Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:24 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 35 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: III Kociewski Rajd enduro 07.09.2013
PostNapisane: N wrz 08, 2013 9:18 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 10:09 pm
Posty: 451
Lokalizacja: WM
Statystyka mówi sama za siebie - 279 startujących, a rajd ukończyło 69 czyli prawie 25% tych który przekroczyli linie startu :mrgreen:

Krzemien napisał(a):
Wiem jedno - nie powinno sie jezdzic na takie imprezy samemu - team 2-3 osobowy spradza sie najlepiej. Bezproblemowe motocykla w 2 osoby graniczy z cudem na miare Burnejki jak sie jest samemu :lol:


W tym roku mi nie pykło :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Kociewski Rajd enduro 07.09.2013
PostNapisane: N wrz 08, 2013 9:50 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Kociewski Rajd enduro 07.09.2013
PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 7:07 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
Fajnie że wystartowałeś :) szkoda że błoto wygrało.

Tak patrząc na film to chyba Ex1 z Piothrusem powinni wystartować na LC8 :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Kociewski Rajd enduro 07.09.2013
PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 10:31 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr gru 16, 2009 2:28 pm
Posty: 358
Lokalizacja: Wawa
Widzę, że rajd dostarczył sporo wrażeń… No to i ode mnie kilka słów. III Kociewski Rajd Enduro, mój pierwszy…. Wiele słyszałam o poprzednich edycjach tego rajdu i tym razem postanowiłam się sama przekonać „co w trawie piszczy”. Start sobota, około 9. Na starcie ryczy 280 maszyn, w znacznej większości motocykle. Jest też trochę ATV. Motocykle tym razem startują pierwsze. Trasa ma około 90 km. Roadbook wydrukowany na kartakch A4 nie jest może najporęczniejszy do nawigowania, ale nie przeszkadza to jakoś bardzo w zabawie. Na trasie czekają na nas 3 OSsy (z czego jesden – superendurowy, na czas) i 4 PKP (dla nie wtajemniczonych - punkty kontroli przejazdu, na których też trzeba zbierać pieczątki). Więc w sumie pieczątek trzeba zebrać sporo i tylko jak krtoś zebrał wszystkie ma zaliczoną trasę (a nie było to takie łatwe – sporo ludzi pogubiło się już na początku).

Sama traska ciekawa i bardzo urozmaicona. Jestem pod wrażeniem, że organizatorom udaje się zorganizować wjazd w taki teren na full legalu. Wielkie brawa za to. Na OSach jest NAPRAWDĘ CO ROBIĆ. Zdradliwa 5 km rzeczka daje się wszystkim we znaki. O tym już coś pisał Krzemień i jest sporo tego na filmikach, więc nie będę się rozpisywać. Łatwo się tu wkleić i „zostać na dłużej” albo zalać sprzęt „na amen”. Trzeba mocno główkować, którędy jechać, żeby się nie utopić, a wąwóz którym płynie rzeczka jest bardzo wąski. Utrudnieniem jest duża ilość porozrzucanych wszędzie kłód, kamieni, a także już powklejanych motocykli i quadów – w sumie trzeba nieźle lawirować, a dno jest mocno muliste i „wciągające”. Konarów drzew i badyli często nie widać, co nie ułatwia sprawy. Na kolejnym OS-ie – piaskarni/żwirowni też sporo niespodzianek – krótkie, choć strome podjazdy i zjazdy, z czyhającym na dole grząskim błotem. Dużo ciasnych zakrętów. W sumie dość męczące, ale jak najbardziej do przejechania. Próba cross jest chyba najłatwiejszym z OSów – typowy tor motocrossowy, to w sumie taki trochę odpoczynek. Na koniec OS pokazowy, coś na kształt super enduro. Dla specjalistów od tej dyscypliny, to pewnie przysłowiowa bułka z masłem, ale dla całej reszty, mniej obeznanej z kłodami, oponami, betonowymi kręgami to emocjonujący kawałek, i to cały pod czujnym okiem publiczności. Fajna zabawa. Jest co ćwiczyć. Poziom trudności trasy najlepiej chyba oddaje fakt, że jak ktoś już wspomniał rajd skończyło 69 osób, na 280 startujących. Powiem szczerze, że taką statystyką jestem jednak trochę zaskoczona.

Na pewno warto było pojechać, to świetne doświadczenie. Cieszę się, że dojechałam, zebrałam wszystkie pieczątki, pokonałam OSy, siebie, błoto, kłody, podjazdy i inne wyzwania z trasy. Wynik całkiem dobry, choć tak naprawdę to sprawa drugorzędna. Najważniejsza była radość z jazdy i doborowe towarzystwo, z którym miałam okazję pokonać dużą część trasy. OS-a super enduro przejechałam nawet bez większych problemów (ku mojemu zdziwieniu, bo nie jest to moja mocna strona na pewno). Ale to chyba dzięki temu, że nie miałam czasu na myślenie, rozbieranie przeszkód na czynniki pierwsze i filozofowanie „czy się da, czy się nie da”. Po prostu ruszyłam i jechałam, a że meta była tuz za tym OS-em czyli w zasięgu wzroku, a byłam już trochę zmęczona, oczyma wyobraźni byłam już na mecie. Zadziałało :-)
Filmik przygotowany przez organizatorów, który jakoś tam oddaje całokształt imprezy wrzucił Krzemień. Na razie innych fotek/materiałów nie mam. Jak coś trafię, to na pewno się podzielę. Dla wahających się – polecam próbę sił w przyszłym roku.

Pozdrawiam

PS. Z całym szacunkiem dla kierowników, na LC8 nie ma szans przejechania tego. Nie z takim błotem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Kociewski Rajd enduro 07.09.2013
PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 10:58 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 11, 2012 11:45 am
Posty: 664
Lokalizacja: Wrocław
Po pierwsze gratuluję przejechania rajdu.
Po drugie - sugestia startu na LC8 to na pewno nonsens - ale oni lubią takie wyzwania :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Kociewski Rajd enduro 07.09.2013
PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 11:04 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr gru 16, 2009 2:28 pm
Posty: 358
Lokalizacja: Wawa
mirek-PD napisał(a):
Po drugie - sugestia startu na LC8 to na pewno nonsens - ale oni lubią takie wyzwania :wink:


Faceci miewają różne "szalone pomysły" :mrgreen: Myślę, że byłaby to tylko kwestia "odpowiedniego zmotywowania" i szybko padłoby koronne: "co ja nie przejadę". :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Kociewski Rajd enduro 07.09.2013
PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 12:36 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So lut 12, 2011 4:06 pm
Posty: 216
Lokalizacja: Warszawa
Ja jechałem na 690 Enduro R a kolega na LC4 i w sumie było nieźle. Kolegę tylko raz trzeba było quadem wyciągać. W pozostałych przypadkach kombinowaliśmy zeby się nie zakopać a jak się zdarzyło to ręcznie dało się wygrzebać.

Za to na tym "super enduro" czymś sumiennie podjeżdżaliśmy do każdej kłody, jeden moto na stopkę a drugi przenosiliśmy. I tak na prawie każdej :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Kociewski Rajd enduro 07.09.2013
PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 12:44 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr gru 16, 2009 2:28 pm
Posty: 358
Lokalizacja: Wawa
cayco napisał(a):
Ja jechałem na 690 Enduro R a kolega na LC4 i w sumie było nieźle. Kolegę tylko raz trzeba było quadem wyciągać. W pozostałych przypadkach kombinowaliśmy zeby się nie zakopać a jak się zdarzyło to ręcznie dało się wygrzebać.

Za to na tym "super enduro" czymś sumiennie podjeżdżaliśmy do każdej kłody, jeden moto na stopkę a drugi przenosiliśmy. I tak na prawie każdej :)


No to pięknie Wam poszło. Gratulacje. Akurat powiedziałabym, że na takie sprzęty o jakich piszesz, to ten tor super enduro był o wiele łatwiejszy do przejechania, niż te błocka wcześniej. Ale może to tylko takie wrażenie. A udało się Wam w ogóle wyszstkie pieczątki zebrać - bo trochę krążenia jednak było w kilku miejscach, przynajmniej w moim przypadku? I czy zdążyliście do wąwozu z rzeczką przed quadami?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Kociewski Rajd enduro 07.09.2013
PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 12:59 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 15, 2011 9:28 pm
Posty: 1441
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
co na LC8 się nie da, że co ciężki ,co ja nie dam rady hehehehe
to odpowiez na wczeniejszy post.
no wiadomo że jazda w rzece to nie miejsce dla dużego kata, widać fajna imprezka ,
może za rok jak dojdzie coś mniejszego się wybiorę aa no i Ola gratulacje , ale chyba dla ciebie to lajtowa impreza :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Kociewski Rajd enduro 07.09.2013
PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 1:04 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So lut 12, 2011 4:06 pm
Posty: 216
Lokalizacja: Warszawa
Niestety na początku się pogubiliśmy i długo szukaliśmy tego pierwszego PKP. Gdy już tam przyjechaliśmy to nie było nikogo z pieczątkami. Co ciekawe na dwóch ludzi stojących obok siebie przy końcu tego punktu jeden twierdził że dostał pieczątki i tu dają a drugi że nic nie dostał i nic nie dają :)

A i jeden punkt, tez na początku był tragicznie zakorkowany, po prostu godzina stania w lesie - daliśmy sobie spokój bo nie miało to sensu. Wyglądało to tak że podjeżdżał quad, zakopywał się i wyciągał na wyciągarce. Całość ok. 10min na jednego...

Rzeczką jechaliśmy trochę z quadami ale mam wrażenie że większość była za nami.

A co do skakania przez te stosy bali na 690tce to ja swój kupiłem 1.5miesiaca temu (zmiana z dużego GSa) i dopiero zaczynam endurować. Nie próbowałem skakać nawet przez jedną kłodę także przez stos nawet nie próbowałem :)

Dzięki Ci Ola za opis i jestem pod dużym wrażeniem że nie tylko faceci przejechali :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Kociewski Rajd enduro 07.09.2013
PostNapisane: Wt wrz 10, 2013 9:40 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz lut 02, 2012 9:06 am
Posty: 285
brawa dla Oli :)

http://www.offroad-swiecie.home.pl/mx.html

wygląda na to, że ukończyły 43 osoby!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Kociewski Rajd enduro 07.09.2013
PostNapisane: Wt wrz 10, 2013 10:32 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sty 21, 2007 9:23 pm
Posty: 610
Wyniki wskazują, że byłem na 13 miejscu i to na DR650! Niespecjalnie się zresztą zmęczyłem. To miejsce mnie jednak nie satysfakcjonuje, dziekuję jednak koledze z moim numerkiem. Wynik poszedł w świat ;)
W przyszłym roku chyba namówię Depres, by pojechał za mnie. Mam nadzieję, że ogra Spirowskiego.
Podsumowując - impreza niespecjalnie męcząca, zresztą wygląda na to, że przejechało ją 100 procent startujących kobiet.

A serio to gratulacje wszystkim, którzy ukończyli i nie mniejsze tym co się starali ukończyć.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Kociewski Rajd enduro 07.09.2013
PostNapisane: Pn wrz 16, 2013 6:52 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz lut 05, 2009 11:02 am
Posty: 124
http://www.youtube.com/watch?v=bpbdwKD-5RU

z naszych kamer i z naszego potu - proszę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Kociewski Rajd enduro 07.09.2013
PostNapisane: Pn wrz 16, 2013 7:47 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So lut 12, 2011 4:06 pm
Posty: 216
Lokalizacja: Warszawa
Jak do tej pory najfajniejszy filmik z tej imprezy który widziałem! Dzięki Ci :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Kociewski Rajd enduro 07.09.2013
PostNapisane: Pn wrz 16, 2013 8:10 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 3:39 pm
Posty: 1592
Lokalizacja: Białystok
Film pierwsza klasa!!! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 35 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL