Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:44 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 8   [ Posty: 108 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Materace, karimaty itp. pod namiot...
PostNapisane: Śr sty 21, 2009 1:21 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 6:25 pm
Posty: 146
Lokalizacja: Gdańsk
Witam!
Interesuje mnie Wasze doświadczenie w kwestii spania pod namiotem. Czego używacie jadąć pod namiot, tj. na czym śpicie w namiocie jakieś materace dmuchane, karimaty?
Ja jeżdząc kiedyś autem pod namiot zabierałem duże dmuchane materace, ale na 4oo nie trzeba się tak miejscem przejmować. A jak na moto to raczej z racji ograniczonego miejsca to karimata.
Jakie są Wasze doświadczenia...
ew. jakieś linki mile widziane :wink:

Pozdro 8)

Ps. oczywiście chodzi mi wyjazdy wiosenno-letnio-jesienne, bez żadnych śniegów itp.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 21, 2009 1:48 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 11:33 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Żywiec
Mnie też temat bardzo interesuje.

Czy ktoś używał może TAKIEGO materaca?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 21, 2009 2:30 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 11:18 pm
Posty: 478
Lokalizacja: Wrocław
Ja próbowałem wielu dmuchanych rozwiązań i doszedłem do wniosku, że mimo ciągłych nowinek, najbardziej niezniszczalna i ekonomicznie wiodąca pozostaje klasyczna karimata (w różnych wydaniach: gruba cienka, dziurkowana - na gorące klimaty).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 21, 2009 3:06 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 10:31 am
Posty: 36
Lokalizacja: Gliwice
hej,
w zeszłym roku w decathlonie kupilem karimate dmuchana.
Jestem zachwycony!! jak ją dobrze zwiniesz o zajmuje miej miejsc niż konwencjonalna, a komfort spania bajka. Już w życu nie wróce do zwykłej.
Obawiałem się, że może się przebić ale nic takiego nie miało miejsca.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 21, 2009 8:40 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn gru 29, 2008 12:25 am
Posty: 141
Lokalizacja: Dublin, Ireland
polecam maty samopompowujace firmy Thermarest. Waga nieco ponad pol kilo, bardzo wytrzymala z systemem ktory ( w razie rozdarcia) nie powoduje dlaszego postepu. Szybka do uzycia (odkrecasz zawor, nastepuje pompowanie - zakrecasz), ewentualnie mozna dodmuchac odrobine. Przy skladaniu podobnie, odkrecasz zawor, zwijasz i tyle. Starym kalimatom nowimy -NIE. Niestety ma wade - cena, moze byc nawet 400 zl za sztuke :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 21, 2009 8:55 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 11:33 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Żywiec
A jak się na takiej macie śpi? Czuć np. kamienie pod tyłkiem? Do tej pory woziłem wielki dmuchany materiałowy materac - to był wersal..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 21, 2009 9:53 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N kwi 06, 2008 9:00 am
Posty: 78
Lokalizacja: Gorlice
http://www.globtroter.sklep.pl/materace ... 53_54.html


http://www.e-pamir.pl/202,0,maty-samopompujace.html

Może komuś się przyda. EXPAND jest mały po spakowaniu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 21, 2009 10:14 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 10:08 pm
Posty: 2039
Lokalizacja: S-ec
mam kilka mat samopom. (rowniez gorna polka) ale najczesciej uzywam maty kupionej przez przypadek w sklepie Jysk za jakies 30-40zł goraco polecam, przetestowana na wielu wyjazdach. Co do spiwora to Iceberg ,szyte chyba w B.B, z wypelnieniem puchowym waga cos kolo 1,2 kg.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 21, 2009 10:17 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn gru 29, 2008 12:25 am
Posty: 141
Lokalizacja: Dublin, Ireland
Tak, spalem na roznym podlozu, w tym na kamieniach i nadal komfort jest odczuwalny. Polecam model Prolite 3. Sprawdzalem ceny za granica i w kraju i sa one baqrdzo podobne. ok 400 zl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 22, 2009 1:32 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Wt paź 14, 2008 4:07 pm
Posty: 279
Lokalizacja: Dęblin
Polecam karimatę bundeswery (BW), zwłaszcza pakujacym się w kufry. Składa się ona w kostkę, nie w rulon jak klasyczne karimaty. Po złożeniu ma wymiary zbliżone do laptopa 15,4'' i grubość ok.3cm. Ze względu na grubość rozłożonej (0,5cm) nadaje się raczej na cieplejsze pory roku. Można je kupić na allegro i w sklepach militarnych w cenie ok. 20/25 zł.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 25, 2009 9:24 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Generalnie na moto redukuję masę na maksa.

Używam lekkiej maty samopompującej (850g) - kupiłem w Intersport za 180 zł. Świetnie sie sprawuje. Potwierdzam - już nigdy nie wrócę do zwykłej karimaty. Maty 'Therm-a-Rest' są świetne... ale.... różnica nie jest warta wydanej kasy, bo aż takiej różnicy nie ma.

W razie twardszego podłoża podkładam wspomnianą składaną karimatę BW.

Śpiwór - tradycyjny letni 'kilowy', chociaż waży 900 gram :) Nie lubię mumii !! Na zimniejsze dni i miejsca pewnie się będę musiał 'przeprosić'...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 25, 2009 12:54 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 11:18 pm
Posty: 478
Lokalizacja: Wrocław
Jeśli chodzi o maty samopompujące to w Jysku jest obecnie takowa za 25 zł. Nie podejmuję się oceny, ale cęnę oceniam dobrze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 25, 2009 6:49 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pt mar 28, 2008 2:53 pm
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa
Posiadam matę samopompującą ''Greenside'' kupioną za 70 zł na Allegro. Po zwinięciu rozmiar zwykłej karimaty zrolowanej. Juz 3 sezony ma za sobą i nadal żyje. Tyle że ona nie jest tak do końca samopompująca. Trzeba ze 3 solidne wydechy jej dodmuchac. Płuc nie wypluwasz, a to wystarcza na moje 100kg. Ma dodatkowy miły element czego nie maja inne maty samopompujące. Zintegrowaną nadmuchiwaną juz tradycyjnie poduszke pod głowę. Wygodna sprawa, polecam.
Na Thermareście kumpla sypiałem zanim kupiłem swoja i naprawdę nie wiem za co te 400zł trzeba zapłacic, gdy moja za 70 wcale nie jest gorsza.
Tej samej marki posiadam tez śpiwór mumia. Ciepły, w okolicy 0st. daje jeszcze radę. Wadą jego jest upierdliwie wcinający sie materiał w zamek. Ale ta przypadłosc trapi 90% śpiworów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 25, 2009 9:06 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 10:08 pm
Posty: 2039
Lokalizacja: S-ec
sorockNTV jak kupowalem bylo kilka modeli o roznych grubosciach a kupilem to barzdiej jako ciekawostke i sie sprawdzilo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 25, 2009 10:03 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 11:18 pm
Posty: 478
Lokalizacja: Wrocław
rumpel napisał(a):
sorockNTV jak kupowalem bylo kilka modeli o roznych grubosciach a kupilem to barzdiej jako ciekawostke i sie sprawdzilo.

No i mnie skusiło te 25 PLN i to chyba jest najcieńsza opcja, bo rzeczywiście był jeszcze przynajmniej 1 grubszy model. Przebadam na wiosnę, może właśnie na hucznie zbliżającym się zlocie "Adventure Rider" ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 8   [ Posty: 108 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL