Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:09 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 9   [ Posty: 126 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: Wt lis 19, 2013 12:32 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 21, 2010 9:52 pm
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa-Łomianki
GrzegorzR45 napisał(a):
TomekWwa Ty nie rozumiesz czy nie potrafisz zrozumieć historia to to co było minęło . Teraz jest inny czas inni ludzie, pamięci nikt nie zmieni, postawy powinniśmy .Ty kolego masz z tym wielki problem chyba lubisz zadymy? :!: . Mnie nie przeszkadzają wycieczki z Niemiec które odwiedzają swe korzenie: Mazury, Warmię, Pomorze, Śląsk tym bardziej jak śpiewają ,byle nie z karabinem myślę że to pojmujesz, bo Oni tu mieszkali i tego nikt nie zmieni, u mnie na śląsku opolskim też mają swoje pomniki i co Polska przestanie z tego powodu istnieć? Ja szanuję Ich oni mnie choć moja rodzina pochodzi z Lwowa. A kto kogo mordował należy pamiętać by się to już nigdy nie powtórzyło.


Nie lubie zadym , lubie przyjaźń i pojednanie. Wydaje mi sie jednak ze lepszym miejscem do śpiewania polskich patriotycznych pieśni jest ognisko na biwaku niż centralny plac Lwowa. To może być odbierane przez Ukraińców jako prowokacja i napewno nie sluzy pojednaniu. To ewidentny przejaw braku empatii.
Byłem pare dni temu w Wilnie i w kwaterze żołnierzy Marszałka na Rossie kilka pomnikow było potluczonych młotami przez lokalesow. Moze to reakcja na przejazd RK. Mialem takie wrazenie
Przywołani przez ciebie Niemcy nie spiewaja niemieckich patriotycznych pieśni ( np. z okresu III Rzeszy) na centralnym placu Szczecina czy Wrocławia. Oni mają empatię , czego i Wam życzę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: Wt lis 19, 2013 1:29 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt mar 20, 2012 3:12 pm
Posty: 145
Lokalizacja: Ciemny las
TomekWwa napisał(a):
GrzegorzR45 napisał(a):
TomekWwa Ty nie rozumiesz czy nie potrafisz zrozumieć historia to to co było minęło . Teraz jest inny czas inni ludzie, pamięci nikt nie zmieni, postawy powinniśmy .Ty kolego masz z tym wielki problem chyba lubisz zadymy? :!: . Mnie nie przeszkadzają wycieczki z Niemiec które odwiedzają swe korzenie: Mazury, Warmię, Pomorze, Śląsk tym bardziej jak śpiewają ,byle nie z karabinem myślę że to pojmujesz, bo Oni tu mieszkali i tego nikt nie zmieni, u mnie na śląsku opolskim też mają swoje pomniki i co Polska przestanie z tego powodu istnieć? Ja szanuję Ich oni mnie choć moja rodzina pochodzi z Lwowa. A kto kogo mordował należy pamiętać by się to już nigdy nie powtórzyło.


Nie lubie zadym , lubie przyjaźń i pojednanie. Wydaje mi sie jednak ze lepszym miejscem do śpiewania polskich patriotycznych pieśni jest ognisko na biwaku niż centralny plac Lwowa. To może być odbierane przez Ukraińców jako prowokacja i napewno nie sluzy pojednaniu. To ewidentny przejaw braku empatii.
Byłem pare dni temu w Wilnie i w kwaterze żołnierzy Marszałka na Rossie kilka pomnikow było potluczonych młotami przez lokalesow. Moze to reakcja na przejazd RK. Mialem takie wrazenie
Przywołani przez ciebie Niemcy nie spiewaja niemieckich patriotycznych pieśni ( np. z okresu III Rzeszy) na centralnym placu Szczecina czy Wrocławia. Oni mają empatię , czego i Wam życzę.

Krótki komentarz do Twojej myśli przewodniej:
http://www.youtube.com/watch?v=txjLjvTydVg
Akurat pieśni z okresu III Rzeszy to kiepskie porównanie do polskich pieśni patriotycznych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: Wt lis 19, 2013 2:12 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Siwy Koń napisał(a):
Akurat pieśni z okresu III Rzeszy to kiepskie porównanie do polskich pieśni patriotycznych.

"Moja jest tylko racja, i to święta racja, bo nawet jak jest Twoja, to moja jest mojsza niż Twojsza, że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

:lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: Wt lis 19, 2013 3:13 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt cze 26, 2009 7:06 pm
Posty: 405
Lokalizacja: Warszawa
Jak dla mnie cały ten temat powinien być potraktowany jak spam i wyrzucony do kosza.
Nic nie wnosi, poróżnia użytkowników i wprowadza w błąd niezorientowanych.
Bo co to za "rajd" jak nikt się tam nie ściga :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: Wt lis 19, 2013 3:57 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
kiedyś miałem mysl aby wzniśle i patriotycznie odwiedzić tamte rejony wraz z grupą zapaleńców
do czasu aż nie skumałem iż rajd to nei jest ino wycieczka orendowników radia maryja i TV trwam.
szkoda bo idea takiej imrezki mogła by być fajna dla wielu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: Wt lis 19, 2013 7:34 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 9:56 pm
Posty: 57
Lokalizacja: Reszel
Dawaj Siwy Koniu dalej z relacją bo "lekko" spóżniona jest.
A to, że kilka osób szuka tu dymu, no cóż w innym wątku nie wypaliło to śmiecą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: Wt lis 19, 2013 7:42 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
chyba przy żadnej innej relacji z podróży nie ma tyle kontrowersji. Temat wyjazdu jako rajd motocyklowy ma niewiele wspólnego z przygodą , bardziej z religią i polityką.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: Wt lis 19, 2013 8:00 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 9:54 am
Posty: 408
Lokalizacja: Gostyń - Śląsk
sylwester napisał(a):
chyba przy żadnej innej relacji z podróży nie ma tyle kontrowersji. Temat wyjazdu jako rajd motocyklowy ma niewiele wspólnego z przygodą , bardziej z religią i polityką.


i jeszcze frendzle ... :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: Wt lis 19, 2013 8:41 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 10:02 pm
Posty: 2918
czy możecie pozwolić Siwemu dokończyć relacji? Nieważne o jakiej wyprawie opowiada - ważne, że jest. Podejrzewam, że On czyta nasze relacje i nie zabiera w nich głosu krytykując naszych zachowań poza granicami kraju. Bądźmy zatem "europejscy" i pooglądajmy Jego fotki bez osobistych wycieczek...
Jedziesz Siwy - ja tam z przyjemnością i pooglądam i poczytam...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: Wt lis 19, 2013 8:54 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 1:19 pm
Posty: 302
Lokalizacja: Opolskie
Cytuj:
i jeszcze frendzle ..

:shock: Głodnemu zawsze jedno na myśli!! :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: Wt lis 19, 2013 8:59 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
Jaqb z Kaszub napisał(a):
czy możecie pozwolić Siwemu dokończyć relacji? Nieważne o jakiej wyprawie opowiada - ważne, że jest. Podejrzewam, że On czyta nasze relacje i nie zabiera w nich głosu krytykując naszych zachowań poza granicami kraju. Bądźmy zatem "europejscy" i pooglądajmy Jego fotki bez osobistych wycieczek...
Jedziesz Siwy - ja tam z przyjemnością i pooglądam i poczytam...

...i like! :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: Śr lis 20, 2013 2:20 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt mar 20, 2012 3:12 pm
Posty: 145
Lokalizacja: Ciemny las
Niech sobie użyją, trochę powietrza z Nich zejdzie :roll:
Jedziemy dalej :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: Śr lis 20, 2013 3:32 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt mar 20, 2012 3:12 pm
Posty: 145
Lokalizacja: Ciemny las
29-08-2010
Niedziela.
Nasze obozowisko w Sokółce.

[ img ]
Dla chętnych wyjazd na mszę, po której wyruszamy w dalszą drogę.
[ img ]

Po drodze zatrzymujemy się we wsi Giby, gdzie następuje złożenie wieńca pod Krzyżem, poświęcony pamięci osób, które zostały zabite podczas obławy augustowskiej w 1945.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Giby

[ img ]

[ img ]

To co od razu polubiłem to przedstawianie przez historyków z IPN zarysu historycznego w każdym miejscu jakie odwiedzamy. Docieramy do wsi Kopciowo, gdzie złożyliśmy wieniec na grobie Emilii Plater.

http://dzieje.pl/postacie/emilia-plater-1806-1831

[ img ]

Dalsza droga prowadzi do wsi Koniuchy, gdzie stajemy przed wielkim kamiennym krzyżem. Krzyż upamiętnia masakrę dokonaną na co najmniej 38 polskich mieszkańcach w dniu 29 stycznia 1944 przez partyzantów radzieckich (Rosjan i Litwinów) i żydowskich.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Koniuchach.

Dotychczasowa przebyta trasa:http://goo.gl/maps/ahHr2

Przed nami Ponary pod Wilnem. Miejsce położone blisko torów kolejowych, gdzie miała powstac radziecka baza paliwowa. Niemcy, wspomagani przez ochotnicze litewskie oddziały Ypatingasis būrys (Sonderkomando der Sicherheitsdienst und des SD), rekrutujące się głównie spośród litewskich szaulisów, wymordowały tu w latach 1941-1944 ok. 100 tys.[3] osób. Wśród ofiar znajdowało się od kilkunastu tysięcy do 20 tysięcy Polaków (inteligencja wileńska i żołnierze Armii Krajowej).
krótki film:http://www.youtube.com/watch?v=ngzYXdpHlug

[ img ]

[ img ]

Po uroczystościach pod Pomnikiem Ponarskim, jedziemy na Rossę.

[ img ]

[ img ]

Tutaj po zwiedzeniu cmentarza,

[ img ]
wysłuchaniu wykładu historyków, przechodzimy pod mauzoleum na Rossie. Tutaj należy odnotować ważną datę - 18 września 1939 r., czyli moment wkroczenia Armii Czerwonej do Wilna. W tym czasie na Rossie stała jeszcze ostatnia warta przy Mauzoleum. Według opowiadań ówczesnych mieszkańców Wilna, żołnierze ci mając szansę ratowania się przez wycofanie na teren neutralnej Litwa, mimo grożącej im śmierci, postanowili pozostać na posterunku. Ostatnia warta - według relacji - zginęła od strzałów karabinu maszynowego jednego z sowieckich czołgów. To właśnie dla tych poległych żołnierzy wilnianie wykonali trzy nowe betonowe nagrobki obok kwater z 1919 i 1929 r. Na jednym z nich umieszczono napis: "Kapral Wincenty Salwiński 1914-1939", natomiast na dwóch pozostałych: "Nieznany żołnierz 1939". W trakcie walk toczonych w okolicach Rossy ucierpiały niektóre nagrobki i sama płyta grobowca. Tutaj składamy wieniec.

[ img ]

Docieramy do polskiej szkoły, gdzie harcerze przygotowali ciepły posiłek. Jest to nie lada wyczyn ponieważ, wszystko przygotowali na kuchni polowej. Po tak długim dniu zjadłbym wszystko.

[ img ]

Dla chętnych nocne zwiedzanie Wilna, więc nie mogłem sobie tego odmówic. Pomyślałem, że nocleg pod dachem, więc szybciej rano pozbieram rzeczy. I to była dobra decyzja, ponieważ Wilno nocą jest piękne.


Ostatnio edytowano So lis 23, 2013 11:01 am przez Siwy Koń, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: Śr lis 20, 2013 4:04 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt mar 20, 2012 3:12 pm
Posty: 145
Lokalizacja: Ciemny las
lasooch napisał(a):
Siwy Koń napisał(a):
Akurat pieśni z okresu III Rzeszy to kiepskie porównanie do polskich pieśni patriotycznych.

"Moja jest tylko racja, i to święta racja, bo nawet jak jest Twoja, to moja jest mojsza niż Twojsza, że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

:lol:


Łatwiej pałac skrytykować niż psu budę postawić. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: 10 Miedzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski 2010.28.08-1
PostNapisane: Śr lis 20, 2013 9:47 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz paź 02, 2008 1:50 am
Posty: 776
Lokalizacja: z Lasu
Siwy, wydaje mi się że zaczynasz się ociągać.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 9   [ Posty: 126 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL