Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:17 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 16 z 17   [ Posty: 251 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: DAKAR 2013
PostNapisane: Śr sty 23, 2013 9:39 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Sport od zawsze związany był ze spektaklem, splendorem i profitami. Kiedyś w nagrodę można było dostać wolność, dzisiaj przelew na konto. Świat się oczywiście zmienia, ale dużo mniej niż wielu się wydaje. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2013
PostNapisane: Śr sty 23, 2013 10:17 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witka

Jeśli piszesz o sporcie wyczynowym to się w 100% zgadzam.
Ale to poniżej 1 promila sportu. Cała reszta (IMO ten prawdziwy sport) to amatorzy którzy robią to co lubią, co ich bawi, co daje im satysfakcję. I większość z nich w dup..e ma spektakl, splendor i profity. Zauważ tych wszystkich którzy biegają wieczorami, pedałują w weekendy, śmigają na nartach czy wiosłują latem. Powiesz, że tu nie ma rywalizacji więc o jakim sporcie mowa. Wiele w tym racji, to bardziej hobby ale zawsze jest jakaś walka, choćby z własnymi słabościami.

POzdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2013
PostNapisane: Śr sty 23, 2013 11:08 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
rrolek napisał(a):
Witka

Jeśli piszesz o sporcie wyczynowym to się w 100% zgadzam.
Ale to poniżej 1 promila sportu. Cała reszta (IMO ten prawdziwy sport) to amatorzy którzy robią to co lubią, co ich bawi, co daje im satysfakcję. I większość z nich w dup..e ma spektakl, splendor i profity. Zauważ tych wszystkich którzy biegają wieczorami, pedałują w weekendy, śmigają na nartach czy wiosłują latem. Powiesz, że tu nie ma rywalizacji więc o jakim sporcie mowa. Wiele w tym racji, to bardziej hobby ale zawsze jest jakaś walka, choćby z własnymi słabościami.

POzdr
rr
Wszystko fajnie, ale teraz piszesz bardziej o rekreacji, a nie o sporcie. :D

Obejrzyj jak wyglądają maratony, niekoniecznie nowojorski, może być warszawski. Ludzie (totalni amatorzy) walczą nie tylko z własnymi słabościami, ale również między sobą i to bardzo ostro. Ludzi im kibicują i jest spektakl. :D

Rywalizację (niestety również na drogach) mamy we krwi . :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2013
PostNapisane: Śr sty 23, 2013 11:57 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pn sie 10, 2009 5:20 pm
Posty: 376
Lokalizacja: Gdańsk
Marku, 20 lat i 20 kg temu uprawiałem sport (nie rekreację) i wiem co to jest rywalizacja oraz co dla sportowca oznaczają wyniki. Niestety dzisiaj bardzo często rywalizacja w czysto sportowym aspekcie, jest drugo lub nawet trzeciorzędną sprawą. Wyniki wśród najlepszych osiągane są dzięki ogromnym pieniądzom, technologii (w tym nielegalnej), sztabom specjalistów w każdej dziedzinie (czyli upraszczając również dzięki $). Talent, pracowitość i konsekwencja również są potrzebne ale już nie wystarczają. W wielu dyscyplinach wyścig kto dalej, kto wyżej i kto szybciej bardzo często przekracza możliwości normalnych organizmów.
Jesteśmy w wątku o Dakarze więc przykład z ostatniej edycji. Czy Despres zwyciężył tylko dlatego, że był najlepszy, czy też dlatego że stoją za nim potężne pieniądze zdeterminowanego teamu i sponsorów, niejasne decyzje sędziów (pod presją $ i sponsorów???), sprawny silnik "pożyczony" od kolegi z innego zespołu, wsparcie kierowcy z teamu (Faria), który nawet gdyby miał szanse wygrać, to powiedział to jasno w wywiadzie, że zna swoje miejsce w zespole. Team orders jest zresztą IMO zmorą wielu dyscyplin.
Może zrobiłem to w sposób złośliwy i niesprawiedliwy, ale chciałem powiedzieć że sport stał się cyniczny i daleki od tego czego oczekuję ja, miłośnik sportu. Media które go upowszechniły jednocześnie zabiły jego ducha.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2013
PostNapisane: Cz sty 24, 2013 12:26 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 9:33 am
Posty: 369
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
lorsol napisał(a):
groupies... ? ;)



lorsol, to kiedy odwiedzamy Amerykę Południową ??? :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2013
PostNapisane: Cz sty 24, 2013 8:22 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Przemku, wszystko co piszesz to prawda. No prawie. Mylisz się twierdząc, że teraz jest drastycznie inaczej niż 20 lat i 20 kg temu. :D

Przypomnij sobie czasy dominacji sportowców DDR, ruski okręt "naukowo-badawczy" przypadkowo u wybrzeży Korei w czasie olimpiady w Seulu, itd.

Człowiek, również w sporcie, od zawsze sobie pomagał, nie zawsze legalnie. Sponsorzy też nie pojawili się dopiero teraz, choć nam, po 50 latach izolacji, może się tak wydawać.

Zaplecze techniczne, fabryczne zespoły, itd. w sportach motorowych to norma od lat.

Wracając do Dakaru, to sądzę, że wszyscy popełniamy jeden podstawowy błąd - oczekujemy, że będzie zawsze taki jak na początku, a to jest niemożliwe, ponieważ wszystko się zmienia. Jeżeli chcemy "Dakar" z czasów jego początków, musimy wymyślić nowy rajd i dopuścić do niego amatorów. Przez kilka lat będzie "jak dawniej", ale jak impreza się rozkręci, pojawią się zawodowcy, fabryczne teamy sponsorzy, TV i wszytko to na co narzekamy (ja nie). :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2013
PostNapisane: Cz sty 24, 2013 3:33 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pn sie 10, 2009 5:20 pm
Posty: 376
Lokalizacja: Gdańsk
Ok. Patologia nie pojawiła się wczoraj i narasta od dłuższego czasu. Owszem, była obecna również 20 lat temu. Niemniej obecnie w niektórych dyscyplinach osiągnęła poziom szamba od którego chce się rzygać, a medialność i kasa niektórym sportowcom pomyliła się z rywalizacją sportową.
A odnosząc się do tego co napisałeś o Dakarze nie zgadzam się, że popełniamy błąd oczekując oczywistych oczywistości. Kilka osób napisało, że przestało oglądać relacje z dakaru. A gdyby uczyniła tak większość?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2013
PostNapisane: Cz sty 24, 2013 7:47 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Przemek_XL napisał(a):
Ok. Patologia nie pojawiła się wczoraj i narasta od dłuższego czasu. Owszem, była obecna również 20 lat temu. Niemniej obecnie w niektórych dyscyplinach osiągnęła poziom szamba od którego chce się rzygać, a medialność i kasa niektórym sportowcom pomyliła się z rywalizacją sportową....
Gdyby Szurkowski, Szozda i reszta kolarzy z tamtych lat sikali 3 razy na dobę na potrzeby kontroli antydopingowych, to Bóg jeden wie, jakie mielibyśmy wspomnienia po tamtych sukcesach. :lol:

Przemek_XL napisał(a):
...A odnosząc się do tego co napisałeś o Dakarze nie zgadzam się, że popełniamy błąd oczekując oczywistych oczywistości. Kilka osób napisało, że przestało oglądać relacje z dakaru. A gdyby uczyniła tak większość?
Żle mnie zrozumiałeś. Nie należy oczekiwać, że po 20 latach, impreza dziś o globalnym zasięgu, zachowa charakter z czasów swoich skromnych początków.

Przemek_XL napisał(a):
...Kilka osób napisało, że przestało oglądać relacje z dakaru. A gdyby uczyniła tak większość?
Kontestowanie wszystkiego co nas otacza, jest teraz modne. Nie przywiązywałbym do takich deklaracji większej wagi. O kibiców Dakaru, tym bardziej bym się nie obawiał. Z roku na rok ich przybywa. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2013
PostNapisane: Cz sty 24, 2013 7:55 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 8:11 am
Posty: 1307
Lokalizacja: Gdynia
macalik napisał(a):
lorsol napisał(a):
groupies... ? ;)



lorsol, to kiedy odwiedzamy Amerykę Południową ??? :D
ja szczerze zapamietalem opcje/propozycje Dominika na nastepna zime, dakarowa wlasnie i ciagle trzymam to jako powazne zalozenie :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2013
PostNapisane: Cz sty 24, 2013 8:53 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pn sie 10, 2009 5:20 pm
Posty: 376
Lokalizacja: Gdańsk
Marek masz rację. Ale ja również mam... swoją :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2013
PostNapisane: Cz sty 24, 2013 9:03 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
Przemek_XL napisał(a):
Marek masz rację. Ale ja również mam... swoją :wink:
I to jest idealna pozycja wyjściowa na piwo. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2013
PostNapisane: Cz sty 24, 2013 10:22 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pn sie 10, 2009 5:20 pm
Posty: 376
Lokalizacja: Gdańsk
marekm napisał(a):
Przemek_XL napisał(a):
Marek masz rację. Ale ja również mam... swoją :wink:
I to jest idealna pozycja wyjściowa na piwo. :lol:

:D wyjście na piwo zawsze brzmi zachęcająco
Wprawdzie miałem silny imperatyw spędzić styczeń w trzeźwości ale i tak już złamałem postanowienie na palancie, i mam już pewność że abstynencja mi nie służy.
Trzeba ustalić termin. Co do miejsca proponują Browarnię na Szafarni, Browar na Piwnej lub Degustatornię koło Targu Rybnego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2013
PostNapisane: Cz sty 24, 2013 10:40 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lip 18, 2009 10:30 am
Posty: 2149
Lokalizacja: Gdańsk
W postanowieniu (resztkach) możesz wytrwać - w przyszłym tygodniu lecę do Wietnamu. :P

Odezwę się jak wrócę. :D

A w temacie:



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2013
PostNapisane: Pt sty 25, 2013 2:53 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn gru 10, 2012 8:10 pm
Posty: 109
Lokalizacja: Białystok
rrolek napisał(a):
Witka

Jeśli piszesz o sporcie wyczynowym to się w 100% zgadzam.
Ale to poniżej 1 promila sportu. Cała reszta (IMO ten prawdziwy sport) to amatorzy którzy robią to co lubią, co ich bawi, co daje im satysfakcję. I większość z nich w dup..e ma spektakl, splendor i profity. Zauważ tych wszystkich którzy biegają wieczorami, pedałują w weekendy, śmigają na nartach czy wiosłują latem. Powiesz, że tu nie ma rywalizacji więc o jakim sporcie mowa. Wiele w tym racji, to bardziej hobby ale zawsze jest jakaś walka, choćby z własnymi słabościami.

POzdr
rr


Wiecie co, założę się że wielu z tych amatorów którzy robią to dla własnej przyjemności, w dupie mają splendor i kasę, jak by im sponsor zaproponował $ za reklamę, to by się zgodzili.
Kto z Nas nie chciał by pomykać całymi dniami na moto i jeszcze za to kasę dostawać?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DAKAR 2013
PostNapisane: Pt sty 25, 2013 9:08 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

-danielsan- napisał(a):
....., jak by im sponsor zaproponował $ za reklamę, to by się zgodzili.
To zależy z czego w zamian musieli by zrezygnować. Chyba, że nie kalkulują....
-danielsan- napisał(a):
Kto z Nas nie chciał by pomykać całymi dniami na moto i jeszcze za to kasę dostawać?
Na przykład ja. Po 5-6 dniach jazdy po górach od rana do wieczora, pomimo wspomagania qniakiem i banią, jestem czasami tak zje..ny, że wolę poleżeć sobie w łóżku. I nie pojechał bym wtedy nawet jak by płacili.

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 16 z 17   [ Posty: 251 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL