Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:04 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 20 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Enduro Panorama.
PostNapisane: Cz gru 27, 2012 11:35 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 12:46 pm
Posty: 245
Może ktoś będzie chciał pojechać : http://www.motoclubhaita.ro/db/index.ph ... y/strlist/





Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Enduro Panorama.
PostNapisane: Cz gru 27, 2012 11:48 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Ja jadę ... z ekipą , to podobno mega ciężki rajd , mam przyjaciół z Zakopanego którzy byli w tym roku , cięższy niż Regiment 13 , a wypadliśmy z klasyfikacji . Teraz już wiem , że sukcesem jest skończyć kategorię hobby :wink: jedno jest pewne że nie jest to zabawa dla niedzielnych jezdców i małych dziewczynek . "Prawdziwe góry , nie nie dla "miszczów" Jury " Nie wolno lekceważyć tej zabawy , to nie jest lekki rajd po łące , wydolność kondycja i przygotowanie , już nie mówię o technice , bo to oczywiste . Warto mieć ubezpieczenie z Polski , bo jak nie trzeba słono zapłacić na miejscu .
W moim motocyklowym życiu zaskoczyły mnie dwie rzeczy , trudność jazdy 990-ką po diunach ( wlaściwie nie możliwość ) i skala trudności Rumuńskich rajdów hard enduro .


Ostatnio edytowano Cz gru 27, 2012 12:04 pm przez PIOTHRUS, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Enduro Panorama.
PostNapisane: Cz gru 27, 2012 11:52 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
Rewelacja :!:
2.23 - takich odcinków jeszcze nie widziałem. SUPER FILMIK 8)

Pozdrawiam
sylwester


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Enduro Panorama.
PostNapisane: Cz gru 27, 2012 12:02 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz gru 02, 2010 2:37 pm
Posty: 228
Lokalizacja: Kraków Warszawa
fantazja ułańska w doborze trasy, super


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Enduro Panorama.
PostNapisane: Cz gru 27, 2012 12:19 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 12:46 pm
Posty: 245
Ja znowu słyszałem opinie , że tegoroczny Regiment przebił skalą trudności Panoramę , zresztą świadczy o tym liczba zawodników , którzy ukończyli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Enduro Panorama.
PostNapisane: Pt gru 28, 2012 7:42 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Moi koledzy z Zakopca , byli na Panoramie i potem spotkaliśmy się na Regimencie , skonczyli i jeden i drugi rajd , w przeciwieństwie do nas . Panorama była trudniejsza , jechali hobby . Więc ja tam wierzę tym co znam i wiem jak jeżdżą :wink: Ja w każdym razie pierwszy raz jechałem coś tak wyczerpującego i byłem wściekły na organizatorów za aż tak wysoki poziom , ale jak zastanowiłem się potem nad tym to kto mi kazał jechać klasę Expert ... hobby na takich zawodach to i tak więcej niż mogę oczekiwać od swojego organizmu . Polecam wszystkim którzy chcą się sprawdzić . Zabawa jest świetna trasa genialna większość czasu singiel track ale jaki :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Enduro Panorama.
PostNapisane: Pt gru 28, 2012 11:36 am 
Początkujący

Dołączył(a): Pt kwi 13, 2012 2:03 pm
Posty: 32
Lokalizacja: Warszawa
Byłem w tym roku na Panoramie, widziałem i PRAWIE przejechałem klasę HOBBY. Trzeba tam pojechać by zobaczyć na czym polega prawdziwe HARD enduro. Jak gostkowie jeżdżą wokół hotelu na gumie a potem są leżą bezradni. Można dowiedzieć się jak wiele można z siebie dać, jeśli się chce. Jak smakuje woda ze strumienia i jak ciężko jest gdy jej brakuje na podjazdach. Dlaczego trzeba jeść by mieć siłę. No i dlaczego koledzy z Rabki mówili na mnie "grzybiarz" jak się pojawiłem 530 EXC... od dwóch tygodni w moim garażu stoi trzysetka w dwusuwie a ja codziennie oglądam filmy na YouTubie. Jak nie dam rady wjechać to ją wniosę, Panorama 2013 musi być moja!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Enduro Panorama.
PostNapisane: Pt gru 28, 2012 11:51 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Bo to to sport w czystej postaci. A w każdym sporcie wytrzymałość i kondycja jest podstawą, tak samo ważną jak umiejętności i sprzęt w tym wypadku. W pewnym wieku ciężej o kondycję, trzeba trenować 2x więcej niż młodzi. Zabawy wkoło komina nie mają z tym prawie nic wspólnego.
Jak ktoś się nie przygotuje to może sobie krzywdę zrobić. A jak ktoś gwiazdorzy to powinien zjeść snikersa. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Enduro Panorama.
PostNapisane: Pt gru 28, 2012 12:21 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 12:46 pm
Posty: 245
Tak naprawdę teren pozostaje ten sam -Karpaty , bez względu na to którą imprezę się wybierze .
Ważne żeby mieć świadomość tego , że tutaj bez przygotowania kondycyjnego nie można myśleć o dojechaniu do mety.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Enduro Panorama.
PostNapisane: Pt gru 28, 2012 1:14 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
KONDI napisał(a):
Byłem w tym roku na Panoramie, widziałem i PRAWIE przejechałem klasę HOBBY. Trzeba tam pojechać by zobaczyć na czym polega prawdziwe HARD enduro. Jak gostkowie jeżdżą wokół hotelu na gumie a potem są leżą bezradni. Można dowiedzieć się jak wiele można z siebie dać, jeśli się chce. Jak smakuje woda ze strumienia i jak ciężko jest gdy jej brakuje na podjazdach. Dlaczego trzeba jeść by mieć siłę. No i dlaczego koledzy z Rabki mówili na mnie "grzybiarz" jak się pojawiłem 530 EXC... od dwóch tygodni w moim garażu stoi trzysetka w dwusuwie a ja codziennie oglądam filmy na YouTubie. Jak nie dam rady wjechać to ją wniosę, Panorama 2013 musi być moja!


To jak w życiu :) Dopóki sam nie staniesz przed konkretnym wyzwaniem dopóty taka wydymka będzie dla Ciebie najlepszym możliwym sprzętem.
Tam gdzie ja nie mogłem podjeść na CRF450X tam z palcem w nosie wchodziły 250 4T i 2T.
Za mocny, po kilku chwilach za ciężki i przede wszystkim za bardzo męczący.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Enduro Panorama.
PostNapisane: Pt gru 28, 2012 2:45 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Kondi , mam ten sam plan , jednak powiem Ci że 300 -ka sama nie jedzie , nawet nie myśl żeby jechać na innym przełożeniu niż 13/52 ... tubeliss-y , moi koledzy z Podhala ukończyli Panoramę na WR-kach 250 :shock:
I wiem jak smakuje woda z potoku , po pierwszym odcinku experta piliśmy ją łapczywie , bo po dwóch godzinach to co miało być na cały dzień się skończyło ... sraczkę mieliśmy wszyscy trzy dni później :? podobno nie od wody , tylko z odwodnienia i zmęczenia , ale już nie mogę doczekać się rewanżu . I tym razem każdy z dni będę robił na nowej oponie :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Enduro Panorama.
PostNapisane: Pt gru 28, 2012 6:39 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Problemem większości decydujących się na start w tego typu rajdzie górskim jest kompletny brak przygotowania do jazdy w takim terenie i możliwości potrenowania u nas . Pamiętam jak przyjeżdżali do nas koledzy , którzy jeździli u siebie po płaskim , co prawda w beskidzie niskim nie ma wysokich gór , ale i tak płakali bo nie potrafili zrobić kilkuset metrowego stromego podjazdu . Chcesz wykręcić wynik to jedź przed rajdem na dwa tygodnie w Karpaty i napier.... po starych trakach od rana do wieczora , wówczas masz szanse jak sprzęt wytrzyma że ukończysz rajd i może nawet wynik zrobisz .
Powodzenia .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Enduro Panorama.
PostNapisane: Pt gru 28, 2012 7:01 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 12:46 pm
Posty: 245
Prawie się zgadza poza jednym , przez dwa tygodnie nie można nauczyć się jeździć na takim poziomie żeby zrobić wynik. Tam ogromną przewagę mają ludzie , którzy mieszkają w górach i jeżdżą w takich warunkach częściej niż kilka razy w roku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Enduro Panorama.
PostNapisane: Pt gru 28, 2012 7:15 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Pisząc o wyniku miałem na myśli nie ostatnią pozycję , ze stratą dwóch dni do zwycięzcy 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Enduro Panorama.
PostNapisane: Pt gru 28, 2012 7:17 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N gru 18, 2011 4:50 pm
Posty: 1917
Lokalizacja: Kwidzyn
Tak, i pewnie po górach nie jadna setka mth juz za nimi :wink:
3mth dziennie (więcej nie dam rady) daje przez 14dni 42mth. Osobiście nie znam gościa który by taki wynik zrobił, ale to i tak za mało na wyrobienie techniki.

Pozdrawiam
sylwester


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 20 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL