Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:44 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 28 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Bałkany w lipcu - proszę o info ...
PostNapisane: Pt cze 20, 2014 11:14 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pn maja 05, 2014 10:20 pm
Posty: 14
Przejdź do starych map google i będziesz miał dużo więcej punktów do zaznaczenia ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany w lipcu - proszę o info ...
PostNapisane: N lip 06, 2014 3:46 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Nie wiem czemu wszyscy odradzają Serbię, polecając Bośnię. Właśnie wczoraj wróciliśmy z trasy. Serbię potraktowaliśmy zupełnie tranzytowo (bo doświadczeni koledzy z forum tak radzili) i mocno żałuję. Piękny kraj i super przyjaźni ludzie! Poważnie, najbardziej życzliwi i pomocni ludzie spotkani na trasie to właśnie Serbowie, zarówno w Serbii, jak i będący na wakacjach w ościennych krajach :) Generalnie bardzo lubią Polaków i dało się to odczuć za każdym razem przy kontaktach z lokalesami. Drogi bardzo dobre, a w górach trafialiśmy odcinki serpentyn pozawijanych jak baranie rogi i do tego z nowiutkim, dosłownie kilka dni wcześniej wylanym asfaltem. Opony pozamykane, mordy uśmiechnięte, aż chciało się zawrócić, zamiast jechać dalej przed siebie...

A Bośnia... No ładnie tam, owszem, ale jakoś bez specjalnych fajerwerków. Po Albanii czy Czarnogórze to "widokowo" zupełnie nie zrobiła na mnie wrażenia. Wodospady Kravica to takie Jeziora Plitvickie, tylko w skali 1:50. Jak ktoś już widział Plitvickie, to raczej nie ma się czym podniecać. Generalnie da się cały teren objąć jednym zdjęciem ;) A co do kontaktów międzyludzkich, to na dzień dobry tuż po wjeździe do Bośni, orżnął mnie na kasę pracownik stacji benzynowej. Wiem, że to pojedynczy przypadek i nie można absolutnie generalizować, że cały naród to złodzieje, ale niesmak niestety pozostał. Za to na plus - najtańsze paliwo chyba z wszystkich krajów bałkańskich i do tego świetne jedzenie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany w lipcu - proszę o info ...
PostNapisane: N lip 06, 2014 11:59 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt maja 21, 2010 12:32 pm
Posty: 370
Lokalizacja: Warszawa
Zamiast odpowiedzi, taka dykteryjka.

Kiedys, na promocji jednej z ksiazek Szczygla o Czechach wstala jedna pani i zaczela swoj wywod o Czechach w podobnym tonie. Ze ja to kelnerzy w pradze zawsze traktuja slabo, ze narod niemily i ze czym tu sie zachwycac.
Po dluzszej chwili Mariusz Szczygiel odpowiedzial

- kazdy ma takiego Czecha na jakiego zasluguje.

Nie zebym mial cokolwiek przeciwko Serbom czy Serbii. Spotkalem samych fajnych Serbow, milych, pomocnych, przyjacielskich. Osobiscie polecam Bosnie bo dla mnie jest najbardziej magiczna i niedoceniana. Kazdy lubi co innego, niemniej argument typu 'oszukali mnie na stacji' i 'plitvice vs kravica'...... no coz...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany w lipcu - proszę o info ...
PostNapisane: Pn lip 07, 2014 12:44 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
lasooch napisał(a):
.. Wodospady Kravica to takie Jeziora Plitvickie, tylko w skali 1:50. Jak ktoś już widział Plitvickie, to raczej nie ma się czym podniecać....


To prawda, ale spróbój się wykąpać na Plitvicach.....a na Kravicy pływasz ile chcesz. To jest główna różnica między wolnym krajem a UE..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany w lipcu - proszę o info ...
PostNapisane: Pn lip 07, 2014 7:41 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Na wodospadach KRKa w Chorwacji też pływasz ile chcesz. A i na Plitvicach też ludzie pływali. Ale powiem szczerze, że pływając poprzedniego dnia w cieplutkim Adriatyku (Boka Kotorska) i mając w perspektywie kolejną kąpiel w cieplutkim adriatyku za kilka godzin (Hvar), to jakoś zupełnie nie ciągnęło mnie do kąpieli w lodowatej wodzie Kravica :P

Ofca, żebyś mnie nie posądzał o jakieś uprzedzenia do Bośniaków, to i ja przytoczę historyjkę dla równowagi ;) Zajechaliśmy na wodospady Kravica i zatrzymaliśmy się na górnym parkingu. Facet zbierający kasę podliczył ile tam mamy zapłacić ichnej waluty za parking. Ale tu pojawił się problem, bo nie mieliśmy w ogóle marek. Może być euro? Może być. No i druga komplikacja, drobnych euro mamy bardzo dużo, w sumie aż 2. Efekt był taki, że za 2 jurki do parku weszło 7 osób i jeszcze pozwolił nam zjechać motocyklami na sam dół do wodospadu. Tylko kazał się streszczać, bo akurat dyrektora nie było w pobliżu ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany w lipcu - proszę o info ...
PostNapisane: Pn lip 07, 2014 8:29 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt maja 21, 2010 12:32 pm
Posty: 370
Lokalizacja: Warszawa
w Bosni jest staly kurs euro do marki. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany w lipcu - proszę o info ...
PostNapisane: Pn lip 07, 2014 9:02 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lut 27, 2011 6:33 pm
Posty: 135
Lokalizacja: WZ
Czy nie można wjeżdżać na sam dół ?
Wjeżdżałem i pan parkingowy nie protestował. Zapłaciłem 1 lub 2 jurki.
Co do kąpieli to temperatura nie stanowiła dla mnie problemu.
Problem to pływające węże. Jak zobaczyłem dwa takie przeszła mi ochota przepłynięcia na drugą stronę.
Ja aby uniknąć że mnie ktoś wystruga płaciłem kartą gdzie tylko mogłem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany w lipcu - proszę o info ...
PostNapisane: Pn lip 07, 2014 9:15 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
Horoś napisał(a):
..Problem to pływające węże. Jak zobaczyłem dwa takie przeszła mi ochota przepłynięcia na drugą stronę...


Niegroźne - zaskroniec rybołów. Żmije nosoraoga co prawda umie pływać, ale unika wody jak ognia. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany w lipcu - proszę o info ...
PostNapisane: Pn lip 07, 2014 9:41 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lut 27, 2011 6:33 pm
Posty: 135
Lokalizacja: WZ
Mimo wszystko nie lubię dziada. :evil:
Wolę rybki też tam https://www.youtube.com/watch?v=cowUryn1Qjc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany w lipcu - proszę o info ...
PostNapisane: Pn lip 07, 2014 10:11 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lut 27, 2011 6:33 pm
Posty: 135
Lokalizacja: WZ
Czy ktoś z szanownego grona zaliczył Park Biokovo.
Ponoć widok z samej góry jest powalający.
http://park-narodowy-biokovo.chorwackie.pl/
Wstyd się przyznać ale po paru km. podjazdu wymiękłem mimo że po górach troszkę jeździłem.
Droga wąska na jeden samochód wysypana skalnymi kamyczkami.
Parę dni wcześniej jechałem zasypaną alpiną a jednak coś mnie zblokowało.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany w lipcu - proszę o info ...
PostNapisane: Wt lip 08, 2014 5:36 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Zaliczył :) Widoki są rewelacyjne, warto się wdrapać na górę.

Oficjalny parking wodospadów Kravica jest na górze i teoretycznie tam się powinny zatrzymywać wszystkie pojazdy. Jak jest w rzeczywistości, to sam wiesz ;)
A co do bycia wystruganym na kasę, to niestety karta wcale nie koniecznie jest gwarantem :P Ale o tym to już będzie najwyżej w relacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany w lipcu - proszę o info ...
PostNapisane: Pn lip 14, 2014 8:22 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn lip 20, 2009 9:17 pm
Posty: 292
Lokalizacja: Nowa Ruda - Kotlina Kłodzka
Witam !
Wlasnie wrocilem z Bosni i Czarnogory a nawet zalaplem sie na Albanie. Dzeieki wielkie za Wasze wskazowki bo niezmiernie mi sie przydaly ! Co tu mowic,...-kto byl to wie, kto nie byl temu slowami nie mozna tego opisac. Transfogarska w Rumunii to w porownaniu do gor Bosni i Montenegro to 1/50 frajdy z jazdy... Jedno jest pewne -musze tam wrocic zeby zwiedzic to co rozpoczalem. Niestety 8 dni na moto to zdecydowanie za malo zeby dobrze zaglebic temat ale mimo tego jestem bardzo zadowolony z tego co zobaczylem. Zdecydowanie najlepszy kierunekn do jazdy motocyklem :),...przynajmniej na te chwile.
Albaniania to juz ogolnie inna historia, jak dla mnie piekna sprawa. Wjezdzasz do miasta i masz wrazaenie, ze jestes w teatrze. To trzeba zobaczyc i tam pomieszkac ale to juz w nastepnej wyprawie.
Pozdr.!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany w lipcu - proszę o info ...
PostNapisane: Cz lip 17, 2014 9:29 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt cze 19, 2009 2:22 pm
Posty: 195
Startuje 19 lipca Węgry (Eger) - Bośnia - Czarnogóra - dalej się zobaczy powrót 08 sierpień
Tym razem lecę autkiem w klapkach.

Plany lajtowe bez spinki
1
https://www.google.pl/maps/dir/Eger,+W% ... !3e0?hl=pl
1
https://www.google.pl/maps/dir/Eger,+W% ... !3e0?hl=pl
2
https://www.google.pl/maps/dir/Mostar,+ ... !3e0?hl=pl
3
https://www.google.pl/maps/dir/43.27433 ... !3e0?hl=pl

a później się zobaczy


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 28 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL