Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:55 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 15 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bezlusterkowiec - jakieś sugestie?
PostNapisane: N sty 26, 2014 7:39 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz lip 07, 2011 8:02 pm
Posty: 175
Jestem w trakcie pozbywania się lustrzanki bo jej gabaryty i popularność na bulwarach zaczęły mnie drażnić. Już miałem wybrany kompaktowy aparat a tu nagle olśnienie - bezlusterkowiec. Gabaryty "małpki" a jakość powiedzmy lustrzanki (mój wzrok nie jest w stanie wyłapać różnicy). Dzisiaj przymierzyłem się do dwóch moich faworytów:
1) Olympus OM-D E-M5
2) Panasonic Lumix GX7
W dłoniach leży pewniej Panasonic, natomiast Olympus kusi uszczelnioną obudową i bardzo dobrą stabilizacją obrazu. Pozostałe parametry są zbliżone. Rożnica cenowa to ok 700 zł na korzyć Panasonica.
Ktoś z Was miał może z nimi do czynienia i może zasugerować wybór lub odradzić? Może w podobnej cenie jest coś lepszego co warto rozpatrzyć?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bezlusterkowiec - jakieś sugestie?
PostNapisane: N sty 26, 2014 7:49 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
...polecam Смена Симбол :wink:

Pozdro Orzep
p.s. Timo są wątki na forum, które o tym prawią!
Trzeba tylko poszukać i poczytać!
Powodzenia...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bezlusterkowiec - jakieś sugestie?
PostNapisane: N sty 26, 2014 8:37 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz lip 07, 2011 8:02 pm
Posty: 175
Pacze, pacze po tematach wątków i nic nie widzę o bezlusterkowcach i o tych konkretnych dwóch aparatach. Użyłem też opcji "Szukaj" i nadal nic. Może masz na myśli wątek o wyborze kompakta - ale to raczej nie to samo o co pytam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Bezlusterkowiec - jakieś sugestie?
PostNapisane: N sty 26, 2014 9:38 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
Orzep napisał(a):
...polecam Смена Симбол :wink:

Pozdro Orzep
p.s. Timo są wątki na forum, które o tym prawią!
Trzeba tylko poszukać i poczytać!
Powodzenia...

LX7 to nie bezlusterkowiec tylko dobry kompakt


Sent from my BB using Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bezlusterkowiec - jakieś sugestie?
PostNapisane: N sty 26, 2014 10:10 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz lip 07, 2011 8:02 pm
Posty: 175
Ale ja zastanawiam się nad GX7 (nie LX7) który jest bezlusterkowcem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bezlusterkowiec - jakieś sugestie?
PostNapisane: N sty 26, 2014 10:41 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
Timo...czym się różni "bezlusterkowiec" od "kompaktu" zaawansowanego?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bezlusterkowiec - jakieś sugestie?
PostNapisane: N sty 26, 2014 10:51 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz lip 07, 2011 8:02 pm
Posty: 175
Dla mnie to taka lustrzanka w obudowie kompakta. Szukając definicji w necie znalazłem coś takiego:
" Bezlusterkowe to aparaty, które w niedużej obudowie pozbawionej lustra mieszczą matrycę zbliżoną do tych z lustrzanek. Plusem jest także możliwość wymiany obiektywów. Krótko mówiąc, łączą zalety lustrzanek (jakość zdjęć) i kompaktów (nieduże rozmiary). "


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bezlusterkowiec - jakieś sugestie?
PostNapisane: N sty 26, 2014 11:02 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N paź 28, 2007 9:53 pm
Posty: 870
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Kupisz bezlusterkowiec, i będziesz się wkurzał, że wcale nie jest kieszonkowy.... i będziesz miał wrażenie, że najmniejsze w tej chwili lustrzanki wcale nie są aż tak większe :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bezlusterkowiec - jakieś sugestie?
PostNapisane: N sty 26, 2014 11:29 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz lip 07, 2011 8:02 pm
Posty: 175
Ja tam do kieszeni nie mam zamiaru go wpychać. Co do wielkości to jest spora różnica. Korpus ma gabaryty przeciętnej cyfrówki. Jedynie obiektyw, który nie chowa się w body stwarza różnicę.
[ img ]

W podróży z dużą ilością bagażu ma to znaczenie. Dodatkowo zależy mi na czymś co nie rzuca się w oczy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Bezlusterkowiec - jakieś sugestie?
PostNapisane: N sty 26, 2014 11:55 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
Timo napisał(a):
Ale ja zastanawiam się nad GX7 (nie LX7) który jest bezlusterkowcem.

Aa to przepraszam, masz racje GX7 to bezlusterkowiec, mogliby nie nadawac takich podobnych nazw.......

Sent from my BB using Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bezlusterkowiec - jakieś sugestie?
PostNapisane: Pn sty 27, 2014 10:09 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Od 2 lat posiadam (i używam) poprzednika GX7, tj. Panasonic GX1. Jestem z niego zadowolony, chociaż mam do niego (niewielkie) zastrzeżenia, o czym poniżej. Serdecznie Ci polecam ten aparat.

Po pierwsze primo, zastanów się czy na pewno potrzebujesz bezlusterkowca. I mówię serio - dobrze przemyśl do czego ten aparat jest Ci potrzebny, jak będziesz go używał, gdzie i jak przewoził, czy naprawdę będziesz dokupywał obiektywy etc. Pewnie ten etap masz za sobą, ale namawiam do pomyślenia nad tym raz jeszcze. Do podróży lepszy jest kompakt zaawansowany (jak np LX7), a lustrzanka to to nie jest. Niewątpliwie zaletą są wymienne obiektywy przy relatywnie mniejszych wymiarach. Wadą - mniejsza fizycznie matryca i z reguły dość ciemne obiektywy. Pomyśl nad tym - naprawdę.

Po drugie primo, za wszelkie skarby nie kupuj zestawu z tym podstawowym obiektywem (14-42). Obiektyw jest niezły, ale ma dwie wady, związane z manualnym zoomem: po pierwsze przy kręceniu wideo słychać jak zmieniasz zoom (i potem w tle filmu sychać), a co najważniejsze, i podkreślam to bardzo, nie jest to Panasonic Lumix G X Vario PZ 14-42mm F3.5-5.6 ASPH Power OIS :D . Jeżeli podróżujesz to kup z obiektywem Power. Podkreślmy - nie jest to obiektyw idealny, ma swoje wady, ale jego najważniejsza zaleta jest widoczna tu (po prawej ten obiektyw, w środku kitowy, po lewej ten z GX1):

http://www.dpreview.com/previews/panaso ... lenses.jpg

Mój z tym obiektywem wchodzi do większej kieszeni... Notabene pasuje też do Olympusa.

Alternatywnie, kup z 'pancake' 20 mm, ze szkłem Leica - to świetny obiektyw, mimo że stałoogniskowy (bez zoom-u). Ja mam jeszcze obiektyw 45-200 - super wychodzą portrety z tego...

Po trzecie primo, zwróć uwagę, że GX 7 ma wbudowany wizjer optyczny oraz odchylany ekran. To super uzupełnienia (brak wizjera w GX1 wkurza), ALE za to aparat ma nieco więcej odstających elementów (przy przenoszeniu to może być wada).

Po czwarte primo, powtórzę za 'optyczne.pl' - GX7 to obecnie najlepszy bezlusterkowiec na rynku. A tak mniej kategorycznie - testy potwierdzają, że to bardzo dobry aparat. Ja w swoim nie doszedłem do wykorzystania więcej niż 75% możliwości.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bezlusterkowiec - jakieś sugestie?
PostNapisane: Pn sty 27, 2014 4:06 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
Nex 6 :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bezlusterkowiec - jakieś sugestie?
PostNapisane: Pn sty 27, 2014 5:15 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz wrz 29, 2011 10:16 am
Posty: 52
Nex 5N z 16mm - 80% zdjęć tym robię :)

Na moto idealne - mieści się pod kurtką/zbroją.

Aaa - w dodatku matryca APS-C, czyli jak w lustrzankach cyfrowych.

I ładne zdjęcia robi!
;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bezlusterkowiec - jakieś sugestie?
PostNapisane: Pn sty 27, 2014 6:14 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz lip 07, 2011 8:02 pm
Posty: 175
Mario33 wielkie dzięki za informacje - na takiego posta czekałem :) Twoja odpowiedź utwierdziła mnie w słuszności podjętej decyzji. Aparat w przeznaczeniu będzie robił zdjęta wszędzie tak jak lustrzanka, której się pozbyłem - wyjazdy, imprezy, zloty, krajobraz, itd.....

Co do obiektywu faktycznie jest kosmiczna różnica w gabarytach, jednakże na chwilę obecną nie ma ich w zestawach kitowych a cena samego body jest taka sama jak body z kitem. Wystawię kita na sprzedaż i jak pójdzie to zakupię tego "Power-a"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bezlusterkowiec - jakieś sugestie?
PostNapisane: Pn sty 27, 2014 8:56 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz paź 20, 2011 10:55 am
Posty: 98
Lokalizacja: O! Pole...
Kup nexa, a za resztę kasy pojedziesz gdzieś porobić zdjęcia. Ja używam 16mm z polarem wymiennie z sigma 30mm (ostra jak żyleta, nówka kosztowała jakieś 5 stówek). I po zakupie nexa lustro poszło w odstawkę.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 15 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL