Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:35 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 21 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Alpy Austria/Włochy
PostNapisane: Cz kwi 25, 2013 9:08 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 8:28 pm
Posty: 21
Lokalizacja: Warszawa
Cześć Wszystkim,

W drugiej połowie lipca planuję podróż wraz z Plecaczkiem w Alpy Austriacko/Włoskie a także w okolice Ligurii.
Nastawiony jestem na spokojnie podróżowanie by jak najwięcej zobaczyć a przy okazji zaliczyć dużo fajnych tras. Noclegi na campingach, planowany czas na wyjazd ok 3 tygodni.

Oto link do pierwszej iteracji trasy:
http://goo.gl/maps/XkeKT

Póki co obowiązkowe punkty to Mikulov/ Grossglockner/ Przełęcz Stelvio/ okolice La Spezia (to z kolei punkt obowiązkowy i konieczny zdaniem Plecaka:) )

Będzie to moja pierwsza dłuższa wyprawa poza granicę naszej pięknej polskiej galaktyki. Dlatego chciałbym prosić osoby, które odbyły podróż w tamte strony ( a pewnie nie bedzie to trudne :D) o informacje nt. campingów,infrastruktury dla motocyklistów a także miejsc które koniecznie trzeba zobaczyć/przejechać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alpy Austria/Włochy
PostNapisane: Pt kwi 26, 2013 6:59 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Campingów masz do diabła i jeszcze trochę. My 2 lata temu nic nie planowaliśmy, jechaliśmy po prostu do wieczora i gdzieś tam zawsze camping się znalazł. Za 2 osoby, namiot i motocykl trzeba liczyć średnio 20€. Co do ciekawych miejsc, to rzuć okiem tu: Alpy na mokro 01-15.08.2011. Gdybym miał tydzień więcej niż miałem, to zjechałbym na południe Route des Grandes Alpes. Ledwo ją liznęliśmy, a zdecydowanie wszystkim uczestnikom wyjazdu te rejony podobały się najbardziej :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alpy Austria/Włochy
PostNapisane: Pt kwi 26, 2013 9:32 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn sty 11, 2010 7:27 pm
Posty: 297
Lokalizacja: Warszawa
Byliśmy z Ilkiem i Benkiem w Alpach i Dolomitach w 2. połowie września 2012. Spaliśmy w ichnich agroturystykach (20 EUR od twarzy), w warunkach bardzo dobrych (pokoje 2-osobowe z łazienkami, czasem ze śniadaniem). Żaden nocleg, poza pierwszym, nie był rezerwowany. W wielu miasteczkach są automatyczne punkty informacji turystycznej. To ściana z listą obiektów w okolicy, ekranem gdzie można dokładniej obejrzeć wybrane oferty i darmowym telefonem, przez który można pogadać z właścicielami kwater. Fajnie to działa i się przeważnie sprawdza. Ponadto ludność miejscowa jest bardzo miła i chętnie pomaga w znalezieniu noclegu. Agroturystyk jest naprawdę dużo.
Na Stelvio jest fajny wjazd przez Szwajcarię. Od tego roku wjazd na tę przełęcz miał być za pieniądze. Wjazd na Grossglockner kosztuje ok. 20 EUR od moto (jednorazowy) i ok. 30 EUR miesięczny. Tubylcy latają aż miło.
:twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alpy Austria/Włochy
PostNapisane: Pt kwi 26, 2013 9:09 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pn paź 15, 2012 12:33 pm
Posty: 12
Lokalizacja: Bytom
W okolicach Grossglockner polecam nocleg w pensjonacie Imbachhorn http://www.imbachhorn.eu . Prowadzą go przesympatyczni Polacy Ela i Sławek. Czysto, schludnie i fajna atmosfera. Ewentualnie w Fusch po drugiej stronie ulicy jest pensjonat Brunhilda http://brunhilde-laschalt.at/1-al-Uber_uns.html. Właściciel Klaus to zapalony motocyklista i chętnie doradzi gdzie warto w okolicy oprócz Grossglockner pojechać. W okolicach Stelvio fajny camping jest tu: http://www.cimapiazzi.it/index.php?pn=home&lang=gb, można rozbić się z namiotem lub za niewielkie, jak na włoskie standardy, pieniądze wynająć bungalow. Przy okazji na miejscu jest bardzo dobra restauracja. We Włoszech warto jeszcze przejechać przez Passo Giovo, często pomijana w relacjach ale naprawdę fajna przełęcz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alpy Austria/Włochy
PostNapisane: Pt kwi 26, 2013 10:05 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 9:34 pm
Posty: 46
Lokalizacja: Krakoff
O dżizas, jak ja bym miał 3 tygodnie na Alpy to chyba bym o Pireneje za :D haczył .
A na poważnie to jeżeli się skupiacie na Austrii i Italii to najlepsze są Dolomity. Jeżeli koniecznie chcesz jechać "Grossa" to musisz zaliczyć tez Nocklam Strasse, To w jednej cenie a widoki bardzo ładne i blisko siebie, Można potraktować jako dojazdówkę.
Tu masz moje Dolomity i Francję z Włoskim Piemontem. Jest tam gdzie pojeździć.
Dolomity
Francja i Piemont


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alpy Austria/Włochy
PostNapisane: So kwi 27, 2013 5:56 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 8:28 pm
Posty: 21
Lokalizacja: Warszawa
Dzięki za informacje! Luk2asz swoją drogą super relacja z wyprawy w dolomity, widoki mega - mam nadzieję że choć kilka z tych przełęczy padnie moim łupem. Powiedzcie mi tylko, jak wygląda sprawa ze stacjami benzynowymi właśnie na trasach biegnących przez takie przełęcze? Tylko w większych miastach, czy na trasie też można spotkać? Pytam bo zasięg mojego tygrysa to 300km z lekkim okładem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alpy Austria/Włochy
PostNapisane: So kwi 27, 2013 10:07 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 9:34 pm
Posty: 46
Lokalizacja: Krakoff
koszi napisał(a):
Dzięki za informacje! Luk2asz swoją drogą super relacja z wyprawy w dolomity, widoki mega - mam nadzieję że choć kilka z tych przełęczy padnie moim łupem. Powiedzcie mi tylko, jak wygląda sprawa ze stacjami benzynowymi właśnie na trasach biegnących przez takie przełęcze? Tylko w większych miastach, czy na trasie też można spotkać? Pytam bo zasięg mojego tygrysa to 300km z lekkim okładem.


Jeżeli macie tyle czasu co piszesz, to warto zostać 2 dni w np. Corvarze. Wtedy całe Dolomity możesz objechać bez kufrów. Co do tankowania, wtedy jeździłem Transalpem i przebiegi robiłem na baku około 300 km +/- 50. Ze stacjami nie ma problemów. Jeżdżę z AutoMapą i baza POI w niej jest bardzo dobra. Nie ma szans żeby nie zatankować, tylko trzeba pamiętać, że to włochy i stację w większości (w porze sjesty) są samoobsługowe. Polecam wtedy kartę kredytową zamiast gotówki - nie musisz celować z ilością tylko płacisz za tyle za ile zalejesz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alpy Austria/Włochy
PostNapisane: N kwi 28, 2013 11:03 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N kwi 13, 2008 8:10 pm
Posty: 721
Lokalizacja: Gdynia
Cześć,

Podobnie jak poprzednicy polecam Route des Grandes Alpes. Wg mnie to najlepszy kawałek Alp, który odwiedziłem na motocyklu.

Nie zapomnij też o okolicach górskich jezior we Włoszech. Trasy w okolicach i wzdłuż jezior Garda, Como, Idro, Iseo, Lugano, Maggiore są urzekające i widokowo fantastyczne, a twoja pani może już stamtąd nie chcieć pojechać dalej ;-)

A po powrocie nie zapomnij o relacji! :-)

Pozdrowienia,
D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alpy Austria/Włochy
PostNapisane: Pt maja 31, 2013 11:09 am 
Początkujący

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 8:28 pm
Posty: 21
Lokalizacja: Warszawa
Zastanawiam się nad drogą powrotną...czy jest coś wartego zobaczenia na Słowenii? Czy lepiej wskoczyć ponownie do Austrii bądź porozbijać się np. w Dolomitach dzień lub dwa? Muszę coś wymyślić na powrót z okolica miejscowości La Spezia i udzieliło mi się niezdecydowanie mojej lepszej połówki ;]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alpy Austria/Włochy
PostNapisane: Pt maja 31, 2013 11:20 am 
Początkujący

Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 2:28 pm
Posty: 32
koszi napisał(a):
Zastanawiam się nad drogą powrotną...czy jest coś wartego zobaczenia na Słowenii? ;]

W Slowenii zobacz jaskinie postojna,robi wrazenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alpy Austria/Włochy
PostNapisane: Pt maja 31, 2013 1:03 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
a ja bym liznął na Twoim miejscu Szwajcarię, mi się bardziej podobało niż w Austrii, no i nie ma opłat za przejazdy przełęczami tak często jak w Austrii. W moim podpisie masz 2 linki do wypadów właśnie w Alpy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alpy Austria/Włochy
PostNapisane: N cze 02, 2013 4:39 pm 
Początkujący

Dołączył(a): So lis 05, 2011 11:36 pm
Posty: 37
Sugestii masz sporo :)
Przemyśl Dolomity które masz idealnie na trasie, zwłaszcza że to bardzo plecaczkowa trasa (piękne widoki, piękne kwiaty, piękna architektura, piękne nazwy, piękne wystawy itd itp czyli powiew telewizyjnego wielkiego świata a w zimie jak będziesz oglądał z plecaczkiem zawody narciarskie w TV to wam się łezka w oku zakręci).

Takie minimum z La Spezia to Madonna di Campiglio, objechanie masywu Marmolada z przełęczą Sella i Cortina d'Ampezzo. A resztę możesz sobie wzbogacić w zależności od humoru.

Dobrego wyboru życzę, ale czego byś nie wybrał i tak będzie pięknie.

PZDR


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alpy Austria/Włochy
PostNapisane: N cze 02, 2013 8:07 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 8:28 pm
Posty: 21
Lokalizacja: Warszawa
Propozycji sporo i jak ma się za dużo w dupie to się nie można zdecydować i zaczyna sie kombinować jak koń po górę! Jednak padnie chyba na Szwajcarię w drodze powrotnej, chociaż może...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alpy Austria/Włochy
PostNapisane: Pt cze 28, 2013 8:03 am 
Aktywny

Dołączył(a): N lut 27, 2011 6:33 pm
Posty: 135
Lokalizacja: WZ
Dołączę się do pytań.
Czy warto na początku lipca obrać taką trasę czy we Włoszech nie za gorąco w tym okresie na moto?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alpy Austria/Włochy
PostNapisane: Pt cze 28, 2013 8:13 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
Teraz już wiem, że drogę powrotną najlepiej skracać do minimum. Start w Monachium - jeden dzień jazdy po autostradach do PL, lub start Wiedeń i to samo.
Po Alpach nic już tak nie cieszy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 21 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL