bo jak tu myśleć o eksploracji dzikich terenów off-road najbardziej zurbanizowanego i cywilizowanego kraju w Europie? Przeciwieństwem do Niemiec jest Rumunia, gdzie... sami wiecie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 13, 2009 2:25 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 05, 2009 11:36 am
Posty: 449
Lokalizacja: Kujawy oraz Brodnica
A co powiecie na trasę (raczej traskę) na własnym sporym polu? Nieużytek kilkuhektarowy o dość ciekawym ukształtowaniu. Jak Tomek dostarczy mi oczekiwane oponki TKC, to zamawiam chłopa z traktorem i broną - wtedy będziemy 'planować trasę' :twisted: Relacje - wkrótce, gdy będzie już co pokazać. Jeśli się powiedzie- to zapraszam. Okolica Ciechocinka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 13, 2009 3:46 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 04, 2007 2:44 pm
Posty: 493
Lokalizacja: Kraków
Ostatnio czytałem o facecie, który dostał wyrok za zrobienie nielegalnego toru MX na WŁASNYM POLU!!!
Postaram się odszukać gdzieć link, tor oprotestowali (jeśli dobrze pamiętam) zieloni - pole było blisko lasu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 13, 2009 4:01 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 05, 2009 11:36 am
Posty: 449
Lokalizacja: Kujawy oraz Brodnica
O ja p....le!
To do tego już doszło?!
To tym bardziej spróbuje. Faszystowska Europa. Zero wolności. Na wszystko przepis,urząd do spraw wszelakich. Ech,szkoda gadać..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 13, 2009 9:11 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 17, 2008 5:05 pm
Posty: 413
Lokalizacja: Radom
Dla mnie pomysł pierwsza klasa :D , wolał bym zorganizować w takim miejscu zlotowisko, pod namiotami, cywilizowani na pensjonaty, jest w okół Ciechocinka ich w ciul, a potrzodować można traski on i off na terenie zamkniętym, prywatnym nawet policja nie ma prawa wejść.
To co pisze Bassride tyczy się imprez otwartych, publicznych


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 06, 2009 10:47 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Wt lut 17, 2009 3:18 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Gdańsk
https://www.farmer.pl/fakty/polska/wiej ... 2aa87.html
:?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 06, 2009 11:19 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
jak to sie mowi - psy ogrodnika
przeciez jezdzil po swoim i napewno nie po 22-giej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 08, 2009 11:05 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 05, 2009 11:36 am
Posty: 449
Lokalizacja: Kujawy oraz Brodnica
Zauważcie:
"Sąd uznał mężczyznę winnym zmniejszenia wartości przyrodniczej prawnie chronionego terenu Chęcińsko-Kieleckiego Parku Krajobrazowego" -jednak facet sam sobie nieco kłopotu narobił.

"Wyrok jest nieprawomocny" - jak to w Polsce, trochę się 'pobuja' przez sądy i nic mu nie zrobią. Ostatecznie wygładzi teren spychaczem i będzie git.

Za to chmara darmozjadów-biurokratów jest mu wdzięczna. Wszak daje im zajęcie. Jaka to miła praca: przekładanie papierków, wysyłanie korespondencji,wydawanie wyroków. Ileż to od tego przybywa w narodzie dóbr..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: motocyklowy szlak transpolski (off road)
PostNapisane: Śr lis 11, 2009 11:05 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm
Posty: 1998
Lokalizacja: Plymouth/Opole
Dominiku czy temat jeszcze żyje? Ktoś Ci pomaga?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: motocyklowy szlak transpolski (off road)
PostNapisane: Cz lis 12, 2009 9:52 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
temat żyje. Wciąż ustalam trasę. Narazie na MapSource i mapach papierowych. Planuję w 2010 przejechać całość. Odcinek od jeziora Jeziorsko (okolice Sieradza) do Babiej Góry jest już zrobiony i sprawdzony. Nie doczekałem się jeszcze propozycji pomocy, ale myślę, że na zlocie coś Wam pokaże i obgadamy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: motocyklowy szlak transpolski (off road)
PostNapisane: Cz lis 12, 2009 11:56 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
Dominik, chętnie pomożemy - musisz jedynie powoedzieć nam czego jednoznacznie od nas potrzebujesz. bo kurcze nie wiem od czego zacząć..:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: motocyklowy szlak transpolski (off road)
PostNapisane: Cz lis 12, 2009 8:19 pm 
Primo, wielki szacun dla Dominika za chec i wlozony trud.

Secundo, wybor by zrobic trase turystyczna via polonica jest sluszny z podanych juz wzgledow, ale nie odstepowalbym tworzenia tras na 1-2 dniowe eskapady, o roznym stopniu trudnosci. Jezdzac MTB mielismy z ekipa kika/nascie jakby gotowcow - tras klasykow na wyjazd z panna albo na hardkor, mozna bylo latwo zrobic szybki wypad a nei kombinowac z gepesem na miejscu.
Nie zauwazylem na tym forum takiego miejsca (moze jest inne forum?) gdzie kowalski wrzuca tracka (jak jest len) plus krotki opis, co ciekawego i jaki stopien trudnosci (teren, przeszkody). Co do zasady trasy winny byc legalne ;) Dzieki temu np. moge szybko znalezc fajan trase, albo propozycje np. w beskidzie wyspowym, a nie szukac po starych mapach wzkart plus GPmapa etc, ktorych zawartosc merytoryczna jest watpliwa...
a tak wiem ze trasa jest taka a taka bo kowalski przede mna ja przejechal. sam chetni bym takei wrzucil jak juz sie dorobie odpowiedniego mileage, bo na razi to co chwile sie lapei ze chce dakarkie mwjechac w trasy nei dal moto. MTB nie bylo problemu :|

A po trzecie mozna gdzies zobaczyc efekty pracy? Interesuje mnie poludnie kraju i jak wyznaczyles przejazdy. Mysle ze moga one sie kwalifikowac do klasy I tras - przejezdne dla kazdego adv :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: motocyklowy szlak transpolski (off road)
PostNapisane: Pt lis 13, 2009 9:40 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
Efektem pracy jest masa track-ów, które muszę obrobić, podzielić, posklejać. Potem na ich podstawie wykreślić trasę w MapSource. Potem opisać ciekawe punkty (turystyczne, stacje benz., wybrane pensjonaty, itp.). Potem wszystko nanieść na zeskanowane mapy. Potem opublikować. Roboty dużo, a nie ma sensu robić tego na wyrywki - najpierw musi być cały track.

Wasza pomoc mogłaby na tym etapie polegać na tym: ja wysyłam plik MapSource z trasą wyznaczoną w CNE v.9 lub 2009, Wy jedziecie po tej trasie zapisując ślad. Jeśli nie da się przejechać szukacie możliwie najkrótszego objazdu. Wysyłacie tracki do mnie. Ja nanoszę na moją trasę i jadę sprawdzić sam.

szlaktranspolski@interia.eu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: motocyklowy szlak transpolski (off road)
PostNapisane: So sty 08, 2011 6:51 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm
Posty: 1998
Lokalizacja: Plymouth/Opole
Mam plan w tym roku turystycznie odwiedzić Polskę i chętnie bym skorzystał ze szlaku, albo zgromadzonych przez Ciebie materiałów. Czy jest możliwość otrzymania całości materiałów? Może na ich podstawie uda mi się zaplanować chociaż część urlopu. Planowana trasa dla mojego dziada(f800gs) i dla KTM 950adv. Raczej lekkie szutrówki by mnie interesowały z racji małego doświadczenia niechtórych członków wycieczki.

Z Góry dziękuję


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 8   [ Posty: 114 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL