Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:34 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 9 z 10   [ Posty: 140 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: Pn gru 09, 2013 6:32 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So lut 16, 2013 7:26 pm
Posty: 408
To juz koniec? E pewnie nie... zima sie zaczela przeciez:-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: Wt gru 10, 2013 12:41 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 17, 2008 5:05 pm
Posty: 413
Lokalizacja: Radom
:mrgreen: NAJLEPSZE CYTATY Z TEGO WĄTKU :D :

-Ty nawet porządnym ateistą być nie umiesz, bo porządny ateista to jest gościu, to jest ktoś, a ty jesteś takim żałosnym dupkiem obrażonym na Pana Boga”.


Dołączę jeszcze od siebie też cytat, a w zasadzie motto:

Piszących w internecie nic nie łączy, nawet to, że używają języka polskiego , gdyż jego znajomość jest wśród nich diametralnie różna. Zabieranie głosu w różnych sprawach, poprawia internautom humor , także samoocenę. Zasadniczą wadą internetu jest jego anonimowośc, pozwala ona malutkim ludziom udawać wielkich, mądrych o nowoczesnych poglądach itd, itp...Dlatego należy apelować do wszystkich obsmarowanych w niezliczonych komentarzach, nie przykładajcie do tych komentarzy najmniejszej uwagi, bo nie zawierają one nic istotnego, a są jedynie wyrazem stanu psychiki piszących.

zdrowia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: Wt gru 10, 2013 3:07 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 21, 2010 9:52 pm
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa-Łomianki
zbyszek ktm napisał(a):
Piszących w internecie nic nie łączy, nawet to, że używają języka polskiego , gdyż jego znajomość jest wśród nich diametralnie różna. Zabieranie głosu w różnych sprawach, poprawia internautom humor , także samoocenę. Zasadniczą wadą internetu jest jego anonimowośc, pozwala ona malutkim ludziom udawać wielkich, mądrych o nowoczesnych poglądach itd, itp...Dlatego należy apelować do wszystkich obsmarowanych w niezliczonych komentarzach, nie przykładajcie do tych komentarzy najmniejszej uwagi, bo nie zawierają one nic istotnego, a są jedynie wyrazem stanu psychiki piszących. zdrowia


Że niby wszyscy piszący w internecie coś z sensem to "malutcy ludzie udający wielkich"? To jest dopiero bełkot. Jakiś mądrala się wysilił na uogólnienie zupełnie bez sensu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: Wt gru 10, 2013 3:18 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
Pasuje do komentarzy z "ONETu", a nie forumowych!
Nas coś jednak łączy i wielu nie jest anonimowymi nickami...

Pozdro Orzep
p.s. Swoją drogą, jak wysoką samoocenę miał produkujący, to MOTTO? :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: Wt gru 10, 2013 3:35 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
zbyszek ktm napisał(a):
:.. Zasadniczą wadą internetu jest jego anonimowośc, pozwala ona malutkim ludziom udawać wielkich, mądrych o nowoczesnych poglądach itd, itp......


Pełna zgoda, ja tam jestem za całkowitą jawnoscią, zawsze jestem do dyspozycji w razie konieczności kontynuacji dystkusji przy "herbatce" (klasę lokalu dobieramy w zależności od przewidywanej intesywności argumentacji) :mrgreen: Dodatkowo jako dobry katolik uważam, że ze szkodą dla społeczeństwa odeszliśmy od bardzo onegdaj poplularnej formy dochodzenia prawdy (przy występującej zasadniczej różnicy zdań) czyli ordalii (sądu bożego), a w szczególności od jednej z jej odmian - iudicium pugnae (pojedynku sądowego) :lol: :mrgreen: ......


.....eech człowiek czasami się rozmarzy... :mrgreen:


Ostatnio edytowano Wt gru 10, 2013 3:39 pm przez Arkan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: Wt gru 10, 2013 3:37 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So lut 16, 2013 7:26 pm
Posty: 408
no tak, to tekst zdecydowanie o HEJTERACH, czesc z forumowiczow w odroznieniu od nich bedzie miala okazje spotkac sie w realu, przy okazji zlotow czy wspolnych wycieczek i wymienic sie opiniami oko w oko.
mam jednak wrazenie ze temat zbacza nurtu, ktory obral na samym poczatku, a chodzilo po prostu o nie epatowanie swoimi religijnymi przekonaniami bo tu nie miejsce. (przeciez ja motorem do kosciola nie wjezdzam by niepokoic wiernych)
w ferworze takich dyskusji zawsze gdzies sie wyrwie jakis element nienawisci z powodu roznic, nic z tym nie poradzimy.
ja sie wiecej nie odzywam w temacie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: Wt gru 10, 2013 4:53 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
zbyszek ktm napisał(a):




Dołączę jeszcze od siebie też cytat, a w zasadzie motto:

Piszących w internecie nic nie łączy, nawet to, że używają języka polskiego , gdyż jego znajomość jest wśród nich diametralnie różna. Zabieranie głosu w różnych sprawach, poprawia internautom humor , także samoocenę. Zasadniczą wadą internetu jest jego anonimowośc, pozwala ona malutkim ludziom udawać wielkich, mądrych o nowoczesnych poglądach itd, itp...Dlatego należy apelować do wszystkich obsmarowanych w niezliczonych komentarzach, nie przykładajcie do tych komentarzy najmniejszej uwagi, bo nie zawierają one nic istotnego, a są jedynie wyrazem stanu psychiki piszących.

zdrowia
Dziękuję za motto i usprawiedliwienie, dlatego napiszę coś od siebie .
Przyznam, czasami mi się zdarza, pisząc nieświadomy swej pobudzonej wyobraźni angażuję się bardziej ...w drinka . Dopiero dnia następnego "moralniak" bierze górę, a ja z przerażeniem czytam swój bełkot :)

sylwester

P.S to pewnie dotyczy tych onetowych i innych maści forum. Tam się rożne cuda dzieją ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: Wt gru 10, 2013 6:43 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn gru 20, 2010 7:37 pm
Posty: 125
Znalazłem chyba oryginalny list do ateisty.
Drogi Ateisto !

Właśnie wyszedłeś z kancelarii. Przyszedłeś po zaświadczenie, że jesteś „wierzący i praktykujący”. Chcesz być chrzestnym - świadkiem wiary. Przypomniałem sobie ciebie z katechezy. Chodziłeś na nią 2 lata, potem przepisałeś się na etykę (religia była na 7 i 8 g. więc mogłeś wcześniej wracać do domu). Na moje pytanie: „Po co w ogóle chodziłeś?” odpowiedziałeś: „Bo starzy mi kazali”. Pamiętam cię doskonale. Non stop przeszkadzałeś, a Twoje wypowiedzi ograniczały się do sloganów, którymi wydawało ci się, że zamkniesz mi usta w stylu: „A co ksiądz powie o Inkwizycji?”, „A może porozmawiamy o Wyprawach Krzyżowych?”. Swoje pytania zadawałeś często, ale nigdy nie słuchałeś odpowiedzi. Za to wielokrotnie słyszałem jak burczałeś pod nosem myśląc, że nie rozpoznam twojego głosu hasła: „Ave satan” lub „Krzyż i miecz”. Kiedy cię poprosiłem o sprecyzowanie, o co ci właściwie chodzi odpowiedziałeś, że: „Wszystkiemu winna jest religia, bo przez nią są wszystkie wojny”. Zapytałem wówczas: „W imię jakiej religii Stalin, wymordował 70 milionów osób” i „Czy Hitler też był wierzący?”, a potem „Która religia przyczyniła się do tego, że podczas Rewolucji Francuskiej w imię „wolności, równości i braterstwa” wymordowano 25% ludności Wandei, a w samym tylko Paryżu gilotynowano 800 osób miesięcznie?”. Odpowiedziałeś, że „I tak mnie ksiądz nie przekona”. Oczywiście, każdy ma prawo do własnych sądów nawet tych sprzecznych z rzeczywistością.

Zaświadczenia dziś nie powinieneś dostać, bo pamiętałem, że nie byłeś bierzmowany. Tak, tak wyrzuciłem cię, ale nie dlatego, że miałeś odwagę głosić swoje poglądy (tak tłumaczyłeś to rodzicom) ale po prostu dlatego, że nie umiałeś zachować się w kościele. Ciągłe rozmowy, śmiechy, dogadywania, nawet podczas podniesienia.Ale czego nie zrobi się za odpowiednio wysokie "co łaska".A dla was ,ateistów ,jest podwójna stawka.

Spotkamy się znowu za cztery lata, w kościele, na chrzcie twojego syna. Będziesz udawał, że się nie znamy. Wcześniej do kancelarii wyślesz żonę – ty przecież z czarnymi nie rozmawiasz - która poinstruowana przez ciebie powie mi: „Nie mamy ślubu kościelnego. Mój mąż, znaczy się mój partner twierdzi, że ten papier w naszym związku i tak niczego nie zmieni. Ale chyba nie ukarze ksiądz dziecka odmową chrztu, tylko dlatego, że nie mamy ślubu? Ono przecież niczemu nie jest winne.”I tym razem ,jak poprzednio ,dzięki odpowiednio gróbej kopercie,spłynie łaska na twojego syna.

Ponownie spotkany się jak będziesz miał 28 lat. Przyjdziesz znowu do kancelarii, tym razem po ślub. W konfesjonale powiesz, że nie byłeś 10 lat u spowiedzi, bo nie czułeś takiej potrzeby. Twój syn będzie przed wami niósł obrączki. Ty będziesz w eleganckim garniturze, a twoja żona w pięknej białej sukni symbolizującej o ironio czystość i dziewictwo. A ja za każdym razem jak cię zobaczę będę miał ochotę powiedzieć (cytując Pawła Małaszyńskiego z filmu „Biała sukienka”): „Ty nawet porządnym ateistą być nie umiesz, bo porządny ateista to jest gościu, to jest ktoś, a ty jesteś takim żałosnym dupkiem obrażonym na Pana Boga”. Ale powstrzymam się i po raz kolejny przypomnę ci że tacy jak ty płacą więcej.

Bo tak naprawdę jesteśmy podobni do siebie.Ty udajesz ateistę a ja wielce pobożnego duchownego.Ale dobrze wiemy że chodzi tylko o kasę. Bycie księdzem to najlepsza fucha z możliwych.Kasa płynie ze wszystkich stron,Czy to z budżetu państwa(nic to że brakuje na tak wiele rzeczy),czy to od głupich dewotek ,które wnuczkowi na cukierki nie dadzą ale dla swojego "pasteża" oddadzą ostatni grosz.Poza tym luzik totalny.Kasa jest na wszystko.Pożądna fura ,pokerek ,dziewczynk(chyba że ktoś lubi chłopców a takich w naszych szeregach nie brakuje).Nawet prawo możemy omijać szerokim łukiem bo kto wystąpi przeciwko wielebnemu?Jedyny minus to taki że trzeba dzielić sie z tymi w purpurowych beretach. A tam jest dopiero zapotrzebowanie.

Więc, jak widzisz moj ateisto,I ja postepuje zupełnie inaczej niz oficjalnie powinienem.Jedna rzecz która nas dzieli to to że ty od zawsze głośno mówiłeś jaki jesteś a po cichu czyniłeś inaczej. Ja tego zrobić nie mogę bo zbyt wiele mam do stracenia.


Z poważaniem
Twój były ksiądz katecheta
:twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: Wt gru 10, 2013 6:52 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
ciekawe co na to jendrekGS :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: Wt gru 10, 2013 6:55 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
...no to JendrekGS i BenekGS, jako drużynowi rozpoczynają "bitwęNAkulki"! :mrgreen:

Pozdro Orzep
p.s. Otoczaki dalej w ofercie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: Wt gru 10, 2013 7:02 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
Orzep napisał(a):
...Otoczaki dalej w ofercie...


Miałem już nic nie pisać (babci obiecałem), ale skuszę się chyba na jeden woreczek :-D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: Wt gru 10, 2013 7:07 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 21, 2010 9:52 pm
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa-Łomianki
Czyzby jedrusGS zmanipulował list do ateisty?? No no a wydaje sie taki uczciwy 8)

W tym liscie jest merytoryczna niespójność. Prawdziwy ateista nigdy nie pójdzie do klechy prosić o to czy tamto. No np. mnie by to do glowy nigdy nie przyszlo. Pytanie do kogo wiec jest ten list ? Nalezy sie jednak male sprostowanie. Ktos kto nie wierzy w fikcyjnego boga katolikow nie musi nazywać się ateistą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: Wt gru 10, 2013 8:12 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn gru 20, 2010 7:37 pm
Posty: 125
Orzep,pytanko.
Masz może na zbyciu trelinkę luzem?
:twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: Wt gru 10, 2013 8:30 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
Musiałem wygÓglować i mniemam, że chodzi ci o trYlinkę?
Nie mam niestety, jednak do śnieżkowej bitwy mało praktyczna to amunicja!
Chyba żeś z tej miejscowości, co Chłop, który na MistrzostwachŚwiataRzutuBronomPrzezStodołę zajął 2-gie miejsce?
...się okazało, że dlatego drugie, bo zapomniał konia odpiąć! :wink:

Pozdro Orzep
p.s. 4pack zakupiony na wieczór....nie zawiedźcie Łorzepa!
Piothrus jesteś??? :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Marianna Popiełuszko-uroczystości pogrzebowe.Suchowola.2
PostNapisane: Śr gru 11, 2013 12:45 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 8:31 pm
Posty: 524
Lokalizacja: małopolska
TomekWwa napisał(a):
Czyzby jedrusGS zmanipulował list do ateisty?? .

Oczywiście że to ja zmanipulowałem. Przecież nie możliwe byłoby aby to pierwszy lepszy ateista dopisał :lol:
Oj, Tomasz zadziwiasz mnie coraz bardziej.
Powiem Ci w tajemnicy że zmanipulowano też Pana Tadeusza bo dopisano 13-tą księgę. :shock:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 9 z 10   [ Posty: 140 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL