Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:03 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 9 z 11   [ Posty: 156 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 13, 2009 12:27 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
komentarz do postu Dominika:
na pierwszą kwestię nie mogę odpowiedzieć na forum ponieważ musiałbym podać nazwisko wiarygodnego źródła z Dakaru a właściciel by sobie tego pewnie nie życzył - moze kiedys jak sie spotkamy w trojke, to sam Ci opowie jak to bylo...
z przekazu: bardzo trudny nawigacyjnie etap; wiekszosc sie pogubila, jezdzili w kolko wracajac/szukajac wlasciwego toru jazdy, az tu nagle kilku zawodnikow z KTMa (zachowali sie jak pewni na 100% ze jada dobrze) pocieli dzida na azymut, reszta wziela to za dobry znak i pocieli za nimi tylko nie czolowka fabryczna, jak sie pozniej okazalo ta zagrywka miala wyprowadzic konkurencje w pole, fabryczni wygrali ten etap z bardzo bardzo bardzo duza przewaga...
jezeli chodzi o druga kwestie dostepnosci czesci
to skomentuje to krotko - sport nie jest uczciwy
tak samo jak wielu kolarzy i lekkoatletow zdobywa najlepsze wyniki na dopingu tak samo team fabryczny majac wylacznosc na superkomponenty
wygrywa na dopingu, reszta nie moze z tego skorzystac.
tylko ze w sporcie jest dyskwalifikacja za doping w rajdzie NIE.
wszyscy powinni startowac na takich samych maszynach,
moga to byc KTMy, albo przynajmniej na fabrycznych sprzetach, ktore na wyscig mozna sobie stuningowac z ogolnodostepnych dla WSZYSTKICH podzespolow
wtedy rywalizacja bedzie uczciwa bez dopingu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 13, 2009 1:59 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
Prosty przykład na czym polega team fabryczny. W takim teamie zawsze jest zawodnik nr 1 a zawodnik nr 2 3 itd jest po to żeby w razie potrzeby wspierał zawodnika nr 1. Prosty przykład : wczoraj podczas rajdu zawodnik nr 1 teamu KTM REPSOL tj Mark Coma uszkodził dźwignie sprzęgła tak że nie dało się naprawić. Zawodnik nr 2 tj Jordi Viladoms musiał mu oddać swoją - a dlaczego ? Bo Coma jest zawodnikiem nr 1 i on jedzie po zwycięstwo. Tak samo oddałby mu koło czy coś jak by była taka potrzeba i pożegnał by się z dakarem. Sprawiedliwe ? Nie do końca bo ja jako zawodnik nr 2 bym chyba osiwiał ze słości albo specjalnie bym go ominął żeby po prostu nie zauważyć...

Nie powinno tak być, każdy powinien mieć równe szanse. Nie chodzi tu o lepsze częsci fabryczne na których lepiej chodzi zawieszenie troche mocniejsze silniki bo jak widać Fretigne na 450 daje rade z 690 - bardziej chodzi o zaplecze serwisowe itd. Taki amator nie moze sobie na to pozwolić a oni mają wszystko, wszystko co tylko jest potrzebne i dzięki takim krasnalom czyli zawodnikom nr 2 i nr 3 zawsze (jak nie przepałują na maxa) stoją na pudle. Na tym to w skrócie polega


Tak samo jak mają swoje samochody i ciężarówki serwisowe które mają numery startowe tylko po to żeby jechały po trasie w razie jakby się któryś spierdział... Nie jadą po to żeby robić jakikolwiek wynik. Zobaczcie ile ekila VW ma touaregów :) chyba z 15 albo lepiej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 13, 2009 2:49 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
komentarz do postu Młodego:
team fabryczny nie moze sobie pozwolic na jednego lidera (zbyt duze ryzyko, podczas tego rajdu wszystko sie moze zdazyc, wliczona jest rowniez smierc)
w KTMie drugim a moze pierwszym liderem jest Ciryl Depres
moze jest, pewnie jest i trzeci w odwodzie
Cyril napewno nie musialby oddawac czesci ze swojego motocykla Comie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: teamy KTM
PostNapisane: Wt sty 13, 2009 3:36 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 19, 2008 11:42 pm
Posty: 2075
Lokalizacja: Gryfino (Zachodniopomorskie)
coś nie kumam
mi się wydawało że KTM wystawia 3 teamy w tym Dakarze

REPSOL
Marc Coma
Jordi Viladoms

RED BULL
Cyril Despres

KAESTLE
Alain Duclos

Chłopaki z Repsola mogą sobie pomagać i to jest jazda drużynowa jak w kolarstwie czy innych podobnych sportach.
Pewnie dlatego nikt nie pomógł Cyrilowi na pierwszych etapach bo w teamie jest sam.

czy się mylę ??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 13, 2009 3:48 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
Dobrze napisałeś Ktm wystawia 3 teamy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 13, 2009 4:44 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
Tomek to nie tak, ja przedstawiłem sprawę na przykładzie teamu repsola a w teamie repsola Coma jest nr 1, a w teamie red bull Despres jest nr 1.

Te teamy to są teamy różne - a nie jeden taki sam. Coma i Despres to najwięksi rywale a jadą na KTM bo na czym mieliby jechać. Wiadoma sprawa że sobie nigdy nie pomogą bo to jest co innego.

Np ktoś z Teamu red bull nie oddałby części komuś z teamu repsola nawet jak by był zawodnikiem nr 2-3.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 13, 2009 4:55 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2007 12:22 pm
Posty: 683
Lokalizacja: Gniezno
AdvHP2rider napisał(a):
fabryczni wygrali ten etap z bardzo bardzo bardzo duza przewaga...


ale to tez swiadczy ze byli lepsi skoro potrafili bez problemow z trasa szybciej dojechac do mety...???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 13, 2009 4:56 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
poniekąd tak bo dobry zawodnik nie patrzy na to że ktoś jedzie inną drogą i leci na oślep tylko sam nawiguje i liczy na siebie. Czasem najlepsi się mylą


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 13, 2009 5:15 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
KTM to wielki gracz, ktory rozdaje karty.
po pierwsze sa tzw. kierowcy fabryczni - sprawdzcie kto i tylko w ich maszynach sa super-komponenty
a repsol czy red bull to tylko sponsorzy, ktorzy wylozyli kase na swoja reklame, im wiecej kasy zaplacisz ktm'owi tym lepszego dostaniesz zawodnika i lepszy serwis
a na wygranej tak samo zalezy sponsorowi jak i producentowi
z ta roznica ze sponsor martwi sie tylko o swojego ridera
a producent o swoich kierowcow fabrycznych


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 13, 2009 5:26 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
dokładnie z tym że tak jak mówiłem ci z repsola nie pomagają tym z red bull np.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 13, 2009 5:47 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
Młody napisał(a):
dokładnie z tym że tak jak mówiłem ci z repsola nie pomagają tym z red bull np.

- to chyba logiczne
co nie znaczy ze KTM nie dba o swojego zawodnika czy jezdzi u tego czy tamtego sponsora
tak czy siak KTM na tym najlepiej wychodzi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 13, 2009 6:35 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
ta :) ale czy aby napewno jedzie sam ? mnie sie wydaje że jest więcej takich a przynajmniej było po kilku w każdym teamie. Może w tym roku jest inaczej więc gorzej dla niego liczy na siebie - tak powinno być. Coma jakby nie Jordi Viladoms już miałby utrudnienie i to nie małe


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 13, 2009 8:23 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So paź 06, 2007 7:53 pm
Posty: 443
Lokalizacja: Kraków
przez 8 dni włóczyłem się w zeszłym roku za peletonem Rumuńsko Węgierskigo "Dakaru"....pewnie kilku kolegów rozczaruję ale....cała czołówka bikerów ze stajni KTM-a w tych 3 teamach to....ABSOLUTNA PRZYJAŻŃ....oparta na doświadczeniu,biznesie i czysto sportowej rywalizacji.Wiedzą że sponsor patrzy i trzeba cisnąć,ale na dojazdówach,przed startem i na każdym myciu po os-sie (tak było w Rumuni) czy tankowaniu (prawdziwy długi rajd)....są zwyczajnymi kumplami.kiedy na dojazdówce do najtrudniejszego 4 i 5 os-u w Rumuńskich Karpatach,Coma miał dzwona z samochodem (jechałem za nim od samego parku farme...nie wiedziałem gdzie zaczyna się os ale wiedziałem że 1 biker rusza z z parku o 6 rano) po dojeżdzie na start os-u cała oglądana w TV przez nas "smietana" rajdowa (min.Ciryl,Casto)wyskoczyła z narzędzi żeby pomóc mu poskładać motor do kupy.Coma wygrał zresztą te 2 os-y.Mam wrażenie (lub nadzieję) że pomimo tego całego finansowego gówna,chłopaki chcą najzwyczajnie rypać się po calaku....ale "na ringu"tj.w czasie jazdy na os-sie a nie w "szatni".zresztą o czym mowa.Tych wielkich jedzie 30-stu,+ - 40,takich jak MY....reszta tj.ponad 100.I obysmy mieli szansę w tym uczestniczyć - sobie i Wam życzę !!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 13, 2009 9:02 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 15, 2007 12:14 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Krosno
Paro to jest oczywiste - oni wszyscy są jak jedna wielka rodzina jednak rywalizacja to rywalizacja. Poza rajdem są kumplami wszyscy.

Ps. Fajnie że miałeś taką możliwość. Zazdroszczę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 13, 2009 10:45 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So paź 06, 2007 7:53 pm
Posty: 443
Lokalizacja: Kraków
tak to wygląda (..ło..Dakar Series 2008 Rumunia/Wegry) z zewnatrz i....od środka.jako że odbiorcy kumają klimat - komentarz będzie zbędny.
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 9 z 11   [ Posty: 156 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL