Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:20 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 28 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bałkany w lipcu - proszę o info ...
PostNapisane: Śr cze 18, 2014 6:11 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn lip 20, 2009 9:17 pm
Posty: 292
Lokalizacja: Nowa Ruda - Kotlina Kłodzka
Witam!


Chciałbym na początku lipca polecieć na tydzień czasu w taką trasę :

https://www.google.com/maps/ms?msid=200740033722904694035.0004f9d45aaf943bcedf8&msa=0&ll=45.552525,20.170898&spn=17.603818,43.286133

Swoją drogą nie wiem jak wkleić ramkę z mapą googla do forum.

Trasa biegnie przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię, Czarnogórę, Bośnię, Chorwację i back to PL na skróty przez Słowenię i Austrię.

Z racji, że pierwszy raz jadę akurat w taką traskę chciałbym spytać o kilka spraw :)

1. Rozumiem, że całość można objechać posługując się dowodem osobistym. Czy są z tym jednak jakieś problemy ?
2. Jakie miejsca polecacie zwiedzić w Czarnogórze ? ,..ew. o jakie miejsca warto zahaczyć po trasie ? Wystarczą mi hasła,.. znajdę miejsca.
3. Słyszałem o drogim przejeździe przez Słowenię ? Czy dot. to też motocykli ?

ja wiem, że dla starych wyjadaczy wałkowanie tematu pt."wyjazd na Bałkany" jest już strasznie oklepane ale ja nigdy nie mam czasu grzebać gdzieś w archiwum aby dowiedzieć się szczegółów. Praca,praca, stres,.... muszę dać dyla na tydzień i tyle.
Będę wdzięczny za każdą uwagę !

Pozdrawiam !
Piotrek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany w lipcu - proszę o info ...
PostNapisane: Śr cze 18, 2014 6:47 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt cze 19, 2009 12:37 pm
Posty: 119
rockride napisał(a):
Witam!


Chciałbym na początku lipca polecieć na tydzień czasu w taką trasę :

https://www.google.com/maps/ms?msid=200740033722904694035.0004f9d45aaf943bcedf8&msa=0&ll=45.552525,20.170898&spn=17.603818,43.286133

Swoją drogą nie wiem jak wkleić ramkę z mapą googla do forum.

Trasa biegnie przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię, Czarnogórę, Bośnię, Chorwację i back to PL na skróty przez Słowenię i Austrię.

Z racji, że pierwszy raz jadę akurat w taką traskę chciałbym spytać o kilka spraw :)

1. Rozumiem, że całość można objechać posługując się dowodem osobistym. Czy są z tym jednak jakieś problemy ?
2. Jakie miejsca polecacie zwiedzić w Czarnogórze ? ,..ew. o jakie miejsca warto zahaczyć po trasie ? Wystarczą mi hasła,.. znajdę miejsca.
3. Słyszałem o drogim przejeździe przez Słowenię ? Czy dot. to też motocykli ?

ja wiem, że dla starych wyjadaczy wałkowanie tematu pt."wyjazd na Bałkany" jest już strasznie oklepane ale ja nigdy nie mam czasu grzebać gdzieś w archiwum aby dowiedzieć się szczegółów. Praca,praca, stres,.... muszę dać dyla na tydzień i tyle.
Będę wdzięczny za każdą uwagę !

Pozdrawiam !
Piotrek


Oooo bracie... Łatwiej wymienić czego NIE zwiedzać w Czarnogórze.
Z obowiązkowych: kanion Moracy, kanion Tary + most na niej, cały Durmitor koniecznie ze zjazdem w kanion Pivy, mauzoleum Lovcen, cała Boka Kotorska koniecznie ze zjazdem starą drogą zwaną drabiną kotorską, Stara Maslina itd itp
MNE to malutki kraik. Motocyklowy raj.

Słowenia piekielnie droga, również dla motocykli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany w lipcu - proszę o info ...
PostNapisane: Śr cze 18, 2014 7:01 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt gru 12, 2008 4:57 pm
Posty: 627
Lokalizacja: Kraków
Jak wjeżdżałem do Bośni w 2009 to chcieli zobaczyć zieloną kartę (dostajesz od ręki w ubezpieczalni raczej). Nie wiem jak teraz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany w lipcu - proszę o info ...
PostNapisane: Śr cze 18, 2014 8:13 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 3:55 pm
Posty: 314
Lokalizacja: Bolesławiec
Jestem właśnie . Zielona karta w Albanii, Czarnogórze obowiązkowa. Za 3 dni będę W Kosowie to napiszę. Albania - supeeer


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany w lipcu - proszę o info ...
PostNapisane: Śr cze 18, 2014 8:54 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm
Posty: 1364
Lokalizacja: Sulechów
Orzech, zazdroszczę, podróżuj podróżuj !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany w lipcu - proszę o info ...
PostNapisane: Śr cze 18, 2014 9:05 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 8:40 pm
Posty: 581
@ ORZECH _ Jesteś z Kaśką czy dostałeś od niej przepustkę...?! :twisted:
@ rockride - odpuść Serbię - jedź do Albanii...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany w lipcu - proszę o info ...
PostNapisane: Śr cze 18, 2014 9:55 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 9:20 am
Posty: 100
Lokalizacja: Bydzia
Opuść Serbię i jedź przez BiH


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany w lipcu - proszę o info ...
PostNapisane: Śr cze 18, 2014 10:21 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn lip 20, 2009 9:17 pm
Posty: 292
Lokalizacja: Nowa Ruda - Kotlina Kłodzka
Witam!
Dzieki wielkie za info. Każde biorę pod uwagę. Dlaczego odradzacie Serbię? Mało ciekawe widoki, kiepskie drogi, czy niezbyt przyjazne towarzystwo :-) ? Co to Albanii to oczywiscie też jestem od zawsze "napalony" na ten kraj ale niestety mam tydzień żeby zrobić tę trasę a to może być trochę za mało. Albanię zostawiam raczej na następny rok.
Co zielonej to chyba nie bedzie problemu w Pzu. Dowód osobisty tak jak pisałem powinien wystarczyć?
Dzięki za "waypointy"-już powoli zaczynam o nich czytać. Może znacie jeszcze inne?
Pozdr.!
Piotrek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany w lipcu - proszę o info ...
PostNapisane: Śr cze 18, 2014 10:50 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lut 27, 2011 6:33 pm
Posty: 135
Lokalizacja: WZ
Tu masz pomocny temat.
viewtopic.php?f=22&t=15006


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany w lipcu - proszę o info ...
PostNapisane: Cz cze 19, 2014 3:12 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 3:55 pm
Posty: 314
Lokalizacja: Bolesławiec
Sub napisał(a):
@ ORZECH _ Jesteś z Kaśką czy dostałeś od niej przepustkę...?! :twisted:
@ rockride - odpuść Serbię - jedź do Albanii...

Jesteśmy razem .Ale nie jest źle :mrgreen: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany w lipcu - proszę o info ...
PostNapisane: Cz cze 19, 2014 9:09 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
rockride napisał(a):



Jeśli umiesz jeździć po zakrętach to - Nie, nie i jeszcze raz nie!!! Spędzam w Czarnogórze (czasem BIH) co roku przynajmniej 3 tygodnie na moto. Masz tak ułożoną trasę aby nawinąć kilometry i nic nie zobaczyć.

1. Odpuść Serbię - w Twoim planie to jest dojazdówka - nic tam nie ma ciekawego, za wyjątkiem dojazdu od strony MNE wzdłuż rzeki Moraca i Lim
2. Jeśli masz szybki motocykl i możesz jechać 900-1000km po austostradzie jednego dnia, to w 2 dni będziesz w Mostarze. Zrób bazę w okolicach Mostaru, zostaw graty i poświęć jeden dzień na wodospad Kravice, Blagaj, Pocitelj i Mostar. Odpuść Medjugorie (chyba, że chcesz ta, pojechać ze względów religijnych).
3. Rano rusz przez przejście Klobuk (kierunek Trebinje) do MNE i z drogi na Niksic skręcisz w prawo na Kotor
4. Dalej wg mapy https://goo.gl/maps/n4bzR czyli w MNE powinieneś:
- objechać Zatokę Kotorską
- zjeść kanapkę z szynką w Njegusi (w drodze na Lovcen) Wjazd starą droga nad Kotor - kilkanascie agrafek po sobie :-) https://goo.gl/maps/cgK83
-wjechać na Lovcen (jak bedzie strażnik na wjeździe do parku to nie gadaj z nim o piłce nożnej, bo mu polscy kibole obili szwagra na meczu z MNE)
- przejechać starą drogą z Petrovca do Virpazaru (Podgorica) https://goo.gl/maps/MLwPJ (ta droga jest trudna i niebezpieczna z powodu złej nawierzchni na winklach!!!) Jeśli nie czujesz się za mocno na winklach, to przejedż tunelem Sozina - piekne widoki po wyjeździe z tunelu. Tunel płatny 1EUR. https://goo.gl/maps/LL1rt (w punkcie pośrednim na tej mapie, zaraz za skrzyżowaniem starej trasy i trasy tunelowej, stoi władza i daje mandaty. Miniesz ten punkt niezależnie czy pojedziesz starą trasą czy tunelem. Zjedź do Virpazaru i koło Informacji turystycznej jest knajpka, gdzie dają dobre raznici za svini (nie bierz ryby bo nie umieją robić) a całość "ryneczku" jest w cieniu starych drzew - super miejsce na odpoczynek w podróży
- Monastyr Ostrog - jedź motorem ile się da (gadaj z cieciami na szlabanach), bo jak za wcześnie staniesz to się nachodzisz po schodach.
-....i wisienka na torcie - Durmitor i ponowny wjazd do BiH drewnianym mostem.. (koniecznie zatankuj w Zabljaku, bo pierwszą stacje masz w Foce, a zdarza się ze jest zamknięta)
5. Z Sarajewa albo przez Węgry, albo jesli Ci starczy czasu to pojechałym przez Jajce do Plitvic i Plitvicach autobanem do domu.

I już :mrgreen:

W zeszłym tygodniu tam byłem :mrgreen:

[ img ]

Jajce

[ img ]

Wodospad Kravice...

[ img ]

[ img ]

Trzeba uważać na węże - co prawda to zaskroniec rybołów, ale możne ugryźć. Skok ze skał na główkę to podstawa wizyty na wodospadach... :D

[ img ]

Blagaj
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany w lipcu - proszę o info ...
PostNapisane: Cz cze 19, 2014 11:01 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N lis 18, 2012 1:04 pm
Posty: 68
Lokalizacja: Radom
Arkan napisał(a):

Trzeba uważać na węże - co prawda to zaskroniec rybołów, ale możne ugryźć. Skok ze skał na główkę to podstawa wizyty na wodospadach... :D




Arkan, a jak się uważa na węże ? :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany w lipcu - proszę o info ...
PostNapisane: Pt cze 20, 2014 12:06 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
Siwy_Dym napisał(a):
Arkan napisał(a):

Trzeba uważać na węże - co prawda to zaskroniec rybołów, ale możne ugryźć. Skok ze skał na główkę to podstawa wizyty na wodospadach... :D




Arkan, a jak się uważa na węże ? :P


Ano, jak się już dopłynie do wodospadów i włazi się na skały, to trzeba patrzeć za co się chwyta i gdzie nogi stawia :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany w lipcu - proszę o info ...
PostNapisane: Pt cze 20, 2014 9:11 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lut 27, 2011 6:33 pm
Posty: 135
Lokalizacja: WZ
Nie trzeba płynąć do wodospadów po stronie gdzie znajdują się barki też są. :D
Miałem płynąć na drugą stronę ale jak zobaczyłem dziada x 2 zrezygnowałem. :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany w lipcu - proszę o info ...
PostNapisane: Pt cze 20, 2014 11:04 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn lip 20, 2009 9:17 pm
Posty: 292
Lokalizacja: Nowa Ruda - Kotlina Kłodzka
Dzięki Kamraci za info !

Arkan - zrobię jak mówisz. Po zakrętach bardzo lubię jeździć a rzeczywiście nudna dojazdówka przez Serbię nie ma sensu skoro trasa przez Bośnię jest ciekawsza.
Traskę, którą mi podałeś w linku jest rzeczywiście świetna pod względem krajoznawczym i "jelita" są non stop czyli jest bdb.! :)
Ja bym jednak ją odwrócił i wjechał drewnianym mostem a wyjechał w kierunku na Chorwację. To mogłoby wyglądać tak:

http://her.is/u36tKF

Naniosę jeszcze kilka ciekawych miejsc ale problem w tym, że w here.com można wskazać tylko 25pkt. a w nowym edytorze map googla tylko 10. No chyba, że ja coś knocę.
Swoją drogą chciałem spytać czy w navi np. Tom-Toma można zrobić w domu projekt on-line o liczbie punktów np.50, następnie przerzucić trasę do navi i polecieć wdg. ustalonej ścieżki z możliwością ominięcia, któregoś z punktów ?
Muszę kupić sobie jakieś nowszą navi, korzystam z Nokii ale brak możliwości pomijania ominiętych specjalnie punktów jest strasznie wkurzająca. Nie ma możliwości przejścia do kolejnego punktu trasy,... Korzystałem kiedyś z AM i sam nie wiem co by tu kupić ale tu już inny temat.

Jeszcze raz dzięki za info ! ,.... a może jest ciekawsza trasa "przelotu" przez Bośnię niż ta na mojej mapie...?

Pozdr.!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 28 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL