Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:31 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 51 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Tablet specjalnie do nawigacji...
PostNapisane: Cz gru 26, 2013 8:32 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn maja 16, 2011 7:50 pm
Posty: 933
Lokalizacja: Gostyń
mario33 napisał(a):

Natomiast TwoNav praktycznie wciąga wszystko - przy czym wersja darmowa ma tylko najprostsze funkcje, nie pozwala np wyszukiwać celu po adresie.


No chyba nie do końca tak jest ….
Mam twonav pro na iphone oraz mapę UMP i ani w opcji onn road ani w opcji off road nie ma nawigacji po adresie ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tablet specjalnie do nawigacji...
PostNapisane: Cz gru 26, 2013 9:09 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
mnie two nav wpienia, swoim beznadziejnym wyglądem, oraz długościom przeładowywania map.

szukam alternatywy….

ps. urządzenie kolegi z czech.. rewelacja! :D ktoś wie ile to kosztuje..?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tablet specjalnie do nawigacji...
PostNapisane: Cz gru 26, 2013 9:14 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pn gru 23, 2013 5:49 pm
Posty: 6
ex1 napisał(a):
ps. urządzenie kolegi z czech.. rewelacja! :D ktoś wie ile to kosztuje..?


Ustalają ceny tu:
http://www.offroadnavi.com/en/products/order


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tablet specjalnie do nawigacji...
PostNapisane: Cz gru 26, 2013 9:19 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
pihrt napisał(a):
ex1 napisał(a):
ps. urządzenie kolegi z czech.. rewelacja! :D ktoś wie ile to kosztuje..?


Ustalają ceny tu:
http://www.offroadnavi.com/en/products/order


dziękuje bardzo :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tablet specjalnie do nawigacji...
PostNapisane: Cz gru 26, 2013 9:47 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
rafał k napisał(a):
No chyba nie do końca tak jest ….
Mam twonav pro na iphone oraz mapę UMP i ani w opcji onn road ani w opcji off road nie ma nawigacji po adresie ...
Rafał, UMP to nie jest produkt TwoNav ale projekt polskich pasjonatów i to oni stworzyli taką mapę, a nie inną. Można kupić komercyjne mapy TwoNav lub skorzystać z innych darmowych, które nawigowanie po adresie oferują.

ex1 napisał(a):
mnie two nav wpienia, swoim beznadziejnym wyglądem, oraz długościom przeładowywania map.
Wygląd to sprawa gustu, Ty się np. sam sobie podobasz... :mrgreen: Z tego co pamiętam to zwykle próbowałeś żonglować ciężkimi mapami rastowymi (zresztą też nie produkcji TwoNav) na starszych urządzeniach z małą ilością pamięci. Jak może pamiętasz na mojej Aventurze ten problem nie istnieje, podobnie jak na nowych smartfonach.

Co do produktu z kolegi z Czech, to mnie też zainteresował ale właśnie pod kątem korzystania na nim z softu TwoNav.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tablet specjalnie do nawigacji...
PostNapisane: Cz gru 26, 2013 10:39 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 03, 2011 4:50 pm
Posty: 774
TwoNav jest naprawde fajny i o ile na larku chodzi tak se to na Iphonie smiga naprawde fajnie. Dla mnie jest troche za bardzo skomplikowany, jakos nie moge sie w nim odnalezc. Wystarczy mi MotionX poki co na ios :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tablet specjalnie do nawigacji...
PostNapisane: Cz gru 26, 2013 11:51 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
no właśnie na moim androidzie smiga słabo… i stąd moje nielubienie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tablet specjalnie do nawigacji...
PostNapisane: Pt gru 27, 2013 8:49 am 
Świeżak

Dołączył(a): Pn gru 23, 2013 5:49 pm
Posty: 6
Louis napisał(a):
Co do produktu z kolegi z Czech, to mnie też zainteresował ale właśnie pod kątem korzystania na nim z softu TwoNav.


Jak wiem TwoNaw uruchomić na WinCE - więc jeśli rozwój nie kończy, powinien działać na OffRoadNAVI X710. Jestem pewien, że dostał Holux61CS ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tablet specjalnie do nawigacji...
PostNapisane: Pt gru 27, 2013 10:18 am 
Świeżak

Dołączył(a): Pn gru 23, 2013 5:49 pm
Posty: 6
Just TESTED: X710 with TwoNav...
[ img ]

[ img ]


Ostatnio edytowano Pt gru 27, 2013 12:18 pm przez pihrt, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tablet specjalnie do nawigacji...
PostNapisane: Pt gru 27, 2013 11:33 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
Bardzo podoba mi się funkcja podziału mapy. Sam zastanawiam się nad instalacją dwóch niezależnych urządzeń GPS, gdzie na jednym miałbym wyświetlaną szczegółową mapę, zorientowaną w kierunku jazdy, z widokiem 3D, a na drugim mapę bardziej ogólną 2D, zorientowaną na północ. To drugie urządzenie bez guzików i wodotrysków lub może to być smartfon, który i tak wożę ze sobą. Wadą takiego zestawu jest brak jednego dużego 7" ekranu jeśli ktoś chce korzystać wyłącznie z widoku jednej mapy i przełączników na kierownicy.

Wracając do tego tabletu, 974 euro (za komplet) to sporo ale urządzenie jest tego chyba warte, szczególnie w zastosowaniach sportowych. Z drugiej strony jeśli ktoś juz posiada jakikolwiek GPS duzo taniej wyjdzie mu zmontowanie zestawu o którym pisałem wyżej (zaletą tez jest, że w razie uszkodzenia jednego zostaje nam drugie).
Teoretycznie więc oferta powinna być interesująca dla kogoś, kto nie posiada GPS-u wcale, ale czy wtedy taki nowicjusz, będzie chciał zainwestować 974 euro w swoją pierwsza nawigację?
Myślę że sam bezprzewodowy lub nawet przewodowy pilot przystosowany do montażu na kierownicy i kompatybilny z większością smartfonów i tabletów, znalazł by zdecydowanie wiecej chętnych nabywców. Może nawet już jest takie urządzenie na rynku (nie wiem jak działa RemoteJoy), a jeśli nie to nasz czeski kolega czy inna Tarna, mają spore pole do popisu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tablet specjalnie do nawigacji...
PostNapisane: Pt gru 27, 2013 1:02 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Jeżeli tylko kiedyś powstanie wersja z Androidem - poważnie rozważę propozycję tego urządzenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tablet specjalnie do nawigacji...
PostNapisane: So gru 28, 2013 9:00 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pn gru 23, 2013 5:49 pm
Posty: 6
O wersji Androida: ale obecna sytuacja w dziedzinie urządzeń przemysłowych jest nadal w większości Windows CE. Istnieje obecnie kilka chropowaty android urządzenia ale ich liczba rośnie w górę .... więc może w niedalekiej przyszłości będziemy koncentrować się na Androida również.

EN original:
About Android version: but current situation in field of industrial devices is still mostly Windows Ce. There is now few rugged android devices but the number is growing up.... so maybe in near future we will focus on android also.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tablet specjalnie do nawigacji...
PostNapisane: So gru 28, 2013 11:01 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N lis 29, 2009 5:54 pm
Posty: 211
Lokalizacja: Warszawa
Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem! Przejrzałem wszystkie filmy producenta na YT i wygląda na to, że udało się stworzyć bardzo fajny produkt! Gratulacje!

Dawno temu zastanawiałem się nad wszelkimi rozwiązaniami na bazie "rugged" tabletów, ale w końcu porzuciłem to dla TwoNav na basie Delty, czyli urządzenia produkowanego przez Holux (również w ofercie OffRoadNavi - za atrakcyjniejszą cenę niż u TwoNav!). Jestem zadowolony zarówno z softu TwoNav jak i samego urządzenia, choć już widzę, że X710 wkracza na zupełnie inny poziom funkcjonalności ze wszystkimi dostępnymi funkcjami, w tym również pilotem (!!!) oraz roadbookiem.

Sam obecnie stoję przed wyborem tradycyjnego roadbooka i metromierzy, co w połączeniu ze wskazanym stelażem zrobi koszt porównywalny do X710. Nie wspominając o wcześniej zainwestowanych 500 EUR w sprzęt Twonav. A jaka byłaby oszczędzność dodatkowych kilogramów..
Gdybym nie miał już satysfakcjonującego GPS, mimo swojej ceny poważnie rozważyłbym X710. Tym bardziej, że przy wszelkiero rodzaju podróżach dodatkowe funkcje X710 będą bardzo pomocne (jeśli nie chcemy dublować urządzeń).

Zastanawiam się, czy w najbliższym czasie jest realne powszechne przestawienie się w rajdach z tradycyjnych systemów roadbook/metromierz na tego typu cyfrowe rozwiązania.
Tak czy inaczej, do amatorskiego użytku rozwiązanie wydaje się być rewelacyjne.
Z chęcią je potestuję, jeśli jest taka możliwość.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tablet specjalnie do nawigacji...
PostNapisane: N gru 29, 2013 7:05 am 
Świeżak

Dołączył(a): Pn gru 23, 2013 5:49 pm
Posty: 6
Jak wspomniano X710 ma inną wielką zaletę, że nie trzeba przełączyć kokpit między weekendu navi advanture lub jednego dnia wyścigu Rally - przejście to zająć mi wiele godzin ... O korzystanie z e-RoadBooks: to jest na pewno sposób - patrz RallyNavigator.com dużo rajdu organizator rozpocząć korzystanie z tego i jestem w kontakcie z twórcą tej aplikacji więc nie będzie może bezpośredni eksport do naszej SW.

EN original
As you mentioned the X710 has another big advantage, you don't have to switch your cockpit between weekend navi advanture or one day rally race - switching this take me lots of hours... About usage of e-RoadBooks: this is definetly the way - see RallyNavigator.com lot of rally organizator start using this and I'm in contact with the creator of this application so there will be maybe direct export for our SW.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tablet specjalnie do nawigacji...
PostNapisane: Pn sty 06, 2014 4:32 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
są na rynku też i takie urządzenia..

http://www.handheldgermany.com/regions/de/algiz-7.asp

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 51 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL