Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:03 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czarne (zielone) chmury nad Poligonem Drawskim.
PostNapisane: Pt sty 10, 2014 11:33 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
Cytuj:
20 grudnia opublikowane zostało obwieszczenie Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (zachodniopomorski RDOŚ), dosyć nb sprytnie. Okres przedświąteczno nowo roczny, zatem urzędy pracują na zwolnionych obrotach, zanim się spostrzegą (gminy i powiaty) będzie po herbacie bowiem termin odwołań i opinii odnośnie projektu zarządzenia mija 24 stycznia 2014.
Mniejsza o dziwne zawarte w tym projekcie plany obejmujące inne formy turystyki czy rekreacji (np wytyczenie tylko jednego szlaku kajakowego w dolinie Drawy, zakaż jakichkolwiek działań do 100 od brzegu rzeki i do 300 od brzegów jeziora, zakazu zabudowy terenów itd) bowiem kto chce to zapozna się na stronie internetowej RDOŚ-u zachodniopomorskiego o całym tym ekologicznym terrorze, staram się jak najszybciej zwrócić i na to uwagę wszystkich innych zainteresowanych a gotowych przeoczyć tą sprawę.

Nas jako środowiska dotyczy kolejny zamach na off-road w tej chwili realizowany na terenie poligonu drawskiego, przejdzie tu to i stanie się normą na pozostałych terenach udostępnianych do tej pory przez wojsko.

Dostałem dziś nieoficjalna prośbę od (przychylnych nam) leśników o zmobilizowanie środowiska i oprotestowanie (leśnicy tego zrobić nie mogą, bo oponenci od wilków natychmiast wykorzystają to przeciwko nim, jak próbowali to uczynić już w zeszłym roku) tego projektu rozporządzenia.

Rozporządzenie to (jeżeli przejdzie w tej formie - pomijam tu inne niż or dziedziny) praktycznie rzecz biorąc zamknie teren poligonu drawskiego do realizacji jakichkolwiek imprez.
Na wniosek stowarzyszenia (umownie zwanego) "od wilków" i pani Sabiny N kierującej tymi planami, teren poligonu ma być CAŁKOWICIE WYŁĄCZONY Z ORGANIZACJI RAJDÓW w okresie od początku kwietnia do końca sierpnia (wcześniejsze wyłączenia obejmują już miesiąc wrzesień), zatem w praktyce zakaz będzie całkowity do października (nie wolno organizować nic), zaś w pozostałym okresie roku z organizacji ma być wyłączony teren od południówki w kierunku zachodnim. W praktyce (biorąc pod uwagę wcześniej już poczynione wyłączenia), uniemożliwia się realizację czegokolwiek sensownego na całym poligonie przez cały rok.
Udało mi się dziś zaalarmować kilku burmistrzów, starostów, rozmawiałem również z komendantem CSWL, wszyscy podejmują działania.
Wszyscy chcą nas bronić, i podjęto już kroki w tym kierunku, niemniej wskazane było by, przesłanie na adres RDOS-iu jak największej ilości protestów od stowarzyszeń i osób indywidualnych, dając do ręki dyrektorowi RDOŚ jakieś argumenty w podejmowaniu ostatecznej decyzji, nie tylko w oparciu o wnioski tych "od wilków"

W związku z tym, że obecnie wszystkie polskie poligony przeszły pod zarząd CSWL Drawsko, istnieje ryzyko tego, że przyjęte (narzucane) formy ochrony środowiska z automatu zostaną rozciągnięte na wszystkie pozostałe poligony.
Padnie tym samym ostatnia ostoja naszego hobby.

Być może większość z Was dojdzie do wniosku, co nas obchodzi Drawsko, może być i tak. Do tej pory drobnymi krokami rugowano nas z kolejnych przestrzeni spychając na poligony, teraz mają szansę nas dobić

Niebawem na mojej stronie zamieszczę propozycję "opinii" do ewentualnego przesłania na adres Zach-pom RDOS-iu, niestety by była skuteczna musi być wysłana listem poleconym, co zapewne spowoduje, że kolejna grupa "wypadnie" z tej możliwości

_________________
Norbert J. Zbróg

http://www.njz.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czarne (zielone) chmury nad Poligonem Drawskim.
PostNapisane: Pt sty 10, 2014 11:56 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
zachodniopomorski rdoś.. państwo w państwie... chyba najbardziej gówniana instytucja jaką kiedykolwiek widziałem... już wolę sądy :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czarne (zielone) chmury nad Poligonem Drawskim.
PostNapisane: Pt sty 10, 2014 12:10 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm
Posty: 1364
Lokalizacja: Sulechów
nie ma co inwestować w motocykle , rower trzeba szykować ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czarne (zielone) chmury nad Poligonem Drawskim.
PostNapisane: Pt sty 10, 2014 12:22 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
igrek napisał(a):
nie ma co inwestować w motocykle , rower trzeba szykować ...
Tak mi to wyglądało na spisek lobby pedałowego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czarne (zielone) chmury nad Poligonem Drawskim.
PostNapisane: Pt sty 10, 2014 12:25 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm
Posty: 1364
Lokalizacja: Sulechów
Louis napisał(a):
igrek napisał(a):
nie ma co inwestować w motocykle , rower trzeba szykować ...
Tak mi to wyglądało na spisek lobby pedałowego.


hehe :>

na szczęście można kupić rower KTMa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czarne (zielone) chmury nad Poligonem Drawskim.
PostNapisane: Pt sty 10, 2014 12:28 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr sty 07, 2009 6:26 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Poznań
Wklejam post z forum TA co można w powyższej sprawie zrobić:


Cytuj:
gwardia napisał(a):
Koledzy, powiedzcie konkretnie, co i gdzie mam wysłać, a podpisze się obiema ręcyma i pisiakiem i co tam jeszcze mam. Nie mam za bardzo czasu ryc po necie i szukać wzorców pism etc. itd.



Dla Gwardii i nie tylko:
Pismo pobieramy z (jeden z 3 wzorów - dyskutowane z leśnikami i prawnikami)

http://turystyka4x4.pl/poligon-drawski-zagrozony-wszyscy-mamy-szanse-pomoc/

Na końcu tekstu są linki - w każdym z pism jest adres i na niego ślemy wydrukowaną kopię.

W imieniu swoim i wszystkich zainteresowanych :thanks:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czarne (zielone) chmury nad Poligonem Drawskim.
PostNapisane: Pt sty 10, 2014 8:12 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn sie 16, 2010 7:51 pm
Posty: 235
Lokalizacja: ZDR
Hehe, najnowsze wieści z Ratusza mówią, że chyba będzie dobrze, więc chmury przegania wiatr. :D Ale jak by ktoś chciał pojechac po kretynie co na siłe bez argumentów twierdzi, że offroad jest fe be i do dupy to można tutaj https://www.facebook.com/DrawskieForumObywatelskieOdnowa?fref=ts
Gorąco zachęcam i polecam
Po drugie "ekolodzy" zapominają sie pochwalić, iż na ochronę/rezerwat wilka i żubra z Ministerstwa maja dostać uwaga 1,7mln złotych!!!!!! Piękna sumka, jak mówi stare porzekadło "gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o PLN"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czarne (zielone) chmury nad Poligonem Drawskim.
PostNapisane: Śr sty 15, 2014 10:42 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
Pismo poleconym wysłałem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czarne (zielone) chmury nad Poligonem Drawskim.
PostNapisane: So maja 31, 2014 12:17 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N lut 12, 2012 5:06 pm
Posty: 143
Lokalizacja: Jastrowie k. Piły
Zainteresowałem się tym tematem z racji służbowych kontaktów z Drawskiem :wink: Wiadomo jak sprawa się zakończyła? MT Rally odbyło się w kwietniu bieżącego roku więc wszystko zdaje się być ok i dalej będzie można upalać sprzęty na poligonie. W związku z tym mam prośbę. Czy udostępni ktoś ślady gps do polatania po poligonie? Poligon znam, ale tylko ze strzelnicy i rzutni granatem, głębiej się nie zapuszczałem a ponoć jest gdzie pojeździć. Warunki bezpieczeństwa, wjazd, przepustki i takie tam, jak pisałem na wstępie wliczone w ryzyko zawodowe 8)

PozDRawiam SErdecznie!
Luke.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czarne (zielone) chmury nad Poligonem Drawskim.
PostNapisane: So maja 31, 2014 7:15 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn sie 16, 2010 7:51 pm
Posty: 235
Lokalizacja: ZDR
Wilk uciekł już dawno, przynajmniej z punktu widzenia "ekologów" .
Co do sladów to takich nie posiadam, ale jak polecisz po znakach kierujących na nazwy strzelnic to powinieneś sobie poradzic.
Polecam
http://wikimapia.org/#lang=pl&lat=53.368172&lon=15.657921&z=13&m=b


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL