Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:17 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 13 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Yamaha XJ6 Diversion F - Czy ktoś już tym podróżował ?
PostNapisane: Wt kwi 02, 2013 8:26 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Śr kwi 28, 2010 11:13 pm
Posty: 5
Jak w temacie: Yamaha XJ6 Diversion F - Czy ktoś już tym podróżował ?
Od 3 sezonów jestem szczęśliwym posiadaczem Yamahy XT 660 R i mogę powiedzieć duuuużo dobrego o tym sprzęcie. Ostatnio jednak coś mnie podkusiło i zacząłem zastanawiać się nad drugim motocyklem- takim bardziej szosowym. Moje pytanie jest co prawda trochę spóźnione, bo motocykl już kupiony ale ze względu na naszą tegoroczną "wiosenną" aurę, nie zrobiłem nim jeszcze ani kilometra (!).
XJ6 to motocykl względnie tani. Bezpośredni konkurent takich zacnych sprzętów jak Honda CBF600 czy opisywanej tu na forum Kawasaki ER6. Wydaje się, że powinien być w miarę popularny wśród podróżników a jednak trudno znaleźć informacje na jego temat. Nie mówię ty o testach redakcyjnych a o opiniach tych, którzy taki motocykl posiadają. Na Polskich forach nie znalazłem ani jednej relacji z dalszej podróży tym motocyklem ! A może jest tak, że ten motocykl po prostu się nie nadaje do podróżowania ?
Będę wdzięczny za wszelkie opinie o XJ6 !

Pozdrawiam.
Grzegorz K.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XJ6 Diversion F - Czy ktoś już tym podróżował ?
PostNapisane: Wt kwi 02, 2013 8:42 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt kwi 24, 2009 8:08 pm
Posty: 258
Lokalizacja: Józefów
Najpierw prosimy do przywitalni :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XJ6 Diversion F - Czy ktoś już tym podróżował ?
PostNapisane: Wt kwi 02, 2013 11:37 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 6:21 pm
Posty: 485
Lokalizacja: BRANIEWO
Andrzej napisał(a):
Najpierw prosimy do przywitalni :)

Do kuchni w buciorach się pchają :mrgreen: A puk puk to gdzie :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XJ6 Diversion F - Czy ktoś już tym podróżował ?
PostNapisane: Śr kwi 03, 2013 7:37 am 
Świeżak

Dołączył(a): Śr kwi 28, 2010 11:13 pm
Posty: 5
Moja wina, posypuję głowę popiołem i proszę o wybaczenie :-)
Już umieściłem w powitalni stosowny wpis.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XJ6 Diversion F - Czy ktoś już tym podróżował ?
PostNapisane: Śr kwi 03, 2013 7:44 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm
Posty: 1364
Lokalizacja: Sulechów
no co nuda bez wad i tyle ja już bym wolał bandita nawet w starej owiewce ale może to dlatego że mam sentyment


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XJ6 Diversion F - Czy ktoś już tym podróżował ?
PostNapisane: Śr kwi 03, 2013 7:51 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Tak mi sie wlasnie wydaje. Kiedys przez ktorki czas jezdzilem stara xj. Nuuuuuuda i bezawaryjnosc. Przez trase naciagniesz moze lancuch i tyle. A czy to dobrze czy zle to wedle wlasnego uznania trzeba brac. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XJ6 Diversion F - Czy ktoś już tym podróżował ?
PostNapisane: Śr kwi 03, 2013 8:23 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 2:04 pm
Posty: 744
Lokalizacja: Tarnow
Miałem dawno temu i starą i nowsza XJ, to są jedyne z moich motocykli których bym nie chciał mieć drugi raz, nuda i kiepska jazda lepiej Bandita lub cokolwiek innego. Ale dużo ludzi chwali chyba dlatego że się nie psują i przeważnie kupowane na pierwszy motocykl a wtedy wszystko cieszy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XJ6 Diversion F - Czy ktoś już tym podróżował ?
PostNapisane: Śr kwi 03, 2013 8:29 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 10:09 pm
Posty: 451
Lokalizacja: WM
Pierwszy raz widzę aby do wad motocykla zaliczane było to, że się nie psuje :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XJ6 Diversion F - Czy ktoś już tym podróżował ?
PostNapisane: Śr kwi 03, 2013 8:31 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
klos242 napisał(a):
Miałem dawno temu i starą i nowsza XJ, to są jedyne z moich motocykli których bym nie chciał mieć drugi raz, nuda i kiepska jazda lepiej Bandita lub cokolwiek innego. Ale dużo ludzi chwali chyba dlatego że się nie psują i przeważnie kupowane na pierwszy motocykl a wtedy wszystko cieszy.


To po co kupiles nowsza jak miales starsza? :mrgreen: :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XJ6 Diversion F - Czy ktoś już tym podróżował ?
PostNapisane: Śr kwi 03, 2013 9:37 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 2:04 pm
Posty: 744
Lokalizacja: Tarnow
W połowie 90 lat nie było wielkiego wyboru a i porównanie do innych motocykli mniejsze. Ale za to jak się cieszyłem jak sprzedałem :lol: sto razy bardziej jak przy kupnie :P Do dziś pamiętam ten radosny dzień.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XJ6 Diversion F - Czy ktoś już tym podróżował ?
PostNapisane: Śr kwi 03, 2013 9:46 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm
Posty: 1364
Lokalizacja: Sulechów
ONY hehe bo jak widzisz nas trzech łączy pomarańczowa zaraza :>


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XJ6 Diversion F - Czy ktoś już tym podróżował ?
PostNapisane: Śr kwi 03, 2013 10:50 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz maja 12, 2011 10:14 am
Posty: 228
Lokalizacja: Warszawa
Parę razy dosiadałem bo koledzy mają. Przed liftem to shit jakich mało kiepsko hamuje i słabo się prowadzi w zakrętach.
Po lifcie już lepiej ale niczym mnie ten motocykl nie ujął, to na prawdę nuuuuuuudny sprzęt


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yamaha XJ6 Diversion F - Czy ktoś już tym podróżował ?
PostNapisane: Śr kwi 03, 2013 12:39 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Śr kwi 28, 2010 11:13 pm
Posty: 5
Zrobił się mały galimatias z tego tematu. Stara i nowa XJ6 to dwa zupełnie różne sprzęty podobne do siebie tylko i wyłącznie z nazwy. Poza tym różni je wszystko. To dwa zupełnie różne motocykle. Wdzięczny jestem za wszelkie opinie ale fajnie byłoby, gdybyśmy skupili się w tym wątku na nowym modelu i nie oceniali go przez pryzmat starej XJ600.
Przed zakupem XJ6 Diversion F czytałem wiele testów tego motocykle (również anglojęzycznych). To, że jest on nudny, to już wiem, bo tak właśnie piszą o nim dziennikarze. Ale co to właściwie znaczy, że motocykl jest nudny ? W cenie nowego XJ6 mialem okazję kupić używaną R6. Ten motocykl raczej na pewno nie jest nudny. Tyle tylko, że zuuupełnie nie trafiał w moje oczekiwania. Może i ma silnik jak rakieta, wyciąga grubo ponad 250, trzyma się drogi jak przyklejony, można ścigać nim samoloty itp, itd ale zupełnie nie o taki sprzęt mi chodziło. Tak, jak napisałem wcześniej, jestem również posiadaczem XT660R. Kupilem ten motocykl w czasie, gdy moi koledzy (w tym dwóch kuzynów) kupiło sobie KTM EXC 450 F. Paczka składała się więc z 4 KTM-ów i z jednej XT660. Nie musze chyba pisać, że KTM-y to sprzęty pełne emocji a XT660 to nuuudny sprzęt dla emeryta. Tyle, że w ciągu dwóch sezonów oczekiwania co do sprzętów zostały przez całą naszą paczkę mocno zrewidowane. Okazało się, że jazda XT wcale nie jest taka nudna a jazda KTM wymaga wielu wyrzeczeń. KTM to świetny sprzęt do produkcji adrenaliny na torach lub w czasie rajdów typu cross country. Do kilkuset kilometrowych podróży typu adventure nie nadaje się za to wcale. Efekt jest taki, że wszystkie EXC 450 z naszej paczki zostały sprzedane ! Został tylko nudny XT660R, który (po kilku przeróbkach) w roli motocykla ADVENTURE sprawdza się znakomicie !
I tak samo jest z XJ6. Mój wybór był świadomy (chociaż nie wiem czy słuszny). Nie kupiłem ścigacza, tylko motocykl, który będzie mi towarzyszył w podróżach po Polsce. Interesują mnie opinie innych użytkowników, którzy już trochę takim motocyklem podróżowali. Posiadam wersję Diversion F czyli z pełną owiewką. Ciekaw jestem, jaka jest ochrona przed wiatrem, czy warto zainwestować w akcesoryjną wyższą szybę ? Jak motocykl znosi gorsze paliwo (wtrysk), czy są jakieś typowe bolączki tego sprzęta ? No i w końcu, jak tak zwane ludzkie BODY znosi kilkugodzinną podróż na tym motocyklu ? Może macie też jakieś doświadczenia z montażem bagażu na XJ ? Będę wdzięczny za wszelkie opinie, które dotyczą tego motocykla pod kątem podróży (bo o podróżach jest to forum, prawda ?). A że XJ6 się nie psuje ? No cóż, w końcu to Yamaha ;) I nie jest to chyba żadna wada :)

http://www.youtube.com/watch?v=js1QWdFfbvA - jazda "nudnym" XT660 w takich warunkach to czysta frajda :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 13 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL